2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar bu sayfayı okuyanlar çocuk yapmaktan vazgececek:)) birde yazdığım yazılarda hep imla hatası yapmışım yazmayı da unuttum:)) bir osuruktan bu kadar haz duyacağımı hiç dusunmemistim:))
sen yine iyiymişsin imla hatası yaptığını farkedebilmişsin ben ne yazdığımı bile bilmiyorum :)

Dimi :) kimseye anlatmayacağımız şeyleri burada paylaşıp söylüyoruz ♥
aynen ya biriyle mümkün değil konuşamam,ellerine fırsat geçip sevinmesinler diye,insanlar çok acımasız geçen bi kaç arkadaş geldi bi görsen dedikoduları bu yüzden hiç birşeyimizi paylaşamıyoruz

Sanki beni anlatmisin ben istesem kendimi boyle ifade edemezdim allah yardimcimiz olsun

Canim benim oglumda ayni seninki gibi pedogofa giturmeyi dusunuyorun ben artik cozum bulamadim cunku

Offff bende çok kötüyüm ya hüngğr hüngür böğüre böğüre ağlamak istiyorum. Eşim sabah 7de çıkıp akşam 6da geliyo. Allah raxı olsun çocukla ilgileniyo ama asya durmuyo ki memesiz mecbur bana veriyo.
Mutsuzluğum negatifliğim stresim hep asyaya yansıyo çocuk hep ağlak belkide benim yüzümden. Neden anneliğin tadını çıkaramıyorum. Her şeyi kafama takıyorum. Süt mü yok ver mamayı ya bebeğinden koymetli mi. O da uyusun sende uyu biraz mutlu ol bebeğine pozitif enerji ver. Ama yok her şeyi mükemmel yapmaya çalıştıkça dibine dibine batıyorum . Yorgunum mutsuzum offfff

noluyor bizlere ya neden buaralar böyleyiz ki,dün eşimle o kadar tartıştık ki sütüm gitti gece hiç uyumadım Aysima sürekli ağladı emmek istedi mama yapacak dermanım yoktu beşikten zor aldım bebeği elim kolum kalkmıyordu,şükür ki şimdi tekrar geliyor.Allah hepimize serinlik versin inş

Kızlar noluyo böyle hepimiz bitmiş tükenmiş durumdayiz ama bugünler geçicek cidden herşeye yetisemiycegimiz yarim eksik tabiri caizse tek elli olduğumuz dönemdeyiz ister istemez bi adaptasyon dönemindeyiz hem bebek bize alisacak hemde biz bebege alisaicaz uzerine hormonlar da var aslında yasadiklarimiz çok normal bence yaoabiliyorsaniz eviyakin guvendigimiz büyüğümüz e yakinimiza 2 saat mama ya da sagilmis süt bırakıp çıkın bence hergun ayni seyleri yaşa yaşa stres oluyoruz bebegi esime birakip mutfaga gidip bi fincan kahve icmek bile çok iyi geliyor E engteacher canim benim tlf da beyaz gürültü programi var benim kız durmadiginda yaninda açarsam uyuyor hatta şimdi bile açık yoksa ağlıyoruz belki denemissindir jeya eşinle yasadiklarin seni daha cok yