2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Bencede cnm cok sey bekliyoruz:) gece uyuması bile mükemmel bir sey gece uyuduğu için bence gündüzleri az uyuyor o da zamanla düzelecek bence daha cok kuzunsunuz 47 gunluksnuz
Ay ne bileyim, gelen ayağa alışmış giden ayağa alışmış deyince strese soktular beni. Kendime de diyorum ayağa alışsa gece yatağında da uyumaz diye ama konu komşu iç sesimden ve mantığımdan daha ikna edici:)

Ayy canım Sağolasin insallah yaa daha cok kucukler hasta olmasinlar

Bende vitamin ilacini icecektim içmedim iceyim o zaman zaten inanilmaz peynir ve yogurt yiyorum aşerme gibi elimdr degil valla

Canim her zaman boyle değil dunden beri bi halsiz az ağlıyor bugunde sabahdan beri uyuyor gerci uyumasi iyidir dinlenip iyileşir diye tahmin ediyorum
Toparlar rahatlikla sen hic merak etme.

once ben,dun aksama dogru bebe,gece 2de de buyuk oglum kustu ya cok kotu.hicbiseyi yoktu cocugun,her yer batti mahvoldu asagi salona inmek zorunda kaldik. kanepede annem cocuk ben,esim baska yere kvrandi ay sonra yine kustu cok fazla. bi de kakasi bugn cok fenaydi. hepimize biseler okuyor hayirlisi. esim gecen trafik kazasi gecirdi,arkadan bi araba gelip carpmisti adam baya beyin sarsintisi geciriyordu dunden sonra o da tam mahvoldum annem desen ben ve oglum biraz dinlenelim diye cocugu hep salladi yorgun dustu uykusuz 3 gundur. artk kaka,kusmuk gormekten bunalima girecem,dusuncesi bile yani yetiyo.ablama sordum sn hastasin die bebe de oyle olmus dedi,yegenimde basina gelmis. 4 aylikken cok kotu hasta olmus ablam bebe de memeyi birakmis bidaha almamis. tabi sen hatirlamazsin kucuktun dedi . bebe de hala tuhaf. hepimiz tuhaftuhaf takiliyoz bakim ne olacak. V volveron canim bebisin nasil oldu,tekrar emmeye basladi mi :KK43: kuzun da cok hassas valla cok uzuluyorum haline
Hersey icin cik geçmiş olsun atlatırsiniz inşallah

Dua yerine geçmesin ama gece 11'den öğlen 11'e kadar uyuyan çocuğum olsa başka bir şey istemem muhtemelen :KK53:
Şakası bir yana gece uyuması daha iyi, gündüz eğer ağlamıyorsa avutması daha kolay. 3 kere emmeye kalktı emdi geri uyudu anladığım kadarıyla?
Benim kızım da gece emip geri uyuyor çoğunlukla ama daha çok kalkıyor emmeye ve sabah 7 buçuk-8'den sonra yarım yamalak 9'a kadar idare ederse iyi uyudu diyorum. Gündüz bazen pusette sallayarak, bazen ayakta sallayarak, bazen de omzumda uyuyor. Bazen emerken uyuyakalıyor ben de uyanmasın diye kucağımda tutuyorum, bir yandan emerek 20 dk-yarım saat uyuyor sonra memeyi çıkarınca uyanıyor. Bizim de hiçbir düzenimiz yok henüz.
Gece uykusuna geçerken emziriyorum, sonra ayağıma koyup iyice dalana kadar sallıyorum, gece emzirip yanıma koyuyorum kolumu da sırtına doluyorum öyle uyuyoruz. İlla temas istiyor yani uyurken.
4 ay civarına kadar bir şeyin alışkanlık olması mümkün değil. Şimdilik keyfi nasıl isterse öyle yapıyorum valla, zaten çok ağlıyor daha fazlasını istemiyorum. Az büyüsün düzen kurarız.
İlk kızım da bu aşamaların hepsinden geçti ama üstümde kalmadı yani. Yaz gelip havalar ısınınca kundağını da bıraktı, kucağımdan da indi, yatağımdan da çıktı. Zamanla hepsi yoluna giriyor. Canını sıkma hiç. Hala kucakta taşınabilecek boyuttayken tadını çıkar :KK53:
Ben şimdiye kadar kendime işkence yapmışım aksam 11 de uyur beşiğine yatırırsam 15 dk ya geri uyanıyor ve 02.30 a kadar uyumuyordu benım de sınır katsayılarım artıyordu tabii şimdi 11 de uyusn kolumda yatıyor sarılıyorum bende mis gibi ohh sakinleyip kalıyorum oda 12/1 gibi uyanıyor emiyor geri uyuyor. 2 ay sonra rahata erdm ınsallah böyle devam eder, bu arada gündüz sırtıma almıyorum. gündüz uykusu azaldı, sırtımda butün gün uyuyabılıyordu gece kök sökturuyordu sanırım ondan şimdi gece uykumuz düzeldi veya 10. Haftanın içindeyız bir tablo vardı ona göre günlük güneşlik haftadayz bilmiyorum bu hafta 2 ayın en güzel haftası diyebilirm yine de aglama ataklarımz da olmuyor degil birde artık bol sohbetımız oluyor maşallah kuzuma gülücükler atıp konusuyoruz agular avvuaalar (kızım da abla dedi die sevınıyor)

