2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Şuan süt ve süt ürünleri tuketıyor musunuz cnm? Nasıl oldu bebegın alerjısı? Benım hala bır sey yese süt ve süt ürünleri sivilcelenıyor popo ve kasık bölgesi.
Şuan yoğurt ve peynire karşı bişey yok ,ama hiç sevmiyo bu ikisini ,benimki genelde karın ağrısı şeklinde cekiyo,ama süte cesaret edemiyorum su dönem bişey olsa doktora da gidemeyiz

Şuan yoğurt ve peynire karşı bişey yok ,ama hiç sevmiyo bu ikisini ,benimki genelde karın ağrısı şeklinde cekiyo,ama süte cesaret edemiyorum su dönem bişey olsa doktora da gidemeyiz
Benımkı de tuaf 1 yas öncesi yogurt tan sonra ishal oldu oyle anladık rota asısı sonrası bırde yogurt ıkısı tetıkledı sonra yogurt peynır yavas yavas verıyorduk bır sey olmuyordu. Sonra nımerix asısı oldu sonrasında peynır yogurt dokuntu oldu pişik gıbı degıl sivilce gıbı. Valla artık sasırdım. Süt 2 yasına kadar vermicem. İnşallah düzelir bizi aşılar cok etkiliyor

Nimerix olmadik biz daha ben şu Corona gündemi bitsin keçi sütü denicem bakalim

O zaman anne demiyor olmaları çok da problem değil. bir de normalde meme diyordu şimdi bobo gibi bir şey diyor memeye.normade soyleyebişdiği ve bişdiği jelimeleri değiştiriyor. sıkılıyor mu acaba
Benimki de anneden baska hersey diyor dede baba ver al gel sayı sayıyor 6 7 4 diyor mama diyor bezi dolu olunca eliyle vuruyor her seyi yıyor her masaya oturuyor masallah diyorum bende

Nimerix olmadik biz daha ben şu Corona gündemi bitsin keçi sütü denicem bakalim
Ben de keçi sütü denemeyi düşünüyorum. ama ben nadir de olsa irmikli süt yapıp verdiğim olduğu. inek sütü yani. sütten kesince keçi sütüne geçmeyi düşünüyorum. günlük ne kadar tüketmeleri lazım acaba anne sütü almayan bebeklerin

tuvalet eğitimi ile ilgili bildiğimi yazayım
bir çocuk merdivenleri çıkabiliyorsa gerekli kasları gelişmiştir ve tuvalet eğitimine başlayabilirsiniz demişti bir doktor.
bizimki çiş dediği için annem lazımlık vereyim oturt, rahat edersin deyip duruyor ama henüz merdiven çıkamadığından es geçiyorum

benim sizlere bir sorum var. iki gündür oğlumun vücudunda döküntüler başladı. ekstra bolca kokteyl domatesi yemişti iki gündür. iştahı yine gitti, domates salatalık vs tamamen kalorisiz şeylere yöneldi. su da fazla içmedi bugün. önceden domatese alerjisi yoktu, sonradan başlayabiliyor mu? diğer yedikleri aynı, farklı olarak bir tek domates. eşim ya domates ya da polen diyor. polen de olabilirmiş, burnu yine hep tıkalı ve uyumuyor, günde 150 kere meme istiyor, çorba bile içmiyor

kızlar bir de tuvalet eğitmine ne zaman başlayacaksınız. bu konuda araştırmalarınız oldu mu hiç
Oğlum 18 aylıkken öğrendi kizim 15 aylık olacak 13 aylık oldu olalı kaka ve çişini söylüyor özellikle kakasini tam yapacağı zaman koşturarak geliyor yanıma gaga diye ama cisi her zaman söylemiyor o yüzden ağustosa kadar beklicem

.ok iyi maşallah nasl öğrettin peki kakasının geldiğini

kızlar bir de tuvalet eğitmine ne zaman başlayacaksınız. bu konuda araştırmalarınız oldu mu hiç
Çok mutlu oluyorum arkadaşların bücürler ne güzel aşamalar kaydetmişler. Bizimki biraz geriden geliyor farkındayım. Daha anne dedirtemedim nerede kaldı çiş kaka dedirtebilmek. Sadece son günlerde bazen bezinin ön tarafını tutup yukarı doğru çekip yürüyor. Sonrasında baktığımda evet belki biraz geç almış oluyorum bezini az çiş dolu oluyor. Acaba ondan mı yapıyor.
her halükarda 18 ayı bekleyeceğim Ağustos gibi.

