2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Selam kızlar bende yirmilik diş çıkarıyorum oglumda azı diş birlikte mızmızlık yapıyoruz bizim 8 diş var önde sadece.. azı ve köpekler kac aydır çıkmak için uğrasıyor ama cıkmıyor. Bıngıldak hala acık ve geniş. Sizin bıngıldaklar kapandı mı? Acaba d vitamini eksııklıgı mı var tam tahlil için gün almıstık corona başladı gidemedik. Güneşte alamıyorlar. İnşallah biter şu zor zamanlar gene eskı güneşli günlere döneriz

1 ayı gecti böyle. Ben de ilk enfeksiyon sandım ama olmaması lazım. Hem çok oldu hem de başka bir sıkıntı yok. O yüzden diş diye düşündüm

Bizimki de açık hala. 18. aya kadar normal diyorlar diye endişelenmiyorum şu an. 2 parmaktan biraz fazla genişliği. D vitamini kaç damla veriyorsunuz? 3 damla bizim

Bu arada möllers balık yağı kullanan var mı? İçinde d vitamini varmış. Normalde 3 damla veriyorum d vitamini. Möllersi verince d vitamini damlasını azaltmak gerekir mi ki?

biz 1 ya biz bir yaş kontrolune gittiğimizde dr bıngıldağı kapanmış demişti. ama bazı çocukların daha geç kapanabiliyormuş ırsi falan olabiliyor bu durumlar

Bu arada möllers balık yağı kullanan var mı? İçinde d vitamini varmış. Normalde 3 damla veriyorum d vitamini. Möllersi verince d vitamini damlasını azaltmak gerekir mi ki?
bir ayı aşkın süredir kullanıyoruz ama artık balık yağını tükürmeye başladı, dün vermedik, biraz ara vereceğiz balık yağına. balık yağının içindeki d vitamini çok az. oranlamıştık biz, doktorumuz balık yağını haftada 7,5 cc verin demişti . 7,5 cc balık yağındaki d vitaminini hesaplayıp ona göre damlaları ayarladık. kabaca söyleyeyim d vitamini bazen 2 bazen 3 damla verdim, çok da ince hesap yapmadım. balık yağını her gün 1 cc verdik.

bu hafta ve gelecek hafta balık yağına ara vereceğiz, d vitaminini 3 damlaya çıkardım bugün, balık yağına tekrar başlayana kadar eksik vermeyeceğim, 3 damla.

bıngıldağımız kapanmak üzere çok çok az bir açıklık var, bana göre kapandı, eşim birazcık açıklık var hala diyor, doktor da kapanmak üzere demişti, ben de 17-18 aylık olana kadar kapanmasın istiyordum

1 ayı gecti böyle. Ben de ilk enfeksiyon sandım ama olmaması lazım. Hem çok oldu hem de başka bir sıkıntı yok. O yüzden diş diye düşündüm
doktorla iletişiminiz varsa ona sorun bence, uzun süredir devam eden bir durum sonuçta. ben ciddiye alırdım, diş tek başına bir etken değildir, bunu tüm doktorlar söyler. dolayılı olarak dişin etkisi var, o da bağışıklığın düşmesi, diş çıkarma günlerinde az uyumaları, iştahsızlık falan. ama mesela ben bu grupta iştahsızlığı dibine kadar yaşayan kişiyim. 5 aydır iki kez gördüm öyle kaka. 1 ay boyunca görseydim çocuğun yatağını, gün içinde oturduğu yerleri falan kontrol ederdim. düzenli yediği bir şey olabilir, kağıt, halı tüyü falan. bu yüzden doktora normal mi diye sorun bence, tabii şiddetini rengini bilmiyorum, afaki konuşuyorum, benimkinde kakanın fotoğrafını çekip göndermiştim doktora.

kızlar selam son günlerde gündüz uykuları azalan değişen var mı aranızda. Atak yaklaşıyor acaba o yüzden mi bizim uykular 1.30 saate falan indi toplam

gündüz uykularımız yarım saate indi, neredeyse uyumuyor 4 gündür, atak kaçıncı hafta bilen var mı? ben de atak diye düşündüm

