2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Rica ederim 🤗 Yok canım vermiyorum. Sütten alsın benim mantığım. Hatta yazın yazlığa gittiğimizde bir süre d vitamini de vermiyicem doktor da o şekilde söyledi.
Yazın bizde 2 ay yazlıkta oluyoruz denize sokmayı düşünüyor musun bebegi o konuda doktorun bir sey dedi mi? Benimki suyu çok seviyor banyodan çıkarınca ağlıyor denizi eminim sever ama hasta etmekten de korkuyorum.benim büyük oglum 1.5 yasında ilk denize girdi onda da hasta olmuştu ağzında yaralar çıkmıştı oysa deniz temizdi sonra su çiçeği olmuştu O yaz hep hastaydı ondan hep korkuyorum.

Yazın bizde 2 ay yazlıkta oluyoruz denize sokmayı düşünüyor musun bebegi o konuda doktorun bir sey dedi mi? Benimki suyu çok seviyor banyodan çıkarınca ağlıyor denizi eminim sever ama hasta etmekten de korkuyorum.benim büyük oglum 1.5 yasında ilk denize girdi onda da hasta olmuştu ağzında yaralar çıkmıştı oysa deniz temizdi sonra su çiçeği olmuştu O yaz hep hastaydı ondan hep korkuyorum.
Biz 20 gün falan kalıcaz sizin kadar kalamıyıcaz. İlk oğlumu 3,5 aylıkken denize sokmuştum birşey olmamıştı gerçi sadece beline kadar sokup çıkarmıştım. Şimdi de şişme havuz içine deniz suyu doldurup içine oturtabilirim sanırım ben de bilemiyorum 4,5 aylık olacak oraya gittiğimizde duruma göre bakıcam. Barış da bayılıyor suya banyo yaptırırken ağlamıyor inşallah orada da sever suyu. Doktorlar ilk 3 ay deniz ve güneş kremini yasaklıyor ondan sonrasında sıkıntı yokmuş tabi girdiği denizin temiz olması da önemli bizim gideceğimiz yer mavi bayraklı.

Kızlar bu reflü bu kusmalar beni delirtecek. Sanki gün geçtikçe daha da şiddetleniyor. Doktor hiçbir şey vermedi başka doktora mı götürsem ne yapsam 😕 hem gaz hem reflü yediğini çıkarmaya başladı iyice moralim çok bozuldu. Kilosu hep önde gidiyodu sanırım o yüzden önemsemedi doktor ama bu ara çok arttı kusmalar 😣

Kızlar bu reflü bu kusmalar beni delirtecek. Sanki gün geçtikçe daha da şiddetleniyor. Doktor hiçbir şey vermedi başka doktora mı götürsem ne yapsam 😕 hem gaz hem reflü yediğini çıkarmaya başladı iyice moralim çok bozuldu. Kilosu hep önde gidiyodu sanırım o yüzden önemsemedi doktor ama bu ara çok arttı kusmalar 😣

Biz 20 gün falan kalıcaz sizin kadar kalamıyıcaz. İlk oğlumu 3,5 aylıkken denize sokmuştum birşey olmamıştı gerçi sadece beline kadar sokup çıkarmıştım. Şimdi de şişme havuz içine deniz suyu doldurup içine oturtabilirim sanırım ben de bilemiyorum 4,5 aylık olacak oraya gittiğimizde duruma göre bakıcam. Barış da bayılıyor suya banyo yaptırırken ağlamıyor inşallah orada da sever suyu. Doktorlar ilk 3 ay deniz ve güneş kremini yasaklıyor ondan sonrasında sıkıntı yokmuş tabi girdiği denizin temiz olması da önemli bizim gideceğimiz yer mavi bayraklı.
Bizim yazlığın denizide temizdir zaten kalabalık yere de gitmeyiz koylara gideriz genelde. Bakalim yaz gelsin bir iki denerim su yutmazsa ve üşümezse sıkıntı yok ama çokta el bebek gül bebek sakınmak istemiyorum her seyden mikropları alsin oynasın biraz bağışıklığı güçlensin istiyorum ama hasta olunca kıyamıyorum vicdan yapiyorum tuaf bir durum:) yabancılar bebeklere havuzda yüzme öğretiyorlar ki havuz suyu daha cok mikrop barındırıyor. Boyna takılan simitlerden bile düşündüm bebekler için olandan hayaller çok Ama icrata gelince korkuyorum:))

Canlar bizde geç gelen aşımızı olduk bugün. Yazık yavrumun canı çok yandı biraz ağladı uyudu ama uyandıktan sonra ağlama krizlerine girdi. Yüzü gözü kıpkırmızı oldu ağlamaktan nefesi kesilecek duruma geldi, belli ki aşı yerleri çok acıyor zor sakinleştirdim. Baktım çatlayacak çocuk bir çay kaşığı Calpol verdim ağrısı geçsin diye, bir de memeyi pek alası yok 5 dk anca emiyor. Bugün zor geçecek belli, bakalım gece neler olacak.
Bu arada 5 kilo olmuş bizim oğlan, boyu da 55 cm. Bu ay 900 gram almış çok şükür.

