2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
daha çok gençsin. ben 44 yaşındayım, doğal yolla 43 yaşında ilk çocuğum.
yukarıda 2 yaşına kadar beklemeni tavsiye etmiştim, 2 rakamını yazmamışım.
aslında yaşın genç, sen hemen de düşünebilirsin. ablam ilk çocuğunu 40 yaşında kucağına aldı. onunkiler de doğal yoldan. belki yaştan dolayı ablama erkenden ikinci çocuk ağır gelmiştir. şu anda bir sürü eklem ağrısı vs uğraşıyor. ablam doktordur, kendine iyi bakar, fittir falan ama ikinciden sonra oram buram ağrıyor demeye başladığı için ona ağır geldiğini düşündüm. sen gençsin, yapabilirsin bence, rahata fazla alışmamış olursun, arkadaş gibi büyürler, zaten ha dedin mi hamile kalamazsın, yine birkaç ay sürecektir. rahat ol, çok kafana takma, kısmeti varsa gelir. benimki ne mucizelerle geldi, inan bana, vakti gelince engelleyemezsin, sen rahat ol
evet oluruna bırakmak lazım haklısın..

senin mesajından sonra bursadaki diş hekimi ablamla görüştüm. ondan sonra bir de kendi çocuk doktorumuza yazdım. o da bir çocuk diş hekimi önerdi, onunla da görüştük. bursaya gidemeyeceğimiz için izmirdeki doktora gitmeye karar verdik ama karantinadan dolayı şu sıralar gidemeyiz. konuştuğumuz çocuk diş hekimi çocuğunuzu görmem lazım diyor, ablam da öyle, çünkü bizimkinde 22 diş saydık ve iki hekim de imkansız diyor, süt dişleri 20 taneymiş, 20 den sonrası 4,5-5 yaşında çıkarmış. iyice canımız sıkıldı. azılar çıkınca fırçalanmaya başlanması gerekiyor, her akşam yanında diş fırçalıyoruz ama ağzını açmıyor. ablam burnunu sıkıp fırçalayın dedi. ben de eşim de yapamayız bunu.

bu ilacın türkiyede muadili var, onu da öğrendik. sizin kullandığınız ilaç 2 yaşına kadar kullanılıyor, ondan sonra d vitamini içermeyen başka bir ilaca geçiliyor. yalnız görüştüğümüz iki diş hekimi de çok erken dönemde florürün fazlasının zararlı olabileceğini, bunun tartışmalı olduğunu da söylediler. ablam yiğenlerime kullanmış, bence kullanın ama siz bilirsiniz dedi. amerikada içme sularına florür eklendiği için kullanılmıyor, almanyada yaygın kullanılıyor, türkiyede çocuk diş hekimleri yarıya bölünmüş gibi duruyor. bir kısmı türkiyede şebeke suyunda florür yok kullanılmalı derken bir kısmı da kullanmayın diyor.

ilacı nasıl kullanacağın ile ilgili detaylı bir türkçe broşür okudum, istersen okuyabilirsin. insan onu okuyunca kullanmaya hemen karar verir: Ebeveynler için Bilgiler. Tavsiye ederiz: Doktorun damgası. Sanofi -Aventis Deutschland GmbH nın bir hizmetidir - PDF Ücretsiz indirin

biz ilacın muadini alıp gün aşırı vermeyi planlıyoruz. sen de araştırabilirsin. karşıt görüşler de ciddi sayıda. kendi doktoruna bir kere daha sormanı tavsiye ederim. bütün akşam diş hekimleri doktorlar,, baya bir konuştuk. her gün vermeyeceğim ben. ama vereceğim.
yazıyı okuyacağım..almanyada hatta daha kuzey ülkelerine gittikçe d vitaminine daha çok ihtyaç duyuluyor. bişiyorsundur sebebini. burada yetişkinler de d vitwmini takviyesi alıyor. tr deyken d vitamininde eksiklik yaşamayanlar buralara gelince düşüş yaşadığını fark ediyor. dr zaten tr ile burası farklı demişti coğrafi şartlardan dolayı yani. ben her gün vermeye devam edeceğim sanırım. ama yazıyı da okuyacağım. teşekkürler

senin mesajından sonra bursadaki diş hekimi ablamla görüştüm. ondan sonra bir de kendi çocuk doktorumuza yazdım. o da bir çocuk diş hekimi önerdi, onunla da görüştük. bursaya gidemeyeceğimiz için izmirdeki doktora gitmeye karar verdik ama karantinadan dolayı şu sıralar gidemeyiz. konuştuğumuz çocuk diş hekimi çocuğunuzu görmem lazım diyor, ablam da öyle, çünkü bizimkinde 22 diş saydık ve iki hekim de imkansız diyor, süt dişleri 20 taneymiş, 20 den sonrası 4,5-5 yaşında çıkarmış. iyice canımız sıkıldı. azılar çıkınca fırçalanmaya başlanması gerekiyor, her akşam yanında diş fırçalıyoruz ama ağzını açmıyor. ablam burnunu sıkıp fırçalayın dedi. ben de eşim de yapamayız bunu.

