2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252

Limonu eline sık direk ayaklarına ve biraz da ellerine sür tabi ellerine ağzına sokmayan bi bebekse ateş düşürüyor gerçekten ve bol bol emzir

Limonu eline sık direk ayaklarına ve biraz da ellerine sür tabi ellerine ağzına sokmayan bi bebekse ateş düşürüyor gerçekten ve bol bol emzir
Limon aniden ates dusrr buda havleye sebep olablr havlenn sebebi yuksek atesten ziyade aniden cikan dusen atestir ve limonlu corap giydrmk limonla ovalamak aniden atesi dusrur benm okudugm kitaplarda bu sekilde bilgi vardi kizlar

Limon aniden ates dusrr buda havleye sebep olablr havlenn sebebi yuksek atesten ziyade aniden cikan dusen atestir ve limonlu corap giydrmk limonla ovalamak aniden atesi dusrur benm okudugm kitaplarda bu sekilde bilgi vardi kizlar
Çok doğru bir bilgi. Havale ; ateş derecesi çıktıkça olmaz ani çıkıp düşmelerden olur.

Ben 37 de dogum yaptim 14.haftamdayım ben 11.haftaya bakicam o zaman :) o da atak haftası dimi O çizelge bende yok

Atak haftası ne arkdaşım ben cahil kaldım o konuda yani biz 5 hafta geriye mi gideceğiz

Beklenen doğum tarihine göre bakılması gerektiğini uygulama söylüyor, ben değil:)
Atak haftası olayının bir espirisi yok aslında. Tabiki biz onu atak haftası olarak isimlendirmesek de çocuk o dönemleri geçirecek ve o gelişimleri gösterecek. Mesele şu: gösterdiği bazen fiziksel (dönme-emekleme-yürüme gibi) bazen de mental (bilinçli hareketlere geçiş, konuşma vb.) becerileri geliştirdiği dönemler çocuğu zorlar ve normalden daha ağlak, huysuz ve uykusu bozuk olmasına sebep olur. Bunu da ben demiyorum, atak haftası denen şeyin açıklaması bu. Ne işimize yarıyor derseniz; zaten normalde de huysuz olan bebek biraz daha huysuz olduğunda veya uykular iyice bozulduğunda 'bu dönemin bitmesi ile bebeğim yeni bir yetenek kazanacak, zor bir dönemden geçiyor' diye düşününce tahammül etmesi bir tık kolay oluyor:) Benim atak haftaları ile ilgili fikrim bu:)

Merhaba kızlar bebişlerin göz kontrolünü kaçıncı ayda yaptıracaksınız

6. Ayda yaptıracağız.

Nasıl uyutmaya çalışıyorsun peki canım

Memede uyumak dışında bir şansı yok. Sallamıyorum. Akşam 11"İ geçiyordu uyuduğunda. 2 saat takıldık yatakta. Emdi uyumadı emdi uyumadı sonunda yenik düştü uykuya, emerken uyudu. Memede uyuması konusunda bir sıkıntım yok çünkü sütüm olursa 2 yaşına kadar emzircem, emerken uyusun yani problem değil benim için.

Atak haftasında mı gülücük saçıyor? Normalde huysuz yani? Tersine iş :))

Biliyorum hayatım sana şahsi bir şey demek istemedim ben. Ben sadece benim kız zaten sürekli ağladığı için ve özellikle o yıldırımlı günlerde ekstra artıp güneşli günlerde bi nebze olsun azalan bir şey olmadığını gözlemlediğim için öyle dedim. Yani belkide sadece benim kızım için geçerli değildir harika haftalar o yüzden benim inancım kırılmış olabilir :) yanlış anlaşıldıysam özür dilerim :)

Ben seni yanlış anlamam merak etme
Dediğin şeyleri destekliyorum zaten çünkü benimkinin de atarları bitmiyor biliyorsun. Ben sadece, zaten yaşadığımız bir şeye bilimsel bir dayanak bulunca tahammül etmesi daha kolay olur mu ki diye şansımı zorluyorum

Aynen ya tam tersine onun ki bende atak haftası bitsin diye dakika sayıyorum :)

Ya kızlar biz 3 ay 8 günsül olduk ama benim kızım gözümüze bakmıyor gülmüyor hep duvarlara bakarak gülüyor biz eşimle sesleniyoruz biz yokmuşuz gibi davranıyor sanki yada bana öyle geliyor onu oynatmaya çalışıyorum ellerini tutarak göz teması kurmaya çalışıyorum agu bugu saçma sapan sesler çıkarıyorum sırf gülsüm diye yok buda beni çok yoruyor burda çocuk nörolojisi yok normal doktora götürdüğümüzde hiçbirşeyi olmadığını söylemişti düşündükçe aklıma hertürlü şey geliyor benimle aynı sorunu yaşayan varmı bebeği gülmeyen ve göz kontağı kurmayan

Sizde mi sallayarak uyutuyordunuz?nasıl bıraktiniz acaba?sallanmamaya direnç gösteriyor mu?

Cnm bence 1 ay daha gözlemle 3 ay erken bi dilim. Sana hiç bakmıyor mu seslenmeden emerken bakıyordur
Bazı çocukların yapısından da kaynaklı olabilir hatta eskiler söyle der bu duruma çocuk ismini bilmiyor galiba derler hiç duymuyor bizi diye. Benimkide duvarlara çok bakiyor her yere bakiyor içini ferah tut eğer bir sey olsa çocuk doktoru anlardı

Canım bana bakıyor ama göz temasımız yok hani boş bakıyo derler diye bi tabir varya öyle emerknde bakmıyor 20 gün daha takip edeyim olmazsa başka yere doktora götürücem

biraz daha bekleyin benim oğlum da uzun bir.süre seslendiğimizde bakmazdı boş bakıyor gibiydi çocuk doktoru normal diyordu gerçekten de hiç birşeyi yokmuş şimdi 9 yaşında.düzelecektir inşallah

Mutlu1anne canim ya ben de o listeden pek bise anlamadim. tabloya gore cocuk paso atak krizlerinde olacak. cok sukur bizmki huysuz degil guzel geciyor haftalar. ben bu kdr simsekli gun oldugunu bilmyodum tabi ki atak haftalari vardir da o kadadi bana da nedense abarti geldi. bizi hemsire ilkinde uyarmisti. 5,8,12.haftalrda ozellikle dikkat edin diye o haftalar da gercekten belli etmisti. bunda hic dikkat bile etmedim ya o konuda ben de seninle ayni hisleri paylasiyorum...ama her bebegin karakteri belli,bazilari zor bazilari kolay. bu bir gercek

Benim kızım da 1 aylıkken ateşlendi 37,5 ateş düşürücü vermeyip limonla ovaladık düştü ateşi bi sorun yaşamadık yani

Canım bana bakıyor ama göz temasımız yok hani boş bakıyo derler diye bi tabir varya öyle emerknde bakmıyor 20 gün daha takip edeyim olmazsa başka yere doktora götürücem
bi sorun olaa baska seylere bakip gulmez de galibam size de yapar ama demek zamani var.bizi sekilden sekle sokuyorlar dimi. en kisa zamanda sizin de yuzunuze gulmeye baslar ins kuzu. farkli bir tat alacaksiniz. ama sen icini rahatlat ne olursa olsun sor doktoruna o iyi aciklar nasilsa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…