2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar sağolun cevaplar için nimenrixi 5-7-15 bexseroyu 6-8-16. aylarda yapalım demişti doktor. Sizinki neden 2 doz demiş? 🤷🏻‍♀️ nimenrix ateş yapmadı ama bexsero fena bi aşı malesef 😢

Neler yaptin nasil yaptın paylaşabilir misin
Doktor golden elma şeftali ve armut için inçe haşla püreler yap dolaba koy dedi. Bir ay kadar sonraya kadar onları verebilirsin dedi.
taze fasülye falan koydum dolaba normal kışlık hazırlık diye. Biberleri özellikle kırmızı biber dedi doktor onları koydum. Birde ıspanak bol bol şimdiden al dedi. 10 kg ıspanak tek tek doğrayıp koydum. Kışın aldığına pek güvenme dedi. Domates için erken ama dedi sen yinede yap mevsimiyken sene sonu gibi vereceğiz dedi. Onuda hallettim.
Birde şunu duydum ne kadar doğru bilmiyorum dana etini en zaman 15 gün buzlulta bekletmek lazımmış bebeğe vermeden önce. Onu doktorla konuşacağım bakalım o ne diyecek.

Arkadaşlar bebeklerimize neler veryrz biraz ondan da bahsedelim mı belkı bırbirimizin eksiğini yanlışını göruruz. Blw+ klasık yontem yapıyorum benim kızım 6.5 aylık oldu yaklaşık 9 kılo sabah çeyrek yumurtanın sarısı ve anne sütü karıştıp veryrm elinde ev yapımı tuzsuz peynır verıyrm artık ıkısınden ne kadar yese akşam yemeğimizi yerkende bazen ev yapımı yogırt ya da sebzeleri haşlayıp eline veriyorum ya kaysı ya da kırmızı erik eline verıyrm. Genel olarak yediği miktarı hiç önemsemıyrm Anne sütü öncelığim sizce eksik ya da yanlş yaptgm var mı
Ek gıdaya bebeğim alerjik olduğu için erken gecenlerdenim o yüzden biz ek gıdada baya ilerledik ilk olarak havuç patates kabak pirinçli çorba yapiodum bunlar alerjik yiyecekler olmadığından 3 gün kuralı yapmadım daha sonra içine kuzu eti ekledim bide natürel zeytin yağı bazen içine semizotu taze fasulye kattım he birde bazen kuzu eti yerine hindi eti attım hiç bı sıkıntı olmadı bugüne kadar bu besinlerle daha farklı bı beşinde denemedim öğlenleri hergun çorbasını iciriyorum,akşamları da yatmadan irmikli muzlu muhallebi yapiorum onu sevdi baya yiyo bayılan bayila 7.ayi bekliyorum yoğurt yumurta denemek için alerjik olabileceginden

Merhaba, benim oğlum da 2 gün sonra 6 aylık oluyor tam olarak. 3 gün önce kabak vermeye başladım. Blw yöntemiyle gidiyorum şu an ama yemezse tattırıyorum alerji tespiti için. 3 gün akşam saat 18.00'de veriyorum şu an yemeği. Bugün patatese geçtik. Siz sanırım 3 gün kuralını uygulamıyorsunuz?
Canım kabak havuç patates en az alerji riski olan besinler 3 gün kuralı yaptırmadı doktor bunlarda

Canım kabak havuç patates en az alerji riski olan besinler 3 gün kuralı yaptırmadı doktor bunlarda
bence de öyle ama sorduğumda yap dedi bana. Ben şimdi patates veriyorum ama yanına başka bir şey daha ekleyeceğim. Patates alerjisi olan hiç duymadım yani. Öğlen uykudan önce meyve, akşam uykudan önce de yemek şeklinde ilerleyeceğim bakalım. Yoğurt mayalayıp vericem. Lor ve labne de yapıcam. Güzel olursa tariflerini yazarım.