bu ilacın türkiyede muadili var, onu da öğrendik. sizin kullandığınız ilaç 2 yaşına kadar kullanılıyor, ondan sonra d vitamini içermeyen başka bir ilaca geçiliyor. yalnız görüştüğümüz iki diş hekimi de çok erken dönemde florürün fazlasının zararlı olabileceğini, bunun tartışmalı olduğunu da söylediler. ablam yiğenlerime kullanmış, bence kullanın ama siz bilirsiniz dedi. amerikada içme sularına florür eklendiği için kullanılmıyor, almanyada yaygın kullanılıyor, türkiyede çocuk diş hekimleri yarıya bölünmüş gibi duruyor. bir kısmı türkiyede şebeke suyunda florür yok kullanılmalı derken bir kısmı da kullanmayın diyor.

ilacı nasıl kullanacağın ile ilgili detaylı bir türkçe broşür okudum, istersen okuyabilirsin. insan onu okuyunca kullanmaya hemen karar verir: Ebeveynler için Bilgiler. Tavsiye ederiz: Doktorun damgası. Sanofi -Aventis Deutschland GmbH nın bir hizmetidir - PDF Ücretsiz indirin

biz ilacın muadini alıp gün aşırı vermeyi planlıyoruz. sen de araştırabilirsin. karşıt görüşler de ciddi sayıda. kendi doktoruna bir kere daha sormanı tavsiye ederim. bütün akşam diş hekimleri doktorlar,, baya bir konuştuk. her gün vermeyeceğim ben. ama vereceğim.
ilacın muadiinin adını öğrenebilir miyim tr deki.arkadaşlarıma önereyim ben de

evet oluruna bırakmak lazım haklısın..
Bende 34 yaşındayım. İlk bebek beni çok yıprattı. Çok keyifli ama inanılmaz zor. Hele şuanki yaşadıklarımız koronadan bahsediyorum. Bu dünyaya ikinci cocuk getirmeye iki kere düşünürdüm. Tek cocuk yeter diyorum şuan. Allah bu yavruma uzun sağlıklı ömürler versin

Bende 34 yaşındayım. İlk bebek beni çok yıprattı. Çok keyifli ama inanılmaz zor. Hele şuanki yaşadıklarımız koronadan bahsediyorum. Bu dünyaya ikinci cocuk getirmeye iki kere düşünürdüm. Tek cocuk yeter diyorum şuan. Allah bu yavruma uzun sağlıklı ömürler versin
arkadaş dost çok ayrı yerleri ama kardeş bambaşka bir şey. biz bazı olumsuzluklar yaşadık hayatımızda kardeşlerimizle hep şunu dedik 3 kardeş olmamıza rağmen keşke bir tane daha kardeşimiz olsaydı. küçükken pek kıymetini bilmiyoruz da büyüüynce gerçekten bir derdin olduğunda vs ilm koşan onlar oluyor. ben oğlum için istiyorum aslında. dünyanın sıkıntısı hiç bitmez ki. hayatın genel kaidesi bu. boyle bir durumda hiç çocuk yapmamak da bir aternatif oluyor

İkinci bebek düşünceleri başlamış ne guzel kardes iyidir imkanı olan yapsın bence. Benim iki oğlusum var biri 8 biri 1 arayı cok actım cok zor oldu sahsen. En ideali 4 yas bence ya da 3 o civar. Doya doya emsın isterdım sahsen ben olsam 2 yasına kadar hiç dusunmezdım birde tuvalet egıtımı bıtmesi anasınıfına başlaması daha iyi olurdu. Hele ki yardımcınız yoksa kızlar anne cok yıpranır bu surecte. Hayırlı zamanda olsun inşallah bebişleriniz ben dükkanı kapattım😂

Ben de sizlere bir şey sormak istiyorum. bu gurupta 2. çocuğuna hamile kaan oldu mu ya da düşünen var mı? Ben yavaş yavaş düşünmeye başladım ama hem istiyor hem korkuyorum.
Merhabalar. Ben bir ara düşünüyordum. Sonra bir anda vazgeçmiştim çok zorlanmaya başlamıştım. Ancaaaaaaak bugün tesadüfi bir şekilde öğrendim kiiii hamileyimmmm 🤰🏼 ♥️ Yaş oldu 34. Doğması nerdeyse 35. Daha bu bücür düzene girmeden nasıl olacak bilmiyorum ama sanırım destek alacağım.

