2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar bebekleriniz konusuyor mu kaç kelimeyi bilinçli konusuyorlar. Bugünlerde bariz konusmaya cabalama var benımkınde ayrıca tv seyretmiyor hıc acıyorum bakmıyor Hep oyun derdınde. Kılo alımı cok yavas alerjik bünyesi var zaten sivilce gibi seyler çıkıyor vücudunda pişik gibi ama degıl sanırım kivi çilek domates bu üçlünden biri ya da inek sütü. Birde verdıgım her seyı agzına bütün bütün atmaya calısıyor azar azar ısırma olayı yok🙈

Babayı bilinçli söylüyor gibi ama bilinçli olmayadabilir. Cici, meme, mama, cik cik bilinçli söylüyor. Çok nadiren anne diyor cok acıkınca. Bilinçli gibi. Dedeyi bilinçli söylemiyor. Bu aralar yürümeye koşmaya odaklanmış ama bu yüzden olsa gerek meme dışında hiçbir şey demiyor neredeyse🤔 Arkadaşın bebeği şubat doğumlu. Bilinçli 8 10 kelimesi var. Her bebek farklı tabi ama insan ister istemez takılıyor bazen😀 Söylediklerimizi anlaşması rahatlatıyor ama.

hiç susmuyor, her söylediğimiz kelimeyi çıkarmaya çalışıyor. kelimelerin çok azı net, arabaya hala aba diyor, anne baba dede (dedesi olmadığı halde) nenne memme hav çişşş babbabab sesleri bol. 1 haftadır işaret parmağıyla göstermeye başladı, su diyemiyor ağzıyla ses çıkartıyor su istediğini anlıyoruz (suyu ağzımızla üfleriz ya onu çıkartınca su istediğini anlıyoruz, gıcık bir durum, su demiyor). Bir de gözümüzün içine baka baka söyleniyor bazen, sanki azarlıyor bizi, biz de ona bön bön bakıyoruz

benimki malum televizyon çocuğu, o da ilgilenmiyor televizyonla, oyuncaktan ziyade koşma derdinde, elinde birşeylerle yürüme koşma derdinde, düşecekmiş gibi koşuyor ve her defasında yüreğim ağzıma geliyor, dengesiz bir postürle nasıl düşmüyor ben de anlamıyorum. bir de site içinde parka götürüyoruz, salıncağa kaydırağa binmek istemiyor, ayakkabılarını çıkarıyor, giymek istemiyor

ağzına bütün alma bir ara vardı, bizim üst damak artık tamamen doldu, dişleri tamamlamak üzereyiz, bu nedenle bu konuda fikir yürütemeyeceğim ama dişlerin durumuna göre bu tip alışkanlıkları sık sık değişiyor, mesela benimki şu sıralar küçük lokmalarla yiyor. 4 ay iştahsızlığın dibindeydik, onun öncesinde büyük lokmalar halinde yerdi.

alerji gibi duruyor, fotografını doktora gönderme şansın var mı?
3 şeyden şüpheleniyorsan işin kolay aslında, 2 gün çilek verme diğer ikisini bolca yesin. çilek alerjisi ise 3. günde döküntüler geçecektir. geçmiyorsa 4. gün çilek + domates ver, 7. gün döküntüler geçmiyorsa muhtemelen kiviye alerjisi vardır. ben diyeti böyle açmıştım, bir de odasında yatağında böcek olabiliyor, olmaz demeyin, biz dedik ama temizlikçi yatağında ve kaloriferin altında ufak iki böcek buldu, kalorifer böceği gibi ama çok ufak. herseyi sil baştan değiştirdik, artık her hafta odasındaki tüm örtüleri yıkıyoruz, yorgan çarşaf battaniye hepsi. odasını havalandırmak için pencereyi açtığımızda tele rağmen giren küçük sinekler olduğunu da fark ettik. iki büyük sivilce vardı, büyüteçle baktım, minnacık ısırıkları gördüm, ondan yazayım dedim
Doğru cnm bızde de beyaz bir böcek oluyor ıstırgacın yavrusu cokta nadir olsa görüyorum. O aklıma gelmemıstı ama bugun yemekten sonra yuzunde de cıktı hemen gectı alerjı oldugu kesınlestı Yanı. Sımdı sırada neye alerjısı vara geldı bence inek sütü ve türevleri zaten ilk yogurt denememızden sonrada 10 gün ishal olmus gürültülü kaka yapmıstı demek ki çocugum o gun den beri aslında ugrasıyor ben yavas yavas actıgımı dusunmustum demek ki yanılmışım ondan yemesine ragmen kilo alamıyor belkı de. Suan cok vicdan yaptım alerjı doktoruna götürmediğime. Şimdi süt ve süt ürünlerini kesiyorum bir hafta denıcem bakalım ne olacak su zamanda kendi doktorumuz olacagı malum hastaneler doktorlar cok yogun. Masallah senın bebek baya konusuyor. Benımkı de 1 aydır parmakla gösterek her işini yaptırıyor ama 2 haftadır bariz algısı acıldı bellı daha anlamlı bakıyor anlatmaya calısıyor.