Ay ne bileyim, gelen ayağa alışmış giden ayağa alışmış deyince strese soktular beni. Kendime de diyorum ayağa alışsa gece yatağında da uyumaz diye ama konu komşu iç sesimden ve mantığımdan daha ikna edici:)
Ay millette tuaf her şeye yorum yapiyo bosver sen komşuları. Benimki gündüz memede uyuyor gecede memede uyuyor ya da anakucaginda uyuyor. Tokken meme almayınca anakucaginda uyutuyorum. Sende sallayarak uyutuyorsun ayni sey aslinda. Biri beni de sallasa da uyusam ya gözlerimden uyku akıyor ama uyuyamiyorum

Ben şimdiye kadar kendime işkence yapmışım aksam 11 de uyur beşiğine yatırırsam 15 dk ya geri uyanıyor ve 02.30 a kadar uyumuyordu benım de sınır katsayılarım artıyordu tabii şimdi 11 de uyusn kolumda yatıyor sarılıyorum bende mis gibi ohh sakinleyip kalıyorum oda 12/1 gibi uyanıyor emiyor geri uyuyor. 2 ay sonra rahata erdm ınsallah böyle devam eder, bu arada gündüz sırtıma almıyorum. gündüz uykusu azaldı, sırtımda butün gün uyuyabılıyordu gece kök sökturuyordu sanırım ondan şimdi gece uykumuz düzeldi veya 10. Haftanın içindeyız bir tablo vardı ona göre günlük güneşlik haftadayz bilmiyorum bu hafta 2 ayın en güzel haftası diyebilirm yine de aglama ataklarımz da olmuyor degil birde artık bol sohbetımız oluyor maşallah kuzuma gülücükler atıp konusuyoruz agular avvuaalar (kızım da abla dedi die sevınıyor)
Aynen cnm dun misafir vardi ev baya kalabalıktı paso güldü herkese hiç ağlamadı herkes ne kadar uslu diyip durdu sonra herkes gitti başladı huysuzluga:)) artık çok gülmeye başladı konusuyor bakiyor beni izliyor kafayi sağa sol çevirebiliyor

Aynen cnm dun misafir vardi ev baya kalabalıktı paso güldü herkese hiç ağlamadı herkes ne kadar uslu diyip durdu sonra herkes gitti başladı huysuzluga:)) artık çok gülmeye başladı konusuyor bakiyor beni izliyor kafayi sağa sol çevirebiliyor
Maşallah ya zaman bazen hiç geçmiyor gibi bazen de nasıl geçiyor anlamıyorum o gülücükler atınca içim aydınlanıyor resmen büyüdüğünü fark ediyorum demekki bıeaz rahata erecez die de sevınıyorum.birde farklı gördüğünü iyice inceliyor her lafa gülüyor millet de bu cocugun neresi huysuz diyor sonra tabii sonrasını kimse bilmiyor :KK70:

Kizlar kardeşimin eşi yeni dogum yapti bebegimiz annenom göğsünü tutmuyor silikon uclar falan denediler almiyor emmezse süt nasil gelicek bi fikriniz var mi ? Napmali acaba
emme refleksi gelişmemişse emzik veriyorlar birde karanlık odada sadece anne ve bebek olacak şekilde ten tebe temasla emzirmeyi denesin

