2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar dün aşıda kilo 7700 cıktı boy 71 cm kafa 46 cm cikti. Nasıl sizce 1.5 ayda 300 gram almis. Gene beklemiyordum bu kadar 15 gün ishaldi çünkü. Sanirim ek gıdadan sonra almaya başladı. Bugünlerde biraz daha fazla yiyo ek gıdayı. Sanirim yavas yavas aliscaklar. Ben klasik yöntem istedikçe oglum blw yapmak istiyor :) sanirim klasik+blw yapicam ben.

Merhaba hanımlar, bugün doktor kontrolümüz vardır. Kilomuz, boyumuz gayet iyi. Kan aldılar kan değerlerine bakmak için. 7. ayda menenjit B aşısını olacağız. 7-10-25. aylarda olacak bu aşı. Menenjit A aşısını da 2 yaşından sonra 2 doz şeklinde olacakmış.
Dün itibariyle ek gıdaya kabak ile başladık. Pek ağzıa götürmedi, mıncırdı bıraktı. Ben de elimle tattırdım biraz alerji tespiti için. Süt, bal, patlıcan, şeker ve tuz hariç yiyebiliyorsa herşeyi yedirebilirsin dedi. Beslenme bebekten bebeğe değişir dedi.
Konusu konuşulduğu için tamamen desteksiz uyumayı öğrendi oğlum. Gündüz uykuları da uzadı. Bizde durumlar bu şekilde.
Çok iyi maşallah biz hala 20 dklık uykularla arada 1 saat kadar uyudugu da oluyor bizim paşa bey de artık desteksiz oturuyor emekliyor tutunarak kalkıyor sonra pat atıyor kendini yere sıpa:)

Kızlar dün aşıda kilo 7700 cıktı boy 71 cm kafa 46 cm cikti. Nasıl sizce 1.5 ayda 300 gram almis. Gene beklemiyordum bu kadar 15 gün ishaldi çünkü. Sanirim ek gıdadan sonra almaya başladı. Bugünlerde biraz daha fazla yiyo ek gıdayı. Sanirim yavas yavas aliscaklar. Ben klasik yöntem istedikçe oglum blw yapmak istiyor :) sanirim klasik+blw yapicam ben.
Artık hareketlendiler o yüzden kilo alımı az olur benim ki hiç almadı bu ay sonra aldı biraz ama hasta oldu ve diş çıkaracak aldığını da geri vermış maalesef ve benım ki de muhallebi kıvamı yemeği sevmıyor parçali şeyler seviyor eline veriyorum kemıriyor veya parça parça verıyorum

Kızlar merhaba 😞 pazartesi günü bexsero aşı olduk sol bacaktan. Salı günü bebeğimin sol bacağını bükmeye çalıştığımda bükülmediğini farkettim, sağ bacak normal bükülüyor. Kendisi sol bacağı hareket ettirip büküyor ama sağ kadar çok bükemiyor. Fakat ben bükmeye çalışınca dümdüz tutuyor bacağı bükmek imkansız. Hemen doktora gittik bexsero ağır bi aşı olduğundan bacak kasının üst kısmında içerde kanama olmuş o da sertleşip gerilmiş. Doktor reflekslerine baktı normal dedi ama çok kötü oldum ya bi krem verdi onu sür dedi ödemi alsın geçer dedi ama ben hala paniğim dünden beridir sürüyorum hala aynı. İçim içimi yiyor hiç böyle bi şey duydunuz mu? Ha bide ek gıdada baya ilerlemiştik yoğurt bile yer hale gelmişti, bexsero olduğumuzdan beridir ağzını sımsıkı kapatıyor asla almıyor tadına bile bakmıyor. Sizce ne yapmam lazım? Dişimizde çıktı çıkacak ona da huzursuz sinirli

Kızlar merhaba 😞 pazartesi günü bexsero aşı olduk sol bacaktan. Salı günü bebeğimin sol bacağını bükmeye çalıştığımda bükülmediğini farkettim, sağ bacak normal bükülüyor. Kendisi sol bacağı hareket ettirip büküyor ama sağ kadar çok bükemiyor. Fakat ben bükmeye çalışınca dümdüz tutuyor bacağı bükmek imkansız. Hemen doktora gittik bexsero ağır bi aşı olduğundan bacak kasının üst kısmında içerde kanama olmuş o da sertleşip gerilmiş. Doktor reflekslerine baktı normal dedi ama çok kötü oldum ya bi krem verdi onu sür dedi ödemi alsın geçer dedi ama ben hala paniğim dünden beridir sürüyorum hala aynı. İçim içimi yiyor hiç böyle bi şey duydunuz mu? Ha bide ek gıdada baya ilerlemiştik yoğurt bile yer hale gelmişti, bexsero olduğumuzdan beridir ağzını sımsıkı kapatıyor asla almıyor tadına bile bakmıyor. Sizce ne yapmam lazım? Dişimizde çıktı çıkacak ona da huzursuz sinirli
Çok geçmiş olsun canım huzurlu günlere kısa zamanda donersiniz inş

