2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Canım ilk zamanlardaki emzirme artı karnındaki bebeğin beslnemesi olayını nasıl hallettin hastanelik oldum olacağım. Birde uykularınız düzene girdi mi
Ben karnımdaki 5 aylık olana kadar emzirdim bazı doktorlar 18 bazıları 24 haftalığa kadar emzirebilirsin dedi. Ama kasıklarımda sancı olursa hemen bırak dedi. Karnımdaki için doktor vitamin imom omega yazdı. Ben oğlanın odasını ayırdım emzirmeyi kesince uykusu düzene girdi zaten. Gece beslemesi olmayınca kalkıp durma da ortadan kalktı.

Benim bücürün de şu getir götür yaptığını bir görsem Bizimki biraz geç yapıyor herşeyi. Şu an 15 gündür yürüyor. Daha anne demedi. Birşeyler sürekli söylemeye çalışıyor ama daha baba dede mama gel diyor. Acaba anne dememesi daha sorun mu 22sinde 14 aylık olduk.

Bende gece beslenmesi zaten yok ama daha beteri var uykuya döndürmek için sallama. beşik sallıyorum uyku geçişlerinde. Acaba diyorum odasını ayırsam daha doğrusu ben onun odasından kendi odama gitsem emzirmeyi de kesince bu sallama olayını bırakır mı?

Herkesin yaşadığı zorluklar farklı benimki ilk 6 ay beni yedi bitirdi,ilk 3 ay aglamadigi an yoktu ,kolik + süt alerjisi+ emmeme bide süt alerjisi olduğundan piyasadaki mamalar icmezdi,özel mamaninda tadı çok kötü icmezdi ,sadece belli bi süre süt sagabilmistim,sonra süt anne aramalar beni aşırı yıprattı,ama 6 aydan sonra Allah nazardan saklasın bakımı kolay oldu,uyumaları düzene girdi,gece de gündüzde çok düzenli uyur,dış cikarirkende pek sknti yapmaz,ama Allah razı olsun sut annelerinden onlar sayesinde kaç ay anne sütü aldı,hepsiyle ömür boyu bağımiz olacak inş,simdide o tadı kötü mamayı uyurken iciyo çok sukur,2.cocuk süt alerjisi olmaz inş

Bilemiyorum benimki memede uyuyan bir be ekti emzirmeyi bırakırken omuzda uyutmaya alıştırdım sonra baktım o da olmayacak sürekli kucakta uyuyacak e ben ilerde taşımada zorlanacağım. Sonra ben yanına yatıyorum uyumuş numarası yapıyorum o da bir iki debelenip uykuya geçiyor. Bu şekilde uyumaya başladık uzun süredir. Benim oğlan çok huysuzdu. Allah'ım nasıl yaparım nasıl ederim derken yapınca oluyormuş hamd olsun ya. Rabbim bu süreçte kolaylıklar versin inşaAllah

Aaaa harika çok zor oldu mu peki süreci. Artık kuzucuk kendi kendine uyumaya başlamış. Çok ağladı mı o dönemde.

Hanımlar ben bişey soracağım. Çocuğu kaşık kullanmayı öğrenen var mı? Kendi kendine yemeyi öğrensin istiyorum ne yapmam lazım.
ben çaralla başladım ilk. şuan çatal kullanabiliyor. kaşığı da eh işte çok beceremiyor ama sürekli veriyorum eline istersen sen de var.. yavaş yaal öğrenir emin ol. etraf üstü başı baya batıyor ama değer bence

b bizimkisi de nerdeyse anne hiç demesi. anne dışında her şeyi diyor neden boyle yaptığını da anlaadım

b
bizimkisi de nerdeyse anne hiç demesi. anne dışında her şeyi diyor neden boyle yaptığını da anlaadım
biz hep ellerinin altındayız, gözümüz üzerinde, başka birisi anne derken de duymuyor, ondan oluyor. benimki günde gayet net bir şekilde iki veya üç kez anne diyor, ya susamıştır ya altı pistir kesin ciddi bir sorunu vardır. koltuk üzerlerinde koşmaya da başladı, bir de sürekli çöp kutusunun yanındayız, çöpe atmayı öğrettim, al oğlum at diyorum çöpleri güzel atıyor ama bazen attığı şeyden pişmanlık duyup geri almaya çalışıyor. çatalı daha rahat öğreniyorlar, çatalla oyun yapıp şu bocuk makarnalardan yedirmiştim, ondan beridir makarna ve mangoyu çatalla alabiliyor ama kaşık fena, çok batırıyor, daha var kaşık kullanmasına, aslında bir hafta üstüne eğilsem öğrenecek gibi ama havalar biraz daha ısınsın, hala çok kıyafet var üzerinde

