2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar adetleriniz nasıl duzenlı mı? Benım bu ay cok az geldi akıntı seklinde bitti 1 gun bile surmedı
Benim nerdeyse günü gününe düzeldi. Tek sorun yani eskisinden farklı olarak yoğun olması. Uzun ped kullanmazdım hiç. Şu sıra bayağı uzun gerekiyor yani.

Peki canım sabah 9a kadar deliksiz uyuyor mu besleniyor mu aralarda

İrlandalı annenin sayfasında 9-12 aylık tablosunda 2 uyku toplam 2-4 saat yazıyordu gündüz uykuları için. Fazla gelmiş seninkine sanki. Bebeğe göre değişir tabi ama.
İşte canım bir yerde izledim hatırlamıyorum şimdi ama sanırım Pınar Sibirsky kanalında. Sabah o saatte uyanıyorsa asıl ondan sonra hemen uyumak isteyecektir o uykuyu yapmayın normal 3-3.5 saat sonra yatırın diyordu. Denedim oda mümkün olmadı onu yatmasa sanki bana da uzayacak gibi geliyor. Örneğin 5te kalkıyor 6.30da yine yatıyor 2 saat uyuyor diyelim. 8.30 kalkışı. o 1.5 saat uyanık kaldığı zamanı düşsem 7de kalkacak. Oda çok ideal. Bu sabah yine 5te kalktık

ysyl den sesçıkmıyor nasıl etiketleniyor
çocuklarımız çok benziyor onunla, merak ettim, bende kaka yaptığında altını değiştirmek çekilmez hal almaya başladı, tamamen kilot beze geçtim ben de

Y Yslysl kilot bezin dezavantajı tüm kıyafeti çıkarmak

5te kalktığında 1.5 saat sonra hemen uykusu geliyor 1.5-2 saat kadar yatıyor. Sonra bir öğlen uykusu var 1.5-2 saat kadar. Akşam üzeri de 1-1.5 saat uyuyor. Acaba gündüz uykusu fazlalığı mı
En azı hesapladım 4 saat yapıyor. Fazla canım hasan efe 3saat uyur an fazla en az 2 gece 8.5 gibi uyur sabah 7 gibi kalkar tabi Bi milyon kere emmeye kalkar

Aslında sabah 5te uyandıktan sonra 1.5 saatte gelen uykusu resmen gece uykusu devamı. Uyutmayayım o saatte diyorum inanılmaz huzursuzlanıuor. Nasıl çözeceğim bilemedim.
Sabahları dayanamaz daha kısa sürede uykusu gelir ama akşama doğru bu süre uzar. Bence akşam üzeri uyuduğu uykuyu uyutma gece uykusunada daha erken geçir dayanamazsa.19:30 19:45 gibi mesela..Bakalım sabah kalkma saatinde bir değişiklik olacak mı. En azından gündüz fazla uyumasıyla mı ilgili bu durum onu anlarsın

Başla neyle alakalı olabilir acaba?
etkileyen bir dış faktörde yok. Böyle devam ederse yandım

Bebeklerin düzeni bozulunca çok zor toparlanıyor ya da düzene girmeyecek mi tekrar acaba? Yeni düzen bu mu ki
Benimki de 1 ay öncesine kadar 8-8buçuk gibi uyanınca 10buçukta uykusu gelirdi. Uyutup giderdim tekrar okula. Şu an tek uyku yapıyor 1-3 saat kadar. Akşam yine 9-10 gibi uyuyor. Nasıl dayanıyorsa 7 8 saat kadar uykusuz. Napayım bilmiyorum. Dişten olur mu ki? 2 köpek dişi yolu yarılamış

Peki canım sabah 9a kadar deliksiz uyuyor mu besleniyor mu aralarda
deliksiz uyku seviyesine henüz çıkamadık, yaklaşık 2 saatte bir emiyor ya da uyanıyor. ilk yattığında 1 saatte 3 kere uyanıyor ama o 1 saati atlatınca genelde 2 hatta bazen 2,5 saate çıkıyor. bende emzirme otomatik oldu, çoğunu hatırlamıyorum, eşim seslere uyanıp birkaç kez gelmiş, ben pış pış deyip emziriyormuş gerçekten hatırlamıyorum hepsini ama binlerce yüzbinlerce kere şükrediyorum, uykusuz değilim artık en azından uykusuz hissetmiyorum, gerçekten burada anlatamayacağım kadar zor bir 10 ay geçirdim, iki saat uyku uyuyamadığım günlerde uykusuzluktan ağladığımı bilirim, inşallah bozulmaz.

aman nazar deymeyin kızlar, bari uykusu iyi olsun, iştah sorunumuz yeterince bezdiriyor beni

kuzum degildir kesfediyorlar bizimkide kafasını vuruyor bir yerlere sinirleniyor 2 yas sendromuna erken girmis dedi

Ayni hepsini benim oglanda yapıyor aglayinca ben veriyordum sacini seciyor kendine vuruyor kafa atıyor bir yerlere vermiyeyim bari o zamn bende

