2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar beni merak etmişsiniz sağolun eksik olmayın kendi ailem bile arayıp sormazken siz merak etmişsiniz beni ❤ eşim aynı şuanda hergün kan sulandırıcı iğne vuruyoruz ya kendi yapıyo ya bana yaptırıyo heryeri mosmor olmuş şekilde hayatımıza devam ediyoruz bide tümör küçültücü ilaç verdiler 1 haftadır kullanıyor 1 ay sonra gidip kontrole gidicek bakalım küçülme varsa. Ya kemoterapiye başlicaklar yada ameliyat dicekler doktor hangisini uygun görürse bakalım ama ameliyat zor olur bence çünkü 4 5 kere ameliyat olduğu için bacağı iyice gerilmiş artık dikiş tutmaz diye düşünüyorum morali çok bozuk kafasına aşırı takıyor bizi başkalarına muhtaç ettiğini düşünüyor 2 aydır evde çalışmıyor. Ailesi sağolsun her ihtiyacımızı karşılıyorlar bebeğe bezini mamasını büyük oğluma ne isterse alıyorlar kızıp ediyorum ama yine onlar var yanımızda benim ailemden bana hayır yokki eşime olsun.. Birkaç ay sonra kaynımın düğünü var çocuklara neyle elbise alıcak onu takıyo kafasına. Elimden geldiğince moral vermeye çalışıyorum ama olmuyo çocuk değil sonuçta onun eline baktığımızı biliyor.. Bu günlerde ağrısı azaldı şükür demekki ilaç işe yarıyor . diyorumki belki bi bakmışsın doktor dicek tümör kalmamış artık hiç bişeye gerek yok rahatsın inşallah diyor. İnanıyorım iyileşicem diyo sana evde alıcam istediğin her eşyayı alıcam sen sadece sabret diyor bu durumda bile bizi düşünüyo garibim :KK43: dua edin arkadaşlarım dualarınıza çok ihtiyacımız var Allah eşimi bize bağışlasın o sağlıklı olsun evine ekmek getirsinde gerisi önemli değil..
Güney hasta oldu 2 3 gecedir gazdan sabaha kadar ağladığı için dün sesi kısıldı üşüttü galiba biraz öksürük var burnuda tıkanıyo sürekli açıyorum inşallah bronsit olmaz pazartesi doktora götürcem işte bizde durumlar böyle sürekli giremesemde aslında hergün burayı okuyorum ama yazdıklarınızı kaçırmışım demekki şimdi gördüm.. Bide kızlar düğüne 2 ay var ve hiç bi elbiseme giremiyorum besili camış gibiyim :KK70: nasıl kilo vericem bildiğiniz bişey varmı sütü azaltmadan işe yarayan :) ❤❤
Canım Allah’ın izniyle atlatacaksınız bunları inşallah 💕

Kiloya çare varsa bende alırım bi dal. Yürüyüşten başla şansımız yok aslında.

@engteacher86 canım iyi ki hatırlattın unutmuştum. Arkadaşlar 3. Ay doktor notlarını atıyorum bunlar bizim değil bir arkadaşımın. Ama baya detaylı olduğu için bize çok yarıyor size de yarar umarım.

Çok faydalı bilgiler attım yine favoriye 💕💕

masallah findiga yaa :)) aynen bizmki de asiri gulec. kendi capinda kucuk kahkahalari bile var :) acaba ilki de mi boyleydi hic hatirlamiyorum ama ona da gulen surat derdik. agu kismi bizde de ayni. var ama cok degil :)

İyi bari ya, saçma sapan evhama kapıldım ne gerekse 🙈

Arka arkaya derken yani sohbet gibi bişey mi:KK53:
Hızlı hızlı nefes alıyor heyecanlanmış gibi, arkasından agulyabiliyor veya karga gibi tuhaf bir ses çıkarıyor. Çok komik:KK53:
Emerken laf atarsam ağzını yaya yaya gülüyor çok hoşuma gidiyor.
Sohbet gibi değilde agu agu agı diye devam ediyorlar bizimki şu an 1’de :) maşallah kuzulara. Benimki bana öyle alıştı ki napıcam bilmiyorum. Maddi durum kötü değil şükür ama eşim keşke ücretsiz izin al dese bana da. Ekim gibi başlarım ben en geç. Ama kendim büyütmeyi çok istiyorum hemde büyüğü okula götürüp getirmeyi falan.

