2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Selam kızlar💐

Bebeği yarım saatten fazla uyumayan,geceleri saat başı kalkan, o uyku döngüsünü tek başına atlamayı bi türlü başaramayan yani benim durumumda olan anneler size sesleniyorum😂

Bu bir tesadüf mü yoksa geçen gün paylaştığım artık daha kolay uyku döngülerini atlatacak paylaşımım cidden gerçek mi oluyor bilmiyorum ama son bir kaç gündür bir değişiklik var bizde.

Normalde 9:30 10 arası ilk uykusunu uyuyordu baya uzun süredir aynıydı düzenimiz. Yarım saatten fazla uyumasını hiç başaramamıştım ama gece uykuya geçiş saati iyice sarkmasın diye gündüz bi rutin oluşturmuştum.Neyse geleli konuya. Kuzucuk son iki haftadır sabahları uykulara direniyor. Çok zor uyutuyorumdum. Artık hiç uyutamamaya başladım o belli saatlerde. En sonunda fıttırıp uyumazsan uyuma dedim bıraktım. Uykusu 10:30 11 gibi geldiğini için mızmızlanmaya başlıyor. Ve bu saatlerde uyuduğunda kendi kendine tam1 buçuk saat uyuyor😭 ben şoktayım. Tesadüf mü dedim ama bugünde aynı şey oldu. Hala uyuyor kızlar. Ben sallamadan, emzirmeden... Saatlerle mi alakalı bu durum acaba? Bu saatlerde öğle uykusuna geçiş sinyalleri vs. vs. Saçmalıyor muyum bilmiyorum ama kafamda çok çılgın sorular var. O yarım saati bile zar zor uyutmayı başardığımız için siz beni anladınız eminim😂 sizinle paylaşmazsam çatlardım. Denerseniz mutlaka yazın.Sizin uyku saatleriniz nasıldı bu arada?
Ben huniyi taktım artık o moddayin canım uyku fışkırıyor gözümüzden ama uyuyan yok salya sümük baya ağlıyoruz uykum var ama beni uyutma sevdasında. Sabaha kadar sürekli ağlama derdinde yataktan çıkıp gitme derdinde dün gece 1 saat aralıksız ağladı en son carpol verdim o sekilde 1.5 saat uyudu sonra kaldığımız yerden devam. En son 6da uyandık heryer zifiri karanlık oyun oynadik kahvalti yaptık saat 10 oldu uykusu var mızmızlaniyor ama meneye aldığım anda ağlıyor yatağa koyuyorum pispisliyorum gene ağlıyor ama gözler kapalı ve kalkmaya çalışıyor sabah sabah bende sinir krizi geçirdim. Umarım gecicidir yoksa kafayi yememek elde degil

Ben huniyi taktım artık o moddayin canım uyku fışkırıyor gözümüzden ama uyuyan yok salya sümük baya ağlıyoruz uykum var ama beni uyutma sevdasında. Sabaha kadar sürekli ağlama derdinde yataktan çıkıp gitme derdinde dün gece 1 saat aralıksız ağladı en son carpol verdim o sekilde 1.5 saat uyudu sonra kaldığımız yerden devam. En son 6da uyandık heryer zifiri karanlık oyun oynadik kahvalti yaptık saat 10 oldu uykusu var mızmızlaniyor ama meneye aldığım anda ağlıyor yatağa koyuyorum pispisliyorum gene ağlıyor ama gözler kapalı ve kalkmaya çalışıyor sabah sabah bende sinir krizi geçirdim. Umarım gecicidir yoksa kafayi yememek elde degil
Normalde böyle değildi diye hatırlıyorum canım diş vs. Bi sıkıntısı vardır mutlaka. Geçici olduğuna inanıyorum🙏🏻 Bizim atak dönemi yeni bitti ve gerçekten biraz rahatladık. Ama uyku baştan beri problemimiz inşallah biraz da olsa düzelir artık. Sadece 1,5 saat aralıksız uyuması bile o kadar değerli ki benim için😢

