2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Canim bizde de durumlar öyle sen kac cc mama veriyorsun bana dr 3 saatte biremzir sonra mama ver dedi ama.benim kiz 3 saati beklemiyor 3saatte bir 60 cc mama aliyor 90 yapsam 30u kalıyor muhakkak o 3 saatte de ara ara emiyor ben memeyi bırakıcagini sanmiyorum sanki bpyle gidecek gibi
Bize de 4 saatte bi 90 cc verin dedi Dr ama gündüz 4 saati beklemiyor 2.5 saatte ağlıyor 75 cc veriyordum ama artık 2 aylık oldu 90 bile az dedi Dr 100 e çıkar dedi 😢 azaltacagimiza artıyor boyuna. Aralarda hep emiyor. Uyanınca da uyurken de hep meme istiyor. Memeyi bırakmayacağını bilsem 120 veririm yeter ki aç kalmasın ya. Üzülmekten harap oldum. Seninki kaç aylık?

Canlar bizde geç gelen aşımızı olduk bugün. Yazık yavrumun canı çok yandı biraz ağladı uyudu ama uyandıktan sonra ağlama krizlerine girdi. Yüzü gözü kıpkırmızı oldu ağlamaktan nefesi kesilecek duruma geldi, belli ki aşı yerleri çok acıyor zor sakinleştirdim. Baktım çatlayacak çocuk bir çay kaşığı Calpol verdim ağrısı geçsin diye, bir de memeyi pek alası yok 5 dk anca emiyor. Bugün zor geçecek belli, bakalım gece neler olacak.
Bu arada 5 kilo olmuş bizim oğlan, boyu da 55 cm. Bu ay 900 gram almış çok şükür.
Aynısı benimm kıza oldu calpol verdik öyle uyudu sonrasında da ağrıyan aşı yerine kolonyalı pamuk bastırdık sağlık ocağındaki hemşire söyledi.sağ bacağındaki aşı yeri kızarmıştı zaten oynatıkça acı acı ağlamıştı 😢

Ya aslında eczanelerde bir sürü marka probiyotik var onlardan alip kullansam dedim ama onlar ne kadar güvenilir olur acaba bilemedim avrupada sezeryan dogum ile doğan bebeklere probiyotik veriyorlarmış damla seklinde bende diyorum ben içeyim bebege de gecsin sonuçta bana da lazım probiyotik zaten bağırsak sıkıntısı olan biriyim hassas bağırsak sendromum var. Senin probiyotik ismini tekrar söyler misin cnm eczaneden isteyeyim onu fiyat önemli değil iyi gelsinde.
Canim probyotk kullancksn benm sana tavsiyem kefir kardesligi grubna uye ol facebktan kefr mayasi al kendne mayala kefr ic cok faydali en guzel probytk yuzde yuz etkili diyebilirim ilaclardan cok daha guvenlr

Bize de 4 saatte bi 90 cc verin dedi Dr ama gündüz 4 saati beklemiyor 2.5 saatte ağlıyor 75 cc veriyordum ama artık 2 aylık oldu 90 bile az dedi Dr 100 e çıkar dedi 😢 azaltacagimiza artıyor boyuna. Aralarda hep emiyor. Uyanınca da uyurken de hep meme istiyor. Memeyi bırakmayacağını bilsem 120 veririm yeter ki aç kalmasın ya. Üzülmekten harap oldum. Seninki kaç aylık?
Biz haftaya 2 aylik olucaz canım bana dr ne kadar istiyorsa ver demişti bende oyle yaptim yanliz benim kiz memeyi de cok seviyor 60 i 90 yaptigimds içmiyor kilo alimi normal gidiyor cok şükür memeyi birakip birakmiyacagini kestiremiyoruz malesef yoksa 120yi iciyorsa ver diycem bende ama o riske girmek istemiyosun sende hakli olarak kilo alimi normalse 90 la gidin ama buyudukleei icin mecbur artirmak lazim

Canim probyotk kullancksn benm sana tavsiyem kefir kardesligi grubna uye ol facebktan kefr mayasi al kendne mayala kefr ic cok faydali en guzel probytk yuzde yuz etkili diyebilirim ilaclardan cok daha guvenlr
Ictim cnm onu da bir süre sut ürünleri oldugu icin o 'da iyi gelmiyor oğluma iciriyorum ama kefir kendim mayaliyorim birde bu hapi deneyim bakalim nasil olacak

