2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar acil cvp bekliyorum cok ınatcı bir atesı varda olumun calpol dusurmedı fitil verdim o da 3 saat etkili oldu dolven mı pedıfen mı daha etkili ve ıyı?
Atese hic birsey etki etmiyor max. 4 saat ne ilac verirsen ver sen sürekli ates her çıktığında ılık suyla yıka ve surekli serin islak bezle düşürmeye çalış. Cok gecmis olsun

Geçmiş olsun canm
Çok kötü salgın var,büyük oğlum yakalandı kaç gün yüksek ateş ve istifarla uğraştık hastaneler hep öksürük ateş kusma.şikayetiyle dolmuş

Sizlere iki sorum var kızlar.
Temazsiz beğendiğiniz doğru sonuç veren ateş ölçer tavsiyelerinize ihtiyacım var cok acilll.
Bir diğer husus benim bücürük kafasını iki yana hızlı şekilde sallıyor özellikle uykusu gelince ama bazen uykusu yokkende yapabiliyor, ayrıca kafasını gidip bir yerlere tak tak vuruyor bilerek ve saçını felaket çekiyor sizde de var mi buna benzer durumlar

Evet cnm arkadaşın oyle olmustu. Benımkı suan 36.6 fazla dusmedı zaten tum gece emdi baya hareketli ıns bir daha cıkmaz 12saat oldu ilacı vereli. Ne oldugunu bilmediğimiz bir sey atlattık sanırım. Tekrar cıkarsa ates doktora goturcem.

Saç çekme uykusunu geldiğinde uzun zamandır yaptığı bir şey. Kafa sallamada 7. 8. Ayda sürekli yapıyordu ama artık bıraktı canım.

Benimkinde sac olmadığı ıcın mı bıkmıyorum kırpıgını cekıyor. Kafa sallama yok bizde

doğduğundan beri Visio Focus Temassız Ateş Ölçer kullanıyoruz. bundan çok memnun kaldık. ayrıca 3 tane daha aldım (temaslı olanlardan). kulaktan ölçen ile bunun arasında gidip geldim ama iyi ki bunu almışım. başlarda kovadaki banyo suyunun sıcaklığını da ölçüyorduk, odadaki havayı da ölçüyoruz. denemek için bazen başka civalı olanlarla da deniyorum aynı çıkıyor.
benimki bir haftadır başını hızlıca sağa sola sallamaya başladı, onu da annemle bir oyun oynarken keşfetti. saç çekme yok çünkü saçı yok, biz kazıdık saçlarını :) saçları varken uyurken çekerdi ama kısa süre.

ibufen neden vermesin? ben aynı grup ilaç olduğu için baştan ibufen aldım birkaç kutu. henüz ateş sorunu yaşamadık, daha çok ağrı kesici olarak kullanıyoruz, tokken vermeye çalışıyoruz, doktorumuz aldırmıştı evde calpol ve ibufen bulunsun diye. bir de ablam ve eşi doktor, onlar da ibufen dolven den daha etkili demişlerdi, ama onlar sürekli duş aldıran tipler yani mecbur kalmadıkça hiç ilaç vermiyorlar. dolvenden daha zararlıysa tüm kutuları atar dolven alırım

gündüz de maske devam, burnum şarıl şarıl akıyor, bir de hapşırma öksürme, emzirirken çok sıkıntıyım bugün. iyi dilekleriniz için çok teşekkürler. çok halsiz falan değilim, nereden çıktı bu nezle hiç bir fikrim yok, c vitamini takviyesi dışında birşey yapmıyorum, inşallah bir an önce geçer. Allahtan haftasonu, eşim var, oğluma bulaşmadı hala. inşallah bulaşmaz yani

aynı bizi tarif etmişsin.. benim oğlum da aynı tepkileri veriyor.. anlam veremedim ben de

Benim minik bi isyanım var. Ya oğlan çok sinirli. Yani ağlama eşiği o kadar düşük ki... Her an her şeye ağlayabilir. Uyuyacaksa, uyandığında, yemek yiyecekse, altı değişecekse, üstü değişecekse, oto koltuğunda, arabasında, al diye, bırak diye... Gerçekten sinir sahibi oldum. Biz sakin insanlarız aslında ama...bu çok sinirli bi bebek.

hepsi geçecek az kaldı, nasılsa büyüyecek, moralinizi bozmayın, pek çok kişi sizinle aynı durumda, bizler anne olmayı zor yoldan öğreniyoruz sadece, sağlıklı olsunlar yeter, diğer sorunlar nasılsa çözülecek, gaz sorunumuz varken o kadar umutsuzdum ki, birisi 8. aya kadar sürebilir demişti, şimdi bakıyorum da, 3. ayı bitirdik gaz sorunu bitti. böyle böyle 11 aylık olduk. zaman çok hızlı geçiyor

Canım bizimkinde de var o doktor dillendikçe azalacak dedi .

Saç çekme uykusunu geldiğinde uzun zamandır yaptığı bir şey. Kafa sallamada 7. 8. Ayda sürekli yapıyordu ama artık bıraktı canım.
Ya benimkide bırakır inşalalh ama her gecen gün artıyor suan bende basta gecis surecidir diye düşündüm ama suan peteklere dolaplara gidip kafayla vurma eklendi birde

Ya bizim baya var saçımız yakında toka takacağız oğluma:)) araştırayım bende bir ilgin için çok teşekkürler

aynı bizi tarif etmişsin.. benim oğlum da aynı tepkileri veriyor.. anlam veremedim ben de

Bizimki yapmıyor ama normal olduğunu okumuştum.

Geçmiş olsun canm
Çok kötü salgın var,büyük oğlum yakalandı kaç gün yüksek ateş ve istifarla uğraştık hastaneler hep öksürük ateş kusma.şikayetiyle dolmuş
Sagol cnm bugun hıc atesı cıkmadı cok sukur dun gece bir sey yasadık ama ne bilmiyorum buyuk oglumda arada 1 gunluk atesler yasardi ertesi gun bir seyı kalmazdı oyle bir sey sanırım bir doktor bana 3 gun suren atesten kork o zaman doktora git dedi ondan mi nedir hemen doktora gitmiyorum ıyıkı de gitmemisım hemen antibiyotik verip yolluyorlar bogaz kulturu yapmadan tahlil yapmadan ve annelerde bu antıbıyotıgi minicik bebeklere veriyor sorgusuz cok uzuluyorum. Hayır gercekten tahlil sonucuna gore verıılmelı hayat kurtarıcı ama cogu antibiyotik gereksiz yazılıyor. Allah kızucuklarımızı korusun hastalıklardan ıns.

Canım uyku düzenleri çok sık değişiyor bende anlamadım. Benimki de 3 uykudan 2 uykuya şu an da 1 uykuya düştü ben şok. Yine de akşamları uykuya geçmekte zorlanıyor.

Siz blw yapıyor musunuz. Korkmayın verin eline incelesin dokunsun hissetsin arada ağızlarına da götürüyorlar. Sizde takviye edersiniz. Olur gider.

Kizlar uzun zamandir giremedim mesajları okumaya calistim herkes iyidir insallah bebisler cok yoruyoo.. birde tasindik bebekle cok cok zormus valla cok yorucu stresliymis. ‍♀

Hayırlı olsun canım yeni evin. Bizim buralarda bıraktığın gibi bebelerle uğraşmacalar, yorgun ama savaşcı anneler

Canım benimki kulagına ve saçlarını çok sık asılıyor. Kafa vurmadan oyun gibi bize tos yapıyor

Aynı aynı aynı durum. Çok nazlı Bi bebek. Her şeye ağlıyor. Hafif poposunun üstüne düşse ortalığı yıkıyor. Sanırsın ki bişey olmuş. Mıyık Mıyık sürekli ama ben alıştım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…