Bizimki de sadece zorda kalınca babası sıkıştırdıysa istemediği bi durumdan kurtulmak istiyorsa annii diyo o kadar
O zaman anne demiyor olmaları çok da problem değil. bir de normalde meme diyordu şimdi bobo gibi bir şey diyor memeye.normade soyleyebişdiği ve bişdiği jelimeleri değiştiriyor. sıkılıyor mu acaba

O zaman anne demiyor olmaları çok da problem değil. bir de normalde meme diyordu şimdi bobo gibi bir şey diyor memeye.normade soyleyebişdiği ve bişdiği jelimeleri değiştiriyor. sıkılıyor mu acaba
olabilir
meme kelimesi bizde hiç değişmedi, en erken en bilinçli söylediği kelime oldu hep, baba kelimesini de aynı anne gibi canı isterse çok nadir kullanıyor ama babbbabbaabbaabooo gibi sıralı sesleri çok çıkartıyor. biz bunlara baba demiyoruz mesela. bir de mesela dede, bu aralar abi diyor. ne dedesi var ne abisi ama nerden duyduysa çok sık kullanıyor, çişş demeyi çok seviyor, altını değiştirirken çişşş diyerek işiyor. bizimkinin en geri olduğu şey işaret parmağıydı, daha 1,5 haftadır falan istediklerini işaret etmeye başladı. beni büyüleyen şey ise bir ayda gösterdiği total değişim. sanki bebeklikten çıktı da oyunlara karşılık veren bizimle top oynayan, kahkahalarla topa ayağıyla vuran, kendi kendine garip oyunlar icat eden kocaman bir çocuk oldu. ben bir ara işaret parmağı sorunu nedeniyle acaba bizimki geri mi diye ciddi ciddi düşünüyordum, ve bence biraz geriden de geliyordu sonra 1 ayda hızla kapattı, muhtemelen yine aylarca bu kadar hızlı gitmeyecek, her çocuğun o dönemde çevredeki uyaranlara göre öğrenme hızı değişiyor. bazı dönemlerde çok hızlı öğrenip bazı dönemlerde kafalarındaki başka şeyleri çözmeye uğraşıyorlar. düşünsenize öğrenecek o kadar çok şeyleri var ki, mesela bu aralar ona evet hayır demeyi öğretmeye çalışıyorum. kafasıyla hayır yapıyordu zaten ama evet yapmıyor. o hayır yapmalar iştahsız döneminde başladı, iyice pekiştirdi. şimdi iştahı fena değil fazla yapmıyor ama evet yapmıyor hala.

maşallah.. ne gizel..sana yardımcı olacak birileri varsa çok da endişe etmene gerek yok bence. iki bebeğinin arasondaki yaş farkı ne kadar olacak. bir de emzirme işinş ne yaptın hamileyken
Maalesef eşimden başka yardımcı olacak kimse de yok. Kayınvalidem gelebilirse doğuma 10-15 günlüğüne gelecek o da muallak. Bakalım nasıl bir süreç olacak bu. Emzirme de doktor 24. Haftaya kadar emzirebilirsin dedi ama kasıklarında sancı olursa hemen bırakmaya çalış demişti. Bende az bi sıkıntı yaşadım o yüzden 19 haftalıkken emzirmeyi bıraktık. Ama oğlum zaten sadece uyurken emmek istiyordu onun da etkisi oldu bırakırken zannımca

Benimki çok hevesli kaşık kullanmaya ama yarısını dökuyo yarısını ağzına götürebiliyor:) etraf üst baş leş oluyor hemen ardından tabi :)
Yani az çok yiyebiliyor ama değil mi en azından. Ben bundan sonra bolca uğraşayım da kaşık kullanmaya gayret etsin. Kendi kendine yediklerinde daha iştahla yiyorlarmış

Çatal ara ara verdim bende sanırım sürekli yaptırmalıyım. Bundan sonra üstüne düşeyim hem çatal hem kaşık kullanmaya başlayalım inşaAllah

Şuan süt ve süt ürünleri tuketıyor musunuz cnm? Nasıl oldu bebegın alerjısı? Benım hala bır sey yese süt ve süt ürünleri sivilcelenıyor popo ve kasık bölgesi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…