Resmen bizi anlatmışsın canm. Bizde de sivilce tarzı döküntü var kasığında sizn nerde gecen bacağında vardı isilik mi acaba yoksa ıslak mendil bez mı dıyoruz bızde domates salca verdım çşkej kivi valla bende anlamadım bi bilsem nedenini

yani bence geriden gelmiyordur. benim bebeğim de bazen hiçbir şey demiyor ama biliyorlar işte. sen hiç yılmadan onla konuş bir anda bir kelime ediyorlar şok oluyorsun aa bunu ne zaman öğrenmiş diye. senin bebeğin de bir anda konuşacak bence

bacak göbek kasık, minnacık silik noktalar, döküntü gibi. benim anlamadığım acaba dönem dönem bazı şeylere alerji çıkabiliyor mu, yani besin etkileşmeleri falan.. acaba domatesi daha önce başka şeylerle veya pişmiş olarak yediği için mi alerji çıkmadı da şimdi aç karnına tek başına yediği için çıktı. bebeğim çok huzursuz tabii ben de. dün gece banyoda vücuduna uzun uzun su tuttum rahatladı gibi. keşke elimden birşey gelse. bulamıyorum neden olduğunu, domatesten bile emin değilim, paranoyak gibi oldum, mango biraz çürümüş gibiydi acaba ondan mı oldu veya ilk kez avakado verdim bir çay kaşığı kadar, ondan mı oldu. aman geçsin de. doktorumuz bu tip hafif doküntüleri önemsemeyin diyor, hatta bilakis yedirin, bebeklik döneminde alerjilerin iyileşebileceğine dair yeni çalışmalar var demişti ve biz de hipokort ilacını atmıştık. aylardır olmuyordu. dün calpol verdik öyle sakinleşti, 3 saate yakın aferdersiniz ota boka ağladı, calpoldan sonra gülücükler oynamalar.. gece de güzel uyudu. bugün ilaç vermeyeceğim bakalım ne olacak

geriden gelme diye birşey yok aslında, 2 yaşlarında hemen hepsi eşitleniyor. çocuğunuz sizinle göz teması kuruyor mu, istediklerini işaret edebiliyor mu, sosyal etkileşimi ve iletişimi var mı, başka bebeklere ve oyuncaklarına ilgi gösteriyor mu? bunlar önemli. bunlar varsa, geriden gelmelerin hepsi uyaran eksikliğidir. ben böyle düşünüyorum. nice konuşmayan yürümeyen bebekler gördüm ileride zehir gibi oldular, nice 8 aylıkken koşan konuşan bebekler gördüm liseyi bile bitiremediler. yaş 44 olunca deneyim de oluyor birazcık

hatta bebekliğinde süper zeka diye annesinin yıllarca övündüğü bir kız vardı, yazlıktaki tüm anneler bize onu örnek gösterirdi, bebeklikte ve çocuklukta herseyi herkesten önce öğrenmişti. liseyi zar zor bitirip babasının işini batırdı, 10 yıldır ev hanımı. bizim vereceğimi eğitimle şekilleniyor hersey. hem de hersey. bebeklerimizin yetenek ve zekalarını biz geliştirebiliriz. elimizdeki imkanları sonuna kadar kullanıp eğitimlerine dikkat etmemiz lazım. iyi eğitim alan her çocuk ileride başarılı olur

Selam kızlar, benim bıcırık hala yürümedi. Yürüme aşamasında ama kendi kendine 1-2 Adım atıyor ama dengesi daha tam sağlam değil.
Tuvalet eğitimi için ben 2 yaşını beklemeyi düşünüyorum ama şu anda sürekli anlatıyorum. Tuvaleti filan da gösteriyorum. Dediğim gibi ben seneye yaza veririm heralde tuvalet eğitimini. En azından tam konuşmaya başlasın.
Kuş, at, ağaç bu hafta söylemeye başladığı kelimeler ama sürekli söylemiyor arada bir tabii ki bir de meşhur kelimemiz atta var, zavallım hep dışarı çıkmak istiyor. Aşırı gezen bir bebekti ve şimdi eve tıkıldık çok kötü oldu. Şu virüs belası geçer inşallah yakın zamanda.

Benim de araştırmam, sabah uyanma saatinde değil de, 1 saat falan önce altına baktığında eğer çiş yoksa hazır sayılırmış. Yani artık içgüdüsel olarak gece çişini tutmuş sayılıyormuş Ama sabah açtığın değil, çünkü uyanınca zaten yapacak...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…