2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
son bir aydir gece bizde de problem. eskiden cok iyiydi yalan yok. 2.kez uyandiginda saat 5 ile 6 arasi olurdu o da tam uyandigi zaman dilimiydi. her seye hayir diyenden bir tane de bizde var su an. 3.5 olacak 1 ay sonra. napacaz gececek ins,cok da zorlamadan gecse keske.mahvoluyor bitiyoruz ama sabir sabir... allah kolaylik versin ins biraz nefes alirsin rahatlarsin

İşte son 10 gündür bizim kızda böyle geceleri meme ağzında durucak beşiğine koydupum an ya da meme ağzından düşünxe uyanıyor
Aynısından bende de var. Son gündüzler de böyle geceler de. Memeye sarılıyor emmese bile. Görenler "ay en güzel günleri " diyor bizse" şu günler bi gecse" diyoruz. Bilemedim.

son 15 güne kadar. en azından gece ilk uyuttugumda 4e 5 e kadar deliksiz uyurdu. bende en azından 4-5 saat kesintisiz uyurdum. şimdi 10 gibi uyutuyorum 12 de baslıyor uyanmaya sabaha kadar 40 dk 1 saatte bir uyanıyor.

Aynısından bende de var. Son gündüzler de böyle geceler de. Memeye sarılıyor emmese bile. Görenler "ay en güzel günleri " diyor bizse" şu günler bi gecse" diyoruz. Bilemedim.
gece uyanıp göğsüme aldıgımda o kadar güvende görünüyor ki o kadar huzurlu uyuyorki memede. keşke diyorum taş olsam uykuya ihtiyacım olmasa yemesem içmesem hep onunla dipdibe olsam doya doya koklasam. ama işte insanoğlu yoruluyor beziyor. evet çok güzel ama işte biz de insanız

son 15 güne kadar. en azından gece ilk uyuttugumda 4e 5 e kadar deliksiz uyurdu. bende en azından 4-5 saat kesintisiz uyurdum. şimdi 10 gibi uyutuyorum 12 de baslıyor uyanmaya sabaha kadar 40 dk 1 saatte bir uyanıyor.
bi zaman sonra duzelecekler bence. basta biraz iyiydi ya ondan oyle bi his var bende. ama belli bi zamana kadar da boyle olmasi korkutmasin bizi,disti suydu buydu var daha

bi zaman sonra duzelecekler bence. basta biraz iyiydi ya ondan oyle bi his var bende. ama belli bi zamana kadar da boyle olmasi korkutmasin bizi,disti suydu buydu var daha
canım 2. çocuk olunca ne zaman düzeleceğini tahmin ediyosun az çok 1. kızım emmeyi bırakınca düzelmişti uykuları. 9. ayda bırakmıstı emmek istememişti. diş dönemi felaketti. düzelecek diye değilde bi süre daha boyle olacak diye düşünürsek olayı kabullenmıs oluruz herlade allah güç sabır versin hepimize. cok cocuklulara daha cok.

aynen cnm haklisin. ben ilk oglumda hala uyku sorunu cekiyorum o yuzden direncliyim galiba bu konuda. ne zaman duzelecek kim bilir daha onunki:)

Reactions: nix

Ah, aynen öyle işte. Emmiyorda ağzında bekletiyor:) bir süre sonra uçları acıyor. Evet bende sürekli “bugünler ne zaman geçecek” dediğimde sürekli tecrübeli annele “en rahat günlerin, tadını çıkar” diyor. Uykusuzluktan tat alamamaya başladım doğduğundan beri gündüz uykuları hep sıkıntıydı . Ama geceleri iyiydi. O da gitti artık kaldık uykusuz gecelerle baş başa alerjimiz var bizim, ondan sanıyordum ama diyet yapmadığım dönemlerde geceleri daha güzel uyurdu şuan diyetteyim 1.5 aydır. Asya son 10 gündür uykusuz. Umuyorum ki düzelir. En büyük hayalim uykusu güzel olan bir bebekti ama hayal olarak kalacak bu gidişle

noram uykuyla ilgili dediklerini bende yaptım bı kaç gün sanki aynı saatlerde uyuyunca o saatlere alisyolar dediğin gibi ben bı öğlen 12.00-12.30 arası uyutuyorum yarım saat bide 15.00_17.30 arası 2.5 saat uyuyo geceleri 10 deyince uyutuyorum,gece 2 kere kalkiyo, hemen hergun düzenli yapınca oluyo sanki biraz daha denicem bakalım oturursa en azından o 2.5 saat işlerimi hallederim

