2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Benim kız da komşunun oğluyla evcilik oynuyorlar ilk zamanlar,erkek çocuk bebeğimiz ağlıyor diye kızıma getiriyor bebeği kızım da " emziremem şimdi " diyor.sonra bana postalıyorlar bebeklerini anneanne baksın diye:) sonra elimde iki bebek birini emziriyordum birini ayakta sallıyordum:)
[/QUOTE
Allam yaaa :) :KK70: ben küçükken anne babam ayrılmıştı o dönem bı komsumuz da ayrılmıştı çocuk aklı işte her evlı ayrılır ikinci kez evlenir sanıyoruz ki evlilikte hep ikinci kocayı alıyordum :KK70: :KK70:

Merhaba kızlar dün akşamdan beri giremedim,anca okudum yazdıklarınızı.

Bizde bugün kalça ultrasyonu için gittik normal sınırlar içindeymiş. Kıyafetiyle 4940gr geldi yaklaşık 2kg almış boyumuz 56cm olmuş.Karin ultrasyonuda cekindik. Bizde reflu varmış ve tüm karın gazlıymis. Reflu için dr Gaviscon verdi. @engteacher86 , @Sulemrahkuzeyy ,@Elfayz kizlar ben kaka resimleri atmistim hatırlıyor musunuz bilmiyorum. Kusmalaradan kakadan dolayı dr gaita testi yaptı hic bir sıkıntı yok bizim kakamizda mukuslu tanecikli ve ara ara yeşil olan iciniz rahatlasin diye soyledim. Ayrica bağırsaklardaki bakterilerle alakalı olduğu düşünüyormus genelde. Probiyotik maflor kullaniyoruz dr kullanmaya devam edin dedi.

V volveron Çok gecmis olsun atlatır isallh oğlun. Bebegine Gaviscon iyi geldi mi kusmalar kesildi mi?

jeya jeya canım senin kızın kusmasi nasil oldu?
Maşallah canım senin et suyu icmelerin işe yaramış anlaşılan demek ki mukuslu kaka sorun degil dun bi arkadasda yazmışdı zaten ...bende suphelenmeye basladim acaba bizdeki laktoz olayi gecti mı ki kakamiz mukuslu falan değil gayet iyi testi yenileyeyim diyorum esim 3. ay i bekle diyor bakalim oglum hasta baya Zehra ya gecmesin diye dua ediyorum ya anne olmak çok zormuş bütün kemiklerim kırılıyor sanki uzerine kalabalik misafirim var di iptal edemedim iyi halt ettim kendime ettim açıkçası

Kızlar okuyorum yazılanları ama fırsatım olmuyor yazmaya benim kız ağlak bütün gün ağlıyor masallah.. Benim dikkatimi birşey çekti birçok arkadaşımız zeytinyağı nane çayı kimyon çayı falan veriyor bebislere ben istanbulda nami duyulmuş bir doktora götürüyorum kızımı doktorumuzdan çok memnunuz ve gerçekten işinin ehli bir doktor bize dediki anne sutu ve formül mamadan başka hiçbirşey geçmesin boğazından su bile bağırsaklarında ciddi sorunlara yol açıyormuş tabiki secim sizin ama ben yazmak istedim yinede
Gaz için ne öneriyor pekı bi de ben sıcak suya kımyom koyuyorum kendim içiyorum o da zararlı mı

Merhaba kızlar dün akşamdan beri giremedim,anca okudum yazdıklarınızı.

Bizde bugün kalça ultrasyonu için gittik normal sınırlar içindeymiş. Kıyafetiyle 4940gr geldi yaklaşık 2kg almış boyumuz 56cm olmuş.Karin ultrasyonuda cekindik. Bizde reflu varmış ve tüm karın gazlıymis. Reflu için dr Gaviscon verdi. @engteacher86 , @Sulemrahkuzeyy ,@Elfayz kizlar ben kaka resimleri atmistim hatırlıyor musunuz bilmiyorum. Kusmalaradan kakadan dolayı dr gaita testi yaptı hic bir sıkıntı yok bizim kakamizda mukuslu tanecikli ve ara ara yeşil olan iciniz rahatlasin diye soyledim. Ayrica bağırsaklardaki bakterilerle alakalı olduğu düşünüyormus genelde. Probiyotik maflor kullaniyoruz dr kullanmaya devam edin dedi.

