2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Hic giremiyorum canım inan bu aralar. Arkadaş haber verdi seni soruyor nerdesin diye. Bez ve kıyafet değiştirmek imkansız bezini degisecegimi anladığı anda kaçıyor ağlıyor. Kilot bez kullanıyorum ama obu bile zor giydirir oldum. Mızmız sürekli kucak istiyor ve uyumak istemiyor ya yeminle kollarımda derman kalmadi belim kopacak artik yakındır uyutnak icin 1 saat kucakta hoplata hoplata evi dolaşıyorum tabi birde sarki söyluyorum. İnatla uyumak ustemiyor. Bastan beri hic sallamadım hadi ayakta yada besikte sallayayım diyorum yok hemen ayaklanip kaçıyor.Nerde yanlış yaptım diyorum sürekli ve ara ara sinir krizi geciyorum bu aralar eskiden bari 1 saatte yatsada memede yatardı huysuz birsey oldu.
Anlattiklarinin aynısını yasiyorum bende canim uyumak istemiyor hic bugun 3bucukta uyandi simdi yeni zorla uyudu. Zaten uykuya cok direniyordu ama bu kadar değildi birkac gundur boyle uykusuzluktan agliyo sinirleniyo bagiriyo ama uyumuyo ne yapcagimi sasirdim bende

Selam kızlar 23 subatta bizde 1 yaşına gireceğiz. 15 gun oncesine kadar baba dede del dit düledüle(güle güle) bay bay ve kızdığında anne diyordu şimdi herseye meme diyor ve surekli agzi dolu bla bla vs. Sesler çıkarıyor ama herseyi unuttu gibi surekli konuşuyorum da ama. Ara ara yanlız bırakıyorum bu ara oyuncaklarıyla 5 dk kadar oynuyor bende o ara mutfak toplama falan yapıyorum dogru mu yapıyorum bilmiyorum ama kendi kendine oyun kurmayı öğrenmeli diye düşünüyorum.kutuya birseyler atma oyununu cok seviyor. Henüz kendisi bireysel yürümüyor ama sürekli yürüme istegi var ve yardım etmem icin ağlıyor yaklaşık günlük yarım saat kollarindan tutuyorum yürüyor. Ufak toplar var oblara ayağıyla vurmayi seviyor.Eliyle bay bay yapıyor, öpücük atıyor ve alkış çalıyor. Yemeyi zorla oyunla muzikle sarki soyleyerek yediriyorum memeyi artik 24 saatte sadece 4 kere falan alıyor gunduz bazen hic emmek istemiyor. Uykularımız tam bir kabus 1-,1,5 saat kadar kucakta gezerek hoplata ziplata uyutuyorum gündüz yattığı 30 dk degmiyor bile o kadar uğraşima ama onuda uyumazsa cok huysuz oluyor. Gece uykusuna cok geç geciyor ağlıyor çırpınıyor yataktan kalkıyor kacmaya çalışıyor gece henüz düzenimiz yok bazen 500 kere bazen 4-5 kere kalkiyor bazende kalkip yatakta otururak dklarca susmadan ağlıyor. Uykudan ve yemesinden cok cekiyorum valla duzene oturtan varsa nasil yaptiysa banada yazsa ne güzel olur nerde hata yaptim neyi yaslis yaptim diyorum sürekli.

Bu arada doğum günü gecen bütün kuzularımın doğum gününü kutluyorum. Güzel gelecekleri olması dileğiyle😍😘
selamlar.. bebeğinin iki uyku arası kaç saat yani bir uykudan uyandıktan sonra diğer uykuya kaçta geçirmeye çalışıyorsun

Anlattiklarinin aynısını yasiyorum bende canim uyumak istemiyor hic bugun 3bucukta uyandi simdi yeni zorla uyudu. Zaten uykuya cok direniyordu ama bu kadar değildi birkac gundur boyle uykusuzluktan agliyo sinirleniyo bagiriyo ama uyumuyo ne yapcagimi sasirdim bende
kesinlikle öyle uyku araları yakin ondan yapıyor dedim 3.5 saatten once uyku belirtisi vermiyor zaten ama 5 saat sonrada aynı 7 saat sonrada hep direniyor kucagimdan kendini ittiriyor uyumak istemedigi icin memede yemek istemiyor ama uyanik 4 saat gectimj uykusuzluktan surekli aglama mızmızlık modu hakim ne yapacagimi şaşırdım

3.5-4 saatten önce gecirmiyorum ama denedim böyle sorun yasayinca 2.5 saattede 7 saattede ayni sekilde direniyor o yüzden saatle alakali olduğunu düşünmüyorum
yslysl, sen bana iştah konusunda çok yardım ettin (muz dışında yediği pek birşey yok ama olsun, aç bırakıyoruz o günden beri, bu sayede bir iki lokma yediriyoruz, 3. lokma genelde olmuyor).

