2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Merhaba,
Hangi hastanede bahsettiğiniz doktor? Biz Dr Sami Ulus hastanesinde sosyal pediatri de yaptırıyoruz genel kontrolleri ama her seferinde başka doktor oluyor. Her birinin görüşü düşüncesi farklı oluyor.
Tobb hastanesinde canım. Benim eşim tobb da çalışıyor biz de o hastaneden faydalanabiliyoruz. Bu yüzden normal ücretini bilemiyorum.

kızlar sizinkilerde kendi kendine uykuya geçebilmeyi başaran var mı
Bunun için destekli uykuyu bıraktırarak eğitim vermek şart maalesef ama baştan beri desteksiz uyutanların kendi kendine geçiyordur eminim. Bizimki yalnızca memede geçiyor uykuya buda gece sık uyanmasının sebebi. Eğitim denedim 3 gün daha fazla dayanamadım. Ama müthiş bir şey eğitim alan bebekler. Başarabilene helal olsun. İleride bir sıkıntı yaratır mı psikolojik olarak bilemiyorum. Yani bana ağlatarak uyutmak vicdanlarının zedeleneceğini düşündürtüyo. Yani ağlıyo yardım istiyo seni çağırıyo ama sen cevap vermiyosun bu ileride vicdanı duygularına zarar verir mi bilemiyorum bu benim görüşüm tabi.

Aynı her yerim çizik:) geçen gün yüzüme tırnaklarını geçirmişti morardı :)))

Bende piskolojik anlamda baktığım için vazgeçtim kendi drumuzla konuştuk bu konuyu aglatmadan alistirabilirsen çok iyi dedi ama cok ağlıyorsa zorlama dedi bende 2 gün falan deniyeyim dedim cok ağlayinca vazgeçtim

Ben bir taraftan klasikçiyim. Muhakkak ki eskiden nasıl bizlerde olduysa bizimkilerde desteksiz uyumaya alışacaklar diyorum. Ama galiba bu 2 yaşından önce olmayacak. Bir pedagogla konuştum bebeğin 40ı 3.ayı yok ek gıdası birinci yaşı hikaye sen 2.yaşına odaklan herşey o zaman düzelecek dedi. Kaldı 16 ay
yarın bu arada pipisi için doktora götüreceğim bakalım ne diyecek.

Selam kızlar
annemherseyim benim oğlum kendi kendine uyuyor canım, en fazla şşş pat yapıyorum, bazen sadece şşş. 3.5 aylıktan beri uğraşıyorum ama. Çok küçükten başladığım için ağlama, direnme olmadı. Ama azıcık Mızıldanma oldu, katılarak hiç ağlamadı ama. Uyku saatleri düzenli olduğu için yatağına bırakıp çıkıyorum, 10 Dk içinde uyuyor genelde.
Y Yslysl biz cuma günü yaptırdık, sadece aşı yeri azıcık sertleşti ve kızardı, o da şimdi geçti. 2 gecedir çok sık uyanıyor ama 4 diş patlattı, ondan mı aşıdan mı bilmiyorum. Hiç ateş yapmadı ama.

ateş yapmamasi cok iyi olmuş. Huzursuzluk distendir büyük ihtimal bacaktan yapıldı sanirsam dimi

Selam kızlar biz artık yürümeye başladık 9 aylık olması daha 1 haftayla abisini geçti bizim de kollarımız bacaklarimiz alerji gibi oldu doktora götürdük mikrop kapmış dedi herşeyi ağzına götüre götüre sonunda böyle oldu kremler verdi geçmezse cildiye görsün dedi daha iki dişle kaldık üstler zorluyor baya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…