2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
yok canım yazmadım. Yataktan düştü parkeye vurdu kafasını. 12 saat sonra bir şişmeye başladı ölüyorum sandım. Doktora gittik röntgen çektiler. Sefal Hematom var dedi. Ama kırık vs çıkmadı çok şükür. 21 gün takip verdi. 10 gün oluyor. Şişlik indi bir problemde yok ama ömrümden ömür gitti

Çok geçmiş olsun 😔

Kızlar perşembe günü 6. Ay aşılarını olduk bacaktan yapılan aşılardan birinin yapıldığı yerde beze gibi sert bi şey oldu morluk kızarıklık yok sizde böyle bir şey oldu mu😞

Bizim de 2. ay aşısında olmuştu. Kızarıklık ilk gün olmuştu sadece. Bir buçuk ayda geçti. Dışarıdan görünmüyorsa sadece dokununca anlaşılıyorsa sıkıntı yok demişti doktor ama yine de ultrason baktırdı sıkıntı yoktu

Kızlar bexsero ve nimenrix yaptıran oldu mu ? Bexsero ateş yapıyor mu 🙄

Daha yaptırmadım ama yüksek ateş yaptığını söylüyorlar bexseronun. Doktor yaptırmadan yarım saat önce ateş düşürücü verin dedi

Kızlar gece cok zor geçti. Tam dalmadan yatırıyorum hemen uyanıyor uykuya dalmakta zorlanıyor. Çok sık uyandı. Çok yorucu ama pes etmicem. Annesi babası ile gece yarılarına kadar oturan cocuk istemiyorum. Hem büyüme hormonları uykuda salınırmış. Uykuya alıştırmam şart inşallah

Arkadaşlar bebeklerimize neler veryrz biraz ondan da bahsedelim mı belkı bırbirimizin eksiğini yanlışını göruruz. Blw+ klasık yontem yapıyorum benim kızım 6.5 aylık oldu yaklaşık 9 kılo sabah çeyrek yumurtanın sarısı ve anne sütü karıştıp veryrm elinde ev yapımı tuzsuz peynır verıyrm artık ıkısınden ne kadar yese akşam yemeğimizi yerkende bazen ev yapımı yogırt ya da sebzeleri haşlayıp eline veriyorum ya kaysı ya da kırmızı erik eline verıyrm. Genel olarak yediği miktarı hiç önemsemıyrm Anne sütü öncelığim sizce eksik ya da yanlş yaptgm var mı

Kızlar ben bugünden itibaren üzüm suyu vermeye başladım. İki üç üzümün suyunu alıyorum. Bağırsakşarını çalıştırsın diye. Veren var mı aranızda
Büyük kırmızı erık te cok guzl bagırsak çalıltyryr doktorumzn tavsiyesi kansızlıpa da iyi gelr daha üzüm ben vermedim bu arada

Büyük kırmızı erık te cok guzl bagırsak çalıltyryr doktorumzn tavsiyesi kansızlıpa da iyi gelr daha üzüm ben vermedim bu arada
Onu duydum. Haftaya da ona başlamayı düşünüyorum. Şu an bebek için kışlık hazırlığına başladım.gerçi bitti sayılır. Yazlık meyveleri koydum buzluğa. Yazlık sebzelerden yaptım birşeyler

Arkadaşlar bebeklerimize neler veryrz biraz ondan da bahsedelim mı belkı bırbirimizin eksiğini yanlışını göruruz. Blw+ klasık yontem yapıyorum benim kızım 6.5 aylık oldu yaklaşık 9 kılo sabah çeyrek yumurtanın sarısı ve anne sütü karıştıp veryrm elinde ev yapımı tuzsuz peynır verıyrm artık ıkısınden ne kadar yese akşam yemeğimizi yerkende bazen ev yapımı yogırt ya da sebzeleri haşlayıp eline veriyorum ya kaysı ya da kırmızı erik eline verıyrm. Genel olarak yediği miktarı hiç önemsemıyrm Anne sütü öncelığim sizce eksik ya da yanlş yaptgm var mı
Merhaba, benim oğlum da 2 gün sonra 6 aylık oluyor tam olarak. 3 gün önce kabak vermeye başladım. Blw yöntemiyle gidiyorum şu an ama yemezse tattırıyorum alerji tespiti için. 3 gün akşam saat 18.00'de veriyorum şu an yemeği. Bugün patatese geçtik. Siz sanırım 3 gün kuralını uygulamıyorsunuz?

Merhaba, benim oğlum da 2 gün sonra 6 aylık oluyor tam olarak. 3 gün önce kabak vermeye başladım. Blw yöntemiyle gidiyorum şu an ama yemezse tattırıyorum alerji tespiti için. 3 gün akşam saat 18.00'de veriyorum şu an yemeği. Bugün patatese geçtik. Siz sanırım 3 gün kuralını uygulamıyorsunuz?
Yok uyguluyorum şimdilk zaten cok az şeyler verdgn için onları test edıyrmm ve besinleri tek tek veryrm bulamac yapmıyrm yumurta sarısı haric çunku kızım onu hiçç tutmak bile istemiyor. Verdklerime gelirde yumurta sarısı yogırt kabak semiz otu kayısı murdum eriği yulaf şeftalı. Bunları tek tek denedm alerjisi cıkmadı cok şukur 6. Ayı bunlarla bıtırmeyı planlıyrm. Patates ve muzu kabızlık ıhtımalıne karsı 7. Ayda verecem kız emmeyı cok seviyor onun dışında habıre emıyor cok şukur

Benimki kaşığı görünce ağzını açmıyor hicbirseyin tadına bakmıyor nasıl olacak bilmiyorum böyle.
Teyzeler bana geç başladın ek gıdaya ondan bebek yemiyor 4 aylıkken baslicaktin diyorlar dün bebegi görmeye gelen bi teyze yemek yerken yemeğin salcasindan verdi benimki de ağzını açtı yedi ya inanamadım aldim hemen bebegi verdirmedim 3 gun kurali alerji falan diye açıklama yapiyorum teyze boş boş baktı büyük oglu mu göstererek yedirmezsen böyle zayıf olur dedi:))))))) Yavaş yavaş aliscaklar bence benimki.biberondan bile su icmiyor.

Blw yapan anneler benimki bildiğin koparıp ısırıp çiğneyip yiyor daha versem yiyecek sanki 😂

Eklentiler

• IMG_20190819_180732.jpg
    IMG_20190819_180732.jpg
    67,4 KB · Görüntüleme: 52
X