benim felaket olan uyku sorunum neredeyse 15 gün önce bitti. belki benim yontemim sende de işe yarar. bir hafta hiç müdahale etmeden uyuduğu saatleri yaz ama üşenme. dakikası dakikasına yazdım ben. sonra bir haftalık saatleri önüme alıp uzun uzun inceledim ve 8. günden itibaren uyuduğu saatler dışında uyutmak için gayret göstermedim. bende işe yaradı. geceleri 9 saat uyumaya başladı, evet kalkıyor ama uzun süreli değil, emzirip tekrar uyutabiliyorum. uykusunu 22,30 a çektik 3 gündür ama mesela bu kolay olmadı. annemherseyim yazmıştı ona gelen cevaplardan ilham aldım, gündüzleri tek uyku 1,5 saat uyutarak üç gündür başardık ama olmazsa yine aynı şekilde 1 haftalık takibe alacağım. yazınca günde kaç saat uyuduğunu hangi aralıklarla uyandığını falan daha net gördüm. derin uyuduğu saatleri yuvarlağa aldım. belki senin de işine yarar, biz ciddi ciddi doktora götürecektik, ondan yazmaya başlamıştım, benimki günde toplam 7-8 saat uyuyordu ve o uykular da kalitesizdi, ayrıca gece 3-5 veya 4-6 arasında hep uyanıktık, hepsi bitti

yslysl, sen bana iştah konusunda çok yardım ettin (muz dışında yediği pek birşey yok ama olsun, aç bırakıyoruz o günden beri, bu sayede bir iki lokma yediriyoruz, 3. lokma genelde olmuyor).

benim felaket olan uyku sorunum neredeyse 15 gün önce bitti. belki benim yontemim sende de işe yarar. bir hafta hiç müdahale etmeden uyuduğu saatleri yaz ama üşenme. dakikası dakikasına yazdım ben. sonra bir haftalık saatleri önüme alıp uzun uzun inceledim ve 8. günden itibaren uyuduğu saatler dışında uyutmak için gayret göstermedim. bende işe yaradı. geceleri 9 saat uyumaya başladı, evet kalkıyor ama uzun süreli değil, emzirip tekrar uyutabiliyorum. uykusunu 22,30 a çektik 3 gündür ama mesela bu kolay olmadı. annemherseyim yazmıştı ona gelen cevaplardan ilham aldım, gündüzleri tek uyku 1,5 saat uyutarak üç gündür başardık ama olmazsa yine aynı şekilde 1 haftalık takibe alacağım. yazınca günde kaç saat uyuduğunu hangi aralıklarla uyandığını falan daha net gördüm. derin uyuduğu saatleri yuvarlağa aldım. belki senin de işine yarar, biz ciddi ciddi doktora götürecektik, ondan yazmaya başlamıştım, benimki günde toplam 7-8 saat uyuyordu ve o uykular da kalitesizdi, ayrıca gece 3-5 veya 4-6 arasında hep uyanıktık, hepsi bitti

Y Yslysl Evet ben de katılıyorum. Bence hem bazı bebekler az uykuya ihtiyaç duyuyor ama hem de uyutmaya çalışmaya tepki gösteriyor. Ben Denizi hiç uyutmaya çalışmadım doğduğundan beri. Yani zorlamadım, kendi rutinini kendi seçti. Kimi gün 1 kere uyudu kimi gün 5 ama hep kendi bayıldı uykudan. (Memede uyuyor, emerken bayılıyor zamanı gelince) Zamanla günde 3 veya iki uykuya alıştı. Dün gece 11 de yattık, 8 de kalktık. 2-3 saatte bir uyanarak emdi uyudu. Sabah 10 da 1,5 saat uyudu, 14 te bir daha uyudu 1,5 saat. Muhtemelen akşam üzeri 45 dk civarı bir daha isteyecek. Bir problemi oluyor seyrek ama bazen 1 kere gündüz uykusu uyuyor... Hiç ellemiyorum. Gündüz iyi uyursa gece daha uzun uyuyor.

