2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kahvalti yapmak istrmediginde mama sandalyesinden kaldiriyorum oyuncaklarinin yanina getiriyorum o onlarla oynarken agzina atiyorum bazen bu sekilde yapiyorum

Aslında bir konuda fikir almak istiyorum. Bebeğime yarım gün bakan bakıcımız var. Kendisi 3 aydır bizle.( Not: çocuktan başka hiçbir şey yok görev tanımı içinde ve yarım gün için bulunduğum bölge için gayet iyi ücret ödüyorum artı yol ücretini; yani asla sömürülmüyor) Daha evvel kendi işinin çıktığı 2 gün ve benim şehir dışına çıktığım 7 günü maaşından kesmeden tüm aylığını verdik. Bununla ilgili tek kelime bile konuşulmadı. Fakat şimdi Corona virüs sebebiyle evde olacagım ve 2 hafta gelmeyecek. Tam maaş vermek istemiyorum. Ayın yarısını çalışmayacak çünkü. Sizce?

böyle durumlarda üç haftalık verip durumu açıklayabilirsin. 1 hafta senden 1 hafta benden misali
çalışmaya devam edecekse 15 gün kesinti olmaz çünkü onun başka bir işe gitme potansiyelini engellemiş oluyorsun (başka bir iş aramasa dahi ortada karşı tarafta oluşan fırsat maliyeti var), tam maaş versen de olmaz çünkü ortada verilmeyen hizmet var. Bunun denge noktası bana göre 3 haftalık vermek, 2 hafta evde olacağını ama onu da mağdur etmek istemediğini bu nedenle gelmeyeceği 2 hafta için de bir miktar ödeme yapacağını söylemek bana doğru geliyor. Tabii ne kadar verdiğini bilmiyorum, meblağ çok yüksekse kesinti yapabilirsin, aslında bunu en iyi sen bilirsin, ben olağan ücretler alanlar için yazdım

Of kızlar bunu çok şiddetli yaşıyoruz bu ara. Odadan beş saniye bile ayrılmama izin vermiyor. Yanında babası da olsa anneannesi de olsa ağlama krizine giriyor beni istiyor

Ben tam yarım maaş verdm,. Sabah saat 8 12 30 arası bakıyor ayın 2 sinde tam maaşını vermştm bı de cuma gunu durumu konuşup yarım maaş verdm. Haftasonları zaten gelmıyor Du hatta o dedi kıı gün fazla pare a verdın diye ben de o kadar olsn dedm. Ama benim bakan 18 yaşında bu genc kız komşumun kızı cok magdurluk bi durumu yok

Of kızlar bunu çok şiddetli yaşıyoruz bu ara. Odadan beş saniye bile ayrılmama izin vermiyor. Yanında babası da olsa anneannesi de olsa ağlama krizine giriyor beni istiyor

Eki Görüntüle 2605249
Bizde de inanılmaz var bir dakika kaybolsam ortalıktan ağlaya ağlaya evde beni arıyor. Peşimde küçük bir sıpa ile dolaşıyorum evde herkes iyice anneci yapmışsın diyor heee diyorum evet

Bizde de inanılmaz var bir dakika kaybolsam ortalıktan ağlaya ağlaya evde beni arıyor. Peşimde küçük bir sıpa ile dolaşıyorum evde herkes iyice anneci yapmışsın diyor heee diyorum evet
" iyice anneci yapmışsın " neffffret ediyorum şu cümleden. Neci olacak? Komşunun mu arkasından ağlayacak? Anneyi aramak ve bulunca rahatlamak gayet doğal, güvenli bağlanma dediğimiz şey...

" iyice anneci yapmışsın " neffffret ediyorum şu cümleden. Neci olacak? Komşunun mu arkasından ağlayacak? Anneyi aramak ve bulunca rahatlamak gayet doğal, güvenli bağlanma dediğimiz şey...

Aynen ya. Bir de bunu çoluk çocuk sahibi yaşıtım kişilerin demesi daha sinir bozucu. Hiç çocukları bebek olmamış gibi davranıyorlar.

Değil mi ya bunları söyleyenlerin çoğu ya anne değil yada çocuklarıyla aralarında gerçekten evlat bağı yok.he pardon asıl söyleyenler kv ve görümceler

sürekli kadınlar kulübündeki iştahsız bebek konularını okuyorum, eski konularda havuç tohumu çayından bahsedilmiş. günde 1 çay bardağı kadar yemeklerden sonra içirilince 2 gün sonra iştah açılıyormuş, duyan bilen var mı? emin olamadım

2 hatta 2,5 yaşında hala 8 - 9 kiloda çok fazla bebek varmış, ya benimki de 9 da kalırsa diye endişelenmeye başladım, demir ilacı bir tık açtı iştahını ama öyle aman aman değil. iki lokma yerine 4 lokma şeklinde bir artış oldu ama hala bir lokmayı yedirmek eziyet, ağzını kilitliyor, kilo falan almadık, anne sütü ana besin kaynağı hala

Canım bizim girdi galiba, 3-4 gündür akşam 20.00-20.30 gibi yatıyor, sabah 7 gibi de kalkıyor. Uyanmadan uyuyor, bizim oğlanın odası ayrı ve ben üstünü örtmeden bildiğimiz pamuk pijama ile yatırıyorum. Kapısı kapalı, odası zifiri karanlık oluyor. Baya düzeldi uykuları. Emerek uyuyor şu an desteksiz değil yani.

Maşallah annesi ya bizimki başka odada uyumuyor ondan mı acaba diyorum.aslında şu diş olayı bitse 4 tane birde geliyor sallamayıda yavaşla bıraktırsam bizimkide uyur sanıyorum. Ki eskiden uyuyordu ya.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…