2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Yok canım su ara sinirlerim alınmış gibiyim gecer inş. Dediğin gibi ise o zaman hiç takmam

kucağından bırakma kalsın orda uyusun ben öyle yapıyorum uyumadan önce suyunu atistirmaliklarimi kumandaları yanıma alıyorum kucağımda mışıl mışıl uyuyo bende kafami koltuğa yaslayıp uyuyorum çoğu zaman. Bazı bebekler güveni bu şekilde sağlarmış ne kadar uzun sure sana yapışık kalırsa o kadar kolay ayrılacak bak gör 2 aydır yapışıktık biz 3 gündür artik kendi uyumaya yavaş yavaş başladı tabi hala arada kucak istediği oluyor

Arkadaşlar 57 günlük bebek için her öğün alması gereken anne sütü/mama miktarı nedir? Yaklaşık olarak kaç cc ile doyuyorlar?
Biz şöyle bir düzen oluşturduk 3 saatte bir muhakkak 60 cc veriyorum arada anne sütü alıyor yanı dönüşümlü olarak 1 bucuk saatte bir besleniyor ama bazen 60 cv yetmiyor 80 yapiyorum sadece geceleri mama vermiyorum anne sütü alıyor

Gerçekten mi :) ne kadarlık oldunuz peki

Benimki biraz önce yani 1.30 gibi yattı 120 cc aldı ancak uyudu. Acaba doyduğunu anlamıyor mu? 120ccde çok geldi bana.

Gerçekten mi :) ne kadarlık oldunuz peki
10 hafta canım ben 40tan sonrasını saymamisim onu farkettim özellikle son 1 aydır kucaktan indiği anda bağırıyordu çığlık çığlığa tamam dedim kal kucakta nereye kadar askere kadar değil ya dun gece hic inmedi kucaktan ama sabah 8den beri kendi yerinde uyuyor hic aramadı

Merhaba,
Sizler bebeklerinizi uyuturken ne giydirip ne örtüyorsunuz? Olduğunuz yerin hava durumuyla birlikte yazabilir misiniz?

Bir de iki ay oldu ben uşağı bezlemeyi beceremiyorum, günde iki uç kere idrarı taşıyor. Dikkat de ediyorum ama, sizin taktiklerini nedir? Simdi iki numara Goon kullanıyorum. O epey büyük ama daha az tasiriyor. Sleepy 2 numarada ve prima 1 numarada sürekli taşırma oluyordu.

Son olarak, kusmalara doyamayan bir bebem var, herkes normal diyor ama bana fazla geliyor zaten kilosu geriden geliyor. Kusan bebeklerin anneleri, Sizinkiler ne kadar kusuyor?
Ben örnek vereyim, emzirdikten sonra gaz çıkarıp dik tutmaya çalışıyorum o arada tahminen 1-2 yemek kaşığı sindirilmemiş süt kusuyor sonra altını açarken veya oynarken de o miktarlarda kusuyor 1-2 kere. Daha sonra da süt kesiği kusuyor. Aksam üzeri yarim cay bardağına yakin kustugu oluyor 1 seferde. Gaviscon da kullanıyoruz ama pek etkili olmadı.

Çok soru sordum ama sizin tecrübelerinizden faydalanmayı çok isterim.
Teşekkürler.

Bende sagip verdiğimden doktor banada 3 saatte bir ver dedi ,bende yapamıyorum aynı dediğin gibi oluyo bazen yarım saat sonra bida isteyebiliyo ,aslında 8*90cc diyolar

Kızlar beni merak etmişsiniz sağolun eksik olmayın kendi ailem bile arayıp sormazken siz merak etmişsiniz beni ❤ eşim aynı şuanda hergün kan sulandırıcı iğne vuruyoruz ya kendi yapıyo ya bana yaptırıyo heryeri mosmor olmuş şekilde hayatımıza devam ediyoruz bide tümör küçültücü ilaç verdiler 1 haftadır kullanıyor 1 ay sonra gidip kontrole gidicek bakalım küçülme varsa. Ya kemoterapiye başlicaklar yada ameliyat dicekler doktor hangisini uygun görürse bakalım ama ameliyat zor olur bence çünkü 4 5 kere ameliyat olduğu için bacağı iyice gerilmiş artık dikiş tutmaz diye düşünüyorum morali çok bozuk kafasına aşırı takıyor bizi başkalarına muhtaç ettiğini düşünüyor 2 aydır evde çalışmıyor. Ailesi sağolsun her ihtiyacımızı karşılıyorlar bebeğe bezini mamasını büyük oğluma ne isterse alıyorlar kızıp ediyorum ama yine onlar var yanımızda benim ailemden bana hayır yokki eşime olsun.. Birkaç ay sonra kaynımın düğünü var çocuklara neyle elbise alıcak onu takıyo kafasına. Elimden geldiğince moral vermeye çalışıyorum ama olmuyo çocuk değil sonuçta onun eline baktığımızı biliyor.. Bu günlerde ağrısı azaldı şükür demekki ilaç işe yarıyor . diyorumki belki bi bakmışsın doktor dicek tümör kalmamış artık hiç bişeye gerek yok rahatsın inşallah diyor. İnanıyorım iyileşicem diyo sana evde alıcam istediğin her eşyayı alıcam sen sadece sabret diyor bu durumda bile bizi düşünüyo garibim dua edin arkadaşlarım dualarınıza çok ihtiyacımız var Allah eşimi bize bağışlasın o sağlıklı olsun evine ekmek getirsinde gerisi önemli değil..
Güney hasta oldu 2 3 gecedir gazdan sabaha kadar ağladığı için dün sesi kısıldı üşüttü galiba biraz öksürük var burnuda tıkanıyo sürekli açıyorum inşallah bronsit olmaz pazartesi doktora götürcem işte bizde durumlar böyle sürekli giremesemde aslında hergün burayı okuyorum ama yazdıklarınızı kaçırmışım demekki şimdi gördüm.. Bide kızlar düğüne 2 ay var ve hiç bi elbiseme giremiyorum besili camış gibiyim nasıl kilo vericem bildiğiniz bişey varmı sütü azaltmadan işe yarayan :) ❤❤

Merhaba canım bizde de kusmalar mevcut mesela mama sonrasi 1 yemek kasigi falan biraz once 30 cc fazla verdim daha fazla kustu hala 60 cc icebiliyor az ve sık besliyorum bende ilk 6 ay normalmiş aslında hatta kuzenimin kizi 3 yaşında daha yeni bitirdiler kusmayi bu arada kac kilosunuz ayda kac kilo alıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…