2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Mutlu1anne Mutlu1anne nasıl gidiyor alerjiyle durumlar geçen gün eşimle ek gıda ve anne sütü dışında neocate mama verdik içine şeftali katıp bu mama çoklu gıda alerjisi olan çocuklar içinmiş ve o gece çok ilginçtir ilk defa bebişim sancısız mışıl mışıl uyudu
Yaa ne güzel, kuzum uyudu mu? Ah bu alerjiler gazlar ne çektik yaa.

Slm kızlar daha bizim 6 ayı doldurmamıza 20 gün var.erken mi başladınız ek gıdaya..bende başlasammıki.cevredekiler bu çocuk hiç büyümüyor diyorlar
5 ay 10 günlükken doktorumuz tadımlara başlayalım dedi sadece günde bir öğün ancak bir çorba kaşığı kadar tadım yapıyoruz canım. Ama sanırım üç öğün şeklimde veren arkadaşlarda var

meva888 meva888 biz ek gıdaya cuma günü başlıyoruz. O mamayı hiç denemedim çok pahalı diye almamıştım ama bi denerim olmazsa meyvelerinin içine koyarım. Onunda diğer formül mama gibi 3 haftalık bi kullanım süresi var mı? Diyeti açmaya başladınmı sen peki?

Kızlar biz 5 ay 11 günlüğüz 6. Ay aşılarımız 4 eylülde olacak yani 6. Ayı biraz geçicez. Tam 6 aylık olduğumuzda diğer aşılarından önce menenjit yaptırabilşr miyiz acaba ?

meva888 meva888 biz ek gıdaya cuma günü başlıyoruz. O mamayı hiç denemedim çok pahalı diye almamıştım ama bi denerim olmazsa meyvelerinin içine koyarım. Onunda diğer formül mama gibi 3 haftalık bi kullanım süresi var mı? Diyeti açmaya başladınmı sen peki?

Kızlar biz 5 ay 11 günlüğüz 6. Ay aşılarımız 4 eylülde olacak yani 6. Ayı biraz geçicez. Tam 6 aylık olduğumuzda diğer aşılarından önce menenjit yaptırabilşr miyiz acaba ?
Canım ben buzluktaki sütlerden kullanıyorum o yüzden diyetle ilgili bişi yapamıyorum,ama ek gıda işine geçtim ben sebze çorbası iciriyorum 120 cc kadar içine kuzu etide attım yiyor,necote mama çok pahalı ama raporla alınca 15 TL 3 kutu,bide alerjiyle ilgili sayfalarda bebislerinde alerji bitmiş anneler bu mamalardan isteyene kargoluyo yoksa dediğin gibi raporsuz çok pahali

Aynen başına gelmeyen anlamaz alerji olayı çok fenaymis
Hemde ne fena her şeyden şüphelen
Canım ben buzluktaki sütlerden kullanıyorum o yüzden diyetle ilgili bişi yapamıyorum,ama ek gıda işine geçtim ben sebze çorbası iciriyorum 120 cc kadar içine kuzu etide attım yiyor,necote mama çok pahalı ama raporla alınca 15 TL 3 kutu,bide alerjiyle ilgili sayfalarda bebislerinde alerji bitmiş anneler bu mamalardan isteyene kargoluyo yoksa dediğin gibi raporsuz çok pahali
Kullanım süresi ne kadar canım? Alerji çok zorluyo ne yesem acaba dokunur mu diye bekliyorum her ağladığında acaba karnı mu ağrıyo diyorum. Bazen onunla oturup ağlıyorum psikolojim bozuldu artık

bexsero şöyleymiş:

• 2 ila 5 aylık bebekler: 3 doz primer immünizasyon ve 12 ila 15 ay arasında 1 yükseltici doz.
  • Aşılanmamış bebekler 6-11 ay: 2 doz primer immünizasyon ve 1 doz takviye.
Ayrıca bence abartmıyorsun, ben de benzerim... mesela kaynamış su vermiyorum, benim içtiğim sudan içiyor, evde yere düşen oyuncak ve emzikleri şöyle bir yıkayıp veriyorum, aşırı steril değilim. Ama restorandaki mama sandalyesine şu an oturtmam ya da senin gibi silerim. 6 aydan sonra biraz daha rahat, 1 senenin sonunda daha da rahat olucam.
O kadar dikkatli olmama rağmen 6.hastalığı kaptı geçen ay şaşırdım valla menenjit çok tehlikeli bir hastalık rotadan hepatit a dan bile tehlikeli ama neden devlet asi takviminde yok onu anlamış değilim. Ayrıca 6.ayda artık zatürre aşısı olmucakmis eskiden varmis. Dünden beri aşı araştırmaktan sistim:)) en iyisi ben 7.ayı bekleyim bexsore için nimerix icinde 1 yaşinda tek doz yaptırayım Sag ol cnm cvbin icin

