2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Ya birde midesi hassas ben hata yapıyorum sanırım günde bir fincan Türk kahvesi neyime yetmiyor

Bir diş daha mı inanılmaz ya neyse o zaman bi an önce kalanlarda çıksında bitsin şu diş çileniz. Kaseden içirmek deyince baya uzun bi süre kaşığa ağzını asla açmadığı için fincandan içirmiştim çorbaları. Azda olsa içerde başka bi şey de yemezdi zaten. Şimdi tekrar kaşığa geçtik çok şükür. Hiç katı bir şey yemediği yarım fincan çorba içtiğinde oh bugün yedi diye havalara uçtuğum günler çok oldu. Azda olsa çorba içiyorsa içine kıyma ekle mutlaka içinde belli olmayacak kadar rondodan geçir. En azından biraz protein ben böyle yapıyordum

Canım çok zor Bi durum. Eşiniz ilk çocugu konusunda hassas ve bu yüzden fazlasıyla abarttıgını düşünüyorum. Belki dediğin gibi ayrılık iyi gelir ben ne yapıyorum diye kendini sorgular. Evlat senin canından can tabiki üstüne titreyceksin. Oğlu içinde eğerki seviyorsa babası evladını önlemini alsın. Ne demek kuralsız çocuk mu büyütülür ilk kez duyuyorum

Bastan sona yazdıklarınızı okudum. Öncelikle Allah sabır versin zor bir durum icinde bulunduğunuz durum.Ben farkli hir yaklasimda bulunacagim dahaonce tanik olduğum benzer durumdan dolayi birazda. İnsan anne olunca çocuğunu daha bir sakınıyor sanki hepimiz gecerli bu tabikide. Öncelikle karşıdaki bir cocuk ve ne yazıkki sorumsuz bir anneye sahip "Mesut" adına cok üzüldüm oncelikle bunu belirtmek isterim. Ben sizin yerinizde olsam esimi karsima alacağıma çocuğa yumuşak davranıp mesela canım ellerimizi gelde yıkayalım, veya atıyorum yemekte tavuk var elle yemesi yerine babasi hadi sen ayikla da catalla güzelce yesin, ablacığım kardeşini illa öpmek istiyorsan kafasindan opersen daha iyi olur biliyorsun cok hassas hasta oluyor vb. Gibi seyler mesela sonrasında esimle istisare ederim ben iyi davranıyorum destek ol diye. Herşeyden önce o daha bir cocuk ve şuan piskolojisininde iyi olmadığını düşünüyorum. Öyle yapın ki size sevgiyle bakan kiziniza sevgiyle bakan bir cocuk olsun. Suan uzaklastiniz ama geri döneceksiniz o eve o ortama ailenizin kendinizin mutsuz olmasina izin vermeyin.Aksi halde suan size destekmis gibi görünen eltiniz bile yarın arkanızdan atip tutacak üvey anne şöyle yapti böyle yapti diye. Ve bir bakmissiniz esiniz tam karsinizda huzurunuz kalmamis. Size tek basiniza omuzlayin veya evin kuralarini cignetin demiyorum ama yaklaşımin bu gibi konularda cok onemli olduğunu biliyorum. Kalın sağlıcakla

yahu olmaz mı
kahve konusunda aynı senin gibiydim, ilaveten uyumadan önce de kahve içerdim ve siyah şekersiz nescafe (decaf da değil yani) hamilelikten bu yana kahveyi bitirdim. Türk kahvesini sevemiyorum zorla bir iki kere içmeye çalıştım en azından daha az zararlı diye ama yok, canım diğer kahveleri istiyor. iki günde bir günde 1 çay kaşığı yarım bardak suya, sırf nefsimi köreltmek için kahve içiyorum. 1 tam bardak 2 de çay içmiştim bir gün, o gün oğlum tüm gün toplam 6 saat uyudu, bence çok ilgisi var. benim gibi açık çaya yönel derim, en azından bir hafta dene.. oğlum 7 aylıkken tam anlattığın şeyleri yaşıyordum ama bizimkinin 10 diş birden geliyormuş. belki toplu halde dişler geliyordur. ama emin ol bitecek

Gerçekten sizlerden de duyunca kahveyi bir azaltıp bakacağım duruma. Yada gece yatırdıktan sonra içeyim bir fincan.

