2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Vücudunda birşey yok da yanakları pütür pütür isilik gibi değil kırmızılık yok. Yumuşak değil dokunduğumuzda hafif bir sertlik var.
Bizim de öyleydi pütür pütür kuru ve kırmızı sonra kulaklarda da kuru döküntüler olmaya başladı doktor kuruluğa bağlı egzama olduğunu söyledi sürekli nemlendir dedi biodermanın atopik ciltler için olan bi kremini kullanıyorum ekstra. Yüzü kaşındığı için bi yerlere sürtmeye çalışıyordu sürekli bu tarz şeylerde varsa belki sizin de egzama olabilir canım

Kizlar kardeşimin eşi yeni dogum yapti bebegimiz annenom göğsünü tutmuyor silikon uclar falan denediler almiyor emmezse süt nasil gelicek bi fikriniz var mi ? Napmali acaba
Sağma makinesi ile sağacak cnm 2 saatte bir sütün gelmesi için bir şekilde bebege o ilk sütleri verecek şırınga ile ya da biberonla artık kendi kararı o kısım ama memeyi de surekli denesin vermeyi insallah alır kuzucuk memeyi

Bizim de öyleydi pütür pütür kuru ve kırmızı sonra kulaklarda da kuru döküntüler olmaya başladı doktor kuruluğa bağlı egzama olduğunu söyledi sürekli nemlendir dedi biodermanın atopik ciltler için olan bi kremini kullanıyorum ekstra. Yüzü kaşındığı için bi yerlere sürtmeye çalışıyordu sürekli bu tarz şeylerde varsa belki sizin de egzama olabilir canım
Teşekkür ederim devam ederse o kremden kullanayım ben de.

Sağma makinesi ile sağacak cnm 2 saatte bir sütün gelmesi için bir şekilde bebege o ilk sütleri verecek şırınga ile ya da biberonla artık kendi kararı o kısım ama memeyi de surekli denesin vermeyi insallah alır kuzucuk memeyi
Tamam canim söyleyeyim bende dedim surekli deneyin mecbur almak zorunda ilk gunler de zor ya uyuyor kan sekeri mi düştü acaba diyoruz emmesi lazim

Çok geçmiş olsun çabucak toparlasın inşallah Zehracık 🙏
Ayy canım Sağolasin insallah yaa daha cok kucukler hasta olmasinlar
Benimde içtiğim imom vitamin ilaci süt yapiyor bazı günler unutuyorum içmeyi çünkü sütümde bir azalma oluyor. Birde köy yumurtası çok sütyapiyo ben artık tahin helvası bitki çaylarını bıraktım normal yiyorum vitamin ilaci ve yumurta kesin yiyorum kilo alimimda azaldı tatli çok kilo yapiyo ya özellikle tahin helvası çok yedim:)
Bende vitamin ilacini icecektim içmedim iceyim o zaman zaten inanilmaz peynir ve yogurt yiyorum aşerme gibi elimdr degil valla
Ben mecbur çıkarıyorum cok gazımız var yoksa kendisi uyanıyor gazdan o zmaan uyutmasi daha zor oluyor. Mesela Gece 5-10 dk emiyor 45dk kadarda gaz çıkarır pozisyonda uyutmaya çalışıyorum

Sabah bende 1 poset vereyim dedim yediklerinin hepsini cesmeden akar gibi çıkarttı çok korkunçtu sinirlerim bozuldu.

Canım sabah mi almadi sadece sadece sabah almadiysa biraz zaman tanı bazen benimkide yapiyor sonra kendisi ağlıyor meme için
Cok gecmis olsun canım. Düzelecekler işallah.

Ne demek canım rica ederim.

Sağol canım yaradı evimiz gercekten. Bende ellesmiyicem artik çocuğun kakasina çok kurcalamamak gerek herkeste var hemen hemen aynı durum.
Canim her zaman boyle değil dunden beri bi halsiz az ağlıyor bugunde sabahdan beri uyuyor gerci uyumasi iyidir dinlenip iyileşir diye tahmin ediyorum

once ben,dun aksama dogru bebe,gece 2de de buyuk oglum kustu ya cok kotu.hicbiseyi yoktu cocugun,her yer batti mahvoldu asagi salona inmek zorunda kaldik. kanepede annem cocuk ben,esim baska yere kvrandi ay sonra yine kustu cok fazla. bi de kakasi bugn cok fenaydi. hepimize biseler okuyor hayirlisi. esim gecen trafik kazasi gecirdi,arkadan bi araba gelip carpmisti adam baya beyin sarsintisi geciriyordu dunden sonra o da tam mahvoldum annem desen ben ve oglum biraz dinlenelim diye cocugu hep salladi yorgun dustu uykusuz 3 gundur. artk kaka,kusmuk gormekten bunalima girecem,dusuncesi bile yani yetiyo.ablama sordum sn hastasin die bebe de oyle olmus dedi,yegenimde basina gelmis. 4 aylikken cok kotu hasta olmus ablam bebe de memeyi birakmis bidaha almamis. tabi sen hatirlamazsin kucuktun dedi . bebe de hala tuhaf. hepimiz tuhaftuhaf takiliyoz bakim ne olacak. V volveron canim bebisin nasil oldu,tekrar emmeye basladi mi :KK43: kuzun da cok hassas valla cok uzuluyorum haline

