2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252

Bizim de 9 Nisan'da aşı günümüz. Bakalım o zaman belli olacak benim tartının yalancılığı:))
Maşallah senin kuzu da büyümüş annesi Allah sağlık sıhhat versin.

Sütlaç gaz yapıyor mu şulecan? Bende denicem bu akşam.

Süt sadece pişirilip tatlı gibi şeylere karıştırılınca ya da yoğurt çorbası şeklinde olduğunda gaz yapmıyormuş.
Ben çok severim süt içmeyi, günlük süt alırım hep içmek için, tadını çok seviyorum soğuk soğuk. O kadar özledim ki süt içmeyi, birkaç ay daha geçsin başlarım içmeye. Sütlaç'a da bayılırım ama yapmaya vaktim yok, tek elle biraz zor

Kızım bugün 2 aylık oldu çok şükür iyiyiz ama kaka yapma sıklığı azaldı sizde de azalma var mı?

Maşallah canım. Bizim de 10 günümüz kaldı.
Kaka sıklığı azaldı hem gündüz hem gece. Hatta gece kaka yapmadığı günler bile oluyor, çok mutlu oluyorum o zamanlarda. Gece kaka yapınca çok kötü düzenimiz kaçıyor. Emzirmeden altını alayım desen ortalığı yıkar, önce emzireyim desen kusar bi de ayılıyor sonra uyutamıyorum. Saçma sapan bir şey oluyor. O yüzden kaka yapmayınca çok mutlu oluyorum :)

Valla arkadaşım çaresizim ya. 4. Ayı bekliyorum

aynen cnm bizimde azaldı günde 4 defa yapiyor en fazla senin kaç defa yapiyor. Dun mesela 1 kere yaptı çok ikindi yapmak icin. Bugün 4 kere yaptı degisiyo
Dün 4 kere bugün henüz 1 kere be çok ıkındı azalma normalmiş ama kabız olmasından da korkuyorum günde 3 kere yapsa bari :)

Dün 4 kere bugün henüz 1 kere be çok ıkındı azalma normalmiş ama kabız olmasından da korkuyorum günde 3 kere yapsa bari :)
Dün bizi mahvetti ikindi surekli yapamadı uyumadida gece yaptı rahatladı çocuk bugün de çok şükür cok yapti rahatız. Surekli kabiz olan bebeklere Allah yardım etsin çok zor ins yapar kaka rahat uyur

Kızlar gün geçmiyorki bizim bebişte sıkıntı çıkmasın çok ağlıyor diye doktora götürdük idrar tahlili yaptı doktor idrar yolu enfeksiyonu çıkmış yarın kültür yapacak ona göre hareket edecek biz daha çok küçüğüz nasıl bir tedavi uygulayacaklar acaba o kadar dikkat etmeme rağmen nasıl oldu anlamış değilim

Geçmiş olsun canım iğne tedavisi uygulanıyor bildiğim kadarıyla. Çok dikkat etsende oluyo maalesef hemen toparlar ama hiç merak etme bol bol emzir mama kullanıyorsan biraz su vermeyş ihmal etme

O kadar güzel özetlemişsin ki ne eksik ne fazla.eşim çok yardımcı oluyor sağolsun ama yine de ben o hayattan istiyorum.hele hele diğer kızımı 3 yaşına kadar yalnız büyütünce ekmek almaya gitmeye cesaretim kalmazdı,çoook ağlattı.şimdi de öyle birşey olsa hemen sesi titrer...bir gün ekmek yoktu buzluğa attığım kurabiyelerden falan yediğimi hatırlıyorum:) ekmek bulamazsan pasta ye misali:) 2.kız da öyle ne dogru düzgün emiyor,ne mamayı içiyor 30ml içerse seviniyorum.bazıları avm vs geziyor nasıl yapıyorlar anlamıyorum.yarın doktora gideceğiz sonrasında kısa bir avm yapmayı düşünüyoruz.bir parça bir şey alıp çıkmak lazım inş becerebiliriz.millet dünyayı geziyor çocukla ne evin içinde gezemiyorum.gececek inş.ben de burayı okuyup rahatlıyorum.

Geçmiş olsun canım iğne tedavisi uygulanıyor bildiğim kadarıyla. Çok dikkat etsende oluyo maalesef hemen toparlar ama hiç merak etme bol bol emzir mama kullanıyorsan biraz su vermeyş ihmal etme
Hastaneye yatırma oluyormu acaba ben mama veryorum canım ama suyu ne sıklıkla vereceğim vermediğim içinmi oldu acaba onun etkisi olurmu inşaallah canım toparlar hayırlısıyla

Canım geçmiş olsun, neyse ki sıkıntısını anladınız, yazık yavruma. Yatırmazlar korkma hastaneye.

Koz mıydı bebişin? Altını silerken dikkat ediyo musun?

7 Gazdan dolayı sürekli emmek istiyormus benimki gazını güzel çıkarınca istemiyor 1 saat falan
Ne bileyim cileden çıkardı dün geceden beride baygın gibj yatıyor zor uyandiriyorum. Memeyi yiyor gözler kapanıyor o ara üstüne biraz kusuyor gozler açılır gibj oluyor sonra gene yatıyor. Allahim dun uyumayan çocuk bugün uyanmiyo Kafayi yemek üzereyim niye böyle oluyor
Neden böyleler ya heralde neyi hatırlamak istemezsin dediklerinde bi hamileliğimin 3 ayını bide bebek doğduktan sonraki 3 ayı derim o kadar kötü geçiyor inşaallah canım bugün iyi geçer uyurlar
Valla bendd 6. Aydan sonrasini desem yeri standardi yok resmen bugünde uyanmıyor kafayi yemek üzereyim resmen. Uyanik oldugundada bol bol kusuyor bir sıkıntısı mi var aceba düşünmeden edemiyorum

Allah kolaylık versin kızlar burda birbirimeze destek oluyoruz en azından yoksa kafayi yememek elde değil jeya , , K Karabiberim123 , wendy ,@engteacher86 , U Umutherzaman , V volveron

Canım geçmiş olsun, neyse ki sıkıntısını anladınız, yazık yavruma. Yatırmazlar korkma hastaneye.

Koz mıydı bebişin? Altını silerken dikkat ediyo musun?
İnşallah canım biz 15 günlükken kulak enfeksiyonundan yatmıştık çok zor birşey inşaallah yatırmadan tedavi edebilirler evt canım kız bebeğim dikkat ediyorum sürekli bezinide değiştiririm acaba banyo yaptırırken dikkatmi etmedim anlamadım

Canm ne güzel uyudum benimkide geçen gün öyle idi hatta size sormuştum niye böyle uyuyor uyumaktan çokta emmedi demistim onun iki.gun sonrası hiç uyumadi ay dedim uyuyan güne sukretmem gerekmis:) yani arada oluyor cnm gercekten bir günleri bir gunlerini tutmuyor yarin düzelir cnm uyusa keske dersin:))

Hastaneye yatırma oluyormu acaba ben mama veryorum canım ama suyu ne sıklıkla vereceğim vermediğim içinmi oldu acaba onun etkisi olurmu inşaallah canım toparlar hayırlısıyla

Yok canım su vermediğin için olmamıştır ama mama veren bebeklere su vermek gerekir diye biliyorum. Miktarını hiç bilemiyorum 1 tatlı kaşığı verebilirsin mesela. Çişini çok yaptıkça geçer enfeksiyonu merak etme bol bol besle. Çok ileri boyutta olmadığı sürece yatırmazlar ki ileri derecede olsa ateşide çıkardı. Seninki küçük bir şey belli kısa sürede toparlar eminimx

Canım uyuması iyi bişe eğer çok ve su şeklinde fışkırırcasına kusmuyorsa normaldir heralde çünkü yenidoğan bi bebeğin günlük 15 20 saat uyuması gerekirmiş

Geçmiş olsun cnm ins hastanede yatmadan düzelir cnm

Doktorda eşime az bir enfeksiyon demiş zaten inşaallah atlatırız canım suyuda vereyim ben mama verdiğim günlerde inşaallah

Y Yslysl biz seninle aynı gün aynı şeyleri yaşıyoruz çok ilginç. Bizimkide öyle bugün uykudan kaldıramadı başını zar zor kısa kısa emip Uyuyo. Ama ben kırkına yaklaştık ondan düzeliyor mu acaba diye umud ediyorum:))) ama sanmıyorum bugün böyle bi tesadüf oldu bence :)

Canım altını değiştirirken mutlaka önden arkaya doğru sil, ona cidden dikkat etmek gerekiyor. Kendini suçlama bi de, bazı bebekler idrar yolu anlamında Hassas oluyorlar, sen dikkat et bol bol emzir ki kolay atlarsın annesi. Cidden zor olur enfeksiyon kuzunun ağladığı kadar varmış. Allahım dermansız dert vermesin.

Oo gözün aydın. Gülücük gördük sende uzun zaman sonra :)

Canım geçmiş olsun. İlaç ile geçer hiç canını sıkma.
İlk kızımda yaşadık idrar yolu enfeksiyonu sık sık. Kaka yapınca yıkıyordum ama iyi gelmiyormuş meğer o kadar. Şu an çok dikkat ediyorum. Temiz ıslak mendil ile önce vajinal bölgeyi siliyorum. Arka bölgeye sürdüğüm ıslak mendili asla öne sürmüyorum. Baya mendil israfı oluyor ama yapacak bir şey yok. Aynı şeyleri yaşmak istemiyorum yine.

Ah nerde gezmek, valla bir acil iş oluyor da çıkacağımız zaman kara kara düşünüyorum ağlamaya başlayınca nasıl susturcam çocuğu dışarda diye. Öyle özenirdim ki bebek arabasında çocuk uyurken rahat rahat gezen insanlara, 2 çocuğumda da yaşayamadım o konforu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…