2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Aaa hayırlı olsun canım :)) ikinci bebisin, bende yapicaksam arayı çok acmamayi düşünüyorum sanırım biizmki 2-3 yaşına girince düşünmek lazim

Bizde ev almayi düşünüyoruz 2.cocukta istiyorum ama nasıl olcak bilmiyorum evinde 3+1 istiyorum ama fiyatlar burda çok fazla baya bı borçlaniriz.

Benimkinin süt ve ürünleri alerjisi vardı,yoğurt peynir artık sknti yaratmıyor ama bunları sonradan vermek zorunda kaldığından herhalde tadını hiç sevmedi,süte cesaret edemiyorum direk ,bı şey olsa doktora goturemeyiz şu durumda ama artık keçi sütü içsin istiyorum mama yerine

Kizlar ben buraya şunu sormak için girdim bir sürü haber varmış grupta :)
Benim kız bu aralar istediği şeyi elinden alınca veya vermeyince ortalığı birbirine katiyo bagriyo çiğriyo ,her gün böyle ,bu aralar arttı gibi bu durumlar ,yoruyo benide sizdedr var mı böle seyler

Merhaba canım. Olmaz mııı sürekli ciyak ciyak haldeyiz :)

Merhaba canım bizde de has safhada bu durumlar resmen ergenlik yaşıyoruz evde istediği olmadığı anda evde kavga kıyamet.

Onu düşünüyorum doktora gittikten sonra yavaştan bir oraya giriş yapayım bakayım ne oluyor. Benim 4.ayda sütten kesmem lazım değil mi bücürü nasıl olacak acaba
ablam doktor, 17. ayına kadar emzirmeye devam etti. yani 3 ay daha emzirdi (bıraktığında kabaca 5 aylık hamileydi). annem "emzirme artık" diye baskı yapardı, ablam ona şöyle söylemişti: "hamileyken emzirmenin hiçbir sakıncası yok, çocuk içiyorsa emzirilebilir, sütün tadı değiştiği için genelde çocuklar kendiliğinden bırakır. bir de anneyi çok yıpratır. bu nedenle erkenden kesilmesi iyidir ama bu bir zorunluluk değil"..

ablamın sözlerini hatırladığım kadarıyla yazdım, rahat ol emzirme konusunda, muhtemelen senin bebeğin de kendiliğinden emmeyi bırakacak

diğer yazılan davranışlar benimkinde yok, genel olarak sakin oyuncaklarıyla oynayan uyumlu bir çocuk, uyumaz yemez, onun dışında uyumlu ve aşırı keyifli maşşallah, bu aralar kendi kendine oyunlar üretiyor, kredi kartının üstüne lingo şişe koyup düşürmeden taşımaya çalışıyor mesela veya kulenin kutularını ters çevirip üstüne kulenin diğer parçaları yerine arabalarını yerleştirmeye çalışıyor. araba sürüyor bol bol

Selam Kızlar..
annemherseyim çoook tebrik ederim canım, rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah. Diğer bıcırık da düzene girer merak etme 2. gelene kadar.
meva888 evler pahalı, kiralar da pahalı. Biz istanbuldayız zaten herşey pahalı.

Cuma Ramazan başlıyor hanımlar, oruç tutacak mısınız? Ben bir deneyeceğim, geçen yıl tutmadım ama bu yıl istiyorum bakalım.

Onu düşünüyorum doktora gittikten sonra yavaştan bir oraya giriş yapayım bakayım ne oluyor. Benim 4.ayda sütten kesmem lazım değil mi bücürü nasıl olacak acaba
Kesmen gerekmiyor canım, tandem emzirme yapan bir sürü anne var. Emzirme akademisine üye ol Facebook’ta. Orada bu konuyla ilgili çok bilgi var ve kendin de sorabilirsin danışmanlara.

Hayirli olsun canim saglicakla gelsin insallah ❣

birde kızlar gece yatarken ne veriyorsunuz extra olarak. Mesela bir arkadaşım muzlu ballı süt veriyorum dedi. Ben süt daha hiç vermedim bilemedim sormak istedim.

bu arada benim bücür iki eliyle bazen tek eliyle kafasına vuruyor. Neden acaba.

annemherseyim bence de sütten kesmene gerek yok doktorun önermediği sürece. Bebeğin ne zaman isterse o bıraksın:)

Gece yatarken mama vermiyorum. Zaten emerek uyuyor ki o da reflüye neden olabilir. Uykudan en az iki saat önce içiyorsa muzlu ballı sütü sıkıntı olmaz reflü bakımından ama süt 2 yaşa kadar önerilmiyor artık.

Bizimki de aynı ya bu ara. 3 4 gündür falan kafasına vuruyor. Komşumunki ocak doğumlu. O demişti kafasına vurma ya da kafasını bir yere vurma dönemi de olacak diye. 2 3 hafta sürmüş onun.

Bizimki de yapıyor bu aralar eğer çok istediği bir şeyi bıraktırırsam. Ayaklarını yere vuruyor bir de Kendisi de aktif olarak yemek yeme sürecine katılmazsa açmıyor ağzını

Sonum hunimle beraber tımarhane eşimde inşallah ikiz olur diye dualara başladı yine

Allah tamamına erdirsin, sağlıkla al kucağına canım. En güzeli en hayırlısı olmuş. Bak ben tek çocuğum. Normalde Ankaradayım. İstanbula annemlere 3 hafta kalmaya gelmiştim, hatta burada dert yanmıştım eşimle problemler vardı. Korona patlayınca dönemedim, dönmek de istemedim. Annem ayrı hasta, babam ayrı hasta. Ben gitsem onlarla kim ilgilecek? Sorumluluk, üzüntü, sıkıntı, sevinç, yorgunluk aileyle ilgili her duygu benim omuzlarımda. İnsan o kadar arıyorki bir kardeşi olsun anlatmam size. Bu arada eşim kaldı Ankarada. Evlilik bir gün iyi bir güm tartşmalı devam ediyor. Bitecek gibi değil şükür, şu virüs bi kalksın ortadan işter doğan ister tekrar tüp bebek 2. çocuk için tüm gücümle savaş vericem. İşallah nasip olur.

birde kızlar gece yatarken ne veriyorsunuz extra olarak. Mesela bir arkadaşım muzlu ballı süt veriyorum dedi. Ben süt daha hiç vermedim bilemedim sormak istedim.

Canım sütü gece verme, hazmı çok zormuş, gece verince reflüye sebep olabiliyormuş. Bence hiç verme ama veriem diyorsan gündüz ver.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…