Kızlar merhaba kilo konusu olmuş bende yazmak istedim lutfen yanlis anlamayin. Suan 45 kiloyum inanin hicbiseye gucum yok hic halim yok bide dediginiz gibi emeklemeye başladıklarında iyice yoracaklar bizi orta yolu bulamiyoruz birturlu neden böyle oluyor 🤦‍♀️ kendimi cok kotu hissediyorum verememek kotu alamamak da bir okadar kotu her ikiside elimizde degil sanirim insallah herkes istedigi ideal kiloya ulaşır.. Arayi bulmak lazim zor olsada sanirsam 🙁🙄

Nasıl bi aşıymış ya bu Valla bu kadar ağır. Aşıdan sonra ateş-i çok oldu mu peki? Sahsen ben bu asiyi yaptirmaya korkuyorum ya. Ama asi dağıldıkça o kanama olan yer gecer cnm Bizim 4.Ay aşısında da sertlik olmuştu bacaklarında sonra geçti.

Artık hareketlendiler o yüzden kilo alımı az olur benim ki hiç almadı bu ay sonra aldı biraz ama hasta oldu ve diş çıkaracak aldığını da geri vermış maalesef ve benım ki de muhallebi kıvamı yemeği sevmıyor parçali şeyler seviyor eline veriyorum kemıriyor veya parça parça verıyorum
Gecmiz olsun cnm neyi var paşanın? Aynen benimki de sulu seyler sevmiyor fışkırtıyor su da içmiyor ya seninki.su içiyor mu? Bizimkininse üst dişler beyazladı yakındır çıkması altlar uzadı baya. Bu yaz dişle geçti resmen. Benimki çok tembel ya hala emeklemedi sürünüyor o da bi oyuncağı varsa eger gidiyor yoksa öyle duruyor :)

Evet oluyo canm birkac gundur aglayarak uyaniyo hatta. Bende anlamadim sebebini birseyden mi korktular acaba onun etkisi olabilir belki
Yalniz değilmişiz o zaman. Bende okuyorum felak nas hemen öyle olunca uyandırıp tekrar uyutuyorum o rüyadan ciksin diye az önce öyle yaptım hatta. Rüya mi disimi agriyor gaz mi anlamadim.

Nasıl bi aşıymış ya bu Valla bu kadar ağır. Aşıdan sonra ateş-i çok oldu mu peki? Sahsen ben bu asiyi yaptirmaya korkuyorum ya. Ama asi dağıldıkça o kanama olan yer gecer cnm Bizim 4.Ay aşısında da sertlik olmuştu bacaklarında sonra geçti.

Bunda sertlik yok canım ama bacağını ben elleyip bükmek istediğimde direniyor dümdüz tutuyor kendisi oynatıyor ama kesinlikle elletmiyor bize. Ateş çok oldu. 6. Ay aşılarında hiç ateş olmamıştı ama bexsero mahvetti bizi. Keşke yaptırmasaydım dedim hani çocuğun hiç keyfi kalmadı, bide ateş düşürücü calpol ün tadını hiç sevmiyor şimdi kaşıkla verilen hiç bir şeyi almıyor yani oturup ağlayacağım çok bunaldım

Gecmiz olsun cnm neyi var paşanın? Aynen benimki de sulu seyler sevmiyor fışkırtıyor su da içmiyor ya seninki.su içiyor mu? Bizimkininse üst dişler beyazladı yakındır çıkması altlar uzadı baya. Bu yaz dişle geçti resmen. Benimki çok tembel ya hala emeklemedi sürünüyor o da bi oyuncağı varsa eger gidiyor yoksa öyle duruyor :)
Günaydın canım üşütmüş biraz şükür iyi şimdi biraz birde çok huzursuz ağlayıp durur onu da diş çıkaracak ondan dedi su içiyor sevıyor suyu ama muhallebi yapıyorum yemiyor akşam çorba yaptım içmedi patates kabak püre yapıyorum yemıyor küçük küçük doğrayıp pişirsem öyle yer
Çok ağlak bişey oldu ve hiç durmuyor sürekli hareket halinde bundan sonra kilo alması zor bekleme diyor eşim iyice canımı sıkıyor

X