V volveron Çok gecmis olsun atlatır isallh oğlun. Bebegine Gaviscon iyi geldi mi kusmalar kesildi mi?

jeya jeya canım senin kızın kusmasi nasil oldu?
Yenidoğan aparatıyla kullanuyorum ama boş kullansak daha iyi olmaz mı acaba ben bacaklarını ayarlayabildim mi diye teredeüt ettim bugün. kusmamız.ciddi oranda azaldı canm sizede iyi gelir inşallah.Onun dışın da bir sıkıntısı çıkmamış maşallah

Kızlar okuyorum yazılanları ama fırsatım olmuyor yazmaya benim kız ağlak bütün gün ağlıyor masallah.. Benim dikkatimi birşey çekti birçok arkadaşımız zeytinyağı nane çayı kimyon çayı falan veriyor bebislere ben istanbulda nami duyulmuş bir doktora götürüyorum kızımı doktorumuzdan çok memnunuz ve gerçekten işinin ehli bir doktor bize dediki anne sutu ve formül mamadan başka hiçbirşey geçmesin boğazından su bile bağırsaklarında ciddi sorunlara yol açıyormuş tabiki secim sizin ama ben yazmak istedim yinede
Hangi doktora goturuyorsun canim bende istanbuldayim

Maşallah bebişine bir sıkıntı olmamasına da sevindim.
Sağol canım. Aman bebekler hasta olmasın sıkıntılarını da söyleyemiyorlar
Maşallah canım senin et suyu icmelerin işe yaramış anlaşılan demek ki mukuslu kaka sorun degil dun bi arkadasda yazmışdı zaten ...bende suphelenmeye basladim acaba bizdeki laktoz olayi gecti mı ki kakamiz mukuslu falan değil gayet iyi testi yenileyeyim diyorum esim 3. ay i bekle diyor bakalim oglum hasta baya Zehra ya gecmesin diye dua ediyorum ya anne olmak çok zormuş bütün kemiklerim kırılıyor sanki uzerine kalabalik misafirim var di iptal edemedim iyi halt ettim kendime ettim açıkçası
Aynen canım yaramış aslında 10 gundur yapmıyorum da. Yaramış sutlerim onca kusmaya rağmen.Bencede bekle biraz daha. Hem oğlun iyilessin bu süreçte. Keske misafirleri erteleyebilseydin cocukta hasta cunku zor olacak. Bu arada Zehra'ya gaviscon iyi geldi mi ne alemde suan
Yenidoğan aparatıyla kullanuyorum ama boş kullansak daha iyi olmaz mı acaba ben bacaklarını ayarlayabildim mi diye teredeüt ettim bugün. kusmamız.ciddi oranda azaldı canm sizede iyi gelir inşallah.Onun dışın da bir sıkıntısı çıkmamış maşallah
Denemedim ama 7kgdan sonra aparatsiz kullanılıyor diye biliyorum. Ondaki amac bacaklarini çok actirmamak ve tespitlerime göre aradan kayıp düşmesini engellemek. İşallah bizede iyi gelir inşalalh canim. Birtek reflüsü var işte en azindan alerji vs. Birşey cikmamasi sevindirdi bizi.
Kizlar merhaba benim oglumun anlinda kulaklarinin yaninda az boyunun yaninda sivilceler cikti cok aglayinca cigaliyir isilekmi yoksabalerjimi anlamadim sizde de oluyormu
Bizdede oldu baya canım ama geciyor ufaktan suan boynunun altinda ve sırtında kaldi biraz

Rahatlıktan canım o :KK70:
İlk çocukları acemilikten didik didik ediyoruz, ikinciler rahat büyüyor deneyim sayesinde. Bende öyle en azından. İlk kızım bunun kadar çok ağlamazdı, mızmızdı sadece ama daha gergin ve sinirliydim o zaman. Şimdi baya baya geniş oldum :KK53:

:KK5::KK36:Maşallahınız var canım. Daha dur bebeler anca 2 aylık oldu. Genetik sınırına eninde sonunda ulaşır canını sıkma hiç. Bir ay kilo fazla atıyorsa öbür ay boyları uzuyor. Sırayla bu işler. İlk aya bakmayın. İlk ay doğum sonrası kasların kemiklerin açılmasıyla falan da uzamış gibi görünüyorlar. :KK49: sonraki aylarda yavaşlama normal yani.

Geçen kontroldeki de yanlış ölçmüş olabilir. Her elden farklı sonuç çıkıyor zaten. O yüzden tek elde kontrolü seviyorum aslında da işte aşıların özel hastanelerden alınması benim hiç işime gelmedi. Ne güzel her ay hem muayenesini yaptırıyordum hem aşısını oluyordu çocuk. Şimdi her ay hem sağlık ocağına hem hastaneye doktoruna götürmem ki. Anca hasta olduğunda doktora götürürüm onu da istemiyorum inşallah hiç hastalanmazlar. Onun dışında her ay aşı var nerdeyse bu aylarda. Aşıların azaldığı aylar gelsin de her ay doktoruna götürürüm artık.

Canım çok geçmiş olsun. Hastalık sebebi ile değilse birkaç güne geçer endişe etme. Çok mu ağladı bu ara? Burun tıkanıklığı falan var mı?
Benim fikrimi soruyorsan ben anne sütü veya formül süt dışında şeylere pek sıcak bakmıyorum bu aylarda. Bitkisel şeyler de dahil bu gruba. Boğazından sıcak bir şey geçmesi iyi gelecekse anne sütü de ılık zaten, bol bol emzir şifa niyetine :KK36:

Canım biz aşıları özelde yaptırıyoruz. Serbest bırakmışlar tekrar...

