2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Ya sen çok yaşa emi @engteacher86 bebişlerin kakalarını rahat bırakalım ahahahaha :)))
Benimde kaka sorunum vardı burda okudukça doktora götürmekten vazgeçtim demek normalmiş:))

Kızlar çörekotu süt yapıyomuş dün denedim evet yaptı . 1 tatlı kaşığı çörekotunu attım ağzıma çiğneyemedim suyla yuttum. Bence işe yaradı bi deneyin isterseniz.

Kızlar bir de tesadüf mü bilemiyorum 2 gündür süt ürünü tüketmiyorum. Kakası bir anda düzeldi. Sümüksü ve tanecikliydi. Şimdi hardal renginde olması gerektiği gibi kıvamı. Ya da düzeleceği vardı düzeldi tam anlayamadım ama bir süre daha tüketmemeyi düşünüyorum.

Geçmiş olsun hadi siz de atlatmışsınız. Darısı kalanların başına. Maşallah bebişlerimize ne güzel büyüyorlar :) Daha dün karnımızdaydılar.
Teşekkür ederiz inşallah ateşi de olmaz da calpol vermek durumunda kalmam. Niyeyse anne sütü harici hiçbirşey alsın istemiyorum ama zorunda kalırsam vericem tabi. Siz de olmadı değil mi ateş?

Olsun kusma olmuyor her zaman. Bizimki de çok nadir kusar ama baya reflüsü var. Ilaç kullanıyoruz hatta. Böyle emzirmeden bir süre sonra yatarken falan yüzünü ekşitiyor mu yahut yutkunuyor mu ? Ağzını şapırdatiyor mu sık sık?
Valla yapiyor cnm dediklerini.eksitiyir sapirdatma var. Ben şuan şok oldum hiç reflu aklımın ucundan gecmemisti peki reflu için ne yapıyorsun? Ilaç ya da baska sey? Geçici mi reflu

Teşekkür ederiz inşallah ateşi de olmaz da calpol vermek durumunda kalmam. Niyeyse anne sütü harici hiçbirşey alsın istemiyorum ama zorunda kalırsam vericem tabi. Siz de olmadı değil mi ateş?

Ben de anne sütü dışında su bile girsin istemiyorum midesine. Mecbur kalmayız inşallah hastalık falan olup da.
Çok şükür ateşi olmadı. 1 tam gün geçti. Olmaz herhalde artık ateşi :KK64:

Ben de anne sütü dışında su bile girsin istemiyorum midesine. Mecbur kalmayız inşallah hastalık falan olup da.
Çok şükür ateşi olmadı. 1 tam gün geçti. Olmaz herhalde artık ateşi :KK64:
Evet ya aynen takıntı gibi birşey ilk oğlumda da öyleydim. Büyüyüp antibiyotik içtiği zamanlar kahroluyordum. Dediğin gibi hiçbiri hasta olmasın da gerek kalmasın ilaçlara en azından 2 yaşına kadar falan. Ateşi çıkmaz artık sanmam maşallah güzel atlattınız darısı herkese☺️

Ya sen çok yaşa emi @engteacher86 bebişlerin kakalarını rahat bırakalım ahahahaha :)))
Benimde kaka sorunum vardı burda okudukça doktora götürmekten vazgeçtim demek normalmiş:))

Kızlar çörekotu süt yapıyomuş dün denedim evet yaptı . 1 tatlı kaşığı çörekotunu attım ağzıma çiğneyemedim suyla yuttum. Bence işe yaradı bi deneyin isterseniz.
Benimde içtiğim imom vitamin ilaci süt yapiyor bazı günler unutuyorum içmeyi çünkü sütümde bir azalma oluyor. Birde köy yumurtası çok sütyapiyo ben artık tahin helvası bitki çaylarını bıraktım normal yiyorum vitamin ilaci ve yumurta kesin yiyorum kilo alimimda azaldı tatli çok kilo yapiyo ya özellikle tahin helvası çok yedim:)

Bizimde yeni başladı cnm
O zaman bizimkilerde reflü olabilir. Gece kusması ve o tükürükler falan olmuyor allahtan. Gündüz oluyor sadece. Ama kilo alımında ikimizin bebişlerinin de sıkıntısı yok maşallah ilaç falan kullanmadan bekleyelim derim düzelir herhalde. Cuma günü doktora sorucam ben.

