2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252

İki yaşında düzen oluyormus kesin bilgi mi

Sabah 3-4 gibi uyuyup 10-11 civarı kalkıyoruz. Gün içinde belki bir saat uyuyor. Doktor demek ki az uykuyla yetinen bir bebek yapacak bir şey yok dedi Tamam onu kabul ederim de ben az uykuyla yetinemiyorum problem orda.

Gözümü şimdide 2yaşa diktim. Böyle böyle evlilik çağı gelip evlendirdiğim zaman rahatlayacağım :) ooo gece uyumuyor mu ya hiç. Ne yapıyor o saate kadar peki?

Ya işallah bizimkilerde oyle kolay çıkarır ama hic sanmiyorum milyon kere kalkiyor cocuk gündüz uykusu desen hepten mahvoldu. Ustleri gorsen böyle su toplamış gibi şişmiş yazık cok üzülüyorum

Bence meme emiyorsa zorlama mama icin çocuğu cokta faydali degil sonuçta

Maşallah boyumuz posumuz yerinde Bende cok duymak istemiyorum disarda her soyleneni ve her cocuk kendine özel bence. Günü geldiğinde nasılsa kendileri yiyecek kendileri giyecek wcye kendileri gidecek ama suan bize muhtaclar her konuda. Bende ara ara sade yemeyince karistiriyorum bir iki kaşık yiyordu yapmayayim artik barim bende

Kızlar bugün kafama birşey takıldı, ablama gittim komşuları vardi kim istediyse ona gitti normalde hep aynı insanları görüyordu diye tanıyor diye düşünüyordum ama gördüm ki herkese gidiyor ve yabancılık çekmiyor sizce bu normal mi? Sizin bebekler ne tepki veriyor ilk kez gördüğü insanlara anlamadim bu durumu, sacma soru oldu belki ama sizde yazar mısınız durumlarınızı

Canım benimkide öyle. Gelene geçene gülüyor kim eline alsa gıkı çıkmıyor. Birkaç ay önce böyle değildi basıyordu çığlığı. Şimdi biri sevmeyegörsün bizimki mest.

Benimki ilk gördüğü ya da az çok gördüğü farketmez kim kucağına almak isterse ilk almak istediklerinde önce utanıp dönüyor sarılıyor. Ama kucaklarına alırlarsa da kaçmıyor. 5 10 dk sonra kendi gidiyor onlara hatta kucakra değilse

Canım benimkide öyle. Gelene geçene gülüyor kim eline alsa gıkı çıkmıyor. Birkaç ay önce böyle değildi basıyordu çığlığı. Şimdi biri sevmeyegörsün bizimki mest.
Ne bileyim baya tuhafıma gitti benimde herkesin kucağına gidiyor gülüyor moralim bozuldu sanırsam. Tanimalari gerek miyor mu artim

iyi bari yanlız değil misiz bende bize has bir durum mu dedim acep başka bebekte vardı 10 aylik o hep seciyormus 6. Aydan beri de ondan kafama takildi sanirsam

Maşallah kuzuya düzene girecek herşey bolca sabır lazım bize

Gözümü şimdide 2yaşa diktim. Böyle böyle evlilik çağı gelip evlendirdiğim zaman rahatlayacağım :) ooo gece uyumuyor mu ya hiç. Ne yapıyor o saate kadar peki?
O zaman da ah arasa ah gelse der dururuz sırf bu yüzden bide kızım olaydı erkekler daha rahat tabi hayırlı olsunlar ama kız bebekte artık gözüm

Ee anne sütünde de var? Doktorunun teli varsa yaz bi, zorla içiriyorum kessem sıkıntı olur mu diye?

Sağol canım dün sadece 30 Bi 20 Bi içince artık zorlamamaya karar verdim

Canım benimki uzakta olmaları koşulu ile herkese gülüyor şirinlik yapıyor. Ama kucağa alma konusunda temkinli herkese gitmiyor bana bakıp ağlıyor. Her çocuk farklı tabi.

Oyun oynuyoruz. Ne yapacağımı da şaşırıyorum. Üç haftadır böyleyiz. Öncesi çok düzenliydi. Bir haftadır bırakıyorum kendi haline. Uyutmaya çalıştıkça ağlama krizlerine giriyor. Gerçekten hiç uykusu yok. Hayret ediyorum. Yere atıyorum, önüne oyuncakları döküyorum. Ne zaman uykusu geldi alıp hemen yatırıyorum. Saat altı oluyor şuan ve kızım az önce uyudu

Kızım çok yabancılık çeker. Altı ay civarı başladı benden ve babasından başka kimsede durmamaya. Birinin kucağına gitmesi için bir gün aynı evde görmesi lazım. Karşıdan gülücük saçar sadece. Sadece insan değil mekanları da çok inceler. İlk kez girdiği evde de yabancılık çeker kimse almak istemese bile. Yapışık yaşıyoruz. :)

Ciddi misin? Biz uyandık siz yeni uyudunuz yani?

Ciddi misin? Biz uyandık siz yeni uyudunuz yani?

Evet. Bir saat oluyor uyuyalı. Çocuk doktoru öğlen uyutma dedi. Şaka gibi. Ayrıca nöroloji doktoruna gitmiştik. O uyku bebeğe yetiyorsa yapacak bir şey yok zorlama boş yere hepiniz yıpranırsınız dedi. Bazı bebekler anneden ayrılma stresi yaşar onlar için uyku ayrılık demek dedi. Zamanla düzelirmiş. Canı sağolsun diyoruz artık :)

Ne bileyim baya tuhafıma gitti benimde herkesin kucağına gidiyor gülüyor moralim bozuldu sanırsam. Tanimalari gerek miyor mu artim
Bende hep söylüyorum bücür bizim ne özelliğimiz kaldı diye. Herkese böyle sanki sevgi görmemiş gibi gülmeler Kıkırdamalar kucakta oyunlar. Çok sinir bozucu

Kıyamam annesini birkaç haftadır zorlamış ama canım nasıl düzeni bozulduysa düzenleyecekte İnan sen. Baştan beri böyle olsa karakter derdim ama düzelecek bak gör. Belki atak haftasındadır belki ayrılık korkusu vardır eğer gündüz çalışıyorsan vs. Çok zor eminim ama en azından geçeceğini bilince bir nebze kolaylaşır.

çalışıyo musun? evdeysen yine bi şekilde idare edilir de çalışıyosan yandın

iyi bari yanlız değil misiz bende bize has bir durum mu dedim acep başka bebekte vardı 10 aylik o hep seciyormus 6. Aydan beri de ondan kafama takildi sanirsam

Benim bir arkadaşın bebeği de 9aylık şu an ve 3 aylıktan beri öyle. Annesi ve babasından başkası alırsa hemen ağlar. Annesinin de hep kucağında olacak. Bebeğe göre değişiyor demek ki :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…