Gerçekten sizlerden de duyunca kahveyi bir azaltıp bakacağım duruma. Yada gece yatırdıktan sonra içeyim bir fincan.
ya da kahveden sonra iki saat emzirme, o da olur. doktor bana öyle söylemişti kahve sevdamı duyunca. kendim azmettim geçici olarak bırakabildim kahveyi, emzirme bitsin sabahları kahve sigara seanslarım yeniden başlayacak. asıl sigarayı özlüyorum ben de. şu ana kadar iyi dayandım, herkes bıraktın artık içme diyor ama büyük ihtimalle emzirme bittiğinde sigaraya dönerim

Kadınlar günümüz kutlu olsun. Destekleriniz fikirleriniz için çok teşekkür ederim, çok iyi geldi inanın. Dün ista getirdi eşim bizi. Benim ailemlede konuştuk herşeyi. Şu an herşey daha iyi gibi, konuştuğu şeyler o kadar mantıksız ki eşimin, annemle babamı da deli etti. Bir de böyle laf arasında boşanma kelimesiyle zorlamaya çalışıyor insanları. Babamla annem aileye çok önem verir onlara da gına geldi saçma sapan şeylerden sorun çıkarıyorsun, sen karar vermişsin oğlum tamam boşanıyorsunuz bitti bu iş dedi. Babam ailesini aradı durumu anlattı bitsin dedi. Sonra eşim 360 dönerek karıcım seni çok seviyorum şunları hata ettim bi daha yapmıcam bu miladımız olsun demeye başladı. 3 hafta daha burada kalıcam. Umarım artık herşey yoluna girer.

Çocukla benim için eşim saçma asabiyetler yapmadığı sürece problem yok, bir şekilde idare ediyorum, güzellikle söylüyorum beni dinliyor çocuk. Annesi de değişmeyeceğine göre, böyle devam edecek. Eşimin psikolojisini düzeltmesi lazım be bana haksızlık yapmaması lazım umarım düzelir.

Bir sorum daha var. Bebeği kız olup abisi olanlar. Mahremiyeti nasıl sağlıyorsunuz? Mesela ayıp ayıp kızım diyerekten (çocuğa bişey demiyorum) altını abisi varken açmıyorum. Başka?

2/3 öay bardağı suya 1 tatlı kaşığı irmik koyuyorum. Bütün suyu çekiyor. Süt koymuyorum ama ben. Yulaflı yaparsam da irmiği daha az koyuyurum.

2/3 öay bardağı suya 1 tatlı kaşığı irmik koyuyorum. Bütün suyu çekiyor. Süt koymuyorum ama ben. Yulaflı yaparsam da irmiği daha az koyuyurum.
valla çok teşekkür ederim, mesajın üstünden baya geçmişti, unuttuğunu düşünmüştüm. irmik koymamaya karar verip bugün pirinç unu ve buğday nişasatası ile bir deneme yaptım, 1 yemek kaşığı beyaz toz şeker koydum, 6 çay kaşığı kadar yedi, 12-13 çay kaşığı da mango yedi, 2 çay kaşığı yoğurt yedi. bundan sonra birşey yemez ama bizce baya yedi bugün. iki kişi bu kadar yedirebildik, dün dibi görmüştük, bugün biraz yedi diye mutlu olduk, tabii çok az ama sabırla bekliyoruz, ağzından su gibi salya akıyor, üstünü ıslatacak kadar çoğaldı yine, 2 diş daha bekliyoruz bu aralar

Demir etkili olsa da seninkinin asıl sebebi kesin diş bence. 3 yaşına kadar 20 diş normalde. 15i çıkmış bile. Evet iyi yemiş diğer günlere göre. Yemeği yer yemez emzir bence. Midesi biraz genişlesin. Ben o az yediği zaman öyle yapıyordum. Yer yemez su verip bide biraz emziriyordum. Bide yedirirken mama sandalyesinin masasına hep ilgisini çekecek şeyler koyuyordum. Yemek bitene kadar yerde 10 15 şey oluyordu sinir bozucu olsa da. bide aynı saatlerde olması iyi. Akşamı hep aynı saatte yediği için gecikirse ağlıyor acıkıp. Sabah da sıkıntı çıkmıyor ama öğle yemeği uyku dolayısıyla düzensiz diye zor oluyor.

Umarim hersey duzelir, bizide haberdar et hem eşinin yerine kendimi koydum hem senin yerine, sen konumunda cok haklisin, oda ogluna karsi vicdan yapiyor, ayni evde yasamadigi icin uzuluyor filan, bide cocuk bakimsiz zayif demissin oda gorup uzuluyor ustune dusuyor muhtemelen. Umarim herseyi dengeleyebilir oda.. Ama dedigim gibi sen kendi dusuncende cok haklisin, herkes bu sekilde idare edemez bile

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…