2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar bugün bebegimin ellerinden tuttum kendi kalktı oturma pozisyonuna eskiden kafayi geri atıyordu eski dediğim geçen hafta 1 hafta da bile değişim gösteriyor bebekler ondan hicbir sey için endişe etmeyin bir anda harekete geçebiliyorlar keyiflerine bağlı. Benimki bugünlerde bizim yediklerimize çok bakıyor ağzını acıyor. Ek gıdaya geçme konusu beni tedirgin ediyor listesi olan varsa paylaşabilir mi? Boğazında kalırsa yutamazsa diye hala emerken sütu boğazına kaçıyor değişik bir ses çıkıyor öksürüyor ek gıdayı ne yapicak bilmiyorum

bende olmadım canm ilk doğumda 8.ay da olmuştum 2. de 40 tan sonra hemen olmuştum,şimdi yine yok bişey bi olsakta şişimiiz inse ne güzel olcak
Aynen cnm ya doğumdan geldim bu kadar göbeğim yoktu istahta çok açık kilo mu ödem mi bilmiyorum ama tartılıyorum ayni kilodayım. Insallah adetle gider.

Merhaba kızlar, takipteyim ama bir süredir yazmıyordum. Ben hem Dr un hem çocuklu arkadaşların önerisi, hem de internet bilgileri ile, şöyle bir liste hazırladım buzdolabının kapağına astım. Tabi herkes buna uymuyor, her bebiş farklı ama güzel bir liste olduğunu düşünüyorum.

Sebzeler1 çay kaşığı2 tatlı kaşığıYarım çay bardağı1 yaşından önce yasak
BalkabağıBal (clostridium botulinum sporlarını içermesi sebebiyle)
HavuçTuz (böbrek hasarı, obeziteye neden olabilir)
KabakŞeker (metabolik rahatsızlıklara neden olabilir)
PatatesYumurta Beyazı (alerji potansiyeli çok yüksektir)
Yer elmasıÇilek (alerji potansiyeli yüksektir)
SemizotuKivi (alerji potansiyeli yüksektir)
IspanakDeniz ürünleri (ağır metal içeriği ve alerji nedeniyle)
BrokoliKafein içeren içecekler (böbrek hasarlarına neden olabilir)
Tatlı patatesÇikolata, kakao (ilave şeker, alerji, katkı maddesi nedeniyle)
Domates, (alerji potansiyeli yüksektir)
YoğurtKonserveler ve hazır gıdalar (katkı maddesi içeriyor)
Çay (kansızlık problemi yaratabilir)
MeyvelerDoğal olmayan meyve suları (çoğunda şeker ilavesi, katkı maddesi mevcut)
ElmaSalam, sosis, sucuk vb. (kimyasal madde içeriyor)
Kayısıİnek sütü
MangoKarnabahar
ŞeftaliPırasa
ArmutBamya
Mor erikPatlıcan
NektarinSalça
Bakla
Yumurta Sarısı7. ay veya 1/4Fındık
Et/Kıyma (Kuzu)7-8. ayFıstık
Kemik suyu7. ayBalık
Bebek irmiği7. aySoya
Prinç unu6. ay
Yulaf7. ay
Pekmez6. ay
Arpa7. ay
2. Aşama 8. aydan sonra
Avokado
Mango
Muz
Hurma
Erik
Bezelye
Kereviz
Yeşil Fasulye
Enginar
Buğday unu
Mısır Unu
Kırmızı mercimek
Kuru fasulye8-10. ay
Nohut
Lor peyniri
Köy tavuğu
Şehriye

Sağol cnm çok güzel bilgiler

yaz meyvelerini tattırmaya başladım ben malum 1 ay sonra hepsi biter. yaz bitmeden tatsın istiyorum 5 aylık olduk. doyuracak kadar ve düzenli vermiyorum. ilk kızımda ek gıda işine cok hevesliydim. kızımda çok iştahlıydı. çeşit çeşit şeyler hazırlar yedirirdim. ama bu kızımda vaktim o kadar az ki ek gıdaya geçmek istemiyorum adeta. emzirmek daha kolay. küçük kızımda aşırı hevesli yiyecekleri anladı. yanında yemek yerken kıyameti koparıyor yemek istiyor. ama acele etmicem bu kez .