Daha geçen ay konuştuk hastanede bu konuyu doktorla. Ne ara serbest bırakmışlar? Eşime sorayım bakayım. Sağolun, iyi oldu öğrendiğim.

İlla ki bir memede daha çok diğerinde bir tık az olur. O memeyi sık sık ver ki o da terbiye olsun:))

Sağol canım. Gece rahattı çok şükür. Ateş de olmadı. Ağlamadı bile aşıda doğru düzgün. Canı sağlam bu seferkinin maşallah :)
Darısı başınıza.

Evet canım her giden aynı cevapla geliyor doktordan. Bebişlerin kakalarını rahat bırakmak gerek artık :)))
Maşallah senin oğluş da ne güzel büyümüş :)
Gözün aydın sonuçlarınız da iyiymiş. Evine gitmek yaradı size :)

Benim kız 5 yaşını 2 hafta geçerken doğdu kardeşi. Oyunlarına hiç yansımadı. Öyle bebekle oynamaz zaten hiç. Arabalarımız falan var bizim :)))

Canım nasıl oldun iyi misin? Valla ben kıytırıktan iki ev işine anca yetişiyorum. Misafir ağırlamak çok zor şu an. Vücudun yorulmuştur.

Gece emzirdikten sonra en az sarsıntı ile yatırıp, kıvrılıyorum yanına. Birkaç kez denedim ama uyurken gaz çıkarmıyor zaten ne kadar uğraşırsam uğraşayım. Ben de artık uğraşmıyorum :)

Dedim ya ben sana dün, ağlamaktan olmuştur diye. Fena valla bu bebeler.
Verme bir şey boşver, emzir bol bol. Hastalık sebebiyle değilse düzelir zaten 2 güne.
Canım benim kız 3 yaşında kuzeni 5 ha bire doğurtuyorlar emzırıyorlar falan bitmiyor

O zaman bizimkilerde reflü olabilir. Gece kusması ve o tükürükler falan olmuyor allahtan. Gündüz oluyor sadece. Ama kilo alımında ikimizin bebişlerinin de sıkıntısı yok maşallah ilaç falan kullanmadan bekleyelim derim düzelir herhalde. Cuma günü doktora sorucam ben.
Aynen cnm sorunca bana da bildirir misin neymiş diye merak ettim. Ama bencede önemli bir sey değildir gibime geliyor çok nadir yapiyo benimki günde 1 2 görüyorum benimkinin gaz sorunu da çok yok kusması da ondan reflu cikarsa çok şaşırırım

Arkadaşlar gece emzirdikten sonra gaz çıkarıyor musunuz ? Ben çıkartınca uyanıyor sonra bi ton uğraş.
Ben mecbur çıkarıyorum cok gazımız var yoksa kendisi uyanıyor gazdan o zmaan uyutmasi daha zor oluyor. Mesela Gece 5-10 dk emiyor 45dk kadarda gaz çıkarır pozisyonda uyutmaya çalışıyorum

Evet canım kusmamiz baya azaldi ki ben icmesi gereken dozun hepsini vermedim
Sabah bende 1 poset vereyim dedim yediklerinin hepsini cesmeden akar gibi çıkarttı çok korkunçtu sinirlerim bozuldu.

Kızlar benim kız mama da memede almiyor dr agidicem simdi cok üzgünüm
Canım sabah mi almadi sadece sadece sabah almadiysa biraz zaman tanı bazen benimkide yapiyor sonra kendisi ağlıyor meme için
Abi yide getirmisken Zehra yi gosterdim 2 aylık bebege hicbisey veremem dedi çok sukurcigerlerinde bisey yokmuş öksürük hirilti olursa getir dedi bir de ıhlamur bile verme dedi sadece anne sütü ve gerekirse calpol verebiliriz dedi ama ben tatmin olmadım ya
Cok gecmis olsun canım. Düzelecekler işallah.

Evet banada fotoğrafını gönderince probiyoktik kullan dedi biogaia kullanıypduk zaten 5damlayı 10a çıkarttı zaten sadece 1 kez öyle yaptı teşekkür ederim yinede ☺️
Ne demek canım rica ederim.

