2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252

Bizimki de öyle anlıyor çoğu şeyi Bir şeyler söyleyip kızıyor bazen hep koşuyor. O yüzden babasıyla oynamayı daha çok seviyor. Eğitici oyunlar pek sarmıyor

Yaa bizimki çook terliyor ya doktora da götüremiyorum. Önceden de terliyordu bir kaç doktora gittim hiç test yapmadılar genetik deyip gectiler. Ama aşı haftası çok arttı ter ve hala öyle. Tamam koşuyor falan ama uyurken de aynı. Şu an uyuyor mesela aşırı terledi yine. Oda ısısı 21 derece de olsa üstüne örttüğüm incecik olmazsa terliyor. Bu sefer üşümez mi biz üşürken diyorum.

Bizimki de açık hala. 18. aya kadar normal diyorlar diye endişelenmiyorum şu an. 2 parmaktan biraz fazla genişliği. D vitamini kaç damla veriyorsunuz? 3 damla bizim
Ben 3 damla veriyorum cnm ama doktor tahlil yapalım ona göre 600 lige geceriz dedı ama yaptıramadık tahlil. Benim büyük oğlumunda 2 yasına yakın anca kapanmıştı bıngıldagı. Bende çok takmıyorum ama tahlil yaptıramadıgım için üzgünüm

Niye 18 aya kapanmasını istiyorsun cnm bıngıldagın?

D vitamini kullanıyor musunuz? D vitamini eksikliği de aşırı terlemeye sebep oluyormuş çocuklarda lakin eşimin yeğeni de aşırı terliyor. Hala da öyle. Genetik de olabilir yani gerçekten.

D vitamini kullanıyor musunuz? D vitamini eksikliği de aşırı terlemeye sebep oluyormuş çocuklarda lakin eşimin yeğeni de aşırı terliyor. Hala da öyle. Genetik de olabilir yani gerçekten.

Evet genetik de olabilir tabi bu kadar terlemeye hiç test yapmadılar diye kızdım biraz (kendi kendime tabi). D vitamini 3 damla kullanıyorum. Bütün kış öyle kullandırdı doktor. Kasım ayında 73tü d vitamini ama 3 damla hatta bir ara 2 damla kullanmıştık. Belki de düşmüştür Hastaneye de gidilmiyor ki. Acaba arada 5 damla mı yapsam dışarıya çıkamıyoruz sonuçta. Siz kaç damla kullanıyorsunuz?

Son düzenleme:

Benim de canım sıkıldı ya test yapamıyoruz diye. Belki de eksikliği var d vitamininde. Demiri de kullanıyorum ama içim rahat değil. Bizimki 400lük. 600lüğe geçeceğim bi dahaki aya.

aşıdan değildir, zaten söylemişler. market ürünlerinin de yapacağını sanmıyorum yani anlattıklarınızdan kakaya eşlik eden cilt döküntüsü olmadığını anlıyorum. cilt döküntüsü varsa alerjik nedenli diyebilirler ama yoksa doktora sormak lazım. Kötü ve zor zamanlardayız. anladığım kadarıyla çocuğunuz keyifli. yedikleriyle alakalı bir durum ama ne? en iyi doktor bilir, bizim buradan bilmemiz mümkün değil. annelik hisleriniz ciddi bir şey yok diyorsa geçmesini bekleyin sabredin çünkü kakanın yarısı sulu yarısı katı. bu da birşeydir. hepsi sulu olsaydı vücutta su kaybı daha ciddi olurdu. bol su içirin bir de. ne olur ne olmaz. sabahları kalkar kalkmaz su teklif etmeye başlayın bence. en azından doktor görene kadar. düzenli yediği şeyleri bir daha gözden geçirin, teker teker 2 gün kuralıyla kesip neyin dokunduğunu da bulabilirsiniz belki.

Benim de canım sıkıldı ya test yapamıyoruz diye. Belki de eksikliği var d vitamininde. Demiri de kullanıyorum ama içim rahat değil. Bizimki 400lük. 600lüğe geçeceğim bi dahaki aya.
Ben bugün 4 damla ya gectım artık. Zaten evden cıkamıyoruz d vitamini eksıklıgı olması normal bırde eksiklikleri de varsa daha da artmıştır.

d vitamini vücutta depolanmaz bu nedenle ihtiyacı kadar verilmeli. 3 aylıkken başka bir doktor yüzünden yanlışlıkla 5 damla vermiştik, şu andaki doktorumuz bize uzunca bir süre d vitamini kullandırmamıştı, fazlası böbreklere zararlı diye. kilosuna göre hesaplanıyor dozu. Bizimki 9 kilo olduğundan hala 3 damla. ama buradaki herkesin çocuğu 10 kiloyu geçti, tam dozu bilmiyorum, dünya sağlık örgütünün yaş grupları ve kiloya göre verdiği d vitamini ihtiyacı tablosuna bakmıştı bizim doktor. yani en azından ben öyle not almışım. velhasıl, evet güneş görmüyoruz ama doktorunuz söylemeden d vitamini dozunu artırmanızı önermem.

benimkinin yastığı terden 20 dakikada sırılsıklam olurdu. artık düzeldi, demir eksikliği nedeniyle olmuş, şu anda eminiz. d vitamini eksikliğinin terleme yaptığını bilmiyordum. alerjiler de terleme yapabiliyor, bünyeden de olabiliyor, terlemeyi de çok kafanıza takmayın bence. ama kaka konusunu görüşürken terlemeyi söylemeyi unutmayın, sonuçta mukuslu kakaya eşlik ediyor, ikisi birlikte değerlendirilmeli bir de fiziksel muayene yapması lazım doktorun