merhaba kızlar uyku bizimde en büyük sorunumuz. hele bu gece kafayı yedim resmen saat başı ağlayarak uyandı ağlamak ama nasıl ağlamak . ışığı açmadan sakinleşmedi. sinir krizi geçiriyorum artık uykusuzluktan ölüyorum bide kalkıp işe geliyorum. atağın daha 10. günündeyiz nolur bitsin artık bitince düzelsin :KK43:

merhaba kızlar uyku bizimde en büyük sorunumuz. hele bu gece kafayı yedim resmen saat başı ağlayarak uyandı ağlamak ama nasıl ağlamak . ışığı açmadan sakinleşmedi. sinir krizi geçiriyorum artık uykusuzluktan ölüyorum bide kalkıp işe geliyorum. atağın daha 10. günündeyiz nolur bitsin artık bitince düzelsin :KK43:
Biz de aynıyız şu anda canım. Gece 6-7 kere kalkıyoruz biri Sabaha karşı ve mutlaka uzun. Gündüz güzel uyuyor ama, çok itiraz ve bağırma başladı bizde aniden. Dedim kızım ergenliğe mi girdin? Her şeyi istiyor veremeyeceğim şeyler olunca ağlıyor gibi avazı çıktığı kadar bağırıyor, son ana kadar göz yaşı olmadan. Ben de çoğu zaman kurallara uygun devam ediyorum, ağlıyor diye yapmamam gerekeni yaparsam ipin ucu kaçar diye. Çok stres altındayız ikimiz de. Daha 3,5 hafta var atak döneminin geçmesine fena. Ama bizimki bir anda her şeyi anlamaya başladı, peçeteyle ağzını ve bizim ağzımız siliyor, telefonu kulağımıza veriyor, tarağı saçımıza sürüyor vb..., bütün sorulara cvp veriyor kendince ama evet hayırı anlıyorum ben. Ananesiyle konuşuyorum, çok yaramaz oldu deniz diyorum, dönüp itiraz ediyor velet. Bunlar atak dönemiyle başladı.

Bir de fikrinizi alayım. 6 aydır 25 günde bir günü gününe adet oluyorum. Korunmuyoruz biz, ama zaten benimki tüp bebekti, doğal yolla olması mümkün ama çok zor, bir de emziriyorum kan testi yaptırmıştım, östrojen yerlerde olması hiç olası değil. Amaaa adetim 4 gün gecikti ve idrar testinde çok silik çizgi çıkıyor hiç koyulaşmıyor. Hiç hani emzirirken hamile kalıp da, emzirdiği için beta hcg si az çıkan çıkmayan veya geç çıkan duydunuz mu?(10 günü bulursa gidip kan vericem de şu an içim içimi yiyor) :KK17:

Biz de aynıyız şu anda canım. Gece 6-7 kere kalkıyoruz biri Sabaha karşı ve mutlaka uzun. Gündüz güzel uyuyor ama, çok itiraz ve bağırma başladı bizde aniden. Dedim kızım ergenliğe mi girdin? Her şeyi istiyor veremeyeceğim şeyler olunca ağlıyor gibi avazı çıktığı kadar bağırıyor, son ana kadar göz yaşı olmadan. Ben de çoğu zaman kurallara uygun devam ediyorum, ağlıyor diye yapmamam gerekeni yaparsam ipin ucu kaçar diye. Çok stres altındayız ikimiz de. Daha 3,5 hafta var atak döneminin geçmesine fena. Ama bizimki bir anda her şeyi anlamaya başladı, peçeteyle ağzını ve bizim ağzımız siliyor, telefonu kulağımıza veriyor, tarağı saçımıza sürüyor vb..., bütün sorulara cvp veriyor kendince ama evet hayırı anlıyorum ben. Ananesiyle konuşuyorum, çok yaramaz oldu deniz diyorum, dönüp itiraz ediyor velet. Bunlar atak dönemiyle başladı.

