2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar bu sayfayı okuyanlar çocuk yapmaktan vazgececek:)) birde yazdığım yazılarda hep imla hatası yapmışım yazmayı da unuttum:)) bir osuruktan bu kadar haz duyacağımı hiç dusunmemistim:))
sen yine iyiymişsin imla hatası yaptığını farkedebilmişsin ben ne yazdığımı bile bilmiyorum :)

Dimi :) kimseye anlatmayacağımız şeyleri burada paylaşıp söylüyoruz ♥
aynen ya biriyle mümkün değil konuşamam,ellerine fırsat geçip sevinmesinler diye,insanlar çok acımasız geçen bi kaç arkadaş geldi bi görsen dedikoduları bu yüzden hiç birşeyimizi paylaşamıyoruz

Asıl selamımı vereyim, günaydın canım anneler :anne:
50 günlük olduk bugün ama hala tırt bizde durumlar, bi cacık yok, günler geçiyor ama bizim bu ağlaklık geçmiyor.:işsiz:
Günlerimiz ağlama seanslarının arasındaki uyuklamalar ile geçiyor.
Geçen gün sabah eşim hazırlanıyor işe gitmek için. Oda karanlık, karartma perde çekili, ruhumun üstüne oturdu sanki o karanlık. Küçük memede emiyor, büyük kızım eşim kalkınca yanıma gelmiş o da bir yanımda yatıyor. Eşime nasıl baktıysam artık, 'hayırdır niye baktın öyle?' dedi, 'senin yerinde olmayı çok isterdim' dedim. 'Emin ol istemezdin' diyor, 'emin ol isterdim' dedim.
:işsiz:
Sizde de oluyor mu eşinize karşı böyle saçma bir kıskançlık durumu? Sabah evden çıkıp gidebiliyor diye adamın hayatını kıskanır oldum. Sabah 8'de evden çık, ki o saatte çocuklar uyuyor zaten. Akşam 7'de eve gel, çocuğu 10 dk gezdir, sonra akşam yemeği-çocuk benim memede asılı. Yemekten sonra 'çocuğu mu tutarsın yoksa mutfağı mı toplarsın?' diyorum 'sen çocuğu tut ben mutfağı hallederim' diyor. 'Ben zaten bütün gün çocuğu tutuyorum az kollarım dinlensin başka iş yapayım da' diyorum ama yine çocuk bana kalıyor tabi. Sonra 9 gibi çocuklar yatıyor. İki bardak çay çekirdek sonra yatılıyor, adam sabah kalkıp yine giyinip, süslenip, sıkınıp parfümleri vınn işe. Bu hayattan ben de istiyorum.
Sabah 8-akşam 7 arasında evde olanlardan sorumlu olmamak ne güzel bir özgürlük.
Sabah kalkıyoruz emziriyorum üstünü altını değiştiriyorum. Tek kolumda çocukla kahvaltı hazırlıyorum, iki elin gerektirdiği işleri yaparken puset koyuyorum, o ağlıyor ben alelacele o işleri yapıyorum (bir şey doğramak gibi). Sonra kahvaltıya oturuyoruz. Emerse ne ala, sakin sakin kahvaltı ediyoruz. Emmezse o kucağımda ağlıyor ben yemek yiyorum, mideme mi gidiyor nereye gidiyor belli değil tabi o yemek. Sonra kalkıp aceleyle kahvaltılıkları ve bulaşıkları toplıyorum. İçeri geçiyoruz, sabah uyandıktan çok kısa bir süre sonra uyumak istiyor. Kucağımda o uyuyor, ben bir yandan büyük kızım kahvaltısını bitirisin diye sürekli onu mutfağa yolluyorum bir yandan kızımın 5 dk'da bir gelen tuvalet seansları sonrası popo yıkamaya gidiyorum, çocuk hep kucağımda veya omzumda tabi, uyuyor. Az önce omzumda çocukla kendim tuvalete girdim, düştüğüm rezilliğe bak:işsiz: Bıraksam ben tuvaletten çıkana kadar uyanır, hazır uyuyorken uyusun diye indiremiyorum.
Öğle yemeği vakti geliyor, uyanıksa kucağımda ağlayarak, iki elli şeyler için bırakıp pusette ağlatarak, uyuyorsa o kucağımda, tek elle öğle yemeği hazırlıyorum. Sabahki gibi yiyoruz yine, ya emerek ya kucakta ağlayarak. Akşam üstü 5'e kadar ya uyuyor ya ağlıyor geziniyoruz. Sonra akşam yemeği hazırlama vakti geliyor, yine onu puset koyup iki el gerektiren işleri hallediyorum yemek hazırlığı olarak, o ağlıyor pusette bu sürede, sonra onu kucağıma ağlıyorum o ağlamaya devam ediyor ben tek elle yemek hazırlıyorum. Sonra eşim geliyor yemek yiyoruz falan derken gün bitiyor.
Aralarda ev toplama, makineye çamaşır atma, asma, toplama, katlama, bulaşık makinesini yerleştirme, boşaltma vs. gibi günlük işler hep ya Elif kucağımdayken ya da onu bir yere koyup ağlatarak.
Onu bir yere koyup ağlattığım anlarda çok canım sıkılıyor ama çaresizim. Çok uzun uzun yazdım üşenmeden okuyanlar bana bir yorum yapın hele, sizde durumlar nasıl? Bir tek ben mi böyle zorlanıyorum? Herkes çocuğum uyusa da iş yapsam diye bakar ben uyansın diye bekliyorum çocuk bas bas bağırırken iş yapıyorum. Ne zamana kadar böyle gidecek bu iş hiç bilmiyorum çok canım sıkılıyor :işsiz:
Sanki beni anlatmisin ben istesem kendimi boyle ifade edemezdim allah yardimcimiz olsun