Canlar bizde geç gelen aşımızı olduk bugün. Yazık yavrumun canı çok yandı biraz ağladı uyudu ama uyandıktan sonra ağlama krizlerine girdi. Yüzü gözü kıpkırmızı oldu ağlamaktan nefesi kesilecek duruma geldi, belli ki aşı yerleri çok acıyor zor sakinleştirdim. Baktım çatlayacak çocuk bir çay kaşığı Calpol verdim ağrısı geçsin diye, bir de memeyi pek alası yok 5 dk anca emiyor. Bugün zor geçecek belli, bakalım gece neler olacak.
Bu arada 5 kilo olmuş bizim oğlan, boyu da 55 cm. Bu ay 900 gram almış çok şükür.
Çok güzel almış maşallah annesi. Aşı oldukları zaman sıkıntılı olabiliyorlar canım üzülme yarına düzelir. Zaten calpol de vermişsin rahatlatır o.

Merhaba kızlar,2. Ay aşısı olduk, 5000gr olmuşuz.boyu 15 gün önce doktorda 56 cm idi bugun saglık ocagındayız 55 cm çıktı,banyo yaptıra yaptıra çekti galiba:)
Şu an ilk defa gündüz uyuyor.
Ben de femix omega kullanıyorum,emzirenler için de var ama kullanmadım.imomlatte yi deneyeyim bu sefer de.
yemeği içmeyi çok severim kilolu olmasam da ama süt olacak diye yemek içmek çok sıkıcı geliyor yatana kadar yer mi insan, iştahım da iyi ama yemekten yoruldum desem yeri:)
Maşallah kuzuya güzel büyümüş.Bende femix omega kullaniyordum canım imom latte aldım bu seferlik onu deniyicem, bakalım o nasil olacak.

Ben oceanın omega 3 ünü kullanıyorum hamileliğin başından beri hatta 3 senedir falan rahat içiyorumdur. EPA ve DHA oranı düşük olanların ve IFOS onaylı olmayanların da faydalı olabileceğini pek sanmıyorum. Bebeklerin beyin ve diğer gelişimleri için faydalı olduğunu düşünüyorum aynı zamanda bizim için de. Bir de yurtdışından getirttiğim içinde envai çeşit yararlı sebze ve probiyotik içeriği olan bir hap ve kolajen de kullanıyorum. Bunları besinlerle sağlamam mümkün değil çünkü hiçbir gıda artık eskisi gibi değil ve tarım ilaçları, elektro manyetik alanlar, hava kirliliği falan etrafımızda çok fazla kirlilik var toprak, su bunlardan etkileniyor orada yetişen sebze meyvelerin vitamin, mineral oranları 100 sene öncesine göre oldukça azalmış durumda.
Bende aynısını kullanıyorum canım kaclik günlük ne kadar kullaniyorsun peki.
İnşallah canım

Yavas yavas oturacak düzenleri canım
Aynen canım zamana ihtiyacı var bebelerin
Seni cok iyi anlıyorum bizde baya cektik dr bizde gelisimi iyi dedi biz ısrar edince verdi.toz gaviscon al gunde 3 kez kullaniyorum baya kusmalar azaldı.

Çok güzel almış maşallah annesi. Aşı oldukları zaman sıkıntılı olabiliyorlar canım üzülme yarına düzelir. Zaten calpol de vermişsin rahatlatır o.
Sağol canım.
Çok ağlıyor dayanamadım şimdi biraz rahatladı uyudu, abisi hiç böyle olamamıştı bu biraz nazlı :))

Maşallah kuzuya güzel büyümüş.Bende femix omega kullaniyordum canım imom latte aldım bu seferlik onu deniyicem, bakalım o nasil olacak.

Bende aynısını kullanıyorum canım kaclik günlük ne kadar kullaniyorsun peki.

Aynen canım zamana ihtiyacı var bebelerin

Seni cok iyi anlıyorum bizde baya cektik dr bizde gelisimi iyi dedi biz ısrar edince verdi.toz gaviscon al gunde 3 kez kullaniyorum baya kusmalar azaldı.
50 kapsül olandan 2 tane alıyorum 1500 mg civarı omega 3 oluyor.

