2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252

Benim sağlık sorunumdan dolayı kızım ilk ay hiç kilo alamadı o zaman mamaya başladık Dr kontrolünde sütüm yeterli değil malesef inşallah döner diye bekliyorum

Ahh kuzum benim kıyamam. İnşallah çabucak atlatırsınız canım.
Y Yslysl @Fiko78 canlar inşallah istediğiniz sonucu alırsınız. Rabbim gönlünüze göre versin inşallah.

Benim sağlık sorunumdan dolayı kızım ilk ay hiç kilo alamadı o zaman mamaya başladık Dr kontrolünde sütüm yeterli değil malesef inşallah döner diye bekliyorum
Pes etme canım mama verme emmesini bekle emdiği zaman mamayı da sonrasında verirsin şimdi direk biberon verdıgın zaman emmeye ihtiyaç duymuyor tabi önce doktoruna bir danış

cnm burda soran herkes hemen hemen bilgi sahibi zaten ama birbirimze de yine de sorma istegi duyuyoruz. her seyi paylastigimiz icin sanirm. su meselesini emin ol soran kisiler de biliyor ama annelik duygusu,daha da sorarak sanki kendimizi rahatlatiyoruz. sahsen ben oyleyim.zumremi de ayni blincte gormek demen biraz tuhafima geldi aslinda o yuzden yazma istegi duydum.ben soranlarin da o blincte olduguna inaniyorum ondan belki de

Gexms olsn cnm.iyilesr cabuck

Ben gercktn seni hamilykn cok merk ediydm satlarmz ayniydi ordan sana bide csyrc bakardm:) boy kilo haftanza

Geçmiş olsun canım, geçti bitti artık çabucacık iyileşir inşallah.

Kimin araştırdığını kimin bilinçli ya da bilinçsiz olduğunu bu meseleden mi anlayacaksınız bayan İngilizce öğretmeni hanım? Hayır özellikle yazmışsınız o yüzden orayı eksik yazmayım dedim malum araştırma güzeldir.

Evet fikrimiz kendimize göre güzel ama kimin ne kadar araştırdığını bilmeden sadece soru sordu diye anneleri 'araştırmıyorsunuz' diyerek zan altında bırakmak hoş olmadı. Her soran sorduğu şeyi yapmıyor, sırf sohbet konusu olsun diye çok şey konuşuluyor burda. Kaldı ki sorduğu şeyi yapacak dahi olsa, az önce de dediğim gibi herkesin kendi bebeği, isteyen istediği şeyi yapar. İsteyen araştırır yapar, isteyen içgüdüsel olarak yapar, ninesinden duyar yapar, doktoruna güvenir yapar; nasıl istiyorsa öyle yapar.

Pes etme canım mama verme emmesini bekle emdiği zaman mamayı da sonrasında verirsin şimdi direk biberon verdıgın zaman emmeye ihtiyaç duymuyor tabi önce doktoruna bir danış

Sütüm yetmiyor Dr kontrolündeyiz sürekli pes etmiyorum inşallah dönecek bugün 2-3 dk olsa emdi

Tabiki öyle cnm ama bende siz gibi 6.ayda geçicem ek gıdaya benim anlatmak istediğim ek gıdaya geçişte değil aslinda. Bakalim ben uygulayim yazarım size iştah acıyor mu:) birkaç kişi
Aynen tabikide. ama şu bir gerçek ki doktorların çoğu çoğu şeyde hemfikir değiller gebelikte seker yüklemesi gibi. Ayrıca doktorların çoğu bebegi ayakta sallamanın bebek beyni için zararlarından bahsediyor ama çoğumuz salliyoruz. Isimize gelince eskilerin yaptığını yapiyoruz işimize gelince bilimsel yaklasiyrouz valla ben ilk çocukta fazlaca bilimsel yaklaştım sonuç ortada:) Gerci bende siz gibi ek gıdaya 6.ayda belkide 7.ayda gecicegim hatta hicbir zaman 8.aya kadar ana öğün şeklinde vermicem bile ama bu tat oluşumunu doktorlara değil annelerinize sorarsaniz onlar size daha guzel anlatır ben anlatamadim çünkü hatta bazı arkadaşlar bizi araştırmayan bilincsiz anne olarak lanse etti. Varsın etsin. Rahat anne desinler..

Senin hakkında asla öyle bir fikrim olamayacağını biliyorsun. O konuyu geçiyorum.
Ben sadece sindirim sistemlerinin gelişmemiş olması durumu çok mantıklı geldiği için ordan yaklaştım duruma. Ama dediğin gibi kaşık kaşık yemek yedirecek halin yok çocuğa, dilinin ucunu değdircem diyorsun zaten. Ama bana iştahına bir katkı yapar gibi gelmiyor. Eskiler hepimize vermiş yemek sularını ama bazımız iştahlı bazımız iştahsızız. Bir de yemek suyunu tadınca anne sütünü istemezse diye kokuyorum aslında. Ondan dolayı tadını bile bilmesin istiyorum yemeklerin.
Neyse, bu durum şans işi valla arkadaşım
Hayırlısı bakalım inşallah hepimizin bebeleri kaşık kaşık yer yemeklerini vakti gelince de üzmez bizi

Bide cisrik ya seni oncedende takip ediyordm :)) cok guldrydnz beni sana 2016dan beri takipciym dusun belki bign sennle de karsilasrz dunya gercekten kucuk
evet o zaman sessizce takip ediyormussjn ama neden girmedin orasi da baya komikti. cok guzel insanlae tanimistim,su an burda da aynisi oldu. oradan hala yazistiklarim var cok iyi insanlardi sizler gibi burdakiler gibi :) gule oynaya iste stresti suydu buydu guzelce gecirdik gunlerimizi. aynen keske cnm ins :) dunya kucuk derler :)

Ben deneyim yazarim size insallah hem bizi emerler hem yemek yerler iştahlı olurlar

takilma uzulme cnm sen de. ben de anlamadm yazim sekli gercekten cok onemli. burda birbirmize nst ciktisini sormus insanlariz ") herkes elbet yorum.yapcak da bir cikisa ben de anlam veremedim okuyunca. bi de istedgmz kdr verelim ya bebede bitiyo o is. bn 6.ayda tadimlra basladm ilkinde. 3gun kuralini uyguladim.12 aylikti hala tadimdaydik. o kdr guzel gittik ama hepsi puff. neyse en azindan icim rahat ustune dustum diyorum

Arkadaşlar merhaba 4 şubat dogumlu kızım var süt sagma makinasi önerisine ihtiyacım var kraft aldım fakat sanki hiç çekmiyor gibi geldi iade etmeyi düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim
Ben mamajoo USB ciftli elektrikli kullaniyorum gayet memnunum. Indirimden almistim, fikir olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…