2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Ben sıkıyorum mememi süt cikmiyor aa sünger bu meme diyorum ama bebek bir emiyo taslasiyo cikiyo süt sesi de duyuyorum yani sünger diye yok sanma emzir ama sürekli emersede süt birikmiyo azar azar yiyorlar 2 saat bekleyince birikiyo

Nasıl tartiyon kızını önce kendin sonra kızla ise o güvenilir olmuyor cnm bizde denedik hatta bizde kilp mu verdi dedik 2.ayda öğrenecez bakalim kaç kilo olmuşlar biz haftaya gidecez doktora

Önce kendim tartılıyorum sonra bebişi alıp kucağıma aradaki farka bakıyorum. İlk ay tutmuştu da ondan güveniyordum ama iki seferdir sapıttı benim tartı
Tabiki en güveniliri hassas bebek tartısında yapılan.

Aman buna da şükür 1 yaşına kadar çeken duydum koligi. Yaza bomba gibi gidecez ins:)))) bu lafı hiç inanarak yazmadim;:)))

Amin canm sağol inşallah hayırlı evlat ve hayırlı insanlar olurlar tek isteğim bu zaten.Yaşım daha 28 :) ama çalışma gibi bir konu mümkün değil zamanında bunun tartışmasını çok yapıp açılmamak üzere kapattık o konuyu,bu günlerde geçecek elbet buara tahammül gücüm de az ondan daha çok takar oldum ama yazdıkların çok iyi geldi tekrar sağol

Emzirme sıkılığımıza göre meme süt üretiyor ve emme saati geçerse süt kendi kendine memeye indiği için birikiyor. Sık emen bebeklerde memenin sertleşmemesi çok normal. Su deposu değil ki bu memeye biriksin çocuk ordan çeksin.
Memeye sığandan çok daha fazlasını emiyor bebek tek seferde. 100 ml süt sığar mı mesela incecik süt kanallarına, düşününce çok mantıksız. İlerleyen aylarda daha da artacak tek seferde emdikleri süt miktarı. Memelerin iki katına çıkması lazım o sütü taşıması için.
Bu arada geçen gün bir yerde dinledim. 1 ml anne sütü için vücut 3 kaloriye ihtiyaç duyuyormuş. Neden bu kadar çok tatlı yediğimin ve canımın çektiğinin açıklamasını bulmuş oldum

Aman buna da şükür 1 yaşına kadar çeken duydum koligi. Yaza bomba gibi gidecez ins:)))) bu lafı hiç inanarak yazmadim;:)))

Ben gayet inanıyorum valla. Çocuk ağlamayı bıraksın da ben her türlü zorluğun üstesinden gelirim evelallah Sağlık sıhhat olsun da gerisi oluyor bir şekilde.

Anladım canım. O zaman sen de hayatının amacı olarak evlatlarını en mükemmel şekilde yetiştirmeyi hedefe koy. Elbette çok önemli bir şey eş de ama isterse senin hayatına eşlik etsin istemiyorsa kendi bilir, sen de ona göre davran. Eyvallah etme yani, herkes ettiğini bulur. O ne kadar geliyorsa sen de o kadar git. Sarıl evlatlarına, onlar yeter insana. Eş dediğin başkasının doğurduğu yabancı en nihayetinde :) Allah sağlık sıhhat versin. En önemli şey bu hayatta.

çook haklısın teşekkürler canm

Belki yanlış ölçmüştür canım bi kaç gün sonra tekrar ölç bakalım

İlk ay bende öyle ölçtüm nokta atışı tuttu şuan yine aynı şekilde ölçüyorum 53 günlüğüz 5100 çıktı iyi gidiyor gibiyiz bakalım 12 Nisan da randevumuz var o zaman belli olacak ak koyun kara koyun

Aynen canım bende okumuştum onu :)) ben de tahin helvası ve sütlaçla kafayı bozmuş durumdayım

Sütlaç gaz yapıyor mu şulecan? Bende denicem bu akşam.

Merhaba, bizde de günde 2-3 seans üstüne işeme vardı, prima bitti minies aldım, sonra da goon deneyecegim.

Ben de similac kullanıyorum çok az gaz oluyor gerçekten, ben de günde 40 ila 80 arasında veriyorum. Akşam daha çok veriyorum ki uyusun. Dün akşam uyuduk memelerim de süt de birikti şükür

of canim of uzuldum ben de simdi.bizim cocuk da oyle oldu cok huzurlu sakindi. o da cocuktan sonra dikkat cekmek icin degisik seyler yapiyor. bizim de sinirlarimiz zorlaniyor,ozellikle esime cok yapisti. adam.hem is hem okul hem ev cirpiniyor. odevleri yigilmis,adam valla iyi dayaniyor yine. isi gucu birakiyor 5 dk lik okula beyimizi arabayla goturuo getiririyoruz. cikista da tur atmadan eve gelmiyoruz ztn. bi de orda 1 saate yakin oyalaniyoruz. yine benimkinde baya sabir var yani ama yine de biz de cok kiziyoruz ya aksi imkansiz ki. ztn her sey ust uste,gececek ama zorlayacak.. bi sure boyle devam edecek galiba cnm keske sihirli bi degnek olsa en azindan bu gecse

Ah canım inşallah düzene girer bu da gelip geçecek biliyorum sadece biraz sabretmemiz gerekiyor Allah hepimize sabır versin

Normal göz polikinliğinden canım
Teşekkür ederim canım çocuk için olunca bölüm değişirmi acaba diye sorduydum :) dün kalça ultrasonumuz vardı şükür bi sıkıntı çıkmadı bugün kırkımız çıktı :) emiyoruz büyüyoruz sabaha kadar gaz sancısından uyumuyoruz uykusuzluktan zombi gibi oldum :)) ama olsun bi gülüşü herşeye değer :) büyük oğlanda yavaş yavaş alışmaya başladı kıskançlığı biraz hafifledi ama yinede onu sevince davranışı değişiyo bilmiyoki o bizim ilk göz ağrımız ikisininde yeri ayrı ama anlamıyo çocuk aklı işte neler geçiyorsa beyninden :) bu arada eşim 1 aydır işe gitmiyor hastaneye gidip geliyor kemoterapi alıcakmış ilaçların gelmesini bekliyoruz dertler bitmiyor birikim yapalım ayrı eve çıkalım derken eşim hastalandı ama olsun herşeyde vardır bi hayır o iyi olsunda ev sonra olsada olur onun sağlığı yokken evi napim ben bikaç sene daha dayanırım uyuz kaynanaya :) alıştım zaten

Bu kadar ağlamasına bişey diyemiyorum şaşkınım benim kız da ağlıyor fazlasıysa kucak da durmak istiyor ama Arada da uyuyor elif bebeği biraz okusan ya da nefesi kuvvetli birine 3 gün peşpeşe okutsanız çünkü çok ağlıyor diyosun bilemedim ama üzüldüm inşallah tez zaman da düzelir

Kızlar kehribar kolyesi kullanan var mı aranızda faydası oluyor mu bizim kızda iki gündür çıldırdı meme reddi huysuzluk bağırma ağlama daha beter oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…