2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Günaydın canlar 🌞

Atak dönemi biten biz varız. Evet çok korkunç bi süreçti gerçekten ama normal düzene döneceksiniz merak etmeyin. Gerçi bizim normal halimizde pek parlak değil. Gece çok sık emmek için uyanan bi bebek ama en azından emip tekrar uyuyor. O kalkıp bağırmalar, uyumamak için direnmeler,iki saat oturmalar vs. bitti. Tünelin ucunda ışık var 😅

Bu arada birazdan İnmemiş testis ve sünnet sonrası yapışıklık için ameliyat tarihini belirlemeye gideceğiz. Umarım bu defa her şey sorunsuz ilerler. Dualarınızı bekliyorum 🙏🏻
Günaydın canım. Dua ediyorum iyi haberler ver inşallah ♥️🙏🏼🙏🏼🙏🏼
bu arada atak döneminden sonra düzelme inşallah bizde de olur :)

Gunaydın dun gece sabaha kadar emdi cocuk beni ya sanki tum gun ac bırakmışım gibi bu nasıl aclık nasıl emdi wc ye bile gondermedı beni hayır 4 ogun de guzel yiyor gunduz ben anlamadım bu cocuk gece benden ne istiyor. Gece bobrek agrisı ile uyanıyorum wc ye gitsem uyanıyor anlıyor aglayasim geliyor ya geceleri gunduz pamuk seker gece yarasa bebek :))) ne yapsam kizlar ya valla gece uyuyor ama memede

Gunaydın dun gece sabaha kadar emdi cocuk beni ya sanki tum gun ac bırakmışım gibi bu nasıl aclık nasıl emdi wc ye bile gondermedı beni hayır 4 ogun de guzel yiyor gunduz ben anlamadım bu cocuk gece benden ne istiyor. Gece bobrek agrisı ile uyanıyorum wc ye gitsem uyanıyor anlıyor aglayasim geliyor ya geceleri gunduz pamuk seker gece yarasa bebek :))) ne yapsam kizlar ya valla gece uyuyor ama memede
canım ben işe başlamadan odasını ayırdım. gece uyanmaları azaldı. bizim gürültümüzden de uyanıyormuş. 7 uyanıyorsa 4e indi. yarı yarıya yani. sen aynı odada mı yatıyorsun? bu arada çok kolay oldu odasını ayırmak. benimki de geceleri biberon ile besleniyor. baya içiyor. ama seninki gibi çok sık uyanmıyor.

canım ben işe başlamadan odasını ayırdım. gece uyanmaları azaldı. bizim gürültümüzden de uyanıyormuş. 7 uyanıyorsa 4e indi. yarı yarıya yani. sen aynı odada mı yatıyorsun? bu arada çok kolay oldu odasını ayırmak. benimki de geceleri biberon ile besleniyor. baya içiyor. ama seninki gibi çok sık uyanmıyor.
Benimkinın odası abisi ile birlikte besıgı orda ama yatakta benle yatıyor uyanmıyor ki hıc meme agzında olacak tum gece cıkarınca uyanıyor ayy valla bazen 1 saat besıgine abisinin odasında uyuyor ilk daldığında sevinçten ne yapsam diye dusunurkem uyanmıs oluyor. Ama gunduz besıgine uyur meme istemez gunduz pamuk seker masallah

ALgıda seçicilik maili gördüğümde direk bizim atakları sandım. Maile dönüş yapcam ataktır o atak 😂😂😂

Eklentiler

• 66734D0F-D569-4593-9F4C-D604259343EA.jpeg
    66734D0F-D569-4593-9F4C-D604259343EA.jpeg
    207,6 KB · Görüntüleme: 21
Herkese merhaba.. sizlere bir şey sormak istiyorum arkadaşlar. 10 aylık bebeğim var. Doğumdan sonraki 4. AyıMDAn itibaren düzenli adet oluyordum ama en son 1 kasımda oldum ve hala olmadım. Hamile kalmamak için de twdbirliyiz ama bu durum kafamı karıştırdı. 20 gün önce test yapmıştım negatif çıkmıştı. Yani emzirirken boyle bir durum yaşayan oldu mu hiç aranızda

Herkese merhaba.. sizlere bir şey sormak istiyorum arkadaşlar. 10 aylık bebeğim var. Doğumdan sonraki 4. AyıMDAn itibaren düzenli adet oluyordum ama en son 1 kasımda oldum ve hala olmadım. Hamile kalmamak için de twdbirliyiz ama bu durum kafamı karıştırdı. 20 gün önce test yapmıştım negatif çıkmıştı. Yani emzirirken boyle bir durum yaşayan oldu mu hiç aranızda
Doktorum bana emzirirken adet duzensız ligi olur demıstı

bugün 5 yaşında bir çocuğun (eşimin arkadaşının çocuğu) şeker komasına girdiğini öğrendim. baya bir üzgünüm. doktor insülin pompası tavsiye etmiş.