Dünde benim oğlan emmedi çok aşıdan dolayı sürekli kucağımda gezdirdim yatırınca uyandı bugün iyi ama. Masallah güney paşaya kilosuna boyuna küçük doğdu ama yetişti bile yaşıtlarına

Kızlar gece uykularınız nasıl. Bizimki kolik her akşam 8den 11 yada 12 ye kadar ağlıyor. Sonra uyuyor sabah 5 yada 6 ya kadar. Ben 3 en fazla 4 saatte bir kaldırıyorum Bi kaç yudum süt veriyorum yine uyuyor. Ama gündüz de hiç uyumuyor. Hoş ben bu durumdan memnunum uykumu alıyorum çünkü. Bide gece sütümü sağlıyorum bir kere 90lık gündüz sütümün azaldığını hissettiğim de veriyorum. Bu arada çok şükür 2 hafta da 400 gr almış yavrum. Süt arttı diye emzirme danışmanı mamayı bırakırdı inşallah almaya devam eder. Kötü günler de geri de kalır
Masallah 2 ay asilari yedik dun gece 4 du uyumasi bizde senin gibiydik gece uykumuz iyiydi isallh huy degistirmez

Cevabın için teşekkür ederim canım. Malesef bizim beslenmemizin %60-70 i mama. Ne kadar emzirirsem emzireyim, saatlerce memede kalsin gene de mama istiyor mama vermeyince hep ağlıyor. Memeyi de istiyor uyanır uyanmaz ilk aradığı şey meme. O istemeyinceye kadar emziriyorum yada memede uyuyakalincaya kadar. Çok düşkün şu an emmeye. Ama maksimum 6 aya kadar emer diyorlar. Mamayi bırakmayı geç cc azalttım kilo alımı durdu sarılıgı tekrarladı. Caresizim
Canim biximde %50 mama yuzde ellisi beni emiyor uzme kendini napalim saglikli olsunlarda

Dünde benim oğlan emmedi çok aşıdan dolayı sürekli kucağımda gezdirdim yatırınca uyandı bugün iyi ama. Masallah güney paşaya kilosuna boyuna küçük doğdu ama yetişti bile yaşıtlarına
Çok şükür canım :))
Bizimki emmediği gibi aşırıda ağlıyor nefesi kesildi çocuğumun aşı yerleri ağrıyor mecbur bir çay kaşığı Calpol verdim de rahatladı uyudu kuzum. Sağlıklı olsunlar da ne yapalım katlanacağız biraz, bunlarda gelip geçecek :))

Ahh canım yaa bu 2. Ay aşısını sevmiyorum gece ruyama bile girdi ama olsun onlarin sagligi icin sende calpol vermekle iyinetmissin calpoldan sonra uyudu mu bebek olduklari icin çabuk etki eder diye düşünüyorum masallah kilo aliminizda gayet güzel canım

Canim biximde %50 mama yuzde ellisi beni emiyor uzme kendini napalim saglikli olsunlarda
Canim bizde de durumlar öyle sen kac cc mama veriyorsun bana dr 3 saatte biremzir sonra mama ver dedi ama.benim kiz 3 saati beklemiyor 3saatte bir 60 cc mama aliyor 90 yapsam 30u kalıyor muhakkak o 3 saatte de ara ara emiyor ben memeyi bırakıcagini sanmiyorum sanki bpyle gidecek gibi

Sanırım bizde şeytanın bacağını kırdık bugun kızımla bebek arbasiyla dışarı çıkıp yürüduk biraz dogdugundan beri ilk kez çıktım ara ara agladi emzik olsaydi sorunsuz geçerdi eminim surekli emme çabasında birde yüzün deki isilil gibi seylerden mi atak mi yoksa karin agrisi mi bilmem cok huzursuz ama Allah bilir ya 2 haftaya kalmaz gaz sancıları falan kalmaz diye düşünüyorum oglumda oyle olmuştu birde bacak hareketleri baya artti Zehra nın sizde durumlar nasıl?

Ahh canım yaa bu 2. Ay aşısını sevmiyorum gece ruyama bile girdi ama olsun onlarin sagligi icin sende calpol vermekle iyinetmissin calpoldan sonra uyudu mu bebek olduklari icin çabuk etki eder diye düşünüyorum masallah kilo aliminizda gayet güzel canım
Sağol canım, Calpol içirdikten sonra rahatladı uyudu. O kadar içini çeke çeke ağladı ki içim parçalandı vallahi neredeyse bende ağlayacaktım :))

X