Maşallah ya zaman bazen hiç geçmiyor gibi bazen de nasıl geçiyor anlamıyorum o gülücükler atınca içim aydınlanıyor resmen büyüdüğünü fark ediyorum demekki bıeaz rahata erecez die de sevınıyorum.birde farklı gördüğünü iyice inceliyor her lafa gülüyor millet de bu cocugun neresi huysuz diyor sonra tabii sonrasını kimse bilmiyor :KK70:
Ya oglum biraz ağla mızmızlık yap nazar değmesin dedimse de dinlemedi beni. Anakucaginda durdu misafirler varken hiç ağlamadı etrafa güldü eyvah dedim nazar değecek çocuğuma ki gerçekten gece uyumadi hep rüyasından uyandı korkarak felak nas okudum. Acaba huy degistirirler mi bu aydan sonra böyle devam eder mi? Gerçekten o kadar zorlu bir gebelikten ve doğumdan sonra bebeğim bana çok yardımcı oldu annelikte:) ama sanki yeni bir aşk yeni bir flört gibi bebek sahibi olmak onla bakismak Allah isteyen herkese versin ins. Saglikli olsunlarda ağlamışlar huysuz olmuşlar hepsi gelip gecici

Ben de gecevap yatarken sürekli sırtına elimi koyuyorum, temas halindeyiz 7/24 :KK53: Ben yanından kalkınca uyanıyor zaten çok derin uykuya geçmediyse. Biz de 10. Haftadayız, rahat etcez derken bu aşı bozdu bizim düzeni. Ateşe düşmüş gibi bağırıyor bugün. Toplasan 2-3 saat uyku uyumadı. Gece uykusu da bozuk oluyor gündüz böyle geçince:işsiz:

Tamam canim söyleyeyim bende dedim surekli deneyin mecbur almak zorunda ilk gunler de zor ya uyuyor kan sekeri mi düştü acaba diyoruz emmesi lazim
Aynı durumu bende yaşadım ne yaptımsa almadı sağıp sağıp verdim 1 ay anne sütünü emmediği için süttüm bitti malesef 1 bucuk aydırda sadede mamayla besleniyo kızım çok zor bir durum kızımım beni emmesini çok isterdim o duyguyu yaşamayı malesef olmadı inşallah sizin bebek emer bu arada yaşları uzun olsun Allah analı babalı büyütsün

Of kızlar ya, benim oğlanın gündüz uykuları çok sıkıntı 1 haftadır. Ayağımda ya da mememde uyuyor bıraktığım an tık uyanıyor, şanslıysam 40 dk filan yatağında uyuyor. Geceleri öyle değil ama mesela 11de bir yatıyor, bugün 11e kadar aralıksız uyudu yatağında, 3 kere emzirmek için mıkırdandı ama uyanmadı. Yok Sallanmaya alışsa gecede uyumaz di mi? Valla gündüzleri ne yapsam bilemedim, yatağında bırakıp kendi kendine uyuması içinde çok küçük. 47 günlük bebeden çok mu şey bekliyorum sizce?
Benim kızımda öyle gündüz sürekli ayağımda bıraktığım an uyanıyor gece de ne sallıyorum ne başka bişey beşiğinde uyuyor ben bi çözüm bulamadım inşallah sen bulursun gece uyuması güzel ama gündüzde ne yemek yapabiliyorum ne temizlik biz 2 bucuk aylık olduk

Ben de gecevap yatarken sürekli sırtına elimi koyuyorum, temas halindeyiz 7/24 :KK53: Ben yanından kalkınca uyanıyor zaten çok derin uykuya geçmediyse. Biz de 10. Haftadayız, rahat etcez derken bu aşı bozdu bizim düzeni. Ateşe düşmüş gibi bağırıyor bugün. Toplasan 2-3 saat uyku uyumadı. Gece uykusu da bozuk oluyor gündüz böyle geçince:işsiz:
Tam uykuya dalamadı bugun gündüz her yeni gün yeni birşey çıkıyor kucagimda uyudu biraz

Ya oglum biraz ağla mızmızlık yap nazar değmesin dedimse de dinlemedi beni. Anakucaginda durdu misafirler varken hiç ağlamadı etrafa güldü eyvah dedim nazar değecek çocuğuma ki gerçekten gece uyumadi hep rüyasından uyandı korkarak felak nas okudum. Acaba huy degistirirler mi bu aydan sonra böyle devam eder mi? Gerçekten o kadar zorlu bir gebelikten ve doğumdan sonra bebeğim bana çok yardımcı oldu annelikte:) ama sanki yeni bir aşk yeni bir flört gibi bebek sahibi olmak onla bakismak Allah isteyen herkese versin ins. Saglikli olsunlarda ağlamışlar huysuz olmuşlar hepsi gelip gecici
Ben 7 Ayetel Kürsi okuyorum nazar için.
Huy değişir mi bilemiyorum yaşayıp göreceğiz inşallah.
Kokusu bakışı gülüşü ömre bedel gerçekten, olmayan isteyen herkese nasip etsin

once ben,dun aksama dogru bebe,gece 2de de buyuk oglum kustu ya cok kotu.hicbiseyi yoktu cocugun,her yer batti mahvoldu asagi salona inmek zorunda kaldik. kanepede annem cocuk ben,esim baska yere kvrandi ay sonra yine kustu cok fazla. bi de kakasi bugn cok fenaydi. hepimize biseler okuyor hayirlisi. esim gecen trafik kazasi gecirdi,arkadan bi araba gelip carpmisti adam baya beyin sarsintisi geciriyordu dunden sonra o da tam mahvoldum annem desen ben ve oglum biraz dinlenelim diye cocugu hep salladi yorgun dustu uykusuz 3 gundur. artk kaka,kusmuk gormekten bunalima girecem,dusuncesi bile yani yetiyo.ablama sordum sn hastasin die bebe de oyle olmus dedi,yegenimde basina gelmis. 4 aylikken cok kotu hasta olmus ablam bebe de memeyi birakmis bidaha almamis. tabi sen hatirlamazsin kucuktun dedi . bebe de hala tuhaf. hepimiz tuhaftuhaf takiliyoz bakim ne olacak. V volveron canim bebisin nasil oldu,tekrar emmeye basladi mi :KK43: kuzun da cok hassas valla cok uzuluyorum haline
Canım çok geçmiş olsun 😔😔

Sulardan falan mı etkilendiniz acaba? Ya da dışarıdan mı yediniz? İyi yıkanmamış salata vs gibi bişi?

Ay canim yaa kusmuk kaka falan zor yaa en zor dönemlerimiz işte şimdi nasıl oldunuz ya bebeklerin hasta olması içimi parçalıyor benim kizin sesi hala çıkmıyor aglayamiyor bile kuzum meme yi cok ememiyor ama mama aliyor onu da azaltti yani iştah yok insallah yarina kadar bisey kalmaz uyuması da iyidir herhalde ....
Ya benim de dün misafirlerim vardi normalde ağlayan cocuk misafirlere güldü konustu sanki dün büyüdü icim gitti bisey olur diye inanir misin misafirler gittikden sonrs sesi kısıldı yavrumun gercekten bebeklerin tadi başkaymış o gülüşmeler bizi bizden alıyor bir de eşim diyor senin sesini taniyorben konusunca tepki veriyor
emme refleksi gelişmemişse emzik veriyorlar birde karanlık odada sadece anne ve bebek olacak şekilde ten tebe temasla emzirmeyi denesin
Emzik emiyor muş canim yaa anne memesini almıyor insallah tutturur lar cansıkıcı cidden karanlık odayi da soyleyeyim
Aynı durumu bende yaşadım ne yaptımsa almadı sağıp sağıp verdim 1 ay anne sütünü emmediği için süttüm bitti malesef 1 bucuk aydırda sadede mamayla besleniyo kızım çok zor bir durum kızımım beni emmesini çok isterdim o duyguyu yaşamayı malesef olmadı inşallah sizin bebek emer bu arada yaşları uzun olsun Allah analı babalı büyütsün
Çok üzülmussundur eminim ama olsun 1 damla bile olsa almiş sütünü Allah dermansiz dert vermesin olsun mama ile büyüsün sağlıklı olsun çok ciddiyim tabi ki anne sütü vermek en iyisi ama olmayinca olmuyor sağlık olsun canım

X