dün kv bir gün gezmesine gitmiş, 7 aylık bir bebek varmış, bavul gibi beslenme çantasıyla geziyorlarmış çocuk şimdiden 10 kiloymuş. bana bir yere giderken neler aldığımı sordu, ben de genellikle 3 saatten uzun süre dışarıda kalmadığım için bir elma ve bir muz alıyorum dedim. benim doktor 1 yaşına kadar anne sütüyle kilo almasını istiyoruz, 9. aydan sonra 3 kahve fincanını geçme dedi (6-9 ay arası 2 kahve fincanı idi)), ben de geçmedim, acaba hata mı yapıyorum? çorba ve yoğurtla zaten doluyor, et ve sebze köfteleri biraz meyve derken gün bitiyor zaten ama genel olarak 3 kahve fincanını geçmiyor yedikleri. biraz zor ölçülüyor ama çok yedirmiyorum. kocaman beslenme çantasını duyunca biraz moralim bozuldu, tüm gün boyunca bebeği beslemişler

bugün 5 yaşında bir çocuğun (eşimin arkadaşının çocuğu) şeker komasına girdiğini öğrendim. baya bir üzgünüm. doktor insülin pompası tavsiye etmiş.

dün kv bir gün gezmesine gitmiş, 7 aylık bir bebek varmış, bavul gibi beslenme çantasıyla geziyorlarmış çocuk şimdiden 10 kiloymuş. bana bir yere giderken neler aldığımı sordu, ben de genellikle 3 saatten uzun süre dışarıda kalmadığım için bir elma ve bir muz alıyorum dedim. benim doktor 1 yaşına kadar anne sütüyle kilo almasını istiyoruz, 9. aydan sonra 3 kahve fincanını geçme dedi (6-9 ay arası 2 kahve fincanı idi)), ben de geçmedim, acaba hata mı yapıyorum? çorba ve yoğurtla zaten doluyor, et ve sebze köfteleri biraz meyve derken gün bitiyor zaten ama genel olarak 3 kahve fincanını geçmiyor yedikleri. biraz zor ölçülüyor ama çok yedirmiyorum. kocaman beslenme çantasını duyunca biraz moralim bozuldu, tüm gün boyunca bebeği beslemişler
Seker hastası mıydı cocuk cok uzucu Allah sifa versin. 3 kahve fincanı da az bence 4 e cıkartıp yavas yavas artırabilirsiniz. Beslenme cantası bende her gıttıgım yere yapıyorum artık tek muz tek elma ile doymuyor hatta daha cok midesi kazınıyor. Doymayınca mama diye aglıyor. Ben ilk oglumda anne sutu alsın fazla yemese de olur diye dusunmustum 8 yasında hala az yiyor. Midesini genısletememısım sanırım:))

Seker hastası mıydı cocuk cok uzucu Allah sifa versin. 3 kahve fincanı da az bence 4 e cıkartıp yavas yavas artırabilirsiniz. Beslenme cantası bende her gıttıgım yere yapıyorum artık tek muz tek elma ile doymuyor hatta daha cok midesi kazınıyor. Doymayınca mama diye aglıyor. Ben ilk oglumda anne sutu alsın fazla yemese de olur diye dusunmustum 8 yasında hala az yiyor. Midesini genısletememısım sanırım:))

hayır şeker hastası değildi, aniden şeker komasına girmiş

sanırım az yediriyorum, bazen biraz daha yemek istiyor yeter oğlum deyip kaldırıyorum (son 2,5 hafta hariç, bugünlerde yeter ki ağzını açsın, herseyi deniyorum), bu aylarda anne sütüyle kilo aldırma hikaye o zaman

bziim doktor bununla kalmadı, ek gıda yerine mama verebilirsin dedi. yani ek gıdayı çok verme yerine mama içsin dedi. eşim biraz daha yedirsek kilo alır dedi. ben de bu kadar büyütüp mamaya başlamayacağım kusura bakmayın, kilo almazsa almasın dedim, o da hayır 1 yaşına kadar anne sütü veya mamayla kilo alsın istiyoruz dedi.

Günaydın kızlar. Ben de öğün miktarları hakkında soracaktım fikirlerinizi. Benim kız bu ay 2cm uzamış, ama hiç kilo almamış. Acaba idrar yolu enfeksiyonu tekrarladı mı diye idrar testi yapıldı temiz çıktı. Gerçi çok hareketlendi son zamanlarda ama benim de moralim bozuldu. Şimdi dün yediğini örnek olarak yazıyorum, bazı günler yiyor ama en çoku bu. Sabah tam buğday unlu, irmikli, ruşeymli, muzlu muhallebi, (bir kahve fincanı). 1/4 avakado. Öğlen brokoli, karnıbahar, soğan, sarımsak, kuzu etli, şehriyeli yemek (1,5 kahve fincanı) ve (1 kahve fincanı) yoğurt. Akşam üzeri 5-6 tane siyah uzum, çeyrek trabzon hurması. Akşam tatlı patatesli, kapya biber ve kuzu etli tarhana çorbası (1,5 kahve fincanı), 1 kahve fincanı yoğurt. Yatmadan 1 tam muz. Bütün gece saat başı emdik.

Şimdi bu yeme miktarını artırmaya gerek var mı? Bir de göbek ve memeler maşallah baya şişko, alsa nasıl alacak diyorum ama almayınca da üzüldüm.

Canım benim kızım da 10 aylık bu ay benim de 5 gün gecikti. Biz korunmuyoruz kesin hamileyim dedim ama değilmişim, dün hasta oldum. Hatta Dr a sordum emzirdiğim için betahcg geç çıkar mı diye, yok olsa çıkardı dedi...

X