Ankaradan görümcemler geldi bebişi sevmeye, yemeğe aldım artık. Biraz ağlayarak biraz mızırdayarak yemeğimi ve bulaşığımı halletmeme izin verdi kuzu. Gerçi kv baktı tek olsam imkansızdı.

Bir emzirme seansından daha çene düşük moddan yazdım size. Gideyim de çaya katılayım onlara 💕

Merhaba canım bizde de kusmalar mevcut mesela mama sonrasi 1 yemek kasigi falan biraz once 30 cc fazla verdim daha fazla kustu hala 60 cc icebiliyor az ve sık besliyorum bende ilk 6 ay normalmiş aslında hatta kuzenimin kizi 3 yaşında daha yeni bitirdiler kusmayi bu arada kac kilosunuz ayda kac kilo alıyor
Dogum 3600
1. Ay 4050
40 günlük 4250
2. Ayda daha tartilmadi

İlk ay 450 gram aldı, bakalım bu ay sanki biraz daha etlendi. 2. Ay kontrolünde göreceğiz.

Çok kusuyor ve hala yenidoğan gibi her beslenmeden sonra kaka yapıyor diye biraz endiseleniyorum. Zaten yeşil ve mukuslu kaka olayı devam ediyor. Gaz sancilarindan uykuya da dalamıyor. Bakalım boyle boyle büyüyecek diyorlar, inanıyorum ben de.

Gaviscon kullanıyordun sanırım, etkisini gösterdi mi?

Dogum 3600
1. Ay 4050
40 günlük 4250
2. Ayda daha tartilmadi

İlk ay 450 gram aldı, bakalım bu ay sanki biraz daha etlendi. 2. Ay kontrolünde göreceğiz.

Çok kusuyor ve hala yenidoğan gibi her beslenmeden sonra kaka yapıyor diye biraz endiseleniyorum. Zaten yeşil ve mukuslu kaka olayı devam ediyor. Gaz sancilarindan uykuya da dalamıyor. Bakalım boyle boyle büyüyecek diyorlar, inanıyorum ben de.

Gaviscon kullanıyordun sanırım, etkisini gösterdi mi?

Insallah yeterince kilo almıştır canım küçücukler kilo alsinlar diye uğraşıyoruz tabi sağlıklı olsunlarda ben gavisconu duzenli kullanmıyorum bilmiyorum etkisi oldu mu ama bazen artiyor kusmalar bazen azaliyor sanirim az ve sık beslemek mantıklı yoksa çıkarıyor sen sadece anne sutu veriyordun sanirm şu ek.gida donemi nasıl olucak acaba insallah o donemimiz rahat olurda kakalar duzene girer

Hemen panik olma canım. Benim kızın da kalçada sorunu var. Bir radyolog uzman hem sağda hem de solda sorun var dedi, 5 dakikada ultrasonu çekti. Sonra özel pediatri radyologuna gittik. Yarım saat inceledi sadece sağda sorun varmış... bir başka doktora gitmeniz gerekir mutlaka, gidin dememiş olsaydı bile gitmen gerektiğini düşünüyorum
Zaten gidecez ama yıne de morelim cok bozuldu dua edlm bir birimize