Canım bana yazılanlar bir bende olmadı zaten 😂 şimdi bende bu sabah çok erken kalkma problemi ile başbaşayım. Yine ağlıyor kalkıp ama o dişten sanırım her gece yapmıyor. Acaba bende denesem senin yöntemi bu erken kalkma biter mi

Canım bana yazılanlar bir bende olmadı zaten 😂 şimdi bende bu sabah çok erken kalkma problemi ile başbaşayım. Yine ağlıyor kalkıp ama o dişten sanırım her gece yapmıyor. Acaba bende denesem senin yöntemi bu erken kalkma biter mi
deneyebilirsin ancak sorun dişse işin zor. bizim 11 dişimiz var şu sıralar 6 diş geliyor ama zorları çıkardık, azı veya köpek dişleri kanala giriyorsa o dönemlerde ne yapsan fayda etmeyebilir, biz uykudan çok çektik, kendisi de bıktı uykusuzluktan, seninki de eninde sonunda kendi rızasıyla uyumaya veya erken kalkmamaya başlayacak, belki bu gece belki 20 gün sonra. 20 gün dedim çünkü diş döneminde 1 ay sürüyordu, bizimki ikişer ikişer veya dörder dörder çıkardığı için
yasadıkların gerçekten zor, yaşamayan anlamaz, yaşamayana kolay geliyor, bir çocuğu uyutmayı beceremedin lafını o kadar çok duydum ki, şimdi yine o kabus başlarsa yine yazmaya başlayacağım, psikolojjk olarak da rahatlatıcı

deneyebilirsin ancak sorun dişse işin zor. bizim 11 dişimiz var şu sıralar 6 diş geliyor ama zorları çıkardık, azı veya köpek dişleri kanala giriyorsa o dönemlerde ne yapsan fayda etmeyebilir, biz uykudan çok çektik, kendisi de bıktı uykusuzluktan, seninki de eninde sonunda kendi rızasıyla uyumaya veya erken kalkmamaya başlayacak, belki bu gece belki 20 gün sonra. 20 gün dedim çünkü diş döneminde 1 ay sürüyordu, bizimki ikişer ikişer veya dörder dörder çıkardığı için
yasadıkların gerçekten zor, yaşamayan anlamaz, yaşamayana kolay geliyor, bir çocuğu uyutmayı beceremedin lafını o kadar çok duydum ki, şimdi yine o kabus başlarsa yine yazmaya başlayacağım, psikolojjk olarak da rahatlatıcı
Evet ben de hep bu bebeğe bakamadım, uyutmayı başarabiliyorum ama asla uzun güzel bir uyku olmuyor bunlar, ben yapamıyorum herhalde diye düşündüm aylarca... Sonra baktım bazı anneler didiniyor yemek yediremiyor... Onlar da çocuğu doyuramıyorum diye üzülüyor. Sonra bi aydınlanma geldi. Bebeğim böyle... Onun iştahlı olması nasıl benim başarım değilse, kesintisiz uyuması benim hatam ya da başarısızlığım değil.

5te kalktığında 1.5 saat sonra hemen uykusu geliyor 1.5-2 saat kadar yatıyor. Sonra bir öğlen uykusu var 1.5-2 saat kadar. Akşam üzeri de 1-1.5 saat uyuyor. Acaba gündüz uykusu fazlalığı mı
Bence gunduz uykusu fazlaligi toplamda 3 saat gunduz uykusu var bunkerin bu donemlerde😀seninki masaallah 6 saat uyuyuo

Bence gunduz uykusu fazlaligi toplamda 3 saat gunduz uykusu var bunkerin bu donemlerde😀seninki masaallah 6 saat uyuyuo
Canım işte o sabah 5te kalkınca bir bir buçuk saat sonra gece uykusuna devam etmek istiyor ya çok uykusu olduğundan o döngüyü bir kırsam düzelecek..Seneler sonra eski bir tanıdığımla karşılaştım 28 yaşında üçüncüye 28 haftalık hamile 😵 bu nasıl bir cesaret dedim de benim iki bebeğide saat 11lerde sabah sor kaldırırdık. Gece 11-12 gibi bir yatardı bizimle sabah 11de ancak kalkardı deliksiz uyurdu dedi çok fena kıskandım 😂😂😂

sagol canim isallah ise yarar denemekte fayda var ya tek uyku uyusa onada raziyim uyuduğu 30dkya yi gecmeden geri kalkıyor şöyle 1 saat oglen uyusa aksamda mizmizlanmazsa 22.30da uyusun hic problem degil ama hem esneyip goz ovusturup uyumamak icin direnmek nedir bunu anlamiyorum valla kafayi bende bozdum dr a götürmek icin dur bir 15 gunde senin taktikle hareket edeyim