Sanıyorum 4.gecemiz. Şöyle oluyor. Yatağa koyuyoruz, emerek uyuyor. Hooop yarım saat sonra uyanıyor. Yeniden uyutuyorum. Dalıyo... Yirmi dk ya ağlamaya başlıyor. Yanımda yatınca da aynısı. Sabaha kadar böyle. Tabii hep ben emzirmiyorum babası kucağında gezdiriyo, kimi zaman yatağa bile koymuyor uyanmasın diye. Kucakta kalıyo. Offf bilek kesme zamanı tam.

tam bizim durumumuz. sanırım bizimkinin yine burun eti (geniz eti değil) şişti, genetik bir saçmalıkla boğuşuyoruz, 1 ay tedavi görmüştük düzelmişti, yine başladı, kucakta saatlerce uyuyor ama yatırdığımızda sabaha kadar uyanık, ben de tabii. Allahtan yarın sokağa çıkma yasağı geldi, eşim gece 22,30 da yatıp sabah 8 de işe kaçamayacak, bu gece dinleneceğim, kucağında uyut diyeceğim kafadan, nbetleşe sabahı çıkarırız

Ayni durum dismi atakmi cozemedim

Teşekkürler

Doktor her şeye normal diyor diye sormadım bu sefer sorabilirsem başka doktora sorayım bakalım

Süt diyetini iyice açtım aslında. Belki onunla alakalıdır

Teşekkürler

Doktor her şeye normal diyor diye sormadım bu sefer sorabilirsem başka doktora sorayım bakalım

Süt diyetini iyice açtım aslında. Belki onunla alakalıdır
aa diyet açıyorsanız olabilir, ben de ek gıdaya 7,5 aylıkken başlayabildim bu nedenle, o zamanlarda olmuştu, 6 ay süt ürünleri kullanmamıştım, bunu bilmiyordum, geçer o zaman, bizimkinin sarımsakta ve yeşil biberde olmuştu, kısa zamanda geçmişti ama neredeyse 6 ay önce, diyeti ben yapmıştım, siz diyeti çocukta mı açıyorsunuz? yani bu zamana kadar çocuğunuz süt ürünleri almıyor muydu?

Selam kızlar, napıyorsunuz? Keyifler nasıl? Ben evdeyken hazır temizlik yapmaya başladım. Yeni taşındım zaten ama cam filan sileceğim tekrar. Eşim evde olduğu için bu ara bayağı kendime vakit ayırabildim. Bayağı dizi bitirdim, kitap filan okudum. Bu karantina bana yaradı. Evde sürekli birinin daha olması çok rahatlıkmış gerçekten.
Oğlum ciddi derecede konuşulanları anlamaya başladı, söylediğimiz, gösterdiğimiz her kelimeyi öğreniyor resmen, çok büyüleyici geliyor bana bunlar. Bir de kavga etmeye başladı, aşırı aşırı tatlı ve komikler ya.

6 ay diyet yapmıştım. Ocak ayında açtım süt diyetini ikimizde de. Bir hafta sulu ve mukuslu kaka yaptı sonra 2 hafta olmadı. O ara hasta olunca diyet açmaktandır belki diye düşünüp biraz daha diyet yaptım. 1 ya da 1buçuk ay önce tekrar açtık diyeti ikimize de. Ama yumurta akı da problem yaratıyor bizde önce o sandım. Sonra onu hiç yemedim ama hala aynı kaka. Aslında 1 yaş aşısından sonra daha çok sulu, daha yeşil ve mukuslu kaka başladı. İçinde yumurta var ya aşının. Ama aşıyı 13 martta yaptık. Biraz yeşillik açıldı ama hala etkisi olur mu aşının bilemedim. Aşım haftası doktoru arayıp sormuştum aşı yapmaz dedi hemen halbuki prospektüste bile yapar yazıyor.

2 diyet açma arasındaki fark 2.de market ürünleri de yemeye başladım bu arada. Diyet açtığımız içinse bu kadar uzaması normal mi acaba? Bu arada sulu derken kaka hem normal hem de bir miktar sulu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…