Kızlar beni merak etmişsiniz sağolun eksik olmayın kendi ailem bile arayıp sormazken siz merak etmişsiniz beni ❤ eşim aynı şuanda hergün kan sulandırıcı iğne vuruyoruz ya kendi yapıyo ya bana yaptırıyo heryeri mosmor olmuş şekilde hayatımıza devam ediyoruz bide tümör küçültücü ilaç verdiler 1 haftadır kullanıyor 1 ay sonra gidip kontrole gidicek bakalım küçülme varsa. Ya kemoterapiye başlicaklar yada ameliyat dicekler doktor hangisini uygun görürse bakalım ama ameliyat zor olur bence çünkü 4 5 kere ameliyat olduğu için bacağı iyice gerilmiş artık dikiş tutmaz diye düşünüyorum morali çok bozuk kafasına aşırı takıyor bizi başkalarına muhtaç ettiğini düşünüyor 2 aydır evde çalışmıyor. Ailesi sağolsun her ihtiyacımızı karşılıyorlar bebeğe bezini mamasını büyük oğluma ne isterse alıyorlar kızıp ediyorum ama yine onlar var yanımızda benim ailemden bana hayır yokki eşime olsun.. Birkaç ay sonra kaynımın düğünü var çocuklara neyle elbise alıcak onu takıyo kafasına. Elimden geldiğince moral vermeye çalışıyorum ama olmuyo çocuk değil sonuçta onun eline baktığımızı biliyor.. Bu günlerde ağrısı azaldı şükür demekki ilaç işe yarıyor . diyorumki belki bi bakmışsın doktor dicek tümör kalmamış artık hiç bişeye gerek yok rahatsın inşallah diyor. İnanıyorım iyileşicem diyo sana evde alıcam istediğin her eşyayı alıcam sen sadece sabret diyor bu durumda bile bizi düşünüyo garibim :KK43: dua edin arkadaşlarım dualarınıza çok ihtiyacımız var Allah eşimi bize bağışlasın o sağlıklı olsun evine ekmek getirsinde gerisi önemli değil..
Güney hasta oldu 2 3 gecedir gazdan sabaha kadar ağladığı için dün sesi kısıldı üşüttü galiba biraz öksürük var burnuda tıkanıyo sürekli açıyorum inşallah bronsit olmaz pazartesi doktora götürcem işte bizde durumlar böyle sürekli giremesemde aslında hergün burayı okuyorum ama yazdıklarınızı kaçırmışım demekki şimdi gördüm.. Bide kızlar düğüne 2 ay var ve hiç bi elbiseme giremiyorum besili camış gibiyim :KK70: nasıl kilo vericem bildiğiniz bişey varmı sütü azaltmadan işe yarayan :) ❤❤
Allah yar ve yardmcinz olsn canm.kotu gunlerde gecer elbet birazcik sabir

Çok geçmiş olsun canım,Allah tez vakitte şifa versin inş eşine.ameliyata, kemoterapi ye gerek kalmadan sağlığına kavuşsun inş.

2 gundur bizde de durum ayni. Ben de 2.ay aşılarindan herhalde diye avutmaya calisiyordum kendimi ama herkeste var ayni durum demek ki. Tuhaf olan boyle degildi onceden yeni basladi bu huylar. Ogretmen arkadaslar gelecek ramazandan once 2 farkli okul ayri ayri kalabalik misafirleri ben nasik agirlarim biyle devam ederse bilmiyorum. Canim cok sıkkın. Kucakta uyuyo sadece yoksa ciyak ciyaj. Ben bir is yapamiyirum. Offf bu boyle gidemez ama yaa
Benzer durum demekki herkeste var.Misafir geleceği zaman yok mu sana yardima gelecek olan. Yada birilerine yaptırabilirsin ya da hazır birseyler alabilirsin sonucta kalabalık misafir ağlak çocukla zor olur ben kendi yemeğimizi bile zor yapıyorum.
Günaydın kızlar. Biz de atak haftasındayız. Gece 1.5 saatte bir uyanıyor beyfendi. Günde 16/17 saat uyuyan bu bebeler nasıl bu kadar uykusuz bırakıyor, akıl alır gibi değil.