Of Allah’ım nereden başlasam anlatmaya aşırı yorgunum sabrım kalmadı sanki artık hiç bir şeye yetemiyorum galiba büyük oğlum bi kaç gündür çığırından çıktı babası desen o da ayrı bir sinir küpü küçüğünün atakları zaten beni aşırı derece de yoruyor büyüğü desen kıskanmaya ve dikkat çekmek için olmadık şeyler yapıyor beni aşırı bunaltıyor idare etmeye çalışıyorum ama olmuyor eşim de büyük oğlanın yaptıklarına kızıp ona bağırıyor evde bi kavga dövüş aldı başını gitti çoçuğu alttan al kıskanıyor dikkat çekmek için yapıyor diyorum ama bizim oğlanda sınırları gerçekten çok zorladı çileden çıkardı bizi bende artık patladım hatta vurdum eşimle gece olunca ağladım sonradan insan çok pişman oluyor çok üzülüyor ama gerçekten çok bunalttı bizi benim oğlum çok sakin akıllı bi çocuktu nasıl bu hale geldi tanıyamıyorum bazen çok yoruldum nasıl idare edicem bunların önüne nasıl geçicem kafam durmuş durumda hiç böyle hayal etmemiştim şuan tek dileğim inşallah bu bir süreçtir ve kısa zamanda normale döneriz :KK43:
Canim benim oglumda ayni seninki gibi pedogofa giturmeyi dusunuyorun ben artik cozum bulamadim cunku

Offff bende çok kötüyüm ya hüngğr hüngür böğüre böğüre ağlamak istiyorum. Eşim sabah 7de çıkıp akşam 6da geliyo. Allah raxı olsun çocukla ilgileniyo ama asya durmuyo ki memesiz mecbur bana veriyo.
Mutsuzluğum negatifliğim stresim hep asyaya yansıyo çocuk hep ağlak belkide benim yüzümden. Neden anneliğin tadını çıkaramıyorum. Her şeyi kafama takıyorum. Süt mü yok ver mamayı ya bebeğinden koymetli mi. O da uyusun sende uyu biraz mutlu ol bebeğine pozitif enerji ver. Ama yok her şeyi mükemmel yapmaya çalıştıkça dibine dibine batıyorum . Yorgunum mutsuzum offfff

