2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Herhalde kaloriferlerden. Kapattığımızda daha rahat olacaklar

Slm. Nasıl bu kadar gündür evden çıkamayabildiğime inanamıyorum. Ama insan alışıyor ya. Yalnız işin içinde bebek varken ve kimseyi göremezken zor zor zor.
Benim bebişim çok yaygaracı oldu. İstediği şeyi vermez ya da yapmazsak basıyor çığlığı! Bir de homur homur hep. Ama konuşmuyor. Anlamlı söylediği şeyler öyle az ki. Baba, meme,cici.

Asıl sorun uykular. Sizde var mı düzen bari? Biraz olsa da yoluna girdi mi herşeyi

bizimki de öyle. Kızıyor artık engelleyince. Genelde baba, meme, cici, ce-e. Bazen gel, mama, dede. Nadiren anne. Çok acıkmışsa o da. Geçenlerde eşim balkona çıkarmıştı. Kuşa işaret edip cik cik demiş Genelde konuşmayı değil de ıh gibi sesler çıkarmayı tercih ediyor ama.

Asıl sorun uykular. Sizde var mı düzen bari? Biraz olsa da yoluna girdi mi herşeyi
İnanın uyku ile ilgili hiç yol kat edemedik. Yani aslında şöyle, gündüz uykuları bir nebze uzadı. 1 saate çıkmak gibi. Ama gece... Mutlaka babası onu alsın kucağında uyutsun istiyor gecede birkaç kere. Aslında ne istediğini çok iyi biliyor. Kim onu tekrar uykuya daldırsın istiyorsa onu gösteriyo. Bende meme babada kucak ve gezinti. Ama bittik yani öldük.Neden defalarca kalkmak?!! Bebeğin tüm gece poposunun kuru kalıp mışıl mışıl uyuduğunu söyleyen bebek bezi reklamıyla bile kavga ediyorum.

Karantina, hala şiş olan damaklar bir türlü patlamayan dişler ve 9.atak.. yangın vaaaaaaaaaaar!
uykusuzluktan yorgunluktan sabaha kadar sallamaktan tutmuyor kolum bacağım
Bizde öyleyiz canım delirmek üzereyim.
Ne dişler geldi ne uyku düzeldi. Dişlerin hepsi mosmor! Allahtan daha ayağa girmedik 15 gün var. Çok mu zorlu bu atak duydum ama ben en zorluğu 7. Diye biliyordum.
uyku eğitimi vereyim dedim artık uyandığı anda salla salla bittim. Sabah 5.5.30 ayakta birde! Son günlerde gündüz uykusu da bozuldu

Gün geçtikçe herşey bozuluyor. Herşey raydan çıkıyor. Görüyorum insanların bebekleri bütün gece kesintisiz uyuyor sabah 7-8 arası kalkıyor. Bizimki sürekli beşik sallattırıyor yetmiyor birde sabah 5 ayağa dikiliyor. Öldüm öleceğim

benimkinin 8 gündür uykularına birşey oldu yine. bir baktık damakta yer kalmamış, salyalar için neredeyse önlük takacağız, sıkıntısı var dönüp duruyor yatakta, 1 saat kesintisiz uyumuyor ama buna da şükür, 2 saat bile uyuyamadığım günler hatta aylar oldu, yorgunluktan ağlardım. şimdi en azından kendi yürüyor brişeyler yapıyor, yatakta konuşuyor, çok fazla kucak istemiyor geceleri, 2-3 dakika gezdiriyorum meme istiyor memede uyuyor en fazla 45 dakika sonra yine aynı şeyler ama arada uyuyorum ben de. sanırım bunda annenin çabuk uykuya geçiş yapma kabiliyeti öne çıkıyor, ben kafamı yastığa koyar koymaz uyuyanlardanım, 15 dakikada bile rüya gördüğüm olur. onun avantajı sayesinde uykusuz hissetmiyorum

kızlar hani burada yazmıştım, 112 de çalışan doktor eniştem evde maske ve eldivenle oturuyor iyice depresyona girdi diye. eniştemde pozitif çıktı! evde kendi tedavisini kendisi oluyor. bu süreçte yiğenlerimi yanına yaklaştırmadığını ve ayrı odada yattığını biliyorduk hatta dışarıda kalacak yer arıyordu, korktuğu başına geldi. bugün ablam ve yiğenlerimin test sonuçları geldi, onlarınki negatif. aynı evde yaşıyorlar, inşallah birşey olmaz, Allah doktorlarımızın yardımcısı olsun, aslında sabahtan beri moralim bozuk, birkaç saat önce ablam ve yiğenlerimin sonucunu öğrenince biraz olsun rahatladım. ablam da doktor, evde karantinadalar. emzirdiğim için benden saklamışlar, ben de bir haftadır eniştemle ilgili endişeliyim diye annemi ablamı arayıp duruyordum, dua ederseniz sevinirim. mesai arkadaşı diğer doktor da kapmış hastalığı, o yoğun bakımda şu anda.

İşte bende bir kere uyandığı bir daha uyuyamayanlardan

Çok çok geçmiş olsun. Umarım bir an önce sağlıklarına kavuşurlar ve dünya bu felaketten kurtulur

Geçmiş olsun inşallah hafif atlatır Ev yerine başka bir yer de kalamıyor mu şu an diyeceğim ama psikolojik olarak daha kötü etkilenebilir belki

Karantina, hala şiş olan damaklar bir türlü patlamayan dişler ve 9.atak.. yangın vaaaaaaaaaaar!
uykusuzluktan yorgunluktan sabaha kadar sallamaktan tutmuyor kolum bacağım

9. aydan beri çıkmaya hazırlanıyor 4 ay oldu baya şiş şu an azı dişleri. Hala çıkmadı ama.

Afedersiniz kakası sulu, yeşil ve bazen mukuslu. Sizin de oyle mi? İnşallah diştendir de peynirden değildir

Sizde de etkinlik olayı bu kadar zor mu Bir etkinlik 5 dk sürüyor. Hatta bazen 2 3 dk. Hep gezmek istiyor bizimki

Bugün 2 etkinlik yapmaya çalıştım. İkisi de eşleştirme. 2 çorap ve 1 eldiven koydum önüne eşlerini de elime aldım. O gösterdi ben üzerine koydum.

İkincisi de kule kaplarından 3 renk ve onlarla aynı renklerde 3 küçük topu eşleştirmesini sağlamaya çalıştım. Elimden alıp kabın içine koydu. (Ve kaçtı ) 3 4 kez tekrarladım ara ara.

dişten olduğunu sanmıyorum, diş ateş yapmaz ya da mukuslu kaka yapmaz. muhtemelen hafif bir enfeksiyon atlatıyor, diş çıkardıkları dönemde bağışıklıkları düşüyor, ondan oluyor, 3 günden fazla sürmediği sürece sorun yok, bizim tüm köpek ve azılar çıktı, 20 den fazla dişimiz var, bu bahsettiğinizi 2 kere yaşadık, ben ciddiye almadım, ikinci kakasında düzeldi, kağıt yemişti birinde, diğerini anlamadık neden oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…