2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
kızımın enteresan bi sorunu var. 2 gün önce genital bölgede dudak içlerindeki hassas kısımda morarma farkettik. siyahlaşma ezilmiş gibi. yanımdan ayrılmadı hiç. darbeli bi durum olmadı çarpma filan olmadı. acile götürdük hiperpigentasyondan şüphelendiler kan aldılar normal cıktı. dünde baska bı cocuk dr una goturdum . normal gorunuyor yapısal bı durum gibi dedi. siyahlık genıslerse cocuk cerrahine gotur dedi. ne yapacagımı bılmıyorum biraz takıp edıcem sonra cocuk cerrahısıne goturcem.

İnşallah doktorun dediği gibi sadece yapısal bir durumdur canım. Bizimde sol testis için utangaç testis torbada değil ama ele geliyor dediler. Sünnet sonrası ayda ele gelmedi şu an bekliyoruz ama sonuç ameliyat olacak galiba 😢

• Üzgünüm
Reactions: nix
medusaesk medusaesk @AmySara kızlar ne kadar oldu başlayalı öncesinde nasıl uyutuyordunuz? Üç gün sonunda büyük ölçüde alışır diyorlar bir gelişme var mı
Bugun basladigimizin 5. Gunu. Memede uyuyordu kızım. Aslinda sabaha kdr uyuyordu, sık sık uyanan bebek degildi. Ama ben bayram sonrasi ise baslayacagim ve memede uyumayi unutmasi gerek. Sss pat ile sakinlesip kendi uykuya daliyor. Cok aglarsa kaldirip sakinlestirip yine yatiriyorum. Bazen 3-4 dk suruyir bazen 17-18dk. Sabirla devam ediyotum gece ve gunduz. Direnc gosyerdi 3.gun mesela fena sekilde. Strateji fln gelistiriyor farkindayim. Cok akilli bu bebeklrr cok. Bakalim ise yarayacak mi

Merhaba arkadaşlar 6. Ayını dolduran bebeklerimize ne kadar su vermelıyız
sık sık teklif ediyorum günde ortalama 100 ml içiyor alıştırma bardağını çok sevdi daha ek gıdaya başlamadık biz 10 günümüz filan var ama 4. Ayda başladım su vermeye havalar sıcak diye 5. Aydan itibaren su miktarını bebenin kontrolüne bıraktım istediği kadar içiyor süt ve suyun ayrı ayrı şeyler olduğunun farkında hani midesi şişti daha az emdi gibi bir durum olmadı

sık sık teklif ediyorum günde ortalama 100 ml içiyor alıştırma bardağını çok sevdi daha ek gıdaya başlamadık biz 10 günümüz filan var ama 4. Ayda başladım su vermeye havalar sıcak diye 5. Aydan itibaren su miktarını bebenin kontrolüne bıraktım istediği kadar içiyor süt ve suyun ayrı ayrı şeyler olduğunun farkında hani midesi şişti daha az emdi gibi bir durum olmadı
Ne güzel annesi maşallah benimki 30 ancak içiyor su. Ama istese ihtiyacı olsa daha içerdi sanırım değil mi

Kızlar emerken bebeğinin tüm vücudu özellikle de başı terleyen var mı? Öncesinde 36larda olan vücut ısısı emmeye başlayınca 35lere düşüyor. Terleme olur tabi ama bacakları ve kolları çok soğuk oluyor birden. Bu durumda olan var mı?
Terleyince vücut ısısı düşer cnm ondan 35 olması normal benimkinin de bacakları buz gibi oluyor emerken hava da sicak normal cnm.

Kızlar emerken bebeğinin tüm vücudu özellikle de başı terleyen var mı? Öncesinde 36larda olan vücut ısısı emmeye başlayınca 35lere düşüyor. Terleme olur tabi ama bacakları ve kolları çok soğuk oluyor birden. Bu durumda olan var mı?
bizimki de aynı. su içinde kalıyor başı. çok terliyor bacaklar kollar su içinde buz gibi. ama normal bi durum bu. emmek onlara baya efor harcatıyor.

Kizlar oglumun yanaginda boyle birsey var 2.3 haftadir gecmedi kuru o kisim bazen grciyo gibi oluyo sonra kipkirmizi twkrar cikiyo nedenini bilen basina gelen varmi fotografta tam anlasilmiyor ama

Terleyince vücut ısısı düşer cnm ondan 35 olması normal benimkinin de bacakları buz gibi oluyor emerken hava da sicak normal cnm.

Sağolun kızlar🌻🌻 35 civarı çok düşük gibi geldi de. Sizinkiler de öyle oluyorsa normaldir o zaman

Bizimde aynen oyle oluyo canim

Ne güzel annesi maşallah benimki 30 ancak içiyor su. Ama istese ihtiyacı olsa daha içerdi sanırım değil mi
bencede canım mutlaka içerdi biraz diş kaşımak içinde kullanıyor sulugunu o sirada bol bol içmiş oluyor bende 4 5 litre su içiyorum çocuk bana çekmiş:KK53:

Ek gıda veren anneler mama veya süt zamanlarını nasıl ayarlıyorsunuz. Bizde başlıcaz az kaldı heyecanlıyım
Tam olarak ek gıdaya geçildiğinde tabi biz o şekilde gecmedik henüz 08.00 kahvaltı 10.00 meyve 14.00 sebze çorbası 17.00 yoğurt 20.00 tahilli gıda ,aralarda ve istedihi zaman süt veya mama yada atıyorum o gün sebze çorbasını içmek istemedi sütle takviye ediyorsun geri kalanini

Tam olarak ek gıdaya geçildiğinde tabi biz o şekilde gecmedik henüz 08.00 kahvaltı 10.00 meyve 14.00 sebze çorbası 17.00 yoğurt 20.00 tahilli gıda ,aralarda ve istedihi zaman süt veya mama yada atıyorum o gün sebze çorbasını içmek istemedi sütle takviye ediyorsun geri kalanini
Bana çok fazla geldi canim bunlari yerse bir bebek hic acıkmaz bizim doktorumuz 6-9 ay arası %70 ANne sütü dedi bu ay kontrolde detaylı anlatacakmış

Bana çok fazla geldi canim bunlari yerse bir bebek hic acıkmaz bizim doktorumuz 6-9 ay arası %70 ANne sütü dedi bu ay kontrolde detaylı anlatacakmış
Zaten biz ek gıdaya bu şekilde gecmedik henüz tam olarak geçildiğinde mesela yoğurt 7.ayda filan denicez o öğün yok henüz,kahvaltı derken yumurta peynir yok biz onada 7.ayda geccez zaten alerjigiz,kahvaltıda 2 bebe bisküvisi ni anne sütüyle ıslatıp verme gibi ,tahilli gıda dediğimde pirinç unu pişirip içine mama katıp vermek

Anlatsa buraya da yazar msnz ben şimdilk sadece sebze puresi verıyrm ben dun başladm gunde bir defa e kabak haşladm üstünede zeytinyağı ekleyıp verdm bir tatlı kaşıgı kadar sonra hep Anne sütü

X