2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Biz esimin isinden dolayi tayinciyiz suan istnbldayz canim. Zeytinyag hayattr tuketin bol bol hamileyken dustm bi dunya krem kullandim elim cok.fena.yuzuldu annemde bi kizdi bana baskasna akil.verrsn niye krem.kullaniysn sur zeytinyagini dedi kremlerle canim aciyo ama.kabuk tutmuyonyara surekli sulaniyodu zeytnyg ile agrisi sizisi kalmadi cok sukur iyilesti hemn yoksa sulaniyo iyilesmiyo diye kortizonlu kreme basliycklardi

Evet emziriyorum 2. Ayında 1 kg aldı benim kız. Doktorlar sütten almış dediler:) herhalde dediğin gibi süt su ihtiyacını karşılıyor ki bana su vermiyorlar
Maşallah Allah ım esirgesin gayet güzel kilosu canım.
Su ver yada verme herhangi bişey dediler mi verme dedilerse verme ama bişey demediler de mama dan sonra bir iki çay kaşığı verebilirsin

Hersey gbi buda sennle ayni canim.benimde ilk bebem ocak dogumlu:)) ve ikinci hizli buyudu ablasnnkilerin ayindan onde gidiyor tek farkimiz bize teyzemzn bebelrnden de kiyafet kaldi cok fazlaca kiyafeti var zaten olmasa asla yetistremezdm kusuyo benimki gunde 9-10kiyafet degsyor

Canim allah yardimcin olsun anneni falan cagirsan biraz bu sureyi atlatana kadar
Annem olmadığı için maalesef tek başıma üstesinden gelmem gerek
Bakıcam bende dedigine sagol. Bizimkide popodan çıkarıyor baya bizim yardımımizla geyiriyorda ama gel gor ki gazın ardi arkasi kesilmiyor. Zaten ultrasyonla bakıldı tüm batın gazlı maalesef. Ne kadar çıkarirsa çıkarsın rahatlamasi 5 dk anca sürüyor.

Ne güzel anlatmışsın canım. Okuyunca rahatladim biran

Aynı benim durumum bir an acaba ben mi yazdım dedim. Bir bebek 15 saat uyumadan nasıl durur? Birde sürekli memede uyanık kaldığı 18 saat 16sı memede cuk cuk modunda. 57 gün oldu bugün. Sizlerde de durum aynı mı yoksa düzelmeler başladı mı artık kızlar

İkinci atak döneminden günaydınn. Sürekli memede asya hanım ama sadece 5 dk aktif emiyo sonra ağzında dolandırıyo bekletiyo. Yrın idrar yolu için kontrolümüz var inşallah geçmiştir
Günaydın ınsallah geçmiştir canım.
Atak dönemini saymak, şafak saymak gibi geliyor bana. Geçeceğini bilmem beni rahatlatıyor, aksi durumda bu hep böyle devam eder mi düşüncesi çok yoruyordu neysekı dönemlerini biliyoruz

Günaydın kızlar. Biz de atak haftasındayız. Gece 1.5 saatte bir uyanıyor beyfendi. Günde 16/17 saat uyuyan bu bebeler nasıl bu kadar uykusuz bırakıyor, akıl alır gibi değil.

Bir yandan üzüldüm sana canım ama bir yandan da yalniz değilim diye sevindim bide yenidogan bebek hep uyur diyolar onlar eskidenmis benim gözlerim kapanıyor ama kızımın nasıl kapanmıyor anlamıyorum

Bir yandan üzüldüm sana canım ama bir yandan da yalniz değilim diye sevindim bide yenidogan bebek hep uyur diyolar onlar eskidenmis benim gözlerim kapanıyor ama kızımın nasıl kapanmıyor anlamıyorum
Gerçekten bebek gibi uyumak diye birşey yok. Beş dk yastık yüzü görmediğim zaman oluyor

Ben de İstanbul'da çalışıyordum evlenmeden önce. Şimdi Ankara'dayım eşimin işi dolayısıyla buraya geldim evlenince.

Kaç Ocak doğumlu canım ilk kızın? Benimki 24 Ocak.
Kızım kusmuyor da kaka çıkıyor her sabah. Çok sıkıntı oluyor bana kıyafet açısından.

@engteacher86 benim de bu kuzu diğerine göre büyük gidiyor, maşallah diyelim

Maşallah canım. İkinciler öyle oluyor genelde. İnşallah hep böyle iyi giderler. İlk kızımın 4. Aydaki kilosuna 2. Ayda ulaştı 2 numara

Kızlar sizin kuzular iyice arka arkaya aguluyor mu?
Bizimki bi tane agu diyor o kadar devamı gelmiyor. Ama bol bol gülüyor o ayrı.

Arka arkaya derken yani sohbet gibi bişey mi
Hızlı hızlı nefes alıyor heyecanlanmış gibi, arkasından agulyabiliyor veya karga gibi tuhaf bir ses çıkarıyor. Çok komik
Emerken laf atarsam ağzını yaya yaya gülüyor çok hoşuma gidiyor.

@Nomiza canım 3. Ay kontrolü yok mu arkadaşının

Kızlar sizin kuzular iyice arka arkaya aguluyor mu?

Bizimki bi tane agu diyor o kadar devamı gelmiyor. Ama bol bol gülüyor o ayrı.
Bizimkide öyle canım. Ben ona agu diyorum böyle harfleri belirgin şekilde yaparak o da çabalıyo hızlı hızlı nefes alıyo eller kollar hareketlenşyo heyecanlanıyo ama bir kere agu ıgı o tarz bi şey diyo sonra gülüşüyoruz :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…