Biz haftaya 2 aylik olucaz canım bana dr ne kadar istiyorsa ver demişti bende oyle yaptim yanliz benim kiz memeyi de cok seviyor 60 i 90 yaptigimds içmiyor kilo alimi normal gidiyor cok şükür memeyi birakip birakmiyacagini kestiremiyoruz malesef yoksa 120yi iciyorsa ver diycem bende ama o riske girmek istemiyosun sende hakli olarak kilo alimi normalse 90 la gidin ama buyudukleei icin mecbur artirmak lazim
Kilo alımı sınırda canım. Çok şükür boyu iyi 61 cm ama kilo 4800 civarı. Aşırı hareketli Dr u bile hiç durmuyor diyor. Gunduz uykumuz yok gece devamlı kalkıyoruz. Hiçbir iş yapamıyorum valla pestilim çıktı :KK70: seninki de öyle mi? Emmeyi inanılmaz seviyor düşkün. Ama anlamıyorum 2-3 saatte bi mama için ortalığı yıkıyor.

Canım çok çok geçmiş olsun aynı zamanda maşallah güzel büyümüş güney paşa:)
Sağol canım benim :KK68:

Aynısı benimm kıza oldu calpol verdik öyle uyudu sonrasında da ağrıyan aşı yerine kolonyalı pamuk bastırdık sağlık ocağındaki hemşire söyledi.sağ bacağındaki aşı yeri kızarmıştı zaten oynatıkça acı acı ağlamıştı 😢
Kıyamam ya zor oluyor bazen bu aşılar, bizimki şimdilik sakinleşti inşallah böyle atlatırız

@Karabiberim123 uğramamışsın, sanırım emzirme danışmanı işleri devam.

@Sulemrahkuzeyy sen nerelerdesin? Yanlış mı etiketledim ya yoksa Sulemrahkuzey Sulemrahkuzey miydi?

white_chocolate_mocha white_chocolate_mocha kız sende arada girip nokta atışı bilgi verip gidiyosun :)

@engteacher86 bende senin kuzunun aç olduğunu sanmıyorum boşuna içine şüphe düşürme.
Hahaha ayy güldürdün beni:)) Ya aslında okadar yazmak istiyorumki ama telefonu zor alıyorum elime :) Bazen cevap bile veremiyorum bana yazılanlara ama okuyorum:) Bizim sıpa ishal oldu bu ara sanırım sulardan geçen banyo yaparken azcık yuttu.Gündüz gözler açık bakıo bize. Bide işe başlayacagım okadar streliyim ki anlatamam .

Kızlar benim oğlan parmağını keşfetti cokur cokur emiyor. Büyük oğlum da 3,5 yaşına kadar parmak emmişti. Emzik veriyorum aslında 1 aydan beri hemen de aldı ama şimdi onu atıp parmağını emiyor. Dünden beri uykuya öyle geçiyor aslında iyi birşey ama emziği bıraktırmak her zaman için parmaktan daha kolay geliyor bana bakalım ne yapıcam.

Mutlu1anne Mutlu1anne Benim ilk oğlan küçükken oda öyleydi .Başkalarına karşı çok ilgilydi.Biraz büyüdü bu sefer yakamdan düşmedi.Hatta öyle bi zaman gelecek ki mesela bi kere anne diye bagırıo ben kurban olurumm söyle diyorum ikinci kere anne diyo buyur annem diyorum 3.kere bagırıo efendim annem 4.kere bagırdıgında ne neeee neee söyle diyorum arkası kesilio😂😂Yani sana karşı öyle ilgili olacak ki .Sadece zman canım sabırlı olman lazım annelik böyle hep uçlarda yaşanıyor

Hahaha ayy güldürdün beni:)) Ya aslında okadar yazmak istiyorumki ama telefonu zor alıyorum elime :) Bazen cevap bile veremiyorum bana yazılanlara ama okuyorum:) Bizim sıpa ishal oldu bu ara sanırım sulardan geçen banyo yaparken azcık yuttu.Gündüz gözler açık bakıo bize. Bide işe başlayacagım okadar streliyim ki anlatamam .

Yaa iş vakti geldi mi 😔😔 oğluşa geçmiş olsun canım kızlar diyodu banyoya bile dikkat etmek lazımmış gerçekten. Allahım kolaylık versin hemen alışırsınız inşallah.