Y Yslysl Evet ben de katılıyorum. Bence hem bazı bebekler az uykuya ihtiyaç duyuyor ama hem de uyutmaya çalışmaya tepki gösteriyor. Ben Denizi hiç uyutmaya çalışmadım doğduğundan beri. Yani zorlamadım, kendi rutinini kendi seçti. Kimi gün 1 kere uyudu kimi gün 5 ama hep kendi bayıldı uykudan. (Memede uyuyor, emerken bayılıyor zamanı gelince) Zamanla günde 3 veya iki uykuya alıştı. Dün gece 11 de yattık, 8 de kalktık. 2-3 saatte bir uyanarak emdi uyudu. Sabah 10 da 1,5 saat uyudu, 14 te bir daha uyudu 1,5 saat. Muhtemelen akşam üzeri 45 dk civarı bir daha isteyecek. Bir problemi oluyor seyrek ama bazen 1 kere gündüz uykusu uyuyor... Hiç ellemiyorum. Gündüz iyi uyursa gece daha uzun uyuyor.
ya haklisin uyku belirtisi vermese hic ellemeyecegim ama uykusu geldimi herseye agliyor gözünü ovusturuyor kafasini koltuga koyup parmak emiyor oyle uyutma isine girisiyorum bu aralar degisik bir haller var. Gündüz bazen 2 bazen 1 kere uyuyor kendisinin uyku belirtisine gore ellemiyorum ama uyuduğu 30dkyi gecmiyor dolayisiyla o uykudan uyaninca aksami zor ediyoruz huzursuzlukla geciyor

Evet ben de hep bu bebeğe bakamadım, uyutmayı başarabiliyorum ama asla uzun güzel bir uyku olmuyor bunlar, ben yapamıyorum herhalde diye düşündüm aylarca... Sonra baktım bazı anneler didiniyor yemek yediremiyor... Onlar da çocuğu doyuramıyorum diye üzülüyor. Sonra bi aydınlanma geldi. Bebeğim böyle... Onun iştahlı olması nasıl benim başarım değilse, kesintisiz uyuması benim hatam ya da başarısızlığım değil.
çok güzel bir bakış açısı.
çocuk işbirliği yapmazsa hiçbirşey olmuyor. benimki cidden 10,5 ay uyumadı ve uyumaya kendisi karar verdi, ben sadece saatler konusunda yardım ettim sanırım

Son düzenleme:
sagol canim isallah ise yarar denemekte fayda var ya tek uyku uyusa onada raziyim uyuduğu 30dkya yi gecmeden geri kalkıyor şöyle 1 saat oglen uyusa aksamda mizmizlanmazsa 22.30da uyusun hic problem degil ama hem esneyip goz ovusturup uyumamak icin direnmek nedir bunu anlamiyorum valla kafayi bende bozdum dr a götürmek icin dur bir 15 gunde senin taktikle hareket edeyim
inşallah senin çocuğun da işbirliği yapar, gerçekten senin suçun değil. büyük oranda çocuğa bağlı, janejune bence durumu çok güzel özetlemiş

Kızlar köpek dişlerinden çıkan var mı aranızda? Çok zorlu oldu mu? Bir hafta huzursuzluğu sürer diyorlar ama bizimki baya oldu.
bir hafta mı?? biz bir ay çektik, biri çıktı diğerinin de ucunda minnacık bir diş çıktı kalanı gelemiyor bir türlü
yalnız biz de eşzamanlı olarak bir azı dişi de çıktı, diğeri de diğer köpek dişi gibi. tetra gel diye bir toz aldık, süremiyoruz, bu iki dişten birine geldi sanırım çığlık çığlığa uzun süre ağladı, sabırla çıkmasını bekliyoruz. anne sütüyle daha ne kadar gider bilmiyorum, 9 kilo civarındayız hala. 1 yaş aşısından hemen sonra doktora gideceğiz, korkuyorum gitmeye

belki bilgisi olan vardır, biliyorsunuz bazı kaynaklara göre 3 bazı kaynaklara göre 3,5 yaşında beyin gelişimi tammalanıyor. dolayısıyla ceviz ve omeganın en çok gerekli olduğu zamanlardayız. omegayı baya uzun araştırdım, möllers diye bir balık yağı en iyisi diye okudum pek çok yerde ve onu almayı planlıyorum, çok yoğun emzirdiğim için kendim de kullanacağım. acaba bebeğime de versem mi? cidden yemiyor bari omegasını ve bazı vitaminlerini alsın. içmeyeceği için şırıngayla ağlata ağlata vereceğiz. doktora sormam gerekir mi? çünkü doktorlar kendi bildikleri markalara yonlendiriyor hemen. bu möller balık yağında d vitamini de var. ocean d3 kullanıyoruz, bir gün onu bir gün bunu versem birşey olur mu acaba, aranızda kullanan var mı? doktor olan ablama sordum, sen daha iyi bilirsin, muhtemelen araştırmışsındır dedi ama kullanan veya kullanmayı düşünen birisi var mı merak ettim

X