Offff bende çok kötüyüm ya hüngğr hüngür böğüre böğüre ağlamak istiyorum. Eşim sabah 7de çıkıp akşam 6da geliyo. Allah raxı olsun çocukla ilgileniyo ama asya durmuyo ki memesiz mecbur bana veriyo.
Mutsuzluğum negatifliğim stresim hep asyaya yansıyo çocuk hep ağlak belkide benim yüzümden. Neden anneliğin tadını çıkaramıyorum. Her şeyi kafama takıyorum. Süt mü yok ver mamayı ya bebeğinden koymetli mi. O da uyusun sende uyu biraz mutlu ol bebeğine pozitif enerji ver. Ama yok her şeyi mükemmel yapmaya çalıştıkça dibine dibine batıyorum . Yorgunum mutsuzum offfff
noluyor bizlere ya neden buaralar böyleyiz ki,dün eşimle o kadar tartıştık ki sütüm gitti gece hiç uyumadım Aysima sürekli ağladı emmek istedi mama yapacak dermanım yoktu beşikten zor aldım bebeği elim kolum kalkmıyordu,şükür ki şimdi tekrar geliyor.Allah hepimize serinlik versin inş

Kızlar noluyo böyle hepimiz bitmiş tükenmiş durumdayiz ama bugünler geçicek cidden herşeye yetisemiycegimiz yarim eksik tabiri caizse tek elli olduğumuz dönemdeyiz ister istemez bi adaptasyon dönemindeyiz hem bebek bize alisacak hemde biz bebege alisaicaz uzerine hormonlar da var aslında yasadiklarimiz çok normal bence yaoabiliyorsaniz eviyakin guvendigimiz büyüğümüz e yakinimiza 2 saat mama ya da sagilmis süt bırakıp çıkın bence hergun ayni seyleri yaşa yaşa stres oluyoruz bebegi esime birakip mutfaga gidip bi fincan kahve icmek bile çok iyi geliyor E engteacher canim benim tlf da beyaz gürültü programi var benim kız durmadiginda yaninda açarsam uyuyor hatta şimdi bile açık yoksa ağlıyoruz belki denemissindir jeya jeya eşinle yasadiklarin seni daha cok yıpratmış olmali ama sende bilirsin boyle donemlerde illa eşler birbirine girer 2 tarafda da baskı çok fazla sen kendini saglam tut canını sıkma bak sütünü etkilemis yazik

Valla kuzum ben geceleri 1 kere vermeye başladım. Çocuk 10dan sonra bas bas ağlıyordu, 11 de mama veriyorum, sabah 4e kadar uyuyor, göğüslerimde de süt birikiyor uyuyup dinlendiğim için, o mutlu ben mutlu. Zaten tüm gün emziriyorum. 1 kere mama 7-8 kere meme emiyor. İnan böyle yapmaya başladığımdan beri çok çok iyi oldu. Ben smilac kullanıyorum, hiç gaz yapmıyor. Kendini çok zora sokma, sana da yazık.

Canım bebekle ilgili hersey mukemmel olsun dedikce stresin depresif ruh halin artar bende oglumdaoyleydim biraz kaygisiz olmak lazım ki bu benim en iyi halim oglumdaki panikligimi gorsen tedaviye ihtiyaci var bu kadinin derdin dünyaya gelen her bebek bi sekilde büyüyor ki senin gibi egitimli bi annesi var ne ksdar şanslı bak gör 3. Ayda bicok sorunu hepimiz geride birakicaz birbirimize alışicaz bebek bile 2.ay sonunda anne karninda olmadigini kabullenirmis bu arada bu dönem de imkanin varsa ailenin yanina git bizim okul durumu olmasa her hafta gider kalırdım annemde yüküm biraz olsun azalıyor orda kizkardesim de bebege bakmak icin yardim ediyor e yemek di temizlik di o sorumluluklarda azaliyor bence yardima ihtiyacimiz olduğu donemdeyiz

