2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar merhaba sünnet yaptıran var mi? Genel mi lokal anestezi mi yaptılar. Bizde düşünüyoruz bu ay yaptırmayı. Muayene öncesinde ve sonrasında kac kez yapılıyor bilgi verirseniz menun olurum

Bizim kide oyleydı sonra dışı patladı şimdi geceleri eskisine nazaran daha iyi çok şükür

Evet baktım netten 7 de kalkıp ilk uykularini 9-9.30 arası uyumalari 2.uykularini 12.30 1.30 civarı 2 saat uyumalari iyiymiş

Kizlar merhabaaaa nasilsiniz? Uzun zamandir giremiyorum bebisleriniz nasıl ya benim kızım 6 aylık oldu gecen ay 6.800gr di bu ayki kontrolunde 6.600gr cok üzüldüm ya hic almamis ustelik vermisde dr hemen ek gidaya gecirtti alerjisi var diye yogurt yasak meyve sularini tukuruyor patates sebze purelerinide tattirmak icin agzini bile açmıyor ama biz yemek yerken bi atliyor yemege elimdeki ekmekten almak istiyor kandirmaya calisiyorum nasil patatesi agzina verdiysem disari cikarmasi bir oluyor kuzum hic gelismiyor ne olacak boyle hic bilmiyorum

Patatesi pure gbi degilde corba gibi yapsan ben buyugmde oyle yapmistm patatesi rendeledm suda hasladim robattan gectm kivamli bi corba gibiydi kivami icine az zeytinyag koydm ilk bunu tatdrdim bunda ucuncu gunu gecnce aynisini havucla yaptm yine ucuncu gunu gecnce icine pirinc ekledm kabak ekledm boyle boyle zengnlestrdm benm cocugm hic yemezdi ben cok az kaya tuzu ile tatlandrdm mecbr kaldm siz gene tuzsz deneyn tatli patatesde deneyblrsnz

Y Yslysl canim biz sunnet olduk bizimki 48gunlk falandi pipisnden igne vuruldu o zaman agladi acidi onun disinda biisy hisettemedi babasi tuttu islem bitince emzrdm ben uyudu ilk cisini yaparkn agladi bezi acikti kesik kesik yapti cisi ilk cisden sonra rahat ettik cok.huzurszlgu olmadi antipytk krem verdi onu her alt acmaya 5-6gun kullandik pipisne dikis ustne surdk bezinn pipiye gelen kismnada zeytnyag surdk bol bol cok sukur bi sorn olmadan iyilesti ne pipisini sargi bezi ne karton kagt hicbirini yapmayn dedi sadece zeytn surun bezine bezi sik degstrn bide su degmiyck dedi uc gun pipiye kaka degdrmemeye calisin eger kaka.degersede silmeyn yikayin dedi bide bi hafta sonra tendurdiyotlu su yaptik onnla banyodan sonra pipisinn ustunden doktk bize bnlar demsti doktr cok sukur sornsz atlattik sadece ilk cisde zorlandik geri kalan gunlerde rahttk

Oyun yaparak dikkatini dağıtarak yedirmeye çalış

çok sağol canım bizede kendi drumuz 4-6 ay arasi en uygun zaman dedi diye bizde bu kadar bekledik yoksa 1 aylıkken yapacaktik. Aman iyilessinde 3gün içinde falan bayram gelmeden yapalım aradan çıksın istiyoruz hayırlısı olsun bakalım

Merhaba canım,
Demissin ya yemekte saldırıyor diye mama sandalyesine koysan onunede vakumlu kaselerden koysan içine ne veriyorsan o an plastik kaşıkla versen onada yada gerekirse eliyle yesin yeterki yesin canım alışsın.

Canim oyle de denedim agzini acmiyor oyunla kandiriyorum acinca veriyorum sonra farkedince kasigi iteliyor hepsi akiyo agzindan biraz ara verecem bi hafta sonra tekrar deniyeyim

Canim kasigi maalesef red ediyor ama yemekte nasil ekmegi goruyor saldiriyor bi keresinde eline verdim agziyla kopardi kucuk bi lokma bogazina kacacakti cok korktum ben diyorum biraz ara vereyim sonra basliyayim nette okudum bazi bebekler heleki emen bebeklerin ek gidaya alismasi zaman alabilirmis

Doğrudur canım birde öyle dene bakalım yoluna sokarsın eminim. Bizimkide 4.5 aylık şuan yemek yerken oda yemek istiyor ya kaşıkla süt veriyorum ağzına yada salatalık havuc veya taze soğanin beyaz sapıni veriyorum oda yiyormuş gibi seviniyor meme konusunda istekli değil ama umarım ek gidada iştahlı olur

Kızlar bana bi yardımcı olurmusunuz moralim çok bozuluyor artık tahammül sınırlarım zorlanıyor.
2 aydır meme reddimiz var memeyi verirken çığlık çığlık ağlıyor kendini geriye atıyor ayağıyla koluma vuruyor üstümü başımı cekistiriyor. Sadece gece gözleri kapalıyken kendi isteğiyle emiyor oda farkında olmadığından buna eminim. Bu arada sütümde baya azaldi 50-60 cc anca çıkıyor.hoplatma ayakta gezdirme ten teması herseyi yaptım ama yok her gecen gün uzaklaşıyor sanki bu arada biberon ve emzikte almıyoruz hic bir sekilde ama kaşığa bayılıyor ağzını açıyor hatta elimden boş kaşığı kapip ağzına götürüyor. Suan dolapta sütlerimiz var onlari veriyorum bitince mamaya gecicem büyük ihtimal bu gidişle 6 ay bari anne sütü alsaydı çok üzülüyorum var mi ben gibi olan veya memeye geri dondurebilen

Gündüzleri hiç emmiyor mu kilo durumu nasıl,gündüzleri hep kaşıkla mi veriosun,ben 6 ay boyunca sagip veren sonra memeye dönen gordum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…