İkinci atak döneminden günaydınn. Sürekli memede asya hanım ama sadece 5 dk aktif emiyo sonra ağzında dolandırıyo bekletiyo. Yrın idrar yolu için kontrolümüz var inşallah geçmiştir :KK43:
Ataklar bizimdr fena geçiyor. Ne düzen kaldi ne birşey;(

@engteacher86 canım iyi ki hatırlattın unutmuştum. Arkadaşlar 3. Ay doktor notlarını atıyorum bunlar bizim değil bir arkadaşımın. Ama baya detaylı olduğu için bize çok yarıyor size de yarar umarım.

Sağol canım. Hepsini yapmak mümkün değil, hele ki uyku kısmını :KK57:
Ama bizi nelerin beklediğini bilmek güzel.

İlk yavrm16ocak 2016 yas olark kucukuz:)) bnde evlnmeden once istanbuldaydm avrupa yakasnda

Evet 2 yaş büyük benimki:)
Ben de Avcılar'da çalıştım 4 sene evlenmeden önce.

Merak etmiştik canım, iyi oldu haber verdiğin. Allah şifa versin eşine. İnşallah kimseye muhtaç olmadan eşin başında çok güzel bir hayatınız olur. Mal mülk gelir gider. Önemli olan sağlık ve huzur.

Sohbet gibi değilde agu agu agı diye devam ediyorlar bizimki şu an 1’de :) maşallah kuzulara. Benimki bana öyle alıştı ki napıcam bilmiyorum. Maddi durum kötü değil şükür ama eşim keşke ücretsiz izin al dese bana da. Ekim gibi başlarım ben en geç. Ama kendim büyütmeyi çok istiyorum hemde büyüğü okula götürüp getirmeyi falan.

Ben çok uzun vadeli planlar yapmıyorum canım bu ara. Çok fena tepem atık, gece uykuları fena bozuldu bizim.
Büyüdükçe düzene girer dedik daha da battı her şey. Bu saatte hala sallıyorum ve mızık mızık uykusu var ama uyumuyor. Dışarı çıkardık bugün yorulsun diye, iyice hortladı çocuk.
Valla insan şu yaşadıklarını kolay unutuyor ki bir daha yapıyor bu deliliği. Bir daha şu ilk 1 yılı unutup çocuk isteyeni eşşekler tepsin:KK67:

Canım iyi yapmışsın
Aldıkları para sonuna dek helal sütünün yemesine de sevindim inşallah güzel haberlerle gelirsin

Canım isyan etme ne yapcan hepimizin ayrı sorunları var böyle böyle büyüyecek yavrular. Ben artık isyan etmiyorum. Bizim de akşam gaz sancılarımız var. Abartmıyorum her akşam araba ile gezdiriyoruz. Elimiz ayağımıza dolanıyor eşimle ağlayınca. Çok zor ama geçecek

Canım önce sevinmiştim sen yalnız kalmayacaksın gelecekler diye ama seni daha çok sinir ettiler demek.

Bizim ki de agu agu diyor cok tatlı 😊

Canım benımki gunduz uyumuyo çok zorlanıyorum iş yapamıyorum
Haklisin canım bazen tak ediyor insanaValla araba olayi iyimis bizimki de araba olsa susar büyük ihyimal bizde kucakta hafif arabada sarsilir gibi hareket ettirince susuyor.

Insallah yeterince kilo almıştır canım küçücukler kilo alsinlar diye uğraşıyoruz tabi sağlıklı olsunlarda ben gavisconu duzenli kullanmıyorum bilmiyorum etkisi oldu mu ama bazen artiyor kusmalar bazen azaliyor sanirim az ve sık beslemek mantıklı yoksa çıkarıyor sen sadece anne sutu veriyordun sanirm şu ek.gida donemi nasıl olucak acaba insallah o donemimiz rahat olurda kakalar duzene girer
İnşallah.
Bizimkini ben 3 saatte bir emzireyim diyorum ama gündüz iki saatte bir emmek istiyor.onda da doysa bile memeyi bırakmıyor, sonrası iste kusmalar kakalar...

