2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Öğretmen olanlar doğum izninin tam olarak ne zaman biteceğini görebileceğimiz bı yer var mı yoksa memurumu arım okuldaki mayısın ortasında biticek tam olarak ayın kaçı bilip önlem almam lazim
canım merhaba ben de dün sgkyı aradım öğrenmek için. dediler ki hstaneden verilen raporda yazar. işyerine vermek için doğumdan sonra analık raporu almıştım orada yazıyor. sen aldın mı bilmiyorum ama sgk tam tarih veremedi.

Arkadaşlar bebeğim ilk doğduğu zamanlar hatta ilk 2.5 ay geceleri gayet güzel uyurdu iki yahut 3 kere emerdi. 40ı çıkınca gündüz uyutup bıraktığımızda hemen uyanmaya başladı. Gazlı olmasına bağladık. Bi süre hep kucaklarda uyudu. Ama gece 2 gibi reflü yatağına koyardım uyumaya devam ederdi. Sonra kucaktan ayağa indirdik. Biz yavaş yavaş yatağa geçer derken temassız uyumaz oldu. Ayakta aspiratör yanında ağlaya ağlaya zar zor dalıyor. Sonra ayağıma yastık koyuyorum onda sallayarak uyumaya devam etmesini sağlıyorum ama sürekli mizmız uyanmaya çalışıyor. Ben çok meme verdim bu zamana kadar baktım her streste meme istiyor. 2 3 gündür sadece 3 saatte bi besleme için veriyorum. Onun stresine mı girdi bilmiyorum gece her saat başı uyandı. En son memede uyumasına izin verdim öyle biraz uyudu. Meme vermenin sıkıntısı ise gece sürekli uyanıp meme istemesi. Şu anda belki sık vermediğim için böyle sıkıntılı sık uyanıyor ama alışır diye sabrediyorum. Benle benzer sıkıntı yaşayan var mi ? Çok çaresizim.

masallah annesinin tostosuna. bizmkiler tostos cikti :) sunnet icin de bol sans,sakinlik,sabir diliyorum. ben hic bir yasta yapamam stresten cok kotu olacagima eminim
Ah kaç gündür ne yapacağımızı düşünüyoruz babasıyla ama daha fazla büyümeden bi an önce olup bitsin dedik inşallah kolay olur canım

bebeğin kaç aylık bilemiyorum ama zaten 4 aya kadar bebeişlerimiz temassız uyuması önerilmiyor. uyku eğitimi vermeyin deniliyor. hatta arkadaşlarımın cocukları 10 aylık 1 yaşında hala uyku arkadaşı ile veya müzikle uyuyor. o yüzden ben beişimi hala memede uyutuyorum akşamları. gündüz hafif sallayarak pşşş sesi ile veya memede uyuyor. bizimki sürekli uyanmıyor şükür geceleri. iyice doyuncaya kadar emziriyorum acaba aç mı kalıyor bebeğin? ne zaman meme istese verin diyorlar ilk 3 ay için

Canım öncelikle bebek ne zaman emmek isterse o kadar emzir, ne kadar içtiğini bilmiyorsun ki 3 saat diye sınır koyuyorsun. En az ilk 4 ay desteksiz uyuyamıyorlar zaten. Şu anda en önemli şey bebeğinin uyku saatlerinin düzenli olup uykusunu alıyor olması.

Hadi gözün aydın canım. Sünneti de çabucak atlatırsınız inşallah.

Ben de hep öyle düşündüğüm için sürekli verdim. Ama bu sefer de sürekli memede ve doyup doymadığını anlamamın imkanı yok. Geceleri de sürekli uyanıp meme istemeye başladı ve emmek için değil. Sadece ağzında geveliyor uykuya geçiş için kullanıyor ve bu sefer de en az benim kadar onun da uykusu kalitesiz olmaya başladı. Sütümün de yettiğini düşünüyorum kilo alımı kötü değil. Ben uykusu geldikçe meme haricinde uyutmaya çalışıyorum iki gündür. Uykusu hep sıkıntılıydı. Hep destekli uyurdu ya aspiratör ya ayakta ağlaya zırlaya uyurdu. Çok yorulduğunda da memede çok kolay uykuya dalıyordu. Ama iş zıvanadan çıktı ve saatli emzirmek zorunda kaldım.

Ne kadarlık şu an?

kızlar merhaba, öncelikle K Karabiberim123 tebrik ediyorum bebeği kilo almış maşallah:) bak için de rahat etmiştir demek ki bebeğin sağlıklı, gayet güzel kilo alıyor ama sütün yetmiyormuş demek ki.

geçen hafta benim de sütüm azalmıştı, anneme dedim sütüm azaldı mama vermek zorunda kalıyorum diye. dediğimi yapmıyor musun dedi neymiş o dedim. bir güzel haşladı beni. çift meme ver her emişte, iyice doyur yavrunu dedi. bir sonraki emzirmede bıraktığın memeden emzirmeye başla dedi. gerçekten ondan mı bilmiyorum, şu an maşallahı var memelerin :) yine mamayı kestim. süt az bile gelse sürekli meme verdim, bir o meme bir bu meme bebeği top çevirme gibi çevirdim resmen.

bu arada benim bebişin ağzından köpükler ve salyalar geliyor çok değil ama biraz telaşlanıyorum. aranızda bebişlerinde bu durumu yaşayanlar vardı değil mi? hala devam ediyor mu? neden olurmuş öğrendiniz mi?

uzun zaman girmeyince çok yazacak şey birikmiş, bez olarak prima kullanıyorduk. migrosta gezerken minies aldım denemek için. bir kez bile sızdırmadı. çok memnun kaldım. ama bebeğimin altı ıslak veya dolu olduğunda hiç ses çıkarmıyor primaın aksine. acaba bu iyi birşey mi yoksa pişiğe mi yol açar? acaba minies almaya devam mı etsem?

köpük değil ama salya var elleri de sürekli ağzında doktoru dişten dedi. Minies ben kullanmadım kullanan arkadaşlarım var çok memnunlardı canım ben de değiştirip ona geçsem mi diye düşünüyorum

evet bizimkinin de eli komple ağzında ben de diş diye düşündüm ama bizimk 70 günlük ok erken değil mi

4 ay deyince bir uyku eğitmeni ile iletişime geçmiştim yaklaşık 10 haftalık oğlum diye ne zaman başlayalım diye oda 4.aydan sonra gerekli demişti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…