Anladigim kadarıyla herkes dertli bende çok dertliyim. Kızım gece 2 saatte bir kalkıyor ama gündüz hiç uyumuyor sabah 11den akşam 12 ye kadar hep uyanık ve sürekli ya meme istiyor ya gezmek yada ağlıyor. Akşam eşim geliyor hemen ona veriyorum fakat onda da hiç durmuyor hep ağlıyor haliyle bir bakıyorum yine benim kucağımda yapışık ikiz gibi olduk. Dün 40 gunluk oldu fakat ben perişan haldeyim ne kuaföre gidip bakım yaptirabildim ne doğru düzgün duşa girebiliyorum napacagimi hiç bilmiyorum nezaman geçecek bu günler bekliyorum bekliyorum ama değişen bisey yok hep ayni ne doğru düzgün kahvaltı yapabiliyorum ne yemek yapabiliyorum nede temizlik bunları geçiyorum aynaya bakmaya cesaretim kalmadı artık sanırım ağır deprosyana girdim. Birde eve gelenler var her gelen neden bukadar kucağa alıştırdınız diyor sanki duran çocuğu alıp zorla kucağıma alıştırdım off:KK43:

Ya ya, beşikte uyuyan çocuğu uyandırıp zorla kucağımızda uyuttuk diyeydin.
Eski hayatımıza döneceğiz buna emin ol, her şey yoluna giriyor. Sağlam psikoloji lazım ama.

İlk defa böyle bi tepki verdim çok kızdım kendime çok ağladım artık o noktaya nasıl geldim bilemiyorum aşırı derece yorulmuşum bunalmışım aslında gücüm bitmiş hiç farkında değilmişim kendimi toparlamam lazım ben böyle değildim ya :KK43:

Geriye dönme boşver olmuş artık. Sadece kendine sık sık hatırlat, ikisi de çocuk. Güçlü olmak zorundayız. Elbet büyüyecekler ve dönüp baktığımızda "iyi iş çıkardım" diyebilmeliyiz. Direnin kızlar :)

Herkesler aynı durumdaymış, dün akşam eşim geldi eve, tüm gün bana saran kızım babaya sardı bu Arada küçük gaz sancısında evde geziyorum bende haliyle. Neyse yatak odasında yatağın üzerinde emzirmeye başladım uyuyacak gibi oldu minik. Tam oh diyecekken eşim gelip benim stresim bana yeter bi işim bar rahat bırakmıyor ilgilen şu çocuklarla da bi işlerimi halledeyim benimle hiç ilgilenmiyosun diye bastı yaygarayı.

Dedim bunları Benim söylemem gerekmiyor muydu 😂

Güldüğüme bakmayın boşverdim herşeyi ondan sanırım. Ama ablamız uyuyan çocuğun tepesine çıkıp öpmeye pek meraklı ama babası gelince daha bi sapıtıyor. Bana yine daha az sarıyor (gerçi saracak anne yok diğeriyle ilgilenmekten)

Eşim ses yükseltince hemen tersim dönüyor benim. Senin diyorum bu kadar tahammülsüz olmaya hakkın yok. Günde 2 en fazla 3 saat görüyorsun çocukları. Ben 7/24 onlarlayım. Sen diyorum sonsuz sabır göstermek zorundasın. Çalışması benim için bahane değil.

Herkes sıkıntılı günler geçiriyor sanki bende beter durumdayım büyük oğlanın yazılıları başladı onu çalıştırıyorum küçük oğlanın okul istekleri bebişimin ihtiyaçları ben benlikten çıktım onlar hayatımın anlamı şikayet ederken bir yandan vicdan azabı duyuyorum ama benin en çok yoran eşimmm sürekli bağırmak için bi bahanesi var o kadar yoruldum ki açıkcası neden evliliğin başında boşanmadık diye çok pişmanım çünkü tahammül sınırım diye birşey kalmadı bi çıkış kapısı olmasını çok isterdim bu hayatta sadece anne olduğum için yaşıyorum diye düşünüyorum yoksa dünya yansa umrumda değil offf benim buaralar ciddi anlamda kafam iyi değil

Canım doğum sonrası psikolojisi işte bu. Dayanıklı olmak zorundasın, 2 çocuğun var. Büyüdüklerinde psikolojisi sağlam bir anneye sahip olmaya hakkı var onların. Bu günler geçince hiç yaşanmamış gibi oluyor ilkinden deneyimlisin. Kendine sürekli bunu hatırlat. Kendi zevklerine vakit ayıracağın günler çok uzakta değil. Her geçen gün daha rahat bir hayata 1 adım daha yaklaşıyoruz. Hamilelikte doğumdu hepsi bitti çok şükür hem de hiç sıkıntısız. Bir tek biraz büyümeleri kaldı. Sabırlı ol arkadaşım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kızlar bende takat kalmadı 3mzir emzir hiç uyumadı sabahtan beri sütte azaldı artık sürekli emmeye

3 saat mi? Ah arkadaşım o memeler kim bilir ne hale geldi :KK43:
Emzirme artık öyle uyusun, sallasan uyumaz mı?