MErhaba arkadaşlar. Ciddi bir uygu gerilemesi yaşıyoruz 1 haftadır gece gündüz. İyice kısaldı süreler. 4 ay 22 günlüğüz. Takvime göre 4. Ay atağı bugün bitti ama kızım sanki atağa yeni girmiş gibi . Düzelicek mi bu uyku sorunu çok yorucu

Kızlar ben tatildeyim oğlumun rota aşısının 2.dozu bugün idi. Alıp eczaneden kendim yapabilir miyim evde sizce? Ac mi vereyim tok mu?
Orada bir sağlık ocağına gidip yaptırabilirsin
Selam kizlar adet olmayan var mi benim gibi? Ilk oglumda 2 aylıkken olmuştum adet bunda hala tık yok ? Umarım bir kaza kurşununa maruz kalmadim:)
Ben de olmadım korkma normaldir olmayan arkadaş çok gördüğüm kadarıyla emzirme olduğu İçin olmuyormuşuz sanırım hormonlarla ilgili
Benimkide öyle yatağına koyuyorum oyuncak veriyorum 3 dk sonra başliyo beni kucağına al demeye :)) bı uyurken iş yapabiliyorum nerdeyse
Bizimki de durmuyor canım artık sıkılıveriyor doktora durmuyor dedim muayene ederken durdu ya kaç dk dedihoppala ve yürüteç önermedi

Canım biz 10 gün kadar yaşadık bu durumu ama bizim gündüz uykusu kötülemişti. Bu hafta düzene girdi tekrar. Ama uyutmak için normalde ne yapıyorsak devam ettik uyumasa Bile

sagolasin emegine saglik cnm. ben ilk oglumda tabloda yasak olan cogu seyi 6 aydan sonra kademeli olarak vermistim. mesela bazi meyveler sebzeler yogurt gibi.. herkesin bilgisi onerisi degisik oluyor gercekten de. ama bebeklerin vucudunun tepkisi cok onemli zaten :) guzelce yerler insallah

çıldırmak üzereyim. kızım geceleri 40 dk da bir kalkıp emmek istiyor emmeden asla uyumuyor. sallıyorum pışpışlıyorum yok ille emip öyle uyuyacak. hatta yanıma yatacak emecek öyle uyuyacak. hiç böyle değildi 2 kere kalkar emer uyurdu. ya dişler sıkıştırmaya başladı. yada işe başladığım için gece yanında beni istiyor. uyku filan haram oldu mental olarak bitmiş durumdayım. büyük kızımda aşırı kıskanmaya başladı. küçüğü rahat bırakmıyor seviyorum diye heryerini mıncırıp ağlatıyor. çok asileşti. ne dersem hayır diyor ve bizi zorluyor. allahım şu günler güzelce geçse gercekten yoruldum artık.

dun kontrol vardi 4. ay kontroluydu 4.5aylik oldu pasa.2 de asi yedi bacaklara. 5 haftada 500 gram almis,3 haftadir grip ile bogusuyor zor emiyor onun etkisi de vardir diye dusunuyorum ama tabi ki azalacak.. ha 1.500 /1.250kilolardan birden 500e dusmesi bana biraz ne oluyor ya dedirtti o kadar. 9177 olmis 68.3cm de boyu. az kaldi ek gidaya da. 6 aydan sonra baslicam ilkinde yaptigim gibi . bir dr aksamlari mama var ya ondan alip yedirecem. gece iyi uyusun.. hem de gece beslenmesini azaltir da,vazgecirmek icin iyi bir yontem olabilir. karin ustu hic sevmiyor,kollari omuzlari guclensin biraz daha durdur o sekilde dedi doktor.istedigim kadar guclu gelmedi ama korkacak bise yok dedim bunu yaparken de cocugu duzgun bile tutmadi,max 3 sn durup bu cvbi verdi. neyse sorun su ki bizm oglan o pozisyonu sevmiyor. elestirisinde dogruluk payi olabilir :) tembol tostos nolacak,sirtustu kolayina geliyo demek ki

İşte son 10 gündür bizim kızda böyle geceleri meme ağzında durucak beşiğine koydupum an ya da meme ağzından düşünxe uyanıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…