bence de öyle ama sorduğumda yap dedi bana. Ben şimdi patates veriyorum ama yanına başka bir şey daha ekleyeceğim. Patates alerjisi olan hiç duymadım yani. Öğlen uykudan önce meyve, akşam uykudan önce de yemek şeklinde ilerleyeceğim bakalım. Yoğurt mayalayıp vericem. Lor ve labne de yapıcam. Güzel olursa tariflerini yazarım.
Uykudan uyanınca güzel yiyo biizmki şapşik oluyo o anda ne versem yiyo

Doktor golden elma şeftali ve armut için inçe haşla püreler yap dolaba koy dedi. Bir ay kadar sonraya kadar onları verebilirsin dedi.
taze fasülye falan koydum dolaba normal kışlık hazırlık diye. Biberleri özellikle kırmızı biber dedi doktor onları koydum. Birde ıspanak bol bol şimdiden al dedi. 10 kg ıspanak tek tek doğrayıp koydum. Kışın aldığına pek güvenme dedi. Domates için erken ama dedi sen yinede yap mevsimiyken sene sonu gibi vereceğiz dedi. Onuda hallettim.
Birde şunu duydum ne kadar doğru bilmiyorum dana etini en zaman 15 gün buzlulta bekletmek lazımmış bebeğe vermeden önce. Onu doktorla konuşacağım bakalım o ne diyecek.
Sağol canım benzer seyler yapmışız seninle

Selam canlar.
Güney bayramın 2.gününden beri hasta, bronşit oldu. Sabah akşam iğne ve buhar verdik. Çok şükür toparladı.

Günaydın kızlar 6.ay aşısını yaptıran var mi ateş yaptı mi? Biz diş çıkarıyoruz hafif ateş-i var kafada diye yapmadılar haftaya kaldi gecikme çok olucak sıkıntı olur mu
Canım açıya gitmeden önce bizimkinin de hafif ateşi vardı, mecbur aşıyı olduk çünkü önümüzde bayram vardı çok ertelenmiş olacaktı. Hem kendi ateşi hem aşının ateşi üst üstte geldi. Birde hasta olunca zor oldu bizim için.

Daha önceki hamileliğimin belirtilerinden sadece aşırı yorgunluk var. Daha önce midem bulanmadı beş altı gündür berbat derecedeyim. Bende acaba dedim geç döllenme vs olmuş olabilir mi?
Canım adetin geciktiği için mi şüpheleniyorsun yoksa yoksa planlı mı?

Canım doktorlar akşam uykudan önce yemek vermeyi önermiyorlar. Bence tam tersi yapman daha sağlıklı olur. Bu konuyla ilgili İnstagram’da Ali Fuat Serpen bir yazı paylaşmıştı.

Selam canlar.
Güney bayramın 2.gününden beri hasta, bronşit oldu. Sabah akşam iğne ve buhar verdik. Çok şükür toparladı.

Canım açıya gitmeden önce bizimkinin de hafif ateşi vardı, mecbur aşıyı olduk çünkü önümüzde bayram vardı çok ertelenmiş olacaktı. Hem kendi ateşi hem aşının ateşi üst üstte geldi. Birde hasta olunca zor oldu bizim için.

Canım doktorlar akşam uykudan önce yemek vermeyi önermiyorlar. Bence tam tersi yapman daha sağlıklı olur. Bu konuyla ilgili İnstagram’da Ali Fuat Serpen bir yazı paylaşmıştı.
Çok geçmiş olsun cnm. Biz de dün yaptırdık aşıyı şükür ateş-i çıkmadı hiç. Bu saatten sonra da cikmaz ins

Selam canlar.

Canım uykudan önce derken 7.30’ta yatıyorsa saat 6 gibi. Zaten blw yapıyoruz. Bir iki parça ısırırsa ısırıyor. Ben kendim vermiyorum yani. Onda ağır gelmez diye düşünüyorum.

X