Olsunlar bir zahmet tek başimiza yapmadık ya bu çocukları bizde şimdiden diyorum ben üçüncü olursa ben yatıcam sen bakıcaksın bir gün yatıp dinlenemedım arkadaş

Üçüncü mü, oh my god :KK57::KK53:

Sanki beni anlatmisin ben istesem kendimi boyle ifade edemezdim allah yardimcimiz olsun

Amin arkadaşım amin :dua:

noluyor bizlere ya neden buaralar böyleyiz ki,dün eşimle o kadar tartıştık ki sütüm gitti gece hiç uyumadım Aysima sürekli ağladı emmek istedi mama yapacak dermanım yoktu beşikten zor aldım bebeği elim kolum kalkmıyordu,şükür ki şimdi tekrar geliyor.Allah hepimize serinlik versin inş

Ben kendimi kaybedecek gibi olunca hemen ilk kızımda yaşadıklarımı hatırlıyorum ve kendime de hatırlatıyorum. "Her şey geçiyor" bunu sık sık söyleyin kendinize. Hiçbir düzen de düzensizlik de sonsuz kadar sürmüyor. Bir günümüz iyi geçti diye 'Heh oldu bu iş' demem, günümüz kötü geçti diye de 'eyvah her şey yerle bir oldu' demem. Her güne sıfırdan başlıyorum. Günü kurtarmaya yönelik yaşıyorum, daha rahat oluyor inanın. Bugünkü amacım akşama kadar mümkün olduğunca az ağlasın emsin ve uyusun. Akşam da çok ağlamadan uyusun. Yarını yarın sabah kalkınca düşünürüm.:rapci:

Kızlar noluyo böyle hepimiz bitmiş tükenmiş durumdayiz ama bugünler geçicek cidden herşeye yetisemiycegimiz yarim eksik tabiri caizse tek elli olduğumuz dönemdeyiz ister istemez bi adaptasyon dönemindeyiz hem bebek bize alisacak hemde biz bebege alisaicaz uzerine hormonlar da var aslında yasadiklarimiz çok normal bence yaoabiliyorsaniz eviyakin guvendigimiz büyüğümüz e yakinimiza 2 saat mama ya da sagilmis süt bırakıp çıkın bence hergun ayni seyleri yaşa yaşa stres oluyoruz bebegi esime birakip mutfaga gidip bi fincan kahve icmek bile çok iyi geliyor E engteacher canim benim tlf da beyaz gürültü programi var benim kız durmadiginda yaninda açarsam uyuyor hatta şimdi bile açık yoksa ağlıyoruz belki denemissindir jeya jeya eşinle yasadiklarin seni daha cok yıpratmış olmali ama sende bilirsin boyle donemlerde illa eşler birbirine girer 2 tarafda da baskı çok fazla sen kendini saglam tut canını sıkma bak sütünü etkilemis yazik

Uyanıkken öyle seslere tahammülü yok benimkinin canım :işsiz: denedik ama işe yaramıyor.

Valla kuzum ben geceleri 1 kere vermeye başladım. Çocuk 10dan sonra bas bas ağlıyordu, 11 de mama veriyorum, sabah 4e kadar uyuyor, göğüslerimde de süt birikiyor uyuyup dinlendiğim için, o mutlu ben mutlu. Zaten tüm gün emziriyorum. 1 kere mama 7-8 kere meme emiyor. İnan böyle yapmaya başladığımdan beri çok çok iyi oldu. Ben smilac kullanıyorum, hiç gaz yapmıyor. Kendini çok zora sokma, sana da yazık.