aynı aynı tam böyleyiz işte özellikle çok sert geçen gecelerin gündüzünde farkediyorum ki yeni bir şey öğrenmiş. mesela organları biliyordu zaten ama şimdi kendinde oyuncaklarında ve bende ayrı ayrı organları gösterebiliyor yani şahıs ''ben sen o'' kavramını öğrenmiş. kumandayı pilsiz istemiyor tv değişmeyince anlıyor ve kaldırıp fırlatıyor kumandayı ağlamaya başlıyor. oyuncaklarından istediklerimi bana getiriyor al ve oynuyoruz. gelişimi çok farklılaştı farkındayım ama şiddetli sinir bağırma var. ağlamıyor ama bağıra bağıra istediğini yptırmaya çalışıyor. bende hayır ya da vermemek yerine ilgisini kaydırmaya çalışıyorum. kendimce bir şeyler yapıyorum işte. ama bu uykusuzluk beni bitiriyor. düzelir mi ataktan sonra bilemiyorum ama en üyük temennim. bir arkadaşım var oğlu 8 aylık maşallah 41 kere ne ataktan etkileniyo ne dişten tek düze devam ediyor çocuk gıpta ile bakıyorum.

Bir de fikrinizi alayım. 6 aydır 25 günde bir günü gününe adet oluyorum. Korunmuyoruz biz, ama zaten benimki tüp bebekti, doğal yolla olması mümkün ama çok zor, bir de emziriyorum kan testi yaptırmıştım, östrojen yerlerde olması hiç olası değil. Amaaa adetim 4 gün gecikti ve idrar testinde çok silik çizgi çıkıyor hiç koyulaşmıyor. Hiç hani emzirirken hamile kalıp da, emzirdiği için beta hcg si az çıkan çıkmayan veya geç çıkan duydunuz mu?(10 günü bulursa gidip kan vericem de şu an içim içimi yiyor) :KK17:

emzirirken hamile kalan çok çok var etrafımda ama beta hcg'ye katkısını bilemiyorum . gönlündeki olsun umarım arkadaşım tüp bebek sonrası böyle bir şey olursa çok güzel olmaz mı:) benimkide tüp bebek ama benim doğal yolla hamile kalma şansım sıfır çünkü tüplerim hasarlı olduğu için tüp bebek öncesi alındı. yani ben ikinciyi düşünürsem sürprize mahal vermeden gidip donmuş embriyolarımız alacağız:)

peçete diyince şey aklıma geldi Asya peçeteyi uzaktan görünce ağzını yüzünü çeviriyo silicem diye kaçıyo güya minik çok gülüyorum :)

emzirirken hamile kalan çok çok var etrafımda ama beta hcg'ye katkısını bilemiyorum . gönlündeki olsun umarım arkadaşım tüp bebek sonrası böyle bir şey olursa çok güzel olmaz mı:) benimkide tüp bebek ama benim doğal yolla hamile kalma şansım sıfır çünkü tüplerim hasarlı olduğu için tüp bebek öncesi alındı. yani ben ikinciyi düşünürsem sürprize mahal vermeden gidip donmuş embriyolarımız alacağız:)
Hatırlıyorum canım. Benim amh ım çok düşük, zar zor yumurtluyorum o da sağlıklı olacak da, döllenecek de, incecik rahime tutunacak. Östrojenim menapoz ayarındaydı 3 ay öncek. Tabi ki imkansız değil ama milyonda 1 ihtimal diyebilirim. Eşim hiç istemiyor, ama çaktırma ben çok isterim. Eşimin ilk evliliğinden 1 oğlu var, kızımın abisi ama gene de 1 çocuğum daha olsa süper olur bence. İnşallah diyeyim artık....

peçete diyince şey aklıma geldi Asya peçeteyi uzaktan görünce ağzını yüzünü çeviriyo silicem diye kaçıyo güya minik çok gülüyorum :)

Yeni bir şey öğrendiklerini görünce nasıl mutlu oluyor insan :)

Test bozuk olabilir bir tane daha test alıp tekrarla bence yine aynı çıkarsa hiç bekleme kan ver benim arkadaşım da benzer durum oldu ilki tup bebek 8 sene ugrasmislar doğumdan 3 sene sonra hoop kendiliğinden hamile kaldı olmayacak şey değil yani

