2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
arkadaşlar 9.atak dönemi biten var mı? Mancar Mancar siz girmiştiniz Değil mi canım üç gündür delirmek üzereyiz de biz. Düzelme var mı acaba?
Canım sen demiştin sanırım bu atakların bir başı bir sonu çok zor oluyor diye. Bizim bitmesine 2 gün kaldı yine dellendi beyfendi. Zaten kolay,uyumlu bir bebek diyemem bu atak dönemleri ayrı bir deliyürek oluyor. Bu atak dönemin ilk bir haftası nefes bile aldırmamıştı gerçekten kolaylıklar diliyorum size de. Ve yeni bebişimiz için kutluyorum sağlıkla kucağına al onu da inşallah 🤲🏻 💓

Canım sen demiştin sanırım bu atakların bir başı bir sonu çok zor oluyor diye. Bizim bitmesine 2 gün kaldı yine dellendi beyfendi. Zaten kolay,uyumlu bir bebek diyemem bu atak dönemleri ayrı bir deliyürek oluyor. Bu atak dönemin ilk bir haftası nefes bile aldırmamıştı gerçekten kolaylıklar diliyorum size de. Ve yeni bebişimiz için kutluyorum sağlıkla kucağına al onu da inşallah 🤲🏻 💓
Sağol canım benim.
valla tam Atağa girdiğimiz geceden beri geceuykularında ağlamalar kalkıp oturmalar gündüz uykularında bozulmalar iştahsızlık mızmızlık. Beni benden aldı. Delirmek üzereyim ciddi anlamda. Daha 31 gün var bitmesine

Merhabalar. Ben bir ara düşünüyordum. Sonra bir anda vazgeçmiştim çok zorlanmaya başlamıştım. Ancaaaaaaak bugün tesadüfi bir şekilde öğrendim kiiii hamileyimmmm 🤰🏼 ♥ Yaş oldu 34. Doğması nerdeyse 35. Daha bu bücür düzene girmeden nasıl olacak bilmiyorum ama sanırım destek alacağım.
Gözun aydın canım saglıkla dogar işallah

Ben de sizlere bir şey sormak istiyorum. bu gurupta 2. çocuğuna hamile kaan oldu mu ya da düşünen var mı? Ben yavaş yavaş düşünmeye başladım ama hem istiyor hem korkuyorum.
Ben hamileyim hatta 33+2 deyim az kaldı doğuma 😁 neler yaşayacağım bende çok merak ediyorum.

Kizlar ben buraya şunu sormak için girdim bir sürü haber varmış grupta :)
Benim kız bu aralar istediği şeyi elinden alınca veya vermeyince ortalığı birbirine katiyo bagriyo çiğriyo ,her gün böyle ,bu aralar arttı gibi bu durumlar ,yoruyo benide sizdedr var mı böle seyler
Bizde çok uzun süredir var canım normal diye düşünüyorum

Merhabalar. Ben bir ara düşünüyordum. Sonra bir anda vazgeçmiştim çok zorlanmaya başlamıştım. Ancaaaaaaak bugün tesadüfi bir şekilde öğrendim kiiii hamileyimmmm 🤰🏼 ♥ Yaş oldu 34. Doğması nerdeyse 35. Daha bu bücür düzene girmeden nasıl olacak bilmiyorum ama sanırım destek alacağım.
Senin adına çok sevindim canım arada 2yas bence çok ideal biraz zorlanacaksin başta ama sonra iyiki diyeceksin bence

Allah tamamına erdirsin, sağlıkla al kucağına canım. En güzeli en hayırlısı olmuş. Bak ben tek çocuğum. Normalde Ankaradayım. İstanbula annemlere 3 hafta kalmaya gelmiştim, hatta burada dert yanmıştım eşimle problemler vardı. Korona patlayınca dönemedim, dönmek de istemedim. Annem ayrı hasta, babam ayrı hasta. Ben gitsem onlarla kim ilgilecek? Sorumluluk, üzüntü, sıkıntı, sevinç, yorgunluk aileyle ilgili her duygu benim omuzlarımda. İnsan o kadar arıyorki bir kardeşi olsun anlatmam size. Bu arada eşim kaldı Ankarada. Evlilik bir gün iyi bir güm tartşmalı devam ediyor. Bitecek gibi değil şükür, şu virüs bi kalksın ortadan işter doğan ister tekrar tüp bebek 2. çocuk için tüm gücümle savaş vericem. İşallah nasip olur.
Kesinlikle 2. Çocuk şart çünkü dünyanın binbir türlü hali var bende ne kadar 3. Çocuğa çok sıcak bakmadan da sırf bu sebepten dolayı yapicam galiba mesela bende annesiz babasız kaldım küçük yaşta ablam abin kol kanat gerdi ki hala oyleler sürekli en büyük destekcimler o yüzden her kesin bir kardeşi olmalı diye düşünüyorum.