Derdinin açlık olduğunu bilsem ben de vercem mama da çok ağlayınca üst üste emzirdiğimde kusuyor. Süt değil derdi, ne olduğunu 50 günde bulamadık ama du bakalım:KK64:

evet canm en çok zor gelen eşimin yaşattığı ama bu bugün olan bi durum değil yıllardır böyle sadece şu dönemde ben kaldıramıyorum artık,kız çocukları okusun diye boşuna demiyolar :KK43:

Bu arada benim kız ağlamaktan kilo verdi sanırım :işsiz:
Evdeki hassas tartıya olan güvenim sarsıldı bugün. 4 gün önce 5800 çıkan çocuk bugün 5500 çıkıyor. Kilo vermiş olabilir mi gerçekten? Neden olur ki öyle bir şey olduysa da?

Yaa bende yapayım ya denicem bi bakalım en azından açlıktan mı uyumuyo görelim. Kaç cc veriyorsun canım bide biberonla mı veriyorsun ? Bide kaçıncı gününüzde başladınız bu uygulamaya ?

K
3 saat mi? Ah arkadaşım o memeler kim bilir ne hale geldi :KK43:
Emzirme artık öyle uyusun, sallasan uyumaz mı?

Üçüncü mü, oh my god :KK57::KK53:

Amin arkadaşım amin :dua:

Ben kendimi kaybedecek gibi olunca hemen ilk kızımda yaşadıklarımı hatırlıyorum ve kendime de hatırlatıyorum. "Her şey geçiyor" bunu sık sık söyleyin kendinize. Hiçbir düzen de düzensizlik de sonsuz kadar sürmüyor. Bir günümüz iyi geçti diye 'Heh oldu bu iş' demem, günümüz kötü geçti diye de 'eyvah her şey yerle bir oldu' demem. Her güne sıfırdan başlıyorum. Günü kurtarmaya yönelik yaşıyorum, daha rahat oluyor inanın. Bugünkü amacım akşama kadar mümkün olduğunca az ağlasın emsin ve uyusun. Akşam da çok ağlamadan uyusun. Yarını yarın sabah kalkınca düşünürüm.:rapci:

Uyanıkken öyle seslere tahammülü yok benimkinin canım :işsiz: denedik ama işe yaramıyor.

Derdinin açlık olduğunu bilsem ben de vercem mama da çok ağlayınca üst üste emzirdiğimde kusuyor. Süt değil derdi, ne olduğunu 50 günde bulamadık ama du bakalım:KK64:
Canım 3 saat değil bilmem kaç saat yalnıs yazmısım
Doktora gittim 1 haftadır gr almamış anne sütüne geçiş süreci 15 gün daha memeye devam dedi. Çok nadir çok ağlarsa mama ver sütün güzel dedi ya. Sınavım büyükmüş benim.

Canım bebekle ilgili hersey mukemmel olsun dedikce stresin depresif ruh halin artar bende oglumdaoyleydim biraz kaygisiz olmak lazım ki bu benim en iyi halim oglumdaki panikligimi gorsen tedaviye ihtiyaci var bu kadinin derdin dünyaya gelen her bebek bi sekilde büyüyor ki senin gibi egitimli bi annesi var ne ksdar şanslı bak gör 3. Ayda bicok sorunu hepimiz geride birakicaz birbirimize alışicaz bebek bile 2.ay sonunda anne karninda olmadigini kabullenirmis bu arada bu dönem de imkanin varsa ailenin yanina git bizim okul durumu olmasa her hafta gider kalırdım annemde yüküm biraz olsun azalıyor orda kizkardesim de bebege bakmak icin yardim ediyor e yemek di temizlik di o sorumluluklarda azaliyor bence yardima ihtiyacimiz olduğu donemdeyiz

İnşllah volveroncum inşallah düzelicek zamanla bende inanıyorum. Beni en çok yıpratan bu süt mevzusu. Bütün enerjimi mutluluğumu alıp götürüyo. Ailem istanbulda ben trabzonda yaşıyorum:KK43: annem benimleydi yarın gidiyor. Ah kızımı bi doyurabilsem her şeyin üstesinden çok daha kolay gelicem inanıyorum. Allaha hamd olsun altımda arabam var ehliyetim var kızı atar atar gezerim ama işte bu süt mevzusu emme mevzusu elimi kolumu bağlıyo. Sürekli emmek istediği için hiçbir yere gidemiyorum.

X