Evet karantina yoğun çalışanlarda yaradı, yinede ç uzun surmesin tabi ,herkez sağlığına kavuşsun...bizde okullar kapanınca babaneyi eve gönderdik,ailece kalmaya badladik gerçekten ihtiyacımız varmış biraz başbaşa ailecek kalmayada,cocugumlada baya vakit geçirir oldum,ayrıca evde dip köşe temizliğe hiç vaktim olmazdı ,tatlı yapmaya vaktim olmazdı ,şimdi rahat rahat yapıyorum,eşimde esnek çalisiyo normalde çok yoğundu ,oda yardım ediyo ,aslında ne kadar yoğun bi hayat yaşadığımızı gördük koştur koştur hep

Bu arada bebeğine inek sütü veren oldu mu

Ben tek damla kullanıyorum, veature d vitamini markası. Doğal ve yoğun olduğu için tek damla.

janejune noram teşekkürler

Aynen sanırım yediklerini gözden geçirmem gerekecek benimki de 10 kilo olmak üzere. Demir eksikliğinin de terleme yaptığını bilmiyordum. Öksürüyor diye vermediğim çok oldu son zamanlarda ama kıyma, yumurta sarısı yiyor sık sık. Terlemeye takılma sebebim hasta olacak diye korkmam aslında. Bir kaç gündür aşırı terliyor diye sanırım hasta olacak gibi öksürük arttı. İnşallah doktorla görüşebilirim bakalım. Teşekkürler

Kızlar bebekleriniz konusuyor mu kaç kelimeyi bilinçli konusuyorlar. Bugünlerde bariz konusmaya cabalama var benımkınde ayrıca tv seyretmiyor hıc acıyorum bakmıyor Hep oyun derdınde. Kılo alımı cok yavas alerjik bünyesi var zaten sivilce gibi seyler çıkıyor vücudunda pişik gibi ama degıl sanırım kivi çilek domates bu üçlünden biri ya da inek sütü. Birde verdıgım her seyı agzına bütün bütün atmaya calısıyor azar azar ısırma olayı yok

Kızlar oglumun bacağında 6 tane sivilceden biraz buyuk döküntüler var diş çıkarma döneminde ondan mı alerjı mı bilemedim malum doktora da gidemiyoruz. Fikri olan var mı

Aba abi baba mama bebe babi ama bilinçli olarak söylüyor gibi gelmiyo bana henuz

hiç susmuyor, her söylediğimiz kelimeyi çıkarmaya çalışıyor. kelimelerin çok azı net, arabaya hala aba diyor, anne baba dede (dedesi olmadığı halde) nenne memme hav çişşş babbabab sesleri bol. 1 haftadır işaret parmağıyla göstermeye başladı, su diyemiyor ağzıyla ses çıkartıyor su istediğini anlıyoruz (suyu ağzımızla üfleriz ya onu çıkartınca su istediğini anlıyoruz, gıcık bir durum, su demiyor). Bir de gözümüzün içine baka baka söyleniyor bazen, sanki azarlıyor bizi, biz de ona bön bön bakıyoruz

benimki malum televizyon çocuğu, o da ilgilenmiyor televizyonla, oyuncaktan ziyade koşma derdinde, elinde birşeylerle yürüme koşma derdinde, düşecekmiş gibi koşuyor ve her defasında yüreğim ağzıma geliyor, dengesiz bir postürle nasıl düşmüyor ben de anlamıyorum. bir de site içinde parka götürüyoruz, salıncağa kaydırağa binmek istemiyor, ayakkabılarını çıkarıyor, giymek istemiyor

ağzına bütün alma bir ara vardı, bizim üst damak artık tamamen doldu, dişleri tamamlamak üzereyiz, bu nedenle bu konuda fikir yürütemeyeceğim ama dişlerin durumuna göre bu tip alışkanlıkları sık sık değişiyor, mesela benimki şu sıralar küçük lokmalarla yiyor. 4 ay iştahsızlığın dibindeydik, onun öncesinde büyük lokmalar halinde yerdi.

Kızlar oglumun bacağında 6 tane sivilceden biraz buyuk döküntüler var diş çıkarma döneminde ondan mı alerjı mı bilemedim malum doktora da gidemiyoruz. Fikri olan var mı
alerji gibi duruyor, fotografını doktora gönderme şansın var mı?
3 şeyden şüpheleniyorsan işin kolay aslında, 2 gün çilek verme diğer ikisini bolca yesin. çilek alerjisi ise 3. günde döküntüler geçecektir. geçmiyorsa 4. gün çilek + domates ver, 7. gün döküntüler geçmiyorsa muhtemelen kiviye alerjisi vardır. ben diyeti böyle açmıştım, bir de odasında yatağında böcek olabiliyor, olmaz demeyin, biz dedik ama temizlikçi yatağında ve kaloriferin altında ufak iki böcek buldu, kalorifer böceği gibi ama çok ufak. herseyi sil baştan değiştirdik, artık her hafta odasındaki tüm örtüleri yıkıyoruz, yorgan çarşaf battaniye hepsi. odasını havalandırmak için pencereyi açtığımızda tele rağmen giren küçük sinekler olduğunu da fark ettik. iki büyük sivilce vardı, büyüteçle baktım, minnacık ısırıkları gördüm, ondan yazayım dedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…