Daha önce doğal yolla hamile kalamamış sisteminiz bir doğumdan sonra yenilenmiş olur ve belki size sürpriz yapabilir! Kim bilir😁

Atak yüzünden mi kalkıyorlar ağlaya ağlaya saat başı ne olur ataktan olsun. Delirdim dün gece yaaaa

günaydın canlar.
hayatımın en felaket gecesini geçirdim. Saat başı ağlayarak deli Gibi uyandı. Dün Park yatağın üst tarafını kullanıyorduk ayağa kalkıyor diye alta aldım. Ondan mı acaba?
ama her gece yattıktan en fazla 1.5 saat sonra kalkıp deli gibi ağlıyor. Atak mı rüya mı? Delireceğim. Memeye gelince susuyor.
kendi çocuğumda değil ama yiğenimde park yatakta kademe düşürülünce aynı sorunlar olmuştu, hatta ablamlar aşağıda fazla kullanamadı, çocuğa büyük yatak almışlardı

o deli gibi ağlamaları ben ya rüyaya ya da dişe bağlarım hep, benim için uyumadan önce ne kadar ve nasıl ağladığı daha önemli

valla östrojene bakmıyor bu işler. benim tüp bebek başarısız olmuştu, ciddi ciddi evlat edinmeyi araştırıyorduk, ikinci tüp bebek randevusuna gitmek istemedim iki ay gecikmeler oldu tedaviden sonra. ama boş çıktı tüp bebek tedavisinde ciddi miktarda hormon yükleniyoruz, hamile iken bebeğimizden bize hücre aktarımı oluyor yani hamile kalmanız olası.

Tüp bebek tedavisini medikal park ahmet zeki ışıkta oldum. tedavisiz hamile kalma olasılığım yüzde sıfırmış, tedavi ile %10, bebeği kucağıma alma şansım da %5 miş. bana öyle demişti. hatta 30 bin liralık havuz yöntemini önermişti, birkaç ay üst üste yumurta toplanıp sonra seri şekilde yerleştirilecek falan. özetle, ben doğal yolla hamile kaldım. 43 yaşımda ilk çocuğum. eğer o ay tüp bebek randevusuna gitseydim bugün çocuğum olmayacaktı ama çocuğumun tüp bebek tedavisinin etkileriyle kendiliğinden olduğuna da inanıyorum.

korunmaya başlayın bence.

kendi çocuğumda değil ama yiğenimde park yatakta kademe düşürülünce aynı sorunlar olmuştu, hatta ablamlar aşağıda fazla kullanamadı, çocuğa büyük yatak almışlardı

o deli gibi ağlamaları ben ya rüyaya ya da dişe bağlarım hep, benim için uyumadan önce ne kadar ve nasıl ağladığı daha önemli
Bizimki uykuya zor geçmiyor evet destekli uyuyor ama en fazla 8-10 dk arası uyumuş oluyor. Normalde gece uykuları mükemmele yakındı. Bu atak bizi bizden aldı sanırım

Kızlar demek ki herkeste aynı durum. İnşaAllah geçicidir şu uyku muhabbeti çünkü bende mahvoldum. Bi de benim ki meme olmadan uyumuyor 😢 saat başından da kısa kalkar oldu. Meme uçlarım ilk anlara döndü. Ben kendimi lohusa gibi hissetmeye başladım. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşaAllah. Sıkıntılarını gidersin yavrucaklarımızın. Sağlıklı, sıhhatli, huzurlu, uzun, derin uykular nasip etsin inşaAllah.

