2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar bugün annem geldi, gündüz emzirip ona verdim, ben de uyudum. Güzel dinlendim valla. Bebişin atak haftası ve hep ilgi bekliyor şu an. Yarın mevlidimiz var hayırlısıyla, onu da atlattık mı tamamdır. Yıkadık bizim Sıpayı şimdi uyutuyorum, inşallah uyur hemen.
Siz mevlid yapmamış mıydınız karıştırdım mı ben?

Bizde bugün ilk kez dışarı çıktık kızlarla 👩‍👧‍👧👩‍👧‍👧

Büyük kuzu anne çok sıkıldım diyince küçüğü giydirdim avm ye gittik, bi oyuncak aldık, yemek yedik, sonra kum havuzunda oynamak istedi kuzum onu beklerken emzirdim kuzumu da, problemsiz ni şekilde eve döndük. Minik sabit kalınca biraz ağladı o yüzden mümkün olduğunca bebek arabasında sabit kalmamaya çalıştık :)

Hava güzel olursa bundan sonra evde durmayız bizde. Büyük kuzu eve tıkılıp kalıyor yazık, parka falan gideriz artık bizde.

Hadi gözünüz aydın, normal hayata dönmüşsünüz:)
Benimki de arabada uyuyor ama sabit durursan anında uyanıyor. Bir yerde durmadan tabana kuvvet gezeceksin hanımla:)
Büyük kızım eve kapandı ben de çok üzülüyorum ama elden bir şey gelmiyor, zaten Ankara'ya da yaz gelemedi daha, hava buz gibi bir yere çıkılmıyor. Mayıs'ta memlekete gitcez orda oynar artık parka falan çıkarız benim minik de az büyümüş olur inşallah daha rahat durur arabasında.

Sizin boyunuzun maşallahı varmiş bizimkikac bilmiyorum inan gunduzleri bende oyleyim bi kosturmaca gidiyor gugunduz parca parca uykular hani tam bir duzen yok daha ama gece 11 le 3 arasi uyuyor ona şükür ben islerimi hallediyorum şöyle eşimin isi rahat biraz sabah 10 a kadar evde 7 ila 10 arasi çoğu isimi hallediyorum tabikostura koştura bikac aya daha rahatlariz ama
Biz biraz uzunuz eşimle bize çekcek inş 😊 ama boyuna göre zayıf kalıyor millet ah yazık zayıf doymuyor bu çocuk diyor tabi moraller sıfır. Sağlıklı olsunlar da ne yapalım kilo önemli değil.
Benim eşimin de işi rahat çok şükür o da 9-10 gibi gidebiliyor, bazen erken geliyor mamasini veriyor oyalıyor o arada yemek yiyip duş alıyorum ancak.. annemlerin evi uzak ama sağolsun haftada bikac gün gelip evimi topluyor 2 günlük yemeğimi yapıyor allah razı olsun 4 gözle bekliyorum walla. Ben bekarlıkta çok rahata alismisim evlilikte de eşimle 3 yıl gezdik tozduk yan gelip yattik bide yaşlanmışız :KK70: bebegimiz eve neşe getirdi dünyanın en güzel şeyi <3 binlerce şükür. Bide böyle dokulmesek iyiydi :p

Mutlu1anne Mutlu1anne Benim ilk oğlan küçükken oda öyleydi .Başkalarına karşı çok ilgilydi.Biraz büyüdü bu sefer yakamdan düşmedi.Hatta öyle bi zaman gelecek ki mesela bi kere anne diye bagırıo ben kurban olurumm söyle diyorum ikinci kere anne diyo buyur annem diyorum 3.kere bagırıo efendim annem 4.kere bagırdıgında ne neeee neee söyle diyorum arkası kesilio😂😂Yani sana karşı öyle ilgili olacak ki .Sadece zman canım sabırlı olman lazım annelik böyle hep uçlarda yaşanıyor

YAaa ne tatlı anlatmışsın:) çok doğru diyorsun annelik hep en uçlarda yaşanıyor ortası yok bu işin. İnşallah bende birgün asya tamam artık git birazda halan ilgilensin günlerine gelebilirim:) bu arada işe başlıyormuşsun kıyamam ya hemende zaman geçmiş Allah yardımcın olsun canım her şey onların geleceği için .