Kızlar benim kız yürüme ve emekleme konusunda babasının genlerini almıştı. Babası 18 aylık yürümüş. Koltukta kalkıyo ayağa kendi. Dün emeklemeye başladı sıpa :KK45:
Dur geç yürüsün bendekide 1 sn durmuyor koltuk tepelerinde sürekli aklım çıkıyor düştü düşecek genelde de düşüyor bir yerlerden anlamıyor da yapma dedikçe dahada yapasi geliyor

Kesme sütten emsin 7. Aya kadar hiç sıkıntı yokmuş sen vitaminkerini düzenli al beslenmene dikakt et bücür biraz daha emsin güzel gözlüm
Canım benim doktora gidince konuşacağım ama bende emsin istiyorum. Daha vitamin vs başlamadım gidene kadar doktora hem emzirme hem karnımdaki şu an canlı cenaze gibi geziniyorum. İnsnılmaz birde mide bulantısı

Allah tamamına erdirsin, sağlıkla al kucağına canım. En güzeli en hayırlısı olmuş. Bak ben tek çocuğum. Normalde Ankaradayım. İstanbula annemlere 3 hafta kalmaya gelmiştim, hatta burada dert yanmıştım eşimle problemler vardı. Korona patlayınca dönemedim, dönmek de istemedim. Annem ayrı hasta, babam ayrı hasta. Ben gitsem onlarla kim ilgilecek? Sorumluluk, üzüntü, sıkıntı, sevinç, yorgunluk aileyle ilgili her duygu benim omuzlarımda. İnsan o kadar arıyorki bir kardeşi olsun anlatmam size. Bu arada eşim kaldı Ankarada. Evlilik bir gün iyi bir güm tartşmalı devam ediyor. Bitecek gibi değil şükür, şu virüs bi kalksın ortadan işter doğan ister tekrar tüp bebek 2. çocuk için tüm gücümle savaş vericem. İşallah nasip olur.
Canım benim düzelir herşey seninle bücür iyi olsun gerisi hiç önemli değil.
annem öldüğünde bende kardeşim olmasa atlatamazdım aynı şekilde kardeşimde. Evet evliyiz ikimizde babam hayatta benim bir bebeğim var ama koca dünyada birbirimizden başka kimsemiz yok Gibi geldiği anlar o kadar fazla ki..

birde kızlar benim oğlan da inanılmaz bir sinir başladı. İstemeiği birşey olunca sanki dövmüşler gibi ağlama kendini sıkma elleriyle yüzünü kapatma elindeki atıp atıp bağırma var. Ne oldu bu çocuğa böyle anlamıyorum normal mi acaba

birde kızlar benim oğlan da inanılmaz bir sinir başladı. İstemeiği birşey olunca sanki dövmüşler gibi ağlama kendini sıkma elleriyle yüzünü kapatma elindeki atıp atıp bağırma var. Ne oldu bu çocuğa böyle anlamıyorum normal mi acaba
Aynısının tıpkisi :KK70:. Nasıl davranmamız gerekiyo acaba böle bişey tutturunca ,biz eşimle umursama kararı aldık yada dikkatini dağıtıyoruz başka biseye,yoksa ağlayarak her istediğini yaptiracagini öğrenirler

Aynısının tıpkisi :KK70:. Nasıl davranmamız gerekiyo acaba böle bişey tutturunca ,biz eşimle umursama kararı aldık yada dikkatini dağıtıyoruz başka biseye,yoksa ağlayarak her istediğini yaptiracagini öğrenirler
Bizde dikkat dağıtıyoruz ama bazen gerçekten diretince çok ağlayınca istediğini de yapmıyor değiliz. Ama hani böyle dışarıda gördüğümüz istediği şey alınmayınca ortalığı yıkan çocuklar var ya aynı onlar gibi.