5. Gündeyiz, 3 gün ateş çektik dünde döküntü başladı ishal devam ama, bütün bez stoğumu bitirdi bu hastalık 😂

Amin canım, hiç biri hasta olmasın inşallah. Ne güzel mutluydu kuzum çok huzursuz şimdi, boğazı da kırmızıymış öyle demişti muhtemelen o yüzden.
Bizde hiç ishal.olmamisti 6.hastalıkta her bünye farklı demek ki. Bizde dişte ishal yaşadık. Allah saglik versin tüm kuzucuklara

Hemde ne fena her şeyden şüphelen

Kullanım süresi ne kadar canım? Alerji çok zorluyo ne yesem acaba dokunur mu diye bekliyorum her ağladığında acaba karnı mu ağrıyo diyorum. Bazen onunla oturup ağlıyorum psikolojim bozuldu artık
Bı ay kullanım süresi ya benimde gece uyuyamamaktan piskolojim çöktü resmen gündüzleri hiç birşeyi yok geceleri hep karın ağrısı cekiyodu o çektikçe ben çaresizce izleyip sallayıp yerine koyuyodum,surda 3 gündür ilk defa melek gibi uyudu senle paylaşmak istedim,ben denicem biraz süt biraz o manada verince sıkıntı olmuyoda haber ederim,zaten biz 6 aylık olumca neye alerjisi olduğuyla ilgili test yaptircaz

Bı ay kullanım süresi ya benimde gece uyuyamamaktan piskolojim çöktü resmen gündüzleri hiç birşeyi yok geceleri hep karın ağrısı cekiyodu o çektikçe ben çaresizce izleyip sallayıp yerine koyuyodum,surda 3 gündür ilk defa melek gibi uyudu senle paylaşmak istedim,ben denicem biraz süt biraz o manada verince sıkıntı olmuyoda haber ederim,zaten biz 6 aylık olumca neye alerjisi olduğuyla ilgili test yaptircaz
Teşekkür ederim mama bulup vermeyi denicem bende. Deri testi mi yaptırıcaksınız?

Ağlıyor mu peki ?
Agliyor. Hatta katila katila agladigi da oldu. Hic aglamadan mizildandigi da. Aglamadan uyku egitimi olmuyor zaten. Bu aglama daha cok "ben memede uyuyordum, bu yeni ortami bilmiyorum, ben ne yapacagim simdi? Kendi kendime uyumayi bilmiyorum ki, bana bildigimi geri ver" tarzi aglama. Ferber metodu gibi gaddarca ya da ogrenilmis caresizlik hissi vermeyen bi yontem. Hep yanindasiniz ve sss diye sakinlestiriyorsunuz. Yine de kolay degil. Zaten olumlu sonuclanacak mi bilmiyirum ki😔

Agliyor. Hatta katila katila agladigi da oldu. Hic aglamadan mizildandigi da. Aglamadan uyku egitimi olmuyor zaten. Bu aglama daha cok "ben memede uyuyordum, bu yeni ortami bilmiyorum, ben ne yapacagim simdi? Kendi kendime uyumayi bilmiyorum ki, bana bildigimi geri ver" tarzi aglama. Ferber metodu gibi gaddarca ya da ogrenilmis caresizlik hissi vermeyen bi yontem. Hep yanindasiniz ve sss diye sakinlestiriyorsunuz. Yine de kolay degil. Zaten olumlu sonuclanacak mi bilmiyirum ki😔
Ben de veriyorum eğitimi ama katıla katıla ağladığında mutlaka kucağa alıp sakinleştiriyorum. Bazen koyarken daha ters tepki oluyor bazen sakinleşiyor bi süre. Bakalım hayırlısı neyse o olsun. Olursa olur olmazsa yapacak bi şey yok.

kızımın enteresan bi sorunu var. 2 gün önce genital bölgede dudak içlerindeki hassas kısımda morarma farkettik. siyahlaşma ezilmiş gibi. yanımdan ayrılmadı hiç. darbeli bi durum olmadı çarpma filan olmadı. acile götürdük hiperpigentasyondan şüphelendiler kan aldılar normal cıktı. dünde baska bı cocuk dr una goturdum . normal gorunuyor yapısal bı durum gibi dedi. siyahlık genıslerse cocuk cerrahine gotur dedi. ne yapacagımı bılmıyorum biraz takıp edıcem sonra cocuk cerrahısıne goturcem.

medusaesk medusaesk S SaDoRa kızlar ne kadar oldu başlayalı öncesinde nasıl uyutuyordunuz? Üç gün sonunda büyük ölçüde alışır diyorlar bir gelişme var mı
Çok ağlamalı olanlarda düzeliyor evet ama biz çok agresif yapmıyoruz. O yüzden yavaş ilerliyor. Aslında aktif başlayalı 5 gün oldu henüz büyük bi değişiklik yok. Yatağa alışmaya ve kısa sürede dalmaya başladı.

X