2 ay aşısını yaptıran arkadaşlar ateş olmaması için özel bişey yaptnz mııı

Valla doğuştan bir sağlamlık var benimkinde maşallah, özel bir şey yapmadım. Yaptıysam da hepsi hamilelikte kaldı :KK53:

Kizlar kardeşimin eşi yeni dogum yapti bebegimiz annenom göğsünü tutmuyor silikon uclar falan denediler almiyor emmezse süt nasil gelicek bi fikriniz var mi ? Napmali acaba

Üst bölgesindeki kıyafetleri çıkarıp emzirmeyi denesin üstüne yatırsın da. Yeni doğum yaptığı için sağarsa meme uçları çabuk tahriş olabilir. Mümkün olduğunca bebeğin emmesinde fayda var.

merhabalar güzel anneler nasılsınız ?
çok uzun zamandır giremedim buraya gelen giden uyku düzensizligı derken epey olmuş
2 aylık oldu bugün minik kuşum
aşımızı olduk geldik şu an için ateş falan yok bakalım inşallah da olmaz

Geçmiş olsun canım. Nerelerdesin ne zamandır?

Of kızlar ya, benim oğlanın gündüz uykuları çok sıkıntı 1 haftadır. Ayağımda ya da mememde uyuyor bıraktığım an tık uyanıyor, şanslıysam 40 dk filan yatağında uyuyor. Geceleri öyle değil ama mesela 11de bir yatıyor, bugün 11e kadar aralıksız uyudu yatağında, 3 kere emzirmek için mıkırdandı ama uyanmadı. Yok Sallanmaya alışsa gecede uyumaz di mi? Valla gündüzleri ne yapsam bilemedim, yatağında bırakıp kendi kendine uyuması içinde çok küçük. 47 günlük bebeden çok mu şey bekliyorum sizce?

Ateşi çıkmadı ama bu aşı benim kızın huyunu bozdu. Sabahtan beri 3 kere falan yarımşar saatlik uyku uyudu. Nasıl dayanıyor bunlar böyle yahu:KK64:
Gecemiz nasıl olacak bakalım:olamaz:

Of kızlar ya, benim oğlanın gündüz uykuları çok sıkıntı 1 haftadır. Ayağımda ya da mememde uyuyor bıraktığım an tık uyanıyor, şanslıysam 40 dk filan yatağında uyuyor. Geceleri öyle değil ama mesela 11de bir yatıyor, bugün 11e kadar aralıksız uyudu yatağında, 3 kere emzirmek için mıkırdandı ama uyanmadı mesela. Sallanmaya alışsa gecede uyumaz di mi? Valla gündüzleri ne yapsam bilemedim, yatağında bırakıp kendi kendine uyuması içinde çok küçük. 47 günlük bebeden çok mu şey bekliyorum sizce?

Dua yerine geçmesin ama gece 11'den öğlen 11'e kadar uyuyan çocuğum olsa başka bir şey istemem muhtemelen :KK53:
Şakası bir yana gece uyuması daha iyi, gündüz eğer ağlamıyorsa avutması daha kolay. 3 kere emmeye kalktı emdi geri uyudu anladığım kadarıyla?
Benim kızım da gece emip geri uyuyor çoğunlukla ama daha çok kalkıyor emmeye ve sabah 7 buçuk-8'den sonra yarım yamalak 9'a kadar idare ederse iyi uyudu diyorum. Gündüz bazen pusette sallayarak, bazen ayakta sallayarak, bazen de omzumda uyuyor. Bazen emerken uyuyakalıyor ben de uyanmasın diye kucağımda tutuyorum, bir yandan emerek 20 dk-yarım saat uyuyor sonra memeyi çıkarınca uyanıyor. Bizim de hiçbir düzenimiz yok henüz.
Gece uykusuna geçerken emziriyorum, sonra ayağıma koyup iyice dalana kadar sallıyorum, gece emzirip yanıma koyuyorum kolumu da sırtına doluyorum öyle uyuyoruz. İlla temas istiyor yani uyurken.
4 ay civarına kadar bir şeyin alışkanlık olması mümkün değil. Şimdilik keyfi nasıl isterse öyle yapıyorum valla, zaten çok ağlıyor daha fazlasını istemiyorum. Az büyüsün düzen kurarız.
İlk kızım da bu aşamaların hepsinden geçti ama üstümde kalmadı yani. Yaz gelip havalar ısınınca kundağını da bıraktı, kucağımdan da indi, yatağımdan da çıktı. Zamanla hepsi yoluna giriyor. Canını sıkma hiç. Hala kucakta taşınabilecek boyuttayken tadını çıkar :KK53:

once ben,dun aksama dogru bebe,gece 2de de buyuk oglum kustu ya cok kotu.hicbiseyi yoktu cocugun,her yer batti mahvoldu asagi salona inmek zorunda kaldik. kanepede annem cocuk ben,esim baska yere kvrandi ay sonra yine kustu cok fazla. bi de kakasi bugn cok fenaydi. hepimize biseler okuyor hayirlisi. esim gecen trafik kazasi gecirdi,arkadan bi araba gelip carpmisti adam baya beyin sarsintisi geciriyordu dunden sonra o da tam mahvoldum annem desen ben ve oglum biraz dinlenelim diye cocugu hep salladi yorgun dustu uykusuz 3 gundur. artk kaka,kusmuk gormekten bunalima girecem,dusuncesi bile yani yetiyo.ablama sordum sn hastasin die bebe de oyle olmus dedi,yegenimde basina gelmis. 4 aylikken cok kotu hasta olmus ablam bebe de memeyi birakmis bidaha almamis. tabi sen hatirlamazsin kucuktun dedi . bebe de hala tuhaf. hepimiz tuhaftuhaf takiliyoz bakim ne olacak. V volveron canim bebisin nasil oldu,tekrar emmeye basladi mi :KK43: kuzun da cok hassas valla cok uzuluyorum haline

Canım geçmiş olsun. Ne oldu size böyle hepinize birden?

Dua yerine geçmesin ama gece 11'den öğlen 11'e kadar uyuyan çocuğum olsa başka bir şey istemem muhtemelen :KK53:
Şakası bir yana gece uyuması daha iyi, gündüz eğer ağlamıyorsa avutması daha kolay. 3 kere emmeye kalktı emdi geri uyudu anladığım kadarıyla?
Benim kızım da gece emip geri uyuyor çoğunlukla ama daha çok kalkıyor emmeye ve sabah 7 buçuk-8'den sonra yarım yamalak 9'a kadar idare ederse iyi uyudu diyorum. Gündüz bazen pusette sallayarak, bazen ayakta sallayarak, bazen de omzumda uyuyor. Bazen emerken uyuyakalıyor ben de uyanmasın diye kucağımda tutuyorum, bir yandan emerek 20 dk-yarım saat uyuyor sonra memeyi çıkarınca uyanıyor. Bizim de hiçbir düzenimiz yok henüz.
Gece uykusuna geçerken emziriyorum, sonra ayağıma koyup iyice dalana kadar sallıyorum, gece emzirip yanıma koyuyorum kolumu da sırtına doluyorum öyle uyuyoruz. İlla temas istiyor yani uyurken.
4 ay civarına kadar bir şeyin alışkanlık olması mümkün değil. Şimdilik keyfi nasıl isterse öyle yapıyorum valla, zaten çok ağlıyor daha fazlasını istemiyorum. Az büyüsün düzen kurarız.
İlk kızım da bu aşamaların hepsinden geçti ama üstümde kalmadı yani. Yaz gelip havalar ısınınca kundağını da bıraktı, kucağımdan da indi, yatağımdan da çıktı. Zamanla hepsi yoluna giriyor. Canını sıkma hiç. Hala kucakta taşınabilecek boyuttayken tadını çıkar :KK53:
Evet 3 kere emmeye kalktı, emerken de uyuyor gece allahtan. Ama şimdi gece 11e kadar bölük pörçük kuş gibi uyuyor. Ağlaması filan yok öyle zorlamıyor da ne bileyim sadece ayağımda uyuyunca gündüzleri korktum sallanmaya mı alıştı diye. Bir de bacaklarım pişiyor yani:rapci: 4. Aydan sonra zaten sallamak hiç istemiyorum. Böyle tecrübelilerden duymak insanı rahatlatıyor valla.:KK76:

Of kızlar ya, benim oğlanın gündüz uykuları çok sıkıntı 1 haftadır. Ayağımda ya da mememde uyuyor bıraktığım an tık uyanıyor, şanslıysam 40 dk filan yatağında uyuyor. Geceleri öyle değil ama mesela 11de bir yatıyor, bugün 11e kadar aralıksız uyudu yatağında, 3 kere emzirmek için mıkırdandı ama uyanmadı. Yok Sallanmaya alışsa gecede uyumaz di mi? Valla gündüzleri ne yapsam bilemedim, yatağında bırakıp kendi kendine uyuması içinde çok küçük. 47 günlük bebeden çok mu şey bekliyorum sizce?
Bencede cnm cok sey bekliyoruz:) gece uyuması bile mükemmel bir sey gece uyuduğu için bence gündüzleri az uyuyor o da zamanla düzelecek bence daha cok kuzunsunuz 47 gunluksnuz

X