Merhabalar. Ben bir ara düşünüyordum. Sonra bir anda vazgeçmiştim çok zorlanmaya başlamıştım. Ancaaaaaaak bugün tesadüfi bir şekilde öğrendim kiiii hamileyimmmm 🤰🏼 ♥ Yaş oldu 34. Doğması nerdeyse 35. Daha bu bücür düzene girmeden nasıl olacak bilmiyorum ama sanırım destek alacağım.
Aaa gözünaydın cnm hayırlı olsun hakkında. İkisi oyun arkadası olur artık

Merhabalar. Ben bir ara düşünüyordum. Sonra bir anda vazgeçmiştim çok zorlanmaya başlamıştım. Ancaaaaaaak bugün tesadüfi bir şekilde öğrendim kiiii hamileyimmmm 🤰🏼 ♥ Yaş oldu 34. Doğması nerdeyse 35. Daha bu bücür düzene girmeden nasıl olacak bilmiyorum ama sanırım destek alacağım.
hayırlı uğurlu olsun, anladığım kadarıyla planlamamışsın, kaderinde varmış, hayırlısı buymuş senin için
daha geçenlerde ablamın ilk çocuğu 14 aylıkken ikinciye hamile kalmıştı diye yazmıştım, aynı durum, cidden arkadaşlar şu anda.
kendi adıma bir tane fazlasıyla yeter, Allah bu çocuğuma sağlık ve güzel bir kader versin. İkinci çocuk için ne ruhen ne de fiziksel olarak uygun değilim, 14 ay oldu hala blok 6 saat uyumadım, bu kadar zor bir bebeğim olmasaydı ben de istiyordum başlarda ama artık istemiyorum, bu yollardan bir daha geçemem, bunca yorgunluğa yorgunum demem bile yasak evde, yorgunum dediğim anda çocuğuma bakamadığımı iddia eden bir eşim var, böyle bir eşten ikinci bir çocuk, ASLA

Merhabalar. Ben bir ara düşünüyordum. Sonra bir anda vazgeçmiştim çok zorlanmaya başlamıştım. Ancaaaaaaak bugün tesadüfi bir şekilde öğrendim kiiii hamileyimmmm 🤰🏼 ♥️ Yaş oldu 34. Doğması nerdeyse 35. Daha bu bücür düzene girmeden nasıl olacak bilmiyorum ama sanırım destek alacağım.
çok güzel... sağlıcakla dünyaya getir inş.. çok iyi olmuş bence. aynen 35 de dünyaya gelir hem de birbirlerine yoldaş olurlar.. tekrardan hayırlı olsun. kaç haftalık hamilesin? Doğum ne zaman gözüküyor? İsteyerek mi oldu? sorular sorular..

çok güzel... sağlıcakla dünyaya getir inş.. çok iyi olmuş bence. aynen 35 de dünyaya gelir hem de birbirlerine yoldaş olurlar.. tekrardan hayırlı olsun. kaç haftalık hamilesin? Doğum ne zaman gözüküyor? İsteyerek mi oldu? sorular sorular..
isteyerek değil 😂 valla sat hatırlamıyorum daha doktorada gitmedim. Ama tahmini 5-6 haftalıktırdiye düşünüyorum. O zaman Aralık gözüküyor doğum değil mi 😂 benim kafamda da çok bomba sorular var. Mesela ne halt edeceğim aralarında 22 ay olan iki bücürle hele ki daha düzene girememişken

isteyerek değil 😂 valla sat hatırlamıyorum daha doktorada gitmedim. Ama tahmini 5-6 haftalıktırdiye düşünüyorum. O zaman Aralık gözüküyor doğum değil mi 😂 benim kafamda da çok bomba sorular var. Mesela ne halt edeceğim aralarında 22 ay olan iki bücürle hele ki daha düzene girememişken
hiçbir şey düşünme boşver oluruna bırak😊

annemherseyim annemherseyim çok güzel bence 😍 2 3 yıl zor olacak tabi ama sonra tek çocuğa göre daha rahat olur. Hayırlı olsun. Aralık anneleri topiğine kaçmayasın😂
Onu düşünüyorum doktora gittikten sonra yavaştan bir oraya giriş yapayım bakayım ne oluyor. Benim 4.ayda sütten kesmem lazım değil mi bücürü nasıl olacak acaba

X