Bizimki uykuya zor geçmiyor evet destekli uyuyor ama en fazla 8-10 dk arası uyumuş oluyor. Normalde gece uykuları mükemmele yakındı. Bu atak bizi bizden aldı sanırım
son en uzun atak, hatta bana göre son atak. bundan sonrakileri rahatça atlatırız gibime geliyor. zaten büyüdükçe bakmak daha zevkli hale geliyor, kendimi böyle teselli ediyorum ama atak kavramına bu sefer cidden inandım

Kızlar herkese bol uykulu bir gece diliyorum. Uzun bir atak donemi sanırım herkes aynı benimkinı 1 saattir uyutmaya calısıyor um oyun oynamak istiyor bıraktım oynasın bakalım kaca kadar oynucak:) gunduz uykusu ne kadar duzenlı ise gece o kadar duzensız. Simdi calısmıyorum gunduz onla uyuyorum da 2 ay sonra ne yapacam acaba gece uyuma gunduz calıs:KK43:((

Kızlar herkese bol uykulu bir gece diliyorum. Uzun bir atak donemi sanırım herkes aynı benimkinı 1 saattir uyutmaya calısıyor um oyun oynamak istiyor bıraktım oynasın bakalım kaca kadar oynucak:) gunduz uykusu ne kadar duzenlı ise gece o kadar duzensız. Simdi calısmıyorum gunduz onla uyuyorum da 2 ay sonra ne yapacam acaba gece uyuma gunduz calıs:KK43:((

Bi süre sonra harab oluyo insan işte canım ama en sıkıntılı atak dönemini tatilde geçirmiş oluyosun şanslısın. Ben şuan bitik haldeyim:KK43:

Herkes uyku sorunu yaşıyor bu dönemde anlaşılan. Geçen aylarda burda uyumadığını yazdığımda bir arkadaş “biz güne başlıyoruz, siz yeni uyuyacaksınız” yazmıştı sabah altıda. Aynen öyleydi. Hala öyle. Akşam on civarı uyusa da gece mutlaka uyanıyor. Oyun oynuyoruz. Yardımcı olacak kimse yok. Eşimle dönüşümlü bakıyoruz. Atak dönemi hiç olmadı kızımda. Hep sakindi. Beş aydır uyku düzeni olmuyor. Sabah uyutmadım, öğlen yatırmadım, gece beklettim uyutmadım vs vs çok şey denedim ama gördüm ki kızım kendi ne yapıp edip bu düzene giriyor yine. Bizim düzensiz dediğimiz şey onun düzeni oldu.

Her gün sabah 5-6 gibi yatıp öğlen 1-2 civarı kalkıyoruz. Gündüz uykusu düzensiz. Evi mok götürüyor. Ben mal gibiyim. Eşim bana kıyasla daha düzgün uyuyor evdeyse. Gündüz bakımı onda daha çok ama evdeyse tabi. Onun işi baya ağır. Polis, sürekli dikkat istiyor yaptığı iş. Gece gündüz çalışıyor. O yüzden ev süpürme ve silme eşim de. Ama dağınıklık ruhumu daraltıyor.

Dışarı sık sık çıkarız. Ama hep akşam çıkarız. Gün göremiyoruz. Ona ayrı bunaldım.

Uyumuyor yani napayım. Hiç ilaç ve bitki çayı vermedim. Vermem de. Diş daha yeni bir tane çıkıyor ama ben dişten olduğunu sanmıyorum uykusuzluk olayını. Ağlamıyor veya huysuzluk yapmıyor. Sadece uykusu yok. Geçecek böyle kabul ettik. Düzeltmeye çalışıyorum ama ben de bittim. Saçımda stresten egzama çıktı :KK43:

Gün 10 saat gibi geliyor bana. Gözümü açıyorum kızımla, kapatıyorum kızımla. Arada uyusa ben de biraz bir şeyler yapsam diyorum. Bazen uyuyor bu sefer ne yapsam diye düşünürken uyanıyor 😀 yemek mi yapsam, ortalığı mı düzenlesem, kitap mı okusam( çok sevdiğim bir yazarın son kitabını aldım ekim ayında ama daha kapağını açmadım) örgü mü örsem, duş mu alsam, film dizi mi açsam. Allahım ne çok seçenek var 🤣

Yarım saat önce uykuya daldı. Bende uyuyacağım şimdi.

Sağlığı çok iyi. Gelişimi çok güzel. Benim sürekli uykum var demem dışında sorun yok. Tek tesellimiz kızımın mutlu olması. Yetiyor demek ki uyku. Tuhaf bir bebek 🙂

Allah herkese sabır versin 🤲♥️

X