Zorla yediriyoruz canım nerde. Anca meme diye ağlıyor ama yemekte memede almıyor zorlamazsam

Ya senin için ne kadar sevindim anlatamam inşalalh daha güzel devam etmesi dileğiyle. Evet çalışma sartlari yarım gün olan veya öğretmen olup max. 3de eve gelen için is cok iyi olur bende çalışmak istiyorum ama cocuk gunde 12-13 saat bensiz kalirsa ee birdr isten gel 1 saat anca görecek çocuk beni piskolojikmen kendi çocuğum adına biraz daha erteledim çalışmayı.

ysyl den sesçıkmıyor nasıl etiketleniyor
çocuklarımız çok benziyor onunla, merak ettim, bende kaka yaptığında altını değiştirmek çekilmez hal almaya başladı, tamamen kilot beze geçtim ben de
Hic giremiyorum canım inan bu aralar. Arkadaş haber verdi seni soruyor nerdesin diye. Bez ve kıyafet değiştirmek imkansız bezini degisecegimi anladığı anda kaçıyor ağlıyor. Kilot bez kullanıyorum ama obu bile zor giydirir oldum. Mızmız sürekli kucak istiyor ve uyumak istemiyor ya yeminle kollarımda derman kalmadi belim kopacak artik yakındır uyutnak icin 1 saat kucakta hoplata hoplata evi dolaşıyorum tabi birde sarki söyluyorum. İnatla uyumak ustemiyor. Bastan beri hic sallamadım hadi ayakta yada besikte sallayayım diyorum yok hemen ayaklanip kaçıyor.Nerde yanlış yaptım diyorum sürekli ve ara ara sinir krizi geciyorum bu aralar eskiden bari 1 saatte yatsada memede yatardı huysuz birsey oldu.

Y Yslysl kilot bezin dezavantajı tüm kıyafeti çıkarmak

En azı hesapladım 4 saat yapıyor. Fazla canım hasan efe 3saat uyur an fazla en az 2 gece 8.5 gibi uyur sabah 7 gibi kalkar tabi Bi milyon kere emmeye kalkar
Ya sen gel benim sıpayi görde avantaj mi dezavantaj mi gör

Selam kızlar 23 subatta bizde 1 yaşına gireceğiz. 15 gun oncesine kadar baba dede del dit düledüle(güle güle) bay bay ve kızdığında anne diyordu şimdi herseye meme diyor ve surekli agzi dolu bla bla vs. Sesler çıkarıyor ama herseyi unuttu gibi surekli konuşuyorum da ama. Ara ara yanlız bırakıyorum bu ara oyuncaklarıyla 5 dk kadar oynuyor bende o ara mutfak toplama falan yapıyorum dogru mu yapıyorum bilmiyorum ama kendi kendine oyun kurmayı öğrenmeli diye düşünüyorum.kutuya birseyler atma oyununu cok seviyor. Henüz kendisi bireysel yürümüyor ama sürekli yürüme istegi var ve yardım etmem icin ağlıyor yaklaşık günlük yarım saat kollarindan tutuyorum yürüyor. Ufak toplar var oblara ayağıyla vurmayi seviyor.Eliyle bay bay yapıyor, öpücük atıyor ve alkış çalıyor. Yemeyi zorla oyunla muzikle sarki soyleyerek yediriyorum memeyi artik 24 saatte sadece 4 kere falan alıyor gunduz bazen hic emmek istemiyor. Uykularımız tam bir kabus 1-,1,5 saat kadar kucakta gezerek hoplata ziplata uyutuyorum gündüz yattığı 30 dk degmiyor bile o kadar uğraşima ama onuda uyumazsa cok huysuz oluyor. Gece uykusuna cok geç geciyor ağlıyor çırpınıyor yataktan kalkıyor kacmaya çalışıyor gece henüz düzenimiz yok bazen 500 kere bazen 4-5 kere kalkiyor bazende kalkip yatakta otururak dklarca susmadan ağlıyor. Uykudan ve yemesinden cok cekiyorum valla duzene oturtan varsa nasil yaptiysa banada yazsa ne güzel olur nerde hata yaptim neyi yaslis yaptim diyorum sürekli.

Bu arada doğum günü gecen bütün kuzularımın doğum gününü kutluyorum. Güzel gelecekleri olması dileğiyle

Selam kızlar,çok giremiyorum herkes iyidir umarım.
Aysima daha yeni ilk dişini çıkardı hala desteksiz yürümüyor sürekli elinden tutup dolanıyorum,Her sözü annneeeee :) uyanınca ayağa kalkıp kollarını açıyor anne gel gel diyo.Yemek konusunda çok şanslıyım maşallah beni hiç zorlamayan bir bebek,ne yemek yaptıysam onu yer dişleri olmamasına rağmen yemediği hiç birşey yoktur diye bilirim

benim çevremde de tüp bebek sonrası doğal yolla hamile kalan var Allah gönlüne göre versin inşallah canm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…