Merhaba,
Sizler bebeklerinizi uyuturken ne giydirip ne örtüyorsunuz? Olduğunuz yerin hava durumuyla birlikte yazabilir misiniz?

Bir de iki ay oldu ben uşağı bezlemeyi beceremiyorum, günde iki uç kere idrarı taşıyor. Dikkat de ediyorum ama, sizin taktiklerini nedir? Simdi iki numara Goon kullanıyorum. O epey büyük ama daha az tasiriyor. Sleepy 2 numarada ve prima 1 numarada sürekli taşırma oluyordu.

Son olarak, kusmalara doyamayan bir bebem var, herkes normal diyor ama bana fazla geliyor zaten kilosu geriden geliyor. Kusan bebeklerin anneleri, Sizinkiler ne kadar kusuyor?
Ben örnek vereyim, emzirdikten sonra gaz çıkarıp dik tutmaya çalışıyorum o arada tahminen 1-2 yemek kaşığı sindirilmemiş süt kusuyor sonra altını açarken veya oynarken de o miktarlarda kusuyor 1-2 kere. Daha sonra da süt kesiği kusuyor. Aksam üzeri yarim cay bardağına yakin kustugu oluyor 1 seferde. Gaviscon da kullanıyoruz ama pek etkili olmadı.

Çok soru sordum ama sizin tecrübelerinizden faydalanmayı çok isterim.
Teşekkürler.
Bizim evin isis 22,4-23,5°C nemde %50 civarı. 2 tane triko battaniye örtüyporum fazlasıyla terliyor.Bizdede reflü var baya kusuyor kaşık falan değil sanki her kusyugunda fincanla kusuyor. Bez büyük geliyorsa tasma sebebi ondandır yada aşırı yapıyordur bezin taşıma kapasitesini asıyordur

Allah yardımcınız olsun. Eşinde tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah güzel günler gelir biranönce. Zayıflamanın çaresini bilmiyorum bende hamilelikte bu kadar kilo almamıştım. Bir camışta ben oldum süt olsun diye ha bire yersem olacağı bu

Merhaba,
Sizler bebeklerinizi uyuturken ne giydirip ne örtüyorsunuz? Olduğunuz yerin hava durumuyla birlikte yazabilir misiniz?

Bir de iki ay oldu ben uşağı bezlemeyi beceremiyorum, günde iki uç kere idrarı taşıyor. Dikkat de ediyorum ama, sizin taktiklerini nedir? Simdi iki numara Goon kullanıyorum. O epey büyük ama daha az tasiriyor. Sleepy 2 numarada ve prima 1 numarada sürekli taşırma oluyordu.

Son olarak, kusmalara doyamayan bir bebem var, herkes normal diyor ama bana fazla geliyor zaten kilosu geriden geliyor. Kusan bebeklerin anneleri, Sizinkiler ne kadar kusuyor?
Ben örnek vereyim, emzirdikten sonra gaz çıkarıp dik tutmaya çalışıyorum o arada tahminen 1-2 yemek kaşığı sindirilmemiş süt kusuyor sonra altını açarken veya oynarken de o miktarlarda kusuyor 1-2 kere. Daha sonra da süt kesiği kusuyor. Aksam üzeri yarim cay bardağına yakin kustugu oluyor 1 seferde. Gaviscon da kullanıyoruz ama pek etkili olmadı.

Çok soru sordum ama sizin tecrübelerinizden faydalanmayı çok isterim.
Teşekkürler.
Canım benim ev 24 derecede sabit kısa kollu citcitci badi giydiriyorum üstünede pijama takımı bir tanede çorap üstünede tek battaniye biraz kalın örtüyorum ben prima premium care kullanıyorum 2 numara tasma sızma yapmıyor kızımin 5300 kilosu kusmaya gelince fazla kusuyor benimki o konuda birşey diyemeyeceğim

X