Doğru cnm bızde de beyaz bir böcek oluyor ıstırgacın yavrusu cokta nadir olsa görüyorum. O aklıma gelmemıstı ama bugun yemekten sonra yuzunde de cıktı hemen gectı alerjı oldugu kesınlestı Yanı. Sımdı sırada neye alerjısı vara geldı bence inek sütü ve türevleri zaten ilk yogurt denememızden sonrada 10 gün ishal olmus gürültülü kaka yapmıstı demek ki çocugum o gun den beri aslında ugrasıyor ben yavas yavas actıgımı dusunmustum demek ki yanılmışım ondan yemesine ragmen kilo alamıyor belkı de. Suan cok vicdan yaptım alerjı doktoruna götürmediğime. Şimdi süt ve süt ürünlerini kesiyorum bir hafta denıcem bakalım ne olacak su zamanda kendi doktorumuz olacagı malum hastaneler doktorlar cok yogun. Masallah senın bebek baya konusuyor. Benımkı de 1 aydır parmakla gösterek her işini yaptırıyor ama 2 haftadır bariz algısı acıldı bellı daha anlamlı bakıyor anlatmaya calısıyor.
valla en zoru süt ve süt ürünlerini kesmek, çok ama çok zor. o kadar çok şeyde süt ürünü var ki, mesela tereyağı. yoğurt, peynir, mesela muhallebi. Allah kolaylıklar versin, benim doktor sütü her zaman fermente olarak ver demişti yani peynir ve yoğurt verebilirsin ama muhallebi süt verme demişti
çok hızlı büyüyor hepsi, bu gelişime şahit olmak çok heyecan verici, her gün yeni bir şey, şükürler olsun Allahıma

Evet karantina yoğun çalışanlarda yaradı, yinede ç uzun surmesin tabi ,herkez sağlığına kavuşsun...bizde okullar kapanınca babaneyi eve gönderdik,ailece kalmaya badladik gerçekten ihtiyacımız varmış biraz başbaşa ailecek kalmayada,cocugumlada baya vakit geçirir oldum,ayrıca evde dip köşe temizliğe hiç vaktim olmazdı ,tatlı yapmaya vaktim olmazdı ,şimdi rahat rahat yapıyorum,eşimde esnek çalisiyo normalde çok yoğundu ,oda yardım ediyo ,aslında ne kadar yoğun bi hayat yaşadığımızı gördük koştur koştur hep

Bu arada bebeğine inek sütü veren oldu mu
Ben veriyorum

d vitamini vücutta depolanmaz bu nedenle ihtiyacı kadar verilmeli. 3 aylıkken başka bir doktor yüzünden yanlışlıkla 5 damla vermiştik, şu andaki doktorumuz bize uzunca bir süre d vitamini kullandırmamıştı, fazlası böbreklere zararlı diye. kilosuna göre hesaplanıyor dozu. Bizimki 9 kilo olduğundan hala 3 damla. ama buradaki herkesin çocuğu 10 kiloyu geçti, tam dozu bilmiyorum, dünya sağlık örgütünün yaş grupları ve kiloya göre verdiği d vitamini ihtiyacı tablosuna bakmıştı bizim doktor. yani en azından ben öyle not almışım. velhasıl, evet güneş görmüyoruz ama doktorunuz söylemeden d vitamini dozunu artırmanızı önermem.

