2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Ben sanırım vermeye başlayacağım. Azıcık suyun da tadını alsın kuzu, eller ağızda zaten tuz ihtiyacını karşılıyor ordan
Ben pazartesi 3.ay kontrolüne gidecem sorarım doktora ben şahsen haziranda 4 ay olucak o zaman vermeyi düşünüyorum ve 4.ayda azar azar her şeyden yedirmeye başlıcam tadımlık yemek kültürü olussun diye

Ya erken diyorlar doktorlar aslında ama diyorum ya yanıyorum ben emzirdiğimden sanırım o da yanıyo gibi geliyor.
Ben pazartesi 3.ay kontrolüne gidecem sorarım doktora ben şahsen haziranda 4 ay olucak o zaman vermeyi düşünüyorum ve 4.ayda azar azar her şeyden yedirmeye başlıcam tadımlık yemek kültürü olussun diye
Bi sor bakalım canım, anne sütü almayanlar 4. Ayda ek gıdaya geçiyorlar zaten, bir öğün verirsin en fazla zaten. Ben ek gıda döneminde çok zorlanıyorum ya, en güzeli sabah emzir akşam emzir dönemi :)

Sagol canım bunu öğrendiğim iyi oldu,bide MEBBİS şifremi hatirlasam tam olcak :)

Okulu ara, memur yenisini versin :)

Şu tabloyu tek başıma yaptım ya bir saat bile uyuşa Zafer kabul ediyorum. Her sene bugünü kutlayacağım

Emzik emen bebe, hayalim

Sadece anne sütü veren anneler; su vermeye başladınız mı? Ben yanıyorum o da çok susuyordur herhalde diyodum artık versem mi diye düşünüyorum.

Ek gıda verene kadar vermeyi düşünmüyorum. Susadıkça beni emsin

6 ay geç değil arkadaşım. Zaten 6 ayda bile sadece tatlarını alacak kadar tadımlık başlanıyor ki 4 ay çok erken bence. Sindirim sistemi tam olgunlaşmadan yapacağımız şeyler sonrasında uzun vadeli sıkıntı olarak geri dönebilir. Ömür boyu yemek yiyecek zaten. Varsın 3-5 damla fazla anne sütü girsin midesine. Ben 6 ayı bitmeden su bile vermeyi düşünmüyorum. 8 Ağustos günü başlarım ek gıdaya :))

Ek gıdaya gecmicem cnm diline azcik tadımlık vericem eskiler kırk cikinca hemen tattirirmis. Bende 4.aydan sonra tattircam öğün şeklinde degil. ilk oglumda inan 6 ay hiç bir sey vermedim bi arkadaşım 4 aylıkken ne yese tattiriyordu diline sürüyordu her şeyden bebegin iştahı çok acikti ek gıdaya geçince benim oğlan miy miy yiyordu onunki seve seve.

Kız o rastlantıdandır. Yiyeceği varmıştır o bebenin
2 ay ile iştahsız mı kalacak bebeler?
Ben 6 ay bir şey tattırmamayı düşünüyorum. Sen tattır bakalım karşılaştırırız nasıl olacak bizim bebeler? Sosyal deney yapmış oluruz

Mama kullanan anneler hangi mamayı kullanıyorsunuz biz bebevita kullanıyoruz kabizlik var ama o daha çok etkilermi sizce 4. Gün bugün çok kivraniyo mamayı mi değişsek açana onerebileceginiz mama varmı

Cnm ben yeni dogdugunda molfiks almıştım ilk ondan kullandım ama pisik yaptı. Sonra sleepy aldim o da sızdırdı sürekli. Sonrasında hep miniesle devam ettim ben memnunum pisik falan da olmadı.
ben de molfix ve sleepyden vazgeçtim, molfix sızdırdı, sleepynin de emiciliği tatmin etmedi. ama ilginçtir ki molfixin migros için ürettiği miniesden memnun kaldım. bir müddet devam edeyim o zaman miniesle...

Aynı fikirdeyim, maalesef annelerimiz çoğu şeyi araştırmadan yapıyor sadece süt içen bir çocuğa su vermekte neyin nesi keşke biraz araştırıcı olsak. Ben de bir ingilizce öğretmeni olarak zümremi de aynı bilinçte görünce seviniyorum 6’dan önce ek gıda yok bol bol anne sütü

Canım bebeğe verilen mama miktarı arttıkça vücudun süt üretimi azalıyor, Facebook’ta *emzirme akademisi* var, oraya üye olup uzmanlardan destekle mamayı zamanla bırakabilirsin

Tamamdır ben artık iştahsız çocuk istemiyorum ondan bu bebeme tüm sosyal deneyleri yapacam:))

Tamamdır ben artık iştahsız çocuk istemiyorum ondan bu bebeme tüm sosyal deneyleri yapacam:))
Ay benim annemde tutturdu tatlarına baktıralım tırnak ucu kadar ver diyo geldiğinden beri ahahahah :) dedim anne yok bari 4-5 ayı bekleyelim:) ben senin demek istediğini anladım sadece sularının tatlarına baktırıp damak tadının alışmasını sağlamak. Yoksa kaşıkla faşan vermeyi kastetmiyorsun.
Ben belki 5. Ay gibi tat baktırırım 6. Ayda da ek gıdaya geçerim ama tabi o ayşara kadar sadece anne sütüyle gidebilirsek

Aynen cnm suyunu falan vermicem dili değsin yeter. Yoksa tabikide sadece anne sütü ilk 6 ay.

Aynen cnm suyunu falan vermicem dili değsin yeter. Yoksa tabikide sadece anne sütü ilk 6 ay.
Canım işte dil değme olayını 6. Ayda öneriyorlar . Zaten tüm gün alması gereken ek gıda yarım çay bardağı kadar yani tadımlık. Önce tatması da iştahı arttırmaz. Anne sütünün tadı da sürekli değişiyor, aynı değil merak etme.

Ya kizlar anneler çoğu şeyi araştırıyor merak etmeyin kimse bebegine yanlis sey vermek istemez ben bizzat saglik ocağındaki doktorla konuştum damak tadı oluşması muhabbeti de var ayrıca
Bir çay bardağının yarısı ek gıda diyorsunuz ama diline degdirince yarim çay bardağı etmez hicbir şekilde her yemeği acıyı tatlıyı değil makul bir yemek olursa onu diline degdircem günlük bir çay kaşığı anca eder. Herkes araştırsın tabikide doğruyu yapsin ben kimseyi bunu yapın demiyorum ben böyle yapicam diyorum. Öyle tepkiler veriyorsunuz ki sanki bebege zararlı madde veriyoruz:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…