2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Süper. Kendi kendine uyumayı nasıl öğrendi ?

Hareketli canım abiside öyleydi bu daha beter çıktı gündüz uykusu hiç kalmadı artık çok yoruluyorum annem bu belki uslu olur demişti buda huysuz yaramaz çıktı canları sagolsunda. Maşallah canım senin minnagada sağlıklı olsunlarda ister mama ister anne sütüyle büyüsünler ben mesela 1 ay emmişim mamayla büyütmüş annem beni sadece bende bu hafta bi doktora gitcem ek gıda işini sormaya çok geriliyorum valla

Süper. Kendi kendine uyumayı nasıl öğrendi ?
Valla bunu bende anlamadım canım abisinin sesinden gündüz hep kısa kısa uyuyor gece kalktı mı yatakta done döne bi bakıyorum bende uyumuş oluyorum oda bağırmadıkça almıyorum yatağından belli bi eğitim vermedim ama abisinden uyku konusunda çok çektim ömür boyu uyuyamicam sanıyordum doktorumuz meme işi bittikten sonra uyuyacak dedi şimdi 3 ay sonra 3 yaşına girecek uyku sorunumuz hiç yok kendi kendine uyur ama ben ikisinide hiç sallamadım

Bizim kız.surekli gündüzleri ağlak huysuz valla o kadar yoruldum ki kızlar diş yerleri belli olmaya başladı onun sıkıntısı mı bilmiyorum abisinden bütün dişleri çıkana kadar neler çektim her çıkma zamanı burnumdan geldi buda öyle olacak sanırım şimdi her bebisli hamile gördüğüme inşallah bebisleriniz önce sağlıklı sonra huysuz ve çok ağlak olmayan bir bebiş olsun diyorum

En güzeli. Hiçç sallamak bende ayakta saloyrm her yerde ve herzamn bunu istiyor gece uyandığında bile pış pışla uyutamıyrm ayakta salanmak istyr gittkçe ağırlaşıyor da

csyrc napiysn canm alp nasil cis olaylarni halledebldnz mi
iyi geceler cnm,giremiyorum bayadir. baya ilerleme var cok sukur,kendi tuvaletine yapiyor arada klozete de yaptigi oldu. her defasinda soylemiyor ama ben daha cok soruyorum o sekilde evet diyip geliyor. son 7 okul gunu pasanin. 20sinde tatile giriyor o zaman tumgun bezsiz kalacak. okula giderken takiyorum tam alismadigi icin. gece de. 1 ay sonra falan gece de kaldirmayi dusunuyorum.ins okul tekrar acildiginda halletmis oluruz. siz nasilsiniz? :))

cocuklarin ikisi de hasta. abartisiz 3 haftayi buldu. son 1 haftadir da oyle pis bi virus kaptilar ki ateslendiler de. kucuk pasayi ilk kez doktora goturduk icimiz rahat etsin diye. bogaz enfeksiyonu,sukur ciger fln o tarz bise degil ama cidden cok agir geciriyor. butun duzen bozuldu 3haftadir. hele ki bikac gundur tam mahvoldu cocuk. valla ikisi birden hele cook cook zor oluyormus. ilac fln da vermiyorlar cocuk ceke ceke atlatacak ya. koca adam gibi oksuruyor

Geçmiş olsun cnm cok zor ya aşıların kıymetini bilelim valla asi olmasa daha cok hasta olurlardı. Benimki de 6.hastalık geçirdi çok zordu atlattık şükür hastayken tüm düzen gidiyor bebekler hele derdini anlatamadığı için daha da zor üzücü gelmis geçmiş olsun tekrardan

Biz de mayis da hasta olmstk iki bebis hastalgi cok zor benim de ikisi birden hasta olmstu kucugun sesi bile kisilmisti yavrucgm burda.hemen dayiyolar antipytgi esim olmaynca dahada ilerler diye korktm kullandim ona ragmen baya gec iyi lestiler artk antpytk olmasa nasil toplayalardi bilmem bu sene boyle tuhaf bi grip gbi olup hemen arkasi oksruk seklind ehep cocuklar hasta toparlar insallah cabuck bebsler

Aa canm.sizede gecmis olsun benim.buygm.gecrmisti 1yas ustuydu hamd olsn geldi gecti. Sizinde gelmis gecmis olsn

Darısı bizimkine . Emmeden uyumuyor hanım. Nasıl uyuttunuz peki ?

Ya bı soruyu sormusmuydum tam hatırlamıyorum takip edemedim bı süredir biz kan ilacı olarak sağlık ocağının kimi killanmadik,ama eşim tutturdu kan ilacı kullanalım diye(kendiis biraz kansız ondan olsa gerek :)) doktorlarımız size alternatif hangi kan ilaçlarını tavsiye etti kullandığınızda bibsikayetle karşılaştınız mi bı arada Mutlu1anne senin bebişim alerjisi en son ne oldu?benim geçen çok kötü kurdeşen döker gibi oldu huzursuzlandi,doktorlar çok onemsemiyo süt alerjileri filan 6.ayda geciyo diyolar,çok uzuldum yavrucagimin her yeri kizardi ,buzdolabtan süt annelerin sutlerini kullandigimdan neye alerjisi olduğunuzda bulamiyorum

En güzeli. Hiçç sallamak bende ayakta saloyrm her yerde ve herzamn bunu istiyor gece uyandığında bile pış pışla uyutamıyrm ayakta salanmak istyr gittkçe ağırlaşıyor da
Çok zor işte canım öyle oğlumda emzikle uyuturdum ama kızımda o düzeni kuramadım emziği emdi beni emmedi meme redleri düşük kilo sonra bıraktık zorla şimdi kilo aldı beni emerek uyuyor bide ben iki cocugumuda karanlıkta uyutuyorum karanlık oda öneriyor doktorlarda zifiri karanlık resmen

Darısı bizimkine . Emmeden uyumuyor hanım. Nasıl uyuttunuz peki ?
Inşallah canım normalde emerek uyur ama çok emip uyuyamadığı zaman bağıra bağıra kendine ninni söylüyor sanırım öyle öyle uykuya dalıyor kucağımda ama geceleri kalktı mı haberim olmuyor 1 haftadır da normalde yüz ustu hiç yatırmadım dönüp öyle uykuya geçiyor ama gece bağırdığı zaman alıyorum hemen

Kizlar bebegi oturan var mi Ben oturtuyorum bazen kafayi öne atıyor çok duramıyor normal mi bu
Normal canım küçükler hala ben destekli arada denemeler yapıyorum tutuyorum tutmasam devriliyor :)) Zamanla kendileri oturmaya başlar

Bos kaldgim cok belli oldu galba ard arda mesajlar atyrm :) arada boyle aylak olunca ne yapacgimi bilemiyrm
Çocuklar artık kıpır kıpır vakit bulamıyoruz girip yazmaya :))

Maşallah ilk olarak ev yapımı yoğurtla başlayabilirsin 1-2 çay kaşığı kadar. 3 gün boyunca ver sonra bekle bakalım alerjik bir belirtisi olacak mı sonra yine aynı şekilde patates, havuç, kabak denemeleri yaparsın. Tek tek sebzelerin tadına baksın. Dur ben bi tablo atayım en iyisi neler verip veremeyeceğine bakarsın canım.

Geçmiş olsun canım ya 2 çocuğunda hasta olması çok yorucu ve can sıkıcı oluyor. İnşallah çabucak toparlarlar.

çok geçmiş olsun canım ya. Bir an önce geçsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…