Ne çok şey konuşulmuş kızlar. İkinci çocuk meselesinde kendime asla güvenemiyorum ben. Kardeşsiz kalmasını istemem ama daha bitkin daha sinirli bir anne olmam da ona zarar verecek. Baştan beri zor bir bebekti benimde çok sabırlı bi insan olduğum söylenemez. İkinci çocuğu şu an hayal dahi edemiyorum. Çünkü hala geceleri saat başı kalkıp emen,ağlayınca istediğini vermediğimiz halde yine de ağlayarak istemekten yılmayan, gündüzleri yarım saatten fazla uyumayıp sonra da sürekli mızmızlanan bi oğlum var..

Ama varya son dönemde o kadar değişti ve o kadar büyüdü ki. Her söyleneni anlıyor ve yapıyor. Sarılıyor,gelip kafasını göğsüme koyuyor, yüzüme bakıyor eriyorum. Bir de iki gündür benim ona yaptığım gibi bir şeyler gösterip bu ne bu be diye soruyor. Sonra söylediğim ismi tekrar ediyor. Sahi ne zaman büyüdüler 🥰

Ne çok şey konuşulmuş kızlar. İkinci çocuk meselesinde kendime asla güvenemiyorum ben. Kardeşsiz kalmasını istemem ama daha bitkin daha sinirli bir anne olmam da ona zarar verecek. Baştan beri zor bir bebekti benimde çok sabırlı bi insan olduğum söylenemez. İkinci çocuğu şu an hayal dahi edemiyorum. Çünkü hala geceleri saat başı kalkıp emen,ağlayınca istediğini vermediğimiz halde yine de ağlayarak istemekten yılmayan, gündüzleri yarım saatten fazla uyumayıp sonra da sürekli mızmızlanan bi oğlum var..

Ama varya son dönemde o kadar değişti ve o kadar büyüdü ki. Her söyleneni anlıyor ve yapıyor. Sarılıyor,gelip kafasını göğsüme koyuyor, yüzüme bakıyor eriyorum. Bir de iki gündür benim ona yaptığım gibi bir şeyler gösterip bu ne bu be diye soruyor. Sonra söylediğim ismi tekrar ediyor. Sahi ne zaman büyüdüler 🥰
Neyse ki ikinci paragrafta tatlıya bağlandı :))) şaka bir yana benimki de böle bi oğlan. Kendisinden sonra gelecek olan kardeşlerinn kısmetini yedi bitirdi. Yani mümkün değil, çok zor biri kendisi. Bununla hamilelik ve lohusalık😕 düşünemiyorum.
Ama var yaaaa :)) Aşırı tatlı. Yani bana da öyle geliyo olabilir. Şunu getir bunu götür. Her işi yapmaya başladı. :KK48: Ve herrr şeyi anlıyo, artık yanında konuşamıyoruz. Allaaam. Yine gece azıcık uyusa nolur Allah'ım...

Neyse ki ikinci paragrafta tatlıya bağlandı :))) şaka bir yana benimki de böle bi oğlan. Kendisinden sonra gelecek olan kardeşlerinn kısmetini yedi bitirdi. Yani mümkün değil, çok zor biri kendisi. Bununla hamilelik ve lohusalık😕 düşünemiyorum.
Ama var yaaaa :)) Aşırı tatlı. Yani bana da öyle geliyo olabilir. Şunu getir bunu götür. Her işi yapmaya başladı. :KK48: Ve herrr şeyi anlıyo, artık yanında konuşamıyoruz. Allaaam. Yine gece azıcık uyusa nolur Allah'ım...
Nasıl tebessüm ettirdin😏😏 gerçekten çok zor birisi bizim oğlan da. Şu an yattığından beri kaçıncı kez sallıyorum acaba bilemedim. Dizlerim feci şekilde error vermeye başladı. Ama gerçekten çokta tatlı. Gıcıklıksa aksilikse en uçta, tatlılıksa yine zirve ortası yok beyefendide. Artık babası bile bu çocuk ne zaman uyuyacak ne zaman kendi kendine uyuyabilecek diye sorup duruyo. Ah bi bilsem..

O getir götürcü halleri,hadi anneye ver hadi babaya bunu götür çok eğlenceli oluyo😂 bundan sonrası daha kolay olacak gibi ne dersin? Yani ben buna inanmak istiyorum 😭

X