2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Bu aydan sonra alacaklarını pek sanmıyorum. Nasıl gidiyor eğitim ?
Denedim ama almadi cidden emzik. Sst pat yontemiyle yataginda uyutuyorum. Yataginda uyumasi bile iyi basari diye dusunuyorum. Memede uyumasi bana gore rahatti, kendi rahatimi bozdum ama onun iyiligi icin. Gunduz uykularini duzelttim. Daha uzun ve vaktinde uyuyor. Daha cok yolumuz var.

Kızlar menenjit aşısı olanlar hangi asiyi oldunuz bende 6.ayda yaptırayım diyorum ama diğer aşılarla birlikte olur mu ki bilemedim? Birde nimerix varmis a w tipleri için b tipi icinde bexore varmis. Iki asiyi da olucaz mi ki? Valla salgın varmis menenjit bizde çok geziyoruz korkuyorum şahsen. Yoksa 1 yaşından sonra tek doz düşünüyordum aslinda.

Kızlar menenjit aşısı olanlar hangi asiyi oldunuz bende 6.ayda yaptırayım diyorum ama diğer aşılarla birlikte olur mu ki bilemedim? Birde nimerix varmis a w tipleri için b tipi icinde bexore varmis. Iki asiyi da olucaz mi ki? Valla salgın varmis menenjit bizde çok geziyoruz korkuyorum şahsen. Yoksa 1 yaşından sonra tek doz düşünüyordum aslinda.
6.ayda zaten dört aşı yok mu canım menenjit ağır bir aşıymış bir de😢

Ya ozaman 7.ayı bekleyim o zaman zaten 2 çeşit asi var menenjitte ikisini de yaptircam. Ama bexsore çok ağırmış ateş yapıyormuş sanirim
Bize doktorumuz 9.ayda ama biz 10. Ayı bekleyelim dedi hangi çeşidi için söyledi acaba sormak hiç aklıma gelmedi. Evet kuvvetli ateş yapıyormuş şimdiden gözüm korktu 😫

Biz menejitin bexsero tipini 5. ayda olduk. Tek aşı olarak yapıldı çünkü çok ağır canım. Hatta hemşire aşı öncesi ateş düşürücü içirdi. 6. ayda çok aşılarrı var bir de bunu yaptırma. Benim kızımın bünyesi kuvvetli o güne kadar hiç ateşlenmemiştik, bu aşıda 38.8 i gördük. 7. ayda ikinci dozu yapılacak. Nimerix 9-13 aylarda yanlış bilmiyorsam...

Biz menejitin bexsero tipini 5. ayda olduk. Tek aşı olarak yapıldı çünkü çok ağır canım. Hatta hemşire aşı öncesi ateş düşürücü içirdi. 6. ayda çok aşılarrı var bir de bunu yaptırma. Benim kızımın bünyesi kuvvetli o güne kadar hiç ateşlenmemiştik, bu aşıda 38.8 i gördük. 7. ayda ikinci dozu yapılacak. Nimerix 9-13 aylarda yanlış bilmiyorsam...
Tamm cnm o zaman 7.ayda yaptırayım. Bexsero 3 doz dimi? Nimerix 1 yaşından sonra tek dozmus öyle mi yaptirsam diyorum 1 yaşına kadar da diken üstünde gezer miyim bilmiyorum dün lokantada mama sandalyesine oturtmadan önce 15 dakka mama sandalyesini sildim gorenler kopmuştur çok mu abartıyorum bilmiyorum sakınan gözede çöp batarmış derler ama rahat olamıyorum iste.

Tamm cnm o zaman 7.ayda yaptırayım. Bexsero 3 doz dimi? Nimerix 1 yaşından sonra tek dozmus öyle mi yaptirsam diyorum 1 yaşına kadar da diken üstünde gezer miyim bilmiyorum dün lokantada mama sandalyesine oturtmadan önce 15 dakka mama sandalyesini sildim gorenler kopmuştur çok mu abartıyorum bilmiyorum sakınan gözede çöp batarmış derler ama rahat olamıyorum iste.
bexsero şöyleymiş:

• 2 ila 5 aylık bebekler: 3 doz primer immünizasyon ve 12 ila 15 ay arasında 1 yükseltici doz.
  • Aşılanmamış bebekler 6-11 ay: 2 doz primer immünizasyon ve 1 doz takviye.
Ayrıca bence abartmıyorsun, ben de benzerim... mesela kaynamış su vermiyorum, benim içtiğim sudan içiyor, evde yere düşen oyuncak ve emzikleri şöyle bir yıkayıp veriyorum, aşırı steril değilim. Ama restorandaki mama sandalyesine şu an oturtmam ya da senin gibi silerim. 6 aydan sonra biraz daha rahat, 1 senenin sonunda daha da rahat olucam.

Geçmiş olsun cnm biz atlattık çok şükür 3 Gun de geciyor ateş sonrası döküntü 5.gün bitiyo.
5. Gündeyiz, 3 gün ateş çektik dünde döküntü başladı ishal devam ama, bütün bez stoğumu bitirdi bu hastalık 😂
Gecms olsm kuzum.bizde gcerdik korkmayin insan baya stres oluyo dusmeyn atesden sonrasnda kizarikliklardan hepsi geciyor rabbm yavrnza sifa versn
Amin canım, hiç biri hasta olmasın inşallah. Ne güzel mutluydu kuzum çok huzursuz şimdi, boğazı da kırmızıymış öyle demişti muhtemelen o yüzden.

Merhaba kim veriyor eğitimi acaba? Bide çok mu ağlıyorlar :KK43:
Mutlu1anne Mutlu1anne nasıl gidiyor alerjiyle durumlar geçen gün eşimle ek gıda ve anne sütü dışında neocate mama verdik içine şeftali katıp bu mama çoklu gıda alerjisi olan çocuklar içinmiş ve o gece çok ilginçtir ilk defa bebişim sancısız mışıl mışıl uyudu

X