Aynen canım yaramış aslında 10 gundur yapmıyorum da. Yaramış sutlerim onca kusmaya rağmen.Bencede bekle biraz daha. Hem oğlun iyilessin bu süreçte. Keske misafirleri erteleyebilseydin cocukta hasta cunku zor olacak. Bu arada Zehra'ya gaviscon iyi geldi mi ne alemde suan

Denemedim ama 7kgdan sonra aparatsiz kullanılıyor diye biliyorum. Ondaki amac bacaklarini çok actirmamak ve tespitlerime göre aradan kayıp düşmesini engellemek. İşallah bizede iyi gelir inşalalh canim. Birtek reflüsü var işte en azindan alerji vs. Birşey cikmamasi sevindirdi bizi.

Bizdede oldu baya canım ama geciyor ufaktan suan boynunun altinda ve sırtında kaldi biraz
Bisey kullandin mi canim ben yikiyorum sadece

@wendy- V volveron @engteacher86 B Bal-sincap hadi ya bende kahveye bağlamıştım demek denk geldi. Ama iyi oldu akşm 5’ten sonra uyumaması 11.30’da uyudu gece güzel uyudu. Sabah 5.30’da da güne başladık. Gaz ve kakası yüzünden onları çılarabilse daha uyurdu sanırım ama ıkınmaktan uyuyamadı:KK43: kızlar bu arada 30 nisanda annem geliyor yanına 22 mayısa kadar duracak. 22 mayısta da annemle birlikte bende istanbula gitmeyi düşünüyorum. Ağustosun başında gelicem.
Eşim uzmanlık sınavına hazırlanıyor . Haziran temmuzda kampa giricek en azından bende yalnıx kalmamış olurum e bide iş yüzünden hiç ailemle uzun kalamamıştım hep 1 hafta falan. Hazır ücretsiz izindeyken biraz tadını çıkarayım çocukta güzel büyür. İstanbuldaki evimiz sahile çok yakın bide bahçeli mahalle kültürü olan sokaklarında hala çocukların oynadığı bir yer. Asya içinde iyi olucak. Trabzonda site hayatı bizi çok sıkıyo çünkü.
istanbuldaki evi öyle güzel anlatmışsın ki içim aydınlandı valla senin içinde asya içinde harika olacaktır :KK74:

Kusması yok ki cnm doğduğundan beri kusması yok çok nadir gaz cikarirken hafif cikarir
Olsun kusma olmuyor her zaman. Bizimki de çok nadir kusar ama baya reflüsü var. Ilaç kullanıyoruz hatta. Böyle emzirmeden bir süre sonra yatarken falan yüzünü ekşitiyor mu yahut yutkunuyor mu ? Ağzını şapırdatiyor mu sık sık?

@Sulemrahkuzeyy
Canım az önce bez yokken üstünde çıplak tarttım, sağlık ocağındakiyle aynı çıktı :)
Maşallah senin oğlana:) 2. Ayda da çok iyi kilo almış. Evdekiyle aynı çıkar muhtemelen.
Yalnız çok ilginç, bizim bebeler kilo alıp veriyor zaar, 2 gün önce 5900 çıkıyordu, ondan önceki gün 6 çıkmıştı evdeki tartıda. Ama bugün 5700 küsür çıktı sağlık ocağında ve evde de aynı. Çok ilginç değil mi böyle kilo azalması :KK64:
Neyse, en azından evdeki tartının doğru tarttığını teyit etmiş oldum. Böyle takip etmek güzel oluyor evde:)
Valla canım benim tartımda geçen ay sağlık ocağıyla aynıydı bakalım bende cuma günü öğrenecem. Bize kalsa bayağı kilo alsın istiyoruz istediğimiz sonucu göremeyince de az aldı diyoruz :KK53:

Günaydın arkadaşlar. Benimde oğlum bugğn tam 47 günlük. Benim size sormak istediklerim var yardımcı olabilirseniz çok çok sevinirim. Bizimki memedr uyuyor sadece. Büyün gün emmek istiyor. Yoksa ağlıyor. Emzik tutmadı tutturmak için ne önerirsiniz? Başına gelipte düzelen var mı? Birde benim oğlum geceleri çok güzel uyuyordu. Ama gündüz uykusu en fazla bir saatti. İki gündür birinde 2 saat birinde 3 saat uyudu. Ama aksilik bu ya gece uykusu düzensiz oldu bu sefer. Daha az uyumaya başladı. Yetişkinler gibi gündüz uykusu yüzünden mi gece uykusu azaldı yoksa tamamen tesadüf mü? Yani bir bebek gümde sadece toplamda 7-8 saat uyumaz ki. Düzelecek mi?

Evet canım kusmamiz baya azaldi ki ben icmesi gereken dozun hepsini vermedim

X