benimkinin yastığı terden 20 dakikada sırılsıklam olurdu. artık düzeldi, demir eksikliği nedeniyle olmuş, şu anda eminiz. d vitamini eksikliğinin terleme yaptığını bilmiyordum. alerjiler de terleme yapabiliyor, bünyeden de olabiliyor, terlemeyi de çok kafanıza takmayın bence. ama kaka konusunu görüşürken terlemeyi söylemeyi unutmayın, sonuçta mukuslu kakaya eşlik ediyor, ikisi birlikte değerlendirilmeli bir de fiziksel muayene yapması lazım doktorun
biz de doğduğu günden beri d vitamını kullanıyoruz ama hiç damla şeklinde kullanmadım. hep tqblet şeklinde verdim. siz neden damla şeklinde kullanıyorsunuz dr mu öneriyor

biz de doğduğu günden beri d vitamını kullanıyoruz ama hiç damla şeklinde kullanmadım. hep tqblet şeklinde verdim. siz neden damla şeklinde kullanıyorsunuz dr mu öneriyor
bize ilk sağlık ocağından damla verdiler, onu kullandığımız dönemlerde 2 haftada bir farklı bir doktora gittik, bize kim önerildiyse gittik, en son 6. doktorumuzda karar kıldık ve 5 aylıktan beri aynı doktora gidiyoruz. değiştirdiğimiz doktorlardan ikisi ve kendi doktorumuz ocean d3 önerdi, biz de sorgulamadık ve onu kullanmaya devam ediyoruz. tablet nasıl veriyorsunuz? rahat yutuyor mu? doktorumuza sorayım, tablet çiğnenebiliyorsa daha iyi olur, malum herseyi zaten ağzına atıyor, kullandığınız tabletin adı nedir? d vitaminiz bitmek üzere, doktorumuz da onaylarsa ona geçelim biz de

Kızlar bagısıklıgim bugunlerde cok dustu diş dönemi sabaha kadar emiyor içtiğiniz vitamin var mı emziren anneler için netten siparıs vereyim. Birde bu vitaminleri netten siparıs vermek güvenilir mı hangi site önerirsiniz

Kızlar bagısıklıgim bugunlerde cok dustu diş dönemi sabaha kadar emiyor içtiğiniz vitamin var mı emziren anneler için netten siparıs vereyim. Birde bu vitaminleri netten siparıs vermek güvenilir mı hangi site önerirsiniz
internette SON KULLANMA TARİHİNİ ürün başlığına yazanlara güvenebilirsin. ben hem eczaneden hem de internetten çok fazla takviye edici ürün aldım, STK açık açık başlığa yazmayanlar son 3 ayı kalmış ürün gönderiyorlar. Bir tek buna dikkat et yeter, ürün açıklamasında da yazabilir ama ciddi olanlar başlığa yazıyor. n11, hepsiburada gibi sitelerden alıyorum, bağımsız vitamin siteleri de olur ama dediğim gibi kaç kere algae oil i son 3 ayında aldım, kaç tane şişe attım bu yüzden

internette SON KULLANMA TARİHİNİ ürün başlığına yazanlara güvenebilirsin. ben hem eczaneden hem de internetten çok fazla takviye edici ürün aldım, STK açık açık başlığa yazmayanlar son 3 ayı kalmış ürün gönderiyorlar. Bir tek buna dikkat et yeter, ürün açıklamasında da yazabilir ama ciddi olanlar başlığa yazıyor. n11, hepsiburada gibi sitelerden alıyorum, bağımsız vitamin siteleri de olur ama dediğim gibi kaç kere algae oil i son 3 ayında aldım, kaç tane şişe attım bu yüzden
Hepsıburadadan alıcam cnm ne alsam önerdiğin var mı benım hassas bagırsak sendromum varda suda erıyenler dokunuyor bana hap olanları içiyorum genelde

Hepsıburadadan alıcam cnm ne alsam önerdiğin var mı benım hassas bagırsak sendromum varda suda erıyenler dokunuyor bana hap olanları içiyorum genelde
mehmet öz mürdüm özü deyip duruyor c vitamini+mürdüm özü olan son kullanma tarihi en az 6 ay olan tüm c vitamini takviyeleri olur bence. hepsiburada yorum konusunda diğerlerinden daha iyi. bol yorumu olanları alırım genelde. hassas bağırsak sendromu hakkında bilgim yok maalesef, bu konuda çeviri gelmedi veya çevremde yaşayan birisi olmadı, bu nedenle sen benden ve birçok doktordan daha iyi bilirsin sana neyin iyi geleceğini