Daha geçen ay konuştuk hastanede bu konuyu doktorla. Ne ara serbest bırakmışlar? Eşime sorayım bakayım. Sağolun, iyi oldu öğrendiğim.

İlla ki bir memede daha çok diğerinde bir tık az olur. O memeyi sık sık ver ki o da terbiye olsun:))

Sağol canım. Gece rahattı çok şükür. Ateş de olmadı. Ağlamadı bile aşıda doğru düzgün. Canı sağlam bu seferkinin maşallah :)
Darısı başınıza.

Evet canım her giden aynı cevapla geliyor doktordan. Bebişlerin kakalarını rahat bırakmak gerek artık :)))
Maşallah senin oğluş da ne güzel büyümüş :)
Gözün aydın sonuçlarınız da iyiymiş. Evine gitmek yaradı size :)

Benim kız 5 yaşını 2 hafta geçerken doğdu kardeşi. Oyunlarına hiç yansımadı. Öyle bebekle oynamaz zaten hiç. Arabalarımız falan var bizim :)))

Canım nasıl oldun iyi misin? Valla ben kıytırıktan iki ev işine anca yetişiyorum. Misafir ağırlamak çok zor şu an. Vücudun yorulmuştur.

Gece emzirdikten sonra en az sarsıntı ile yatırıp, kıvrılıyorum yanına. Birkaç kez denedim ama uyurken gaz çıkarmıyor zaten ne kadar uğraşırsam uğraşayım. Ben de artık uğraşmıyorum :)

Dedim ya ben sana dün, ağlamaktan olmuştur diye. Fena valla bu bebeler.
Verme bir şey boşver, emzir bol bol. Hastalık sebebiyle değilse düzelir zaten 2 güne.
Sağol canım yaradı evimiz gercekten. Bende ellesmiyicem artik çocuğun kakasina çok kurcalamamak gerek herkeste var hemen hemen aynı durum.

Kızlar bir de tesadüf mü bilemiyorum 2 gündür süt ürünü tüketmiyorum. Kakası bir anda düzeldi. Sümüksü ve tanecikliydi. Şimdi hardal renginde olması gerektiği gibi kıvamı. Ya da düzeleceği vardı düzeldi tam anlayamadım ama bir süre daha tüketmemeyi düşünüyorum.
O zaman süt ürünlerine alerjisi olabilir meleğin

Evet ya aynen takıntı gibi birşey ilk oğlumda da öyleydim. Büyüyüp antibiyotik içtiği zamanlar kahroluyordum. Dediğin gibi hiçbiri hasta olmasın da gerek kalmasın ilaçlara en azından 2 yaşına kadar falan. Ateşi çıkmaz artık sanmam maşallah güzel atlattınız darısı herkese☺

Ah canım nerde 2 yaşa kadar ilaç kullanmamak. İlk kızım 1 yaşına kadar 3 kez idrar yolu enfeksiyonu olmuştu :KK43:

Canım benim kız 3 yaşında kuzeni 5 ha bire doğurtuyorlar emzırıyorlar falan bitmiyor

Ay alem valla bu çocuklar :KK53:

Aynen cnm sorunca bana da bildirir misin neymiş diye merak ettim. Ama bencede önemli bir sey değildir gibime geliyor çok nadir yapiyo benimki günde 1 2 görüyorum benimkinin gaz sorunu da çok yok kusması da ondan reflu cikarsa çok şaşırırım
Tabi ki yazarım buraya. Gaz bizde de sorun değil kendi çıkarıyor. Ama kusma vardı az da olsa o da dunden beri yok cidden süt ürünlerinden şüphelenmeye başladım. Ben en iyisi yiyip içmeyeyim onları.

Tabi ki yazarım buraya. Gaz bizde de sorun değil kendi çıkarıyor. Ama kusma vardı az da olsa o da dunden beri yok cidden süt ürünlerinden şüphelenmeye başladım. Ben en iyisi yiyip içmeyeyim onları.
Ya zaten süt ürünleri gaz yapan seyler normalde de. Bende tek yoğurt yiyorum. Süt içmeye yazın baslarim

X