Bizde 11 subatliyiz 15gundr yaklasik gece ozellikle uyku gerilemesi oldu hemen hemen dogdndan beri 8-9da uyuyan cocuk gitti 1leri buluyr uyumasi sasrym atak v.s takip etmiyrm dolunaydan olablcgni soyleyenler oldu insallah en yakin zamanda daha duzenli daha erken uymaya baslarlar

Maasallh ona rabbm.hayrli evlat eylesin her cock.ne kadr farkli bizimkide ben sirt ustu yatrym butn gece donip.yuzustu uyuyor bazen donemeyip sinirleniyo totodan destek istyo.esim sabh ise giderkn fotomuzu cekmis kizim oglm ben ucumuzde yuzsutu kollar bacaklar sekillermz bile ayni bende gerckten cok.yuzustu yatmayi seviyrm

Saat 10 küçük bebek için çok geç bir saat. 7-9 arası uyutmaya alıştırın bence böylesi daha sağlıklı olur. :))

Mutlu1anne ben bugün doktora gittim doktor çok büyük ihtimal senin bebbekte besin alerjisi var dedi ama alerji yapan bı cok yiyecek var ,böyle bebekler diğer bebeklere göre biraz daha huzursuz oluyo ozEllikle alerji yapan bişey yenildiğinde verildiğinde kilo alimida geriden gelebiliyo,o yüzden senin dediğin gibi erkenden ek gıda dönemi baslio bizim için ,ben sebze corbasiyla başlıyorum haberin olsun sen doktora gittikten sonra yine haberleşiriz,bu alerjiler bazı bebeklerde ay ilerledikçe gecebiliyomuş daha rahat oluyomuş

TEŞEKkür ederim geçmiş olsun. Bende yarın gidicem doktora bakalım ne dicek. Ne diyetine girdin şuan sen?

Bizi anlatmışsın ayni bazen kafayı yiyecek gibi oluyor duman çıkıyor sanki kulaklarımdan

Bende 7 gibi bir uyutuyorum 40 dk 1 saat uyuyor sonra 9.45-10 arası uykuya geçiyor bu geç sayılıyor mu peki
Yani canım her bebek farklı tabi ama 7-9 arası uyunmalı derken çok geç yatırılmasın demek istedim. Diyelim ki 7’de uyudu ve geri uyandı bir şekilde geri uyuması lazım uykusu çok dağılmadan yoksa gece geç yatar. Bizim oğlan 8-9 arası uykuya geçer gece 12-01’e kadar uyur sonra uyanır emer geri uyur. Uyandı diye kaldırmıyorum yani hemen emzirip uykuya tekrar dalmasına yardım ediyorum ya da emzik veriyorum uyuyor.

Haklısın öyle yapmak lazım aslında ama nasıl 10 da yatarsa 10 gibi kalkiyo,diğer türlü erken uyancak :) bı denemek lazım yinede
Sen geç yatsın ama sabahta geç uyansın sabah 10’a kadar uyuyalım diyorsun ama yanlış düşünüyorsun canım. Geç yatması seni yorar zamanla daha geç yatar sen uğraşmak zorunda kalırsın. Bebeklerin güne saat 7-8 gibi başlaması gerekiyor ki gündüz uykusu da uyuyabilsin. Bu saat normal bi saat aslında. Sabah uyansın sonra saat 10’dan sonra mutlaka uykusu gelir uyur. Bir de ikindi zamanı uyur bir sonraki uykusu akşam 7’den sonra olur ve gece uykusuna geçer canım böyle basit bir düzen oluşturabilirsin daha sağlıklı olur. Ek gıda döneminde de kolaylık olur. İnternetten ilerki aylar için örnek tablolara bakarsın güne başlama ve yatış saatini görürsün.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…