Selam kızlar.
Sabah 5'te uyduğumuz gecenin üstüne kabus gibi geçti dün. AKşam 9 buçukta uyutup bebeyle birlikte yatmışım. Nasıl uyumuşuz ama o uykusuzluğun üstüne. Bugün de fazla uykudan sersem oldum, başım ağrıdı. İnsanoğluna yaranılmaz ayol:KK53:
Pazartesi gününden beri yıkamamıştım cimcimemi, salı günü aşı olduk zaten ondan bekledim. Bu akşam yıkadık rahatladık. Bu arada ben artık duşun altında yıkıyorum kızımı. Havlu serip bacaklarımın üstüne, tabureye oturuyorum. Akan suyun altında çok rahat oluyor. Hem kirli suda yatmamış oluyor, içim daha rahat ediyor böyle.
Molfix, Pure&Soft diye bir bebek bezi çıkarmış. Zaten Molfix kullanıyorduk, deneyeyim dedim geçen gün aldım trendyol'dan. Bugün geldi. Prima'nın yeşili ve premium care'i gibi olmuş aradaki fark. Normal Molfix'den çok daha güzel. Yüzeyi pamuklu yumuşacık, sıvı kakayı çok daha iyi emmiş. Normal Molfix'in 188'lisi 105 lira, Molfix Pure&Soft 140'lısı 105 lira. Biraz fiyat farkı var ama değer bence. Görüp denemek isteyen olursa düşünmeden alabilir, çok beğendim ben.
Mutlu1anne Mutlu1anne canım sağol. Normal ağlaklığımıza döndük diyelim:confused:
F Fiko78 Biz ailecek bayılıyoruz kefire. İnşallah yeni üyemiz de sever :) Ben de mayalıyorum evde. En doğal halinde kullanmayı seviyorum böyle şeyleri. Ev yoğurdu ve kefir kafi benim için.
Ya bende o bezi almayı düşünüp sana yazacaktım molfix kullandığını biliyorum 3 numaraya geçince normal molfix aldık pek memnun kalmadım tuhaf bi kokusu var bende hepsiburada sitesinden sipariş Edicem bilgilendirme için thanks 😬

Hadi gözünüz aydın, normal hayata dönmüşsünüz:)
Benimki de arabada uyuyor ama sabit durursan anında uyanıyor. Bir yerde durmadan tabana kuvvet gezeceksin hanımla:)
Büyük kızım eve kapandı ben de çok üzülüyorum ama elden bir şey gelmiyor, zaten Ankara'ya da yaz gelemedi daha, hava buz gibi bir yere çıkılmıyor. Mayıs'ta memlekete gitcez orda oynar artık parka falan çıkarız benim minik de az büyümüş olur inşallah daha rahat durur arabasında.
Aynı durumlar canım seninle, AVM’ye götürmek istemezdim ama havalar yüzünden maalesef kapalı alana girdik. İnşallah düzelsin bizde parka gideriz 💕💕

Ya bende o bezi almayı düşünüp sana yazacaktım molfix kullandığını biliyorum 3 numaraya geçince normal molfix aldık pek memnun kalmadım tuhaf bi kokusu var bende hepsiburada sitesinden sipariş Edicem bilgilendirme için thanks 😬

Ben de 3 numara alıyorum. Zaten Molfix'in o 1-2 numaradaki beyaz paketin devamı yok. Yeşil'e geçiyor 3 numarada. Yeşil Molfix'in 188'lisini, Pure&Soft'un da 140'lısını aldım. İkisi de 105'er lira Trendyol'da. Bundan sonra Pure&Soft ile devam ederim gibi duruyor. Yeşilden bana bir koku gelmedi ama neden öyle oldu ki acaba sizinki :KK64:

Aynı durumlar canım seninle, AVM’ye götürmek istemezdim ama havalar yüzünden maalesef kapalı alana girdik. İnşallah düzelsin bizde parka gideriz 💕💕

Biz daha hiç avm'ye girmedik bakalım, bayramlık almak için mecbur gircez. Bayram çok yaklaşmasın Mayıs içinde alalım diyorum sonra çok kalabalık oluyor mağazalar, kapısından girilmiyor 2 çocukla hiçbir şey alamam. Parklara da gideceğimiz günler gelecek canım havalar ısınsın da.

Bizde bugün ilk kez dışarı çıktık kızlarla 👩‍👧‍👧👩‍👧‍👧

Büyük kuzu anne çok sıkıldım diyince küçüğü giydirdim avm ye gittik, bi oyuncak aldık, yemek yedik, sonra kum havuzunda oynamak istedi kuzum onu beklerken emzirdim kuzumu da, problemsiz ni şekilde eve döndük. Minik sabit kalınca biraz ağladı o yüzden mümkün olduğunca bebek arabasında sabit kalmamaya çalıştık :)

Hava güzel olursa bundan sonra evde durmayız bizde. Büyük kuzu eve tıkılıp kalıyor yazık, parka falan gideriz artık bizde.
Ohh ne guzel dışarı cikmissiniz canım artık gezin bence havalarda ısınıyor bizde evde oturmayi düşünmüyoruz bakalim bizim küçük hanım ne kadar izin verirse artık
Biz biraz uzunuz eşimle bize çekcek inş 😊 ama boyuna göre zayıf kalıyor millet ah yazık zayıf doymuyor bu çocuk diyor tabi moraller sıfır. Sağlıklı olsunlar da ne yapalım kilo önemli değil.
Benim eşimin de işi rahat çok şükür o da 9-10 gibi gidebiliyor, bazen erken geliyor mamasini veriyor oyalıyor o arada yemek yiyip duş alıyorum ancak.. annemlerin evi uzak ama sağolsun haftada bikac gün gelip evimi topluyor 2 günlük yemeğimi yapıyor allah razı olsun 4 gözle bekliyorum walla. Ben bekarlıkta çok rahata alismisim evlilikte de eşimle 3 yıl gezdik tozduk yan gelip yattik bide yaşlanmışız :KK70: bebegimiz eve neşe getirdi dünyanın en güzel şeyi <3 binlerce şükür. Bide böyle dokulmesek iyiydi :p
Ne guzel bak annen geli p yardim ediyormuş zaten şurada yasayacagimiz sıkıntı ne kadardır ki demi benim temizlik yemek falan bana bakiyor zorluyor beni ama Ramazan oncesi kadın çağırıp dip köşe yaptiricam kafam rahatlar en azindan senin ilk bebek mi ? Rahatliga alistikdan sonrazor oluyor cidden

Günaydın kızlar dün asi bizi cok huysuz yaptı gece 1 saat kucağımda uyutmak için uğraştım gazi da vardi ayni zamanda. Sonra uyudu şükür. Bu arada oğlum nesnelere vurmaya başladı büyüdüğünü görmek güzel anakucagindaki çıngıraklı oyuncaklara bakışı değişti vurmaya başladı aguyu zaten 1 aydır diyor ellerini açıyor kavrıyor. Her ay onla bende büyüyor gibiyim. Birde 5 dakka da memede doyuyo sizinkilerde öyle mi?
Umut en baştan beri 5 dj ancak emer.
Bende çıngırak tarzı var bi atafı beşikte bir tarafı kolunda takılı hareket ettikçe ses çıkıyor tekrar tekrar yapıyor ve onunla konusuyor :KK70:
Bide agzından emzıgi eliyle yitip çıkarıyor elini yalıyor sıpa

Kızlar benim oğlan parmağını keşfetti cokur cokur emiyor. Büyük oğlum da 3,5 yaşına kadar parmak emmişti. Emzik veriyorum aslında 1 aydan beri hemen de aldı ama şimdi onu atıp parmağını emiyor. Dünden beri uykuya öyle geçiyor aslında iyi birşey ama emziği bıraktırmak her zaman için parmaktan daha kolay geliyor bana bakalım ne yapıcam.
Benim oğlan da aynı canım eliyle yitip çıkarıyor emziği elini yalıyor fark edince hemen çekip emziği veriyorum

Umut en baştan beri 5 dj ancak emer.
Bende çıngırak tarzı var bi atafı beşikte bir tarafı kolunda takılı hareket ettikçe ses çıkıyor tekrar tekrar yapıyor ve onunla konusuyor :KK70:
Bide agzından emzıgi eliyle yitip çıkarıyor elini yalıyor sıpa
Benimki de bugün gozlugumu gözümden çıkardı ıyice büyüdük biz diyorlar. Benimki uslu diyordum huy degistirdi resmen yarım saattir sallıyorum uyuyor bırakınca uyaniyo kolda dermanim kalmadı artik:KK43:

Benimki de bugün gozlugumu gözümden çıkardı ıyice büyüdük biz diyorlar. Benimki uslu diyordum huy degistirdi resmen yarım saattir sallıyorum uyuyor bırakınca uyaniyo kolda dermanim kalmadı artik:KK43:
Sıpa ya bakk :) beyaz gürültü var canım bizde işe yarıyor onu dene istersen.
şükür uyudu bizim bebe de fırsat varken uyuyım demedim bende msj birikmiş okym de yatcam insallah bn yatana Umut uyanmaz

Ohh ne guzel dışarı cikmissiniz canım artık gezin bence havalarda ısınıyor bizde evde oturmayi düşünmüyoruz bakalim bizim küçük hanım ne kadar izin verirse artık

Ne guzel bak annen geli p yardim ediyormuş zaten şurada yasayacagimiz sıkıntı ne kadardır ki demi benim temizlik yemek falan bana bakiyor zorluyor beni ama Ramazan oncesi kadın çağırıp dip köşe yaptiricam kafam rahatlar en azindan senin ilk bebek mi ? Rahatliga alistikdan sonrazor oluyor cidden
Evet canım ilk bebek 34 yaşımda evlendim 38 yaşımda doğurdum tedaviyle oldu eşim de 42. Senin yasin kac cnm 2.çocuk mu? Temizliğe çağır birini ben de çağırıyorum hiç stres yapma 2-3 ay yardım alırız sonra yine işlerimizi kendimiz hallederiz allahin izniyle. Düzenimiz kurulur. Benim bebeğim çok az uyuyor uyanıkken de kendi kendine oyalanma sessiz durma olayı hiç yok illa yatağında sallıycam kucağımda gezdiricem devamlı emziricem. O kadar emmeye neden doyamıyor bilmiyorum saati geldigi an mama için ağlıyor

Canım o ana rahmine düştüğü andan beri nazli :KK66:
Ay aynen teyzesi hiç sorma ya neler çektirdi bana :))

Arkadaşlar gece bebeğinizi uyandırıp besliyor musunuz? Dün ben ona bıraktım tam 6 saat emmedi. Son zamanlarda kilo alımı da azalmış gibi. Bilemedim ne yapacağımı..
Canım doktorlar 3 saatten fazla aç bırakmayın diyor. O kadar uzun süre aç kalmasın bebek.

Jannefel Jannefel canim benim ablam iki aylikkn bebegi calismaya basladi sabah sekiz aksam 5 haftada bes gun calisti suan cocugu bir yasinda o isteyken hep mama verildi sutu sagacak kadr yoktu haftasnuda mama arti meme seklinde gitti memeye duskun hala ek gidya gecnce sende mamayi azaltablrsn belki. Soylemleri cok.kafana takma bir suru calisan annenin bebegi mama iciyor memeyide anne gelnce aliyor

X