Kızlar benim oğlan parmağını keşfetti cokur cokur emiyor. Büyük oğlum da 3,5 yaşına kadar parmak emmişti. Emzik veriyorum aslında 1 aydan beri hemen de aldı ama şimdi onu atıp parmağını emiyor. Dünden beri uykuya öyle geçiyor aslında iyi birşey ama emziği bıraktırmak her zaman için parmaktan daha kolay geliyor bana bakalım ne yapıcam.
Yaa minnoş ne tatlı oluyorlar parmak emerken 😇😇

Yeğenim de emerdi hatta kaç yaşına kadar emdi. Parmağı diğerinden inceydi hatta çok tatlıydı ama ya 💕💕

Bizde bugün ilk kez dışarı çıktık kızlarla 👩‍👧‍👧👩‍👧‍👧

Büyük kuzu anne çok sıkıldım diyince küçüğü giydirdim avm ye gittik, bi oyuncak aldık, yemek yedik, sonra kum havuzunda oynamak istedi kuzum onu beklerken emzirdim kuzumu da, problemsiz ni şekilde eve döndük. Minik sabit kalınca biraz ağladı o yüzden mümkün olduğunca bebek arabasında sabit kalmamaya çalıştık :)

Hava güzel olursa bundan sonra evde durmayız bizde. Büyük kuzu eve tıkılıp kalıyor yazık, parka falan gideriz artık bizde.

Maşallah canım bizimkide aksam 7-10 arasi huzursuzluğu var baya bende 8 gibj banyo yaptırıp masaj yapiyorum o rahatlatıyor ama aralıksız uyumak bizim için imkansız. Sabaha kadar 3 kez kalkiyor üstelik sabah 5 gibi uyandı mı ikinnaktan mirildanmaktan yaklasik 1.5 saat uyuyamıyor ve fiks sabah 7de uyanır. Gündüz de kuş uykusu 1 saat uyuduğu zaman dilimini tutturabilirsem bende uyuyorum biraz.

Canım poposunu aparatin içine sabitleyip ayaklarini m seklinde dışarı cikariyorsun o zaman daha rahat oluyor. Videodada öyle göstermis. 2 saat icinde durduktan sonra bi cikar emzir altını değiştir geri koy.Bendede var böbrek ağrısı zaten hamileliktede genişleme vardı benimde gitmem lazım ama hiç gidesim yok.
canm bacakları kırılacak gibi oluyor kalçasını çıkarırım diye korkuyorum gerçi içinde durunca da içim rahat değil aparatsız kullanım daha kolay olacak galiba.Böbreğime de şikayetlerimi dinleyince bana da hamileyken genişleme olmuştur dedi ama.kist varmış sende git canm büyük ihtimal düzelmiştir doğum sonrası

Kilo alımı sınırda canım. Çok şükür boyu iyi 61 cm ama kilo 4800 civarı. Aşırı hareketli Dr u bile hiç durmuyor diyor. Gunduz uykumuz yok gece devamlı kalkıyoruz. Hiçbir iş yapamıyorum valla pestilim çıktı :KK70: seninki de öyle mi? Emmeyi inanılmaz seviyor düşkün. Ama anlamıyorum 2-3 saatte bi mama için ortalığı yıkıyor.
Sizin boyunuzun maşallahı varmiş bizimkikac bilmiyorum inan gunduzleri bende oyleyim bi kosturmaca gidiyor gugunduz parca parca uykular hani tam bir duzen yok daha ama gece 11 le 3 arasi uyuyor ona şükür ben islerimi hallediyorum şöyle eşimin isi rahat biraz sabah 10 a kadar evde 7 ila 10 arasi çoğu isimi hallediyorum tabikostura koştura bikac aya daha rahatlariz ama

Bizde bugün ilk kez dışarı çıktık kızlarla 👩‍👧‍👧👩‍👧‍👧

Büyük kuzu anne çok sıkıldım diyince küçüğü giydirdim avm ye gittik, bi oyuncak aldık, yemek yedik, sonra kum havuzunda oynamak istedi kuzum onu beklerken emzirdim kuzumu da, problemsiz ni şekilde eve döndük. Minik sabit kalınca biraz ağladı o yüzden mümkün olduğunca bebek arabasında sabit kalmamaya çalıştık :)