bize ilk sağlık ocağından damla verdiler, onu kullandığımız dönemlerde 2 haftada bir farklı bir doktora gittik, bize kim önerildiyse gittik, en son 6. doktorumuzda karar kıldık ve 5 aylıktan beri aynı doktora gidiyoruz. değiştirdiğimiz doktorlardan ikisi ve kendi doktorumuz ocean d3 önerdi, biz de sorgulamadık ve onu kullanmaya devam ediyoruz. tablet nasıl veriyorsunuz? rahat yutuyor mu? doktorumuza sorayım, tablet çiğnenebiliyorsa daha iyi olur, malum herseyi zaten ağzına atıyor, kullandığınız tabletin adı nedir? d vitaminiz bitmek üzere, doktorumuz da onaylarsa ona geçelim biz de
kusura bakma mesajını yeni gördüm sık giriyorum aslında ama bildirim gelmedi. tablet çok basit ağızında eriyor hiç uğraştırmıyor. Hatta çok küçükken ilk aylarda bazu arkadaşlarım ağzının içine koyup emziriyorum demişti. zaten basit eriyen bir şey hiç ziyan da okmuyor. ben çay kaşığına su koyup eritip veriyordum başlarda şimdi ağzına koyup arkasından su veriyorum hemen. ben almanyada yaşıyorum orda da olabilir bu marka tam bilmiyorum. ama güvenilir içinde jelatin falan yok. İsmi D-Fluoretten 500 I.E.
umarım yardımcı olabilmişimdir. Resim yüklemeye çalıştım ama olmadı

Ben de sizlere bir şey sormak istiyorum. bu gurupta 2. çocuğuna hamile kaan oldu mu ya da düşünen var mı? Ben yavaş yavaş düşünmeye başladım ama hem istiyor hem korkuyorum.

Ben de sizlere bir şey sormak istiyorum. bu gurupta 2. çocuğuna hamile kaan oldu mu ya da düşünen var mı? Ben yavaş yavaş düşünmeye başladım ama hem istiyor hem korkuyorum.
.ablam ilk çocuğu aylıkken hamile kaldı. hersey çok zor oldu. yaşını doldurunca düşünmeni tavsiye ederim. ilk çocuğu 17 aylıkken sütü kesmek zorudna kaldı, çok fazla beli ağrıdı, ilk çocuğunu hamileyken taşımak zorunda kaldı. şu anda biri 10 diğeri 12 yaşında arkadaş gibiler, bu kısmı mükemmel ama bir de ablama sor. onların kazara olmuştu.

kusura bakma mesajını yeni gördüm sık giriyorum aslında ama bildirim gelmedi. tablet çok basit ağızında eriyor hiç uğraştırmıyor. Hatta çok küçükken ilk aylarda bazu arkadaşlarım ağzının içine koyup emziriyorum demişti. zaten basit eriyen bir şey hiç ziyan da okmuyor. ben çay kaşığına su koyup eritip veriyordum başlarda şimdi ağzına koyup arkasından su veriyorum hemen. ben almanyada yaşıyorum orda da olabilir bu marka tam bilmiyorum. ama güvenilir içinde jelatin falan yok. İsmi D-Fluoretten 500 I.E.
umarım yardımcı olabilmişimdir. Resim yüklemeye çalıştım ama olmadı
verdiğiniz tableti almanyadan getirteceğiz. d vitamini ve florür birlikte içeriyor. biraz eritmek daha iyi deniyor aslında çünkü içideki florür bu şekilde eriyip diş çürüklerini engelliyormuş. bizim 4 azı dişimiz de çıktı. makaleye göre azı dişleri 2 yaşında tamamlanıyor ve diş fırçalanması gerekiyor. bizim diş fırçalamaya başlamamız imkansız, çok denedik parmak fırçasıyla. üst damak dolu ama alt damakta gelen dişler var. sanırım 18 aylık olduğunda tüm dişler tamamlanacak. bu nedenle florürü dışarıdan vermek bana mantıklı geldi. inşallah en kısa sürede edinirim bu tableti. Türkiyedeki muadillerine de bakayım (pek sanmıyorum ama). teşekkürler tam ismini verdiğin için, kolayca bilgilerine ulaştım

Valla biz ev aldık, borcu 2 yıl sonra bitiyor. Seneye Mayıs’ta işe başlıyorum ve 1 yıl kesintisiz çalışmam şart. O yüzden yapamıyorum şu an ama böyle bir zorunluluk olmasa şu an hamile kalırdım ben. Şimdi hamile kalsam araları 2 yaş olacak, hem de rahata alışmamış olucam. Ama İnan 4-5 yaşından sonra gözümde büyümüyor değil sıfırdan başlamak. Benim annem var ama yardımcı olarak ve eşimin ailesi de var bana çok yakındalar. Tek değilsen ben erteleme derim.

