2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
canım senin dr onermıyor asıl. sen bı daha gorus ıstersen belkı yanlıs anlamıssındır. asının etkısı azalmasın bos yere.
Sen beni yanlış anladın bence benim doktorum diyor ki diğer aşılar icin evet asi etkisini azaltıyor ama bexsero nun yüksek ateş yapma gibi bir yan etkisi var bu asiyi yapmadan önce calpol 24 sat boyuncada 6 saatte bir calpol vereceksin. Ayrıca ben hemşireyim ve Elif hanımla ayni hastanede çalıştık Adana’da kafama göre veya kulaktan dolma yazmıyorum yanlış anlama gibi bir ihtimalim yok canim anladın mi

Teşekkür ederim canım bebevita yi bimden alıyorduk Bebelac aldık bakalım nasıl olacak emiyo doymaDigi zamanlar veriyorum mamayı sütte kabizlik yapar diyorlar bilemedim bende. Bide mamasina zeytinyağı koymuştum bikaç damla beğenmedi bende bir çay kaşığı falan veriyorum direk düzeni böyle gibi böyle devam edecek sanırsam teşekkür ederim tekrardan
[/QUOTE]
Ne demek cnm bebekler iyi olsun da...

Asilarla ilgili suraya bende bi gorus yazayim:) ilk kizimda cestli sikintilar yasadgmzdan bahsetmistm bagisiklignda ciddi sorunlar yasadik asilarda bize cok agir gelirdi ben menenjt asisini 1yasindan once yaptrmayi dusunmuyrm o zamanda ve hala kizim imminolji takipli gittgimz doktrlar oyle meshur degil:) alaninda iyi doktrlar zaten immnlji prof 24 tane var ulkemzde yani biz oyle arastrp o kadrni bulabldk belki artmstr yanlis bilgi olmasn. Bize oneriln rotayi olmamasi gerektgiydi belki bagisiklgndan dolayi ozel durumdaydik menejiti de bir yas snrasydi ben smdi yogrdu ufluyrm ikinci bebekde alerjiler bagisiklk durumlarna cok.dikkt ediyrm benm niyetim bu bebeyede bir yasndan once menejti yaptrmamak rotayida hic yaptrmayi dusunmuyrm kizimda asisiz atlatabildik elhamdullh bundada olursak.kendi bagisikligini kazanrk atlaasi rotayi terchmdr hatta kizimda birde kizamk asi oncesi kizamik gecrdik bizi cok yormadi tabiyki hastalik kolay degil ama vucudnn bu savasi kendi kazandgini gormek heleki bizim gbi aylarca bagisiklk rahatszlgi gorms ebevynler icin.pahabicilemezdi

bugün götüreyim doktora tekrar bakılsın keyfi de yerinde hic şikayetçi değil halinden anlamadım ki
Aman canım benden tavsiye keyfi yerindeyse götürüp de kafanı bulandırma ben de kaka da kan gördüm diye hemen gittim süt alerjisi deyip baya baya test ti tahlili yordular ofhaylayk on dediği gibi bağırsak enfeksiyonu da olabiliyomus

Başka bulgu yoksa bebeginiz bir çeşit bağırsak enfeksiyonu geçiriyor da olabilir. Diyettten önce doktoru bekleyin isterseniz. Allah acil şifalar versin.
hakliymışsın canım dizanteri çıktı bugün tahlilde . ellerini yıkamadan bebek sevenler sağolsun saat başı kaka yapıyor ishal sürekli yinede doktor sut diyeti de yap dedi ama biz aylardır 2 kişi her hafta 7 kilo yoğurt tüketiriz sut alerjisi 3 aylık olduktan sonra çıkmaz herhalde yine de dikkat edicem bıdık iyileşene kadar

dizanteri çıktı antibiyotik başladık doktorda şaşırdı nasıl bu kadar keyifli diye

Geçmiş olsun canm

Arkadaslar bebeğimi doğduğu günden beri gazlı olduğu için besikte sallayarak uyuttuk.72 günlük olduk ve şimdi sallanmadan uyumuyor.sallamayi birakinca hemen uyanıyor.gündüz neyse de gece çok zor oluyor bizim için.bir de atak haftasindayiz ve bugün 20 dk dan fazla hiç uyutamadim ve 5 ten beri de ağlıyor uyumak istemiyor. Atak belirtisi olabilir mi uyuyamamasi ve ağlaması?

Canım çok geçmiş olsun

Aynen bende de atak haftasında aynıları oldu.

Canım atak haftasına daha var 11.haftadan sonra başlıyor. Siz şuan 10.haftayı bitirmişsiniz. Erkenden tepki verir mi bilemiyorum canım

Atak haftalarında uyumuyorlar emmiyorlar sürekli mızmızlar habire kucakta gezme istiyorlar hiç yalnız kalmak istemiyorlar. Bizde atak haftasındayız.

Çok geçmiş olsun.
Ben doktoruma sordum bunu 2 gün önce. Bu saatten sonra süt alerjisi oluşabilir mi diye, bu saatten sonra olmaz dedi. Süt içmeyi çok severim de içeyim mi artık diye sordum. Hoş, süt alerjisi sadece süt içmekten değil, peyine yoğurt kefir türü süt ile yapılan gıdaların hepsi için geçerli ve ben bunları doğumdan beri hiç kesmeden tükettim ama yine de sordum rahatladım :)

Atak haftalarını hesaplarken beklenen doğum tarihini dikkate alıyorsunuz değil mi? Yani bebeğiniz 38. Haftada (beklenen tarihten 2 hafta erken) doğduysa atak haftalarına bakarken bunu dikkate almanız gerekir. Bebeğiniz 10 haftalık görünüyor ama atak haftası takviminde 8. Haftaya bakmalısınız.
O haftalar bebeğin hiçbir düzeni olmaz uyumaz emmez kucakta bile ağlar. Ama siz zaten doğduğundan beri sallayarak uyutuyoruz dediniz.
Nasıl olsa öyle de böyle de ağlıyorsa bence çok geç olmadan sallayarak uyuma olayına müdahale edin derim, bari o iş aradan çıksın. Ne kadar büyük o kadar dirençli oluyorlar alıştıkları
şeyleri bırakmaya karşı. 13. Haftamız bitti bugün, tam 2 saat sürdü akşam uykusuna geçmesi. Hem de 3 saat olmuştu son şekerlemesinden uyanalı. Sallama olayını bıraktım ben de. 3. Günümüz bugün. Öyle ya da böyle öğrenecek. Birkaç haftamı gözden çıkardım uzun vadeli rahatım için.

Ben 37 de dogum yaptim 14.haftamdayım ben 11.haftaya bakicam o zaman :) o da atak haftası dimi O çizelge bende yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…