Hava güzel olursa bundan sonra evde durmayız bizde. Büyük kuzu eve tıkılıp kalıyor yazık, parka falan gideriz artık bizde.
Oh ne güzel açılışı yapmışsınız:)) seninde kafan dağılmıştır.
canm bacakları kırılacak gibi oluyor kalçasını çıkarırım diye korkuyorum gerçi içinde durunca da içim rahat değil aparatsız kullanım daha kolay olacak galiba.Böbreğime de şikayetlerimi dinleyince bana da hamileyken genişleme olmuştur dedi ama.kist varmış sende git canm büyük ihtimal düzelmiştir doğum sonrası
Gecmis olsun canım. Gecici birsey mi peki kist.Dursun biraz daha canım ufaklikla hastaneye gitmek istemiyorum. Genişleme küçülüyordur diye düşünüyorum bende.Birsey olmuyor kız esim oyun hamuru gibi oynuyor adamla hosuna gidiyor. Vücutları cok esnek. Hafif actiriyorsun zaten canim cok degil. Şöyle videoda da anlatmis canım

Yaa minnoş ne tatlı oluyorlar parmak emerken 😇😇

Yeğenim de emerdi hatta kaç yaşına kadar emdi. Parmağı diğerinden inceydi hatta çok tatlıydı ama ya 💕💕
Evet bana da sevimli geliyor parmak emen bebekler ♥️ Oğlumun parmağında ve damak yapısında bir değişiklik olmadı allahtan bir de hep uykuya geçerken emerdi onun haricinde pek emmiyordu valla benim de işime geliyordu sallamadan, herhangi başka birşey yapmadan kendi kendine uyurdu. Bu da abisine mi çekecek görücez 😊

Selam kızlar.
Sabah 5'te uyduğumuz gecenin üstüne kabus gibi geçti dün. AKşam 9 buçukta uyutup bebeyle birlikte yatmışım. Nasıl uyumuşuz ama o uykusuzluğun üstüne. Bugün de fazla uykudan sersem oldum, başım ağrıdı. İnsanoğluna yaranılmaz ayol:KK53:
Pazartesi gününden beri yıkamamıştım cimcimemi, salı günü aşı olduk zaten ondan bekledim. Bu akşam yıkadık rahatladık. Bu arada ben artık duşun altında yıkıyorum kızımı. Havlu serip bacaklarımın üstüne, tabureye oturuyorum. Akan suyun altında çok rahat oluyor. Hem kirli suda yatmamış oluyor, içim daha rahat ediyor böyle.
Molfix, Pure&Soft diye bir bebek bezi çıkarmış. Zaten Molfix kullanıyorduk, deneyeyim dedim geçen gün aldım trendyol'dan. Bugün geldi. Prima'nın yeşili ve premium care'i gibi olmuş aradaki fark. Normal Molfix'den çok daha güzel. Yüzeyi pamuklu yumuşacık, sıvı kakayı çok daha iyi emmiş. Normal Molfix'in 188'lisi 105 lira, Molfix Pure&Soft 140'lısı 105 lira. Biraz fiyat farkı var ama değer bence. Görüp denemek isteyen olursa düşünmeden alabilir, çok beğendim ben.
Mutlu1anne Mutlu1anne canım sağol. Normal ağlaklığımıza döndük diyelim:confused:
F Fiko78 Biz ailecek bayılıyoruz kefire. İnşallah yeni üyemiz de sever :) Ben de mayalıyorum evde. En doğal halinde kullanmayı seviyorum böyle şeyleri. Ev yoğurdu ve kefir kafi benim için.

Oh ne güzel açılışı yapmışsınız:)) seninde kafan dağılmıştır.
Gecmis olsun canım. Gecici birsey mi peki kist.Dursun biraz daha canım ufaklikla hastaneye gitmek istemiyorum. Genişleme küçülüyordur diye düşünüyorum bende.Birsey olmuyor kız esim oyun hamuru gibi oynuyor adamla hosuna gidiyor. Vücutları cok esnek. Hafif actiriyorsun zaten canim cok degil. Şöyle videoda da anlatmis canım

Teşekkür ederiz canım 💕💕 resmen normal hayata dönmüş gibi hissettim kendimi.
Evet bana da sevimli geliyor parmak emen bebekler ♥ Oğlumun parmağında ve damak yapısında bir değişiklik olmadı allahtan bir de hep uykuya geçerken emerdi onun haricinde pek emmiyordu valla benim de işime geliyordu sallamadan, herhangi başka birşey yapmadan kendi kendine uyurdu. Bu da abisine mi çekecek görücez 😊
İnşallah çekmiştir. Kendi kendine uyması büyük nimet 💕

X