.ablam ilk çocuğu aylıkken hamile kaldı. hersey çok zor oldu. yaşını doldurunca düşünmeni tavsiye ederim. ilk çocuğu 17 aylıkken sütü kesmek zorudna kaldı, çok fazla beli ağrıdı, ilk çocuğunu hamileyken taşımak zorunda kaldı. şu anda biri 10 diğeri 12 yaşında arkadaş gibiler, bu kısmı mükemmel ama bir de ablama sor. onların kazara olmuştu.
hadi ya zor yani.. benim de yanımda yardım edecek kimse yok maalesef.. yalnızım burda.. ama 34 yaşındayım da hemen de hamile kalamamıştım bu bebeğime ikinci de hemen olmazsa diye falan düşğndüm aslında bilmiyorum kafam çok karışık ya..hayırlısı diyeyim artık ya..

verdiğiniz tableti almanyadan getirteceğiz. d vitamini ve florür birlikte içeriyor. biraz eritmek daha iyi deniyor aslında çünkü içideki florür bu şekilde eriyip diş çürüklerini engelliyormuş. bizim 4 azı dişimiz de çıktı. makaleye göre azı dişleri 2 yaşında tamamlanıyor ve diş fırçalanması gerekiyor. bizim diş fırçalamaya başlamamız imkansız, çok denedik parmak fırçasıyla. üst damak dolu ama alt damakta gelen dişler var. sanırım 18 aylık olduğunda tüm dişler tamamlanacak. bu nedenle florürü dışarıdan vermek bana mantıklı geldi. inşallah en kısa sürede edinirim bu tableti. Türkiyedeki muadillerine de bakayım (pek sanmıyorum ama). teşekkürler tam ismini verdiğin için, kolayca bilgilerine ulaştım
çok sevindim bu işini baya kolaylaştırır. ben açıkçası burda dr bana bu ilacı kullanacaksın dediğinde hiç kullanmak istemedim bebeğe ne ilacı ya falan demiştim. sonra bir araştırdım çok önemli bir şeymiş.7 günlükken başlamıştık sanırım. 2 yaşına kadar kullanacaksın demişti çocuk dr umuz. sonra devam ediyor muyuz hiç bilmiyorum. Ben dışfırçası aldım oğluma. 18 tane dişimiz var. önce ben karşısına geçip dişlerimi kendi fırçamla fırçalıyorum izliyor.sonra onun kini çıkarıp durumdan istifade hemen fırçalıyorum. ilk zamanlar izin vermiyordu şimdi izin veriyor. ısrarla bu rutini yaptım hep. izin vermediği zamanlarda hep oynamasına izin verdim. şimdi kendi fırçalar gibi hareketler yapıyor ama beveremiyor tabi ki. ama uzmanlar fırçalamayı beceemese de eline verin gün be gün alışkanlık yapacaktır diyor.

Valla biz ev aldık, borcu 2 yıl sonra bitiyor. Seneye Mayıs’ta işe başlıyorum ve 1 yıl kesintisiz çalışmam şart. O yüzden yapamıyorum şu an ama böyle bir zorunluluk olmasa şu an hamile kalırdım ben. Şimdi hamile kalsam araları 2 yaş olacak, hem de rahata alışmamış olucam. Ama İnan 4-5 yaşından sonra gözümde büyümüyor değil sıfırdan başlamak. Benim annem var ama yardımcı olarak ve eşimin ailesi de var bana çok yakındalar. Tek değilsen ben erteleme derim.
tekim maalesef.. ama istiyorum ikinciyi de. hem yaştan hem de birlikte büyürler.. 4 5 yaştan sonraya bırakan tanıdıklarım maalesef sonradan tamamen çocuk yapmaktan vazgeçti..

hadi ya zor yani.. benim de yanımda yardım edecek kimse yok maalesef.. yalnızım burda.. ama 34 yaşındayım da hemen de hamile kalamamıştım bu bebeğime ikinci de hemen olmazsa diye falan düşğndüm aslında bilmiyorum kafam çok karışık ya..hayırlısı diyeyim artık ya..
daha çok gençsin. ben 44 yaşındayım, doğal yolla 43 yaşında ilk çocuğum.
yukarıda 2 yaşına kadar beklemeni tavsiye etmiştim, 2 rakamını yazmamışım.
aslında yaşın genç, sen hemen de düşünebilirsin. ablam ilk çocuğunu 40 yaşında kucağına aldı. onunkiler de doğal yoldan. belki yaştan dolayı ablama erkenden ikinci çocuk ağır gelmiştir. şu anda bir sürü eklem ağrısı vs uğraşıyor. ablam doktordur, kendine iyi bakar, fittir falan ama ikinciden sonra oram buram ağrıyor demeye başladığı için ona ağır geldiğini düşündüm. sen gençsin, yapabilirsin bence, rahata fazla alışmamış olursun, arkadaş gibi büyürler, zaten ha dedin mi hamile kalamazsın, yine birkaç ay sürecektir. rahat ol, çok kafana takma, kısmeti varsa gelir. benimki ne mucizelerle geldi, inan bana, vakti gelince engelleyemezsin, sen rahat ol

çok sevindim bu işini baya kolaylaştırır. ben açıkçası burda dr bana bu ilacı kullanacaksın dediğinde hiç kullanmak istemedim bebeğe ne ilacı ya falan demiştim. sonra bir araştırdım çok önemli bir şeymiş.7 günlükken başlamıştık sanırım. 2 yaşına kadar kullanacaksın demişti çocuk dr umuz. sonra devam ediyor muyuz hiç bilmiyorum. Ben dışfırçası aldım oğluma. 18 tane dişimiz var. önce ben karşısına geçip dişlerimi kendi fırçamla fırçalıyorum izliyor.sonra onun kini çıkarıp durumdan istifade hemen fırçalıyorum. ilk zamanlar izin vermiyordu şimdi izin veriyor. ısrarla bu rutini yaptım hep. izin vermediği zamanlarda hep oynamasına izin verdim. şimdi kendi fırçalar gibi hareketler yapıyor ama beveremiyor tabi ki. ama uzmanlar fırçalamayı beceemese de eline verin gün be gün alışkanlık yapacaktır diyor.
senin mesajından sonra bursadaki diş hekimi ablamla görüştüm. ondan sonra bir de kendi çocuk doktorumuza yazdım. o da bir çocuk diş hekimi önerdi, onunla da görüştük. bursaya gidemeyeceğimiz için izmirdeki doktora gitmeye karar verdik ama karantinadan dolayı şu sıralar gidemeyiz. konuştuğumuz çocuk diş hekimi çocuğunuzu görmem lazım diyor, ablam da öyle, çünkü bizimkinde 22 diş saydık ve iki hekim de imkansız diyor, süt dişleri 20 taneymiş, 20 den sonrası 4,5-5 yaşında çıkarmış. iyice canımız sıkıldı. azılar çıkınca fırçalanmaya başlanması gerekiyor, her akşam yanında diş fırçalıyoruz ama ağzını açmıyor. ablam burnunu sıkıp fırçalayın dedi. ben de eşim de yapamayız bunu.

bu ilacın türkiyede muadili var, onu da öğrendik. sizin kullandığınız ilaç 2 yaşına kadar kullanılıyor, ondan sonra d vitamini içermeyen başka bir ilaca geçiliyor. yalnız görüştüğümüz iki diş hekimi de çok erken dönemde florürün fazlasının zararlı olabileceğini, bunun tartışmalı olduğunu da söylediler. ablam yiğenlerime kullanmış, bence kullanın ama siz bilirsiniz dedi. amerikada içme sularına florür eklendiği için kullanılmıyor, almanyada yaygın kullanılıyor, türkiyede çocuk diş hekimleri yarıya bölünmüş gibi duruyor. bir kısmı türkiyede şebeke suyunda florür yok kullanılmalı derken bir kısmı da kullanmayın diyor.

ilacı nasıl kullanacağın ile ilgili detaylı bir türkçe broşür okudum, istersen okuyabilirsin. insan onu okuyunca kullanmaya hemen karar verir: Ebeveynler için Bilgiler. Tavsiye ederiz: Doktorun damgası. Sanofi -Aventis Deutschland GmbH nın bir hizmetidir - PDF Ücretsiz indirin

biz ilacın muadini alıp gün aşırı vermeyi planlıyoruz. sen de araştırabilirsin. karşıt görüşler de ciddi sayıda. kendi doktoruna bir kere daha sormanı tavsiye ederim. bütün akşam diş hekimleri doktorlar,, baya bir konuştuk. her gün vermeyeceğim ben. ama vereceğim.

X