2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Canm benim çocuk 3 tane ama inan onlarla birşekilde başa çıkıyorum hepsinin istekleriyle canıma dişime takıp ilgilenirim her anne gibi,hiç destek de aramıyorum sadece sorun eşimle sizlere çok imrenerek bakıyorum ne güzel maşallah mesleğiniz var benim öyle bi durumum olsa çoktan ayrılmıştım hani derler ya anlaşamıyorsun çocuk niye yaparsın bunun tek izahı ben zaten boşanamam ölene kadar ayrılınmaz bizde ee madem ayrılamıyorum bari annelik duygusunu yaşayayım diyorsun nekadar doğru bi düşünce tartışılır ama hayatımda tek dayanağım hayatın bana en büyük hediyesi evlatlarım.

Yaa bende yapayım ya denicem bi bakalım en azından açlıktan mı uyumuyo görelim. Kaç cc veriyorsun canım bide biberonla mı veriyorsun ? Bide kaçıncı gününüzde başladınız bu uygulamaya ?
Valla bende vericem. Bide youtu.be de anne sütünü nasıl artırdım video var en azından onu da yapmaya zamanım olur

Seninki kilo da almıştı yalnıs hatırlamıyorsam. Ben anlamadım şimdi 90lik mama verdim gayet iştahla benide üstüne emiyor

Valla bende vericem. Bide youtu.be de anne sütünü nasıl artırdım video var en azından onu da yapmaya zamanım olur

Benim kuzenim doğduğu günden beri bebeğine her öğün sonrası 30 cc mama verdi 2. Ayda her öğün sonrası 60 cc verdi. Bu uygulamayla bebek 10 ay hem emdi hem mama yedi. 10 ay sonra ek gıda ve mamaya devam ettiler gayette sağlıklı bebek obez falanda değil .

Tartıya pek güvenme canım sen kafana takılıyorsa sağlık ocagına Bi götür

Seninki kilo da almıştı yalnıs hatırlamıyorsam. Ben anlamadım şimdi 90lik mama verdim gayet iştahla benide üstüne emiyor

1. Ay kontrolünde aldı ama sütüm iyiydi o zaman. Bu 3 gündğr sönmüş balon gibi anlayamıyorum birden bire niye oldu böyle. 2 ay kontrolüne daha çok var 3 hafta. Dayanamam bu şekilde. İnş sütüm artar

Çok ağlıyor mu

Şöyle emiyo uyuyo uyanıyo yine ağlıyo bazen emiyo yarım saat gülüyo oynuyo yarım saat sonra ağlayarak bida aranıyo ağzı. Zaten gaz sancıları var onada ağlıyo. Sürekli emmek istiyo bunu anlıyorum. Memede hiçbir sıkıntısı yok bıraksam 24 saat ağlamadan durur

Canım çok streslisin bu süt konusunda, yazdıklarından çok belli oluyor. Lütfen biraz rahatla. Sütün varsa neden yetmesin? Eminim bütün gün telefondan sütle ilgili şeyler araştırıyorsundur. Psikolojinin süte etkisi var biliyorsun. Şimdi "süt problemini halledeyim başka hiçbir şey beni yoramaz" diyorsun ya inan öyle değil. Çocuk büyütürken dert bitmez. Benim de süt derdim yok ama kucaktan bıraktığımda ateşe düşmüş gibi morarana kadar ağlayan, çoğu zaman kucakta bile susmayan bir bebeğim var. Bana da bu çok büyük bir sorun gibi geliyor. Herkes ne çekerse onu görüyor işte en büyük sorun olarak. Bence sen bu süt sorununu halledersin. Güven kendine.

Biliyorum canım senin çocuklar 3 tane. Allah sana bağışlasın, umarım hepsi çektiğin sıkıntıları unutturacak kadar hayırlı evlatlar olurlar. Madem eşten yana piyango vurmadı, sen de yetiştir çocuklarını ve kendin için yaşa arkadaşım. Okumak önemli evet ama iş bulmak için illa ünv mezunu olmana gerek yok ki. Yaşın çok mu büyük? Büyüt ufaklığı, iş bakarsın kendine. Eşin ne der çalışmana?

Yaa bende yapayım ya denicem bi bakalım en azından açlıktan mı uyumuyo görelim. Kaç cc veriyorsun canım bide biberonla mı veriyorsun ? Bide kaçıncı gününüzde başladınız bu uygulamaya ?
Avent biberonla veriyorum canım, benim oğlan 90 cc ile doyuyor. Biberonu ilk günden beri kullanıyorum sütümü de sağıp veriyordum. Memeyi de hala çok güzel emiyor. Mama vereli 1.5-2 hafta oldu. Şu an 36 günlük

Aynı benimki de Allah yardımcımız olsun

Haklısın canım inşallah daha güçlü bir anne olucam teşekkür ederim

Bence seninki büyük bir sorun cnm anneyi çok yıpratır doktor ne diyo niye o kadar çok ağlıyormuş. Valla Allah yardimcin olsun cnm insallah 3.aydan sonra tüm bebekler bi sakin olurda duzene girerler.

Avent biberonla veriyorum canım, benim oğlan 90 cc ile doyuyor. Biberonu ilk günden beri kullanıyorum sütümü de sağıp veriyordum. Memeyi de hala çok güzel emiyor. Mama vereli 1.5-2 hafta oldu. Şu an 36 günlük

Çok teşekkür ederim canım bunu uygulucam inşallah bende de işe yarar çok duacın olurum. Oğlun kaç kilo acaba 90 cc ile doyuyor ona göre hesaplama yapıcamda bende benim kız için. Tekrar çok teşekkür ederim.

Çiğdem senin kızın kilo alımı nasıl hafta kaç gram aliyor kilo alımı iyiyse sütun yetiyordur cnm bazen olmuyo süt bazen çok oluyor öyle tamamlıyorlar. Kaymaklı bal salata kuzu eti hurma incir ceviz tatlı boza uyku bulgur pilavı yumurta ve içeriğin vitamin ımom bende bunlar süt yaptı bir gün misafir gelecek diye hiçbir şey yemedim ikram hazırlamaktan temizlik yapmaktan inanır mısın sütüm cok azdı çok pişman oldum iyle davrandığima hazir bir sey alsaydım disardan diye misafir için çocuğum ac kaldi.

Tartıya pek güvenme canım sen kafana takılıyorsa sağlık ocagına Bi götür

Yok be canım tarttırmak için doktora mı gitcem şimdi. 9 Nisan'da 2. Ay aşıları var. O zaman tartılacak nasıl olsa. Azalma var gibi görünmesi tuhaf geldi de ondan şaşırdım. Geçen cuma 5240 çıkmıştı hastanede komple soymuştum. O zamandan beri 6 günde 250 gr iyi yani. Geçen gün yanlış tarttı belki.

Benimki hayatta 24 saat memede durmaz. Emip doyunca diliyle ittiriyor, memeye kafa atıyor çok komik ya

Canım haftalık tarttırmıyoruz ki biz. 1. Ay kontrolünde gayet iyiydi durumu ama bende bu süt azalması 2 gündür var. 2. Ay kontrolüne daha 3 hafta var. Süt durumy böyle devam ederse dayanamam hftaya götürürüm tarttırmaya duruma göre hareket sderim artık. İnan her şeyi yiyip içiyorum su zaten 4 litrenin sltına düşmüyorum. Bu gece gayet iyide uyudum gündğzleride yarım saat bir saat uyuyorum. Beklicem canım bir kaç güne düzelmezse gidicem doktora

Nasıl tartiyon kızını önce kendin sonra kızla ise o güvenilir olmuyor cnm bizde denedik hatta bizde kilp mu verdi dedik 2.ayda öğrenecez bakalim kaç kilo olmuşlar biz haftaya gidecez doktora

Bence seninki büyük bir sorun cnm anneyi çok yıpratır doktor ne diyo niye o kadar çok ağlıyormuş. Valla Allah yardimcin olsun cnm insallah 3.aydan sonra tüm bebekler bi sakin olurda duzene girerler.

İlk 3 ay ağlar diyor. Bağırsak yapıları ile ilgili bir şeyler anlattı. 4-5 aylık olduğunda daha normal olacak her şey diyor. 3 aya endekslemiştim kendimi ama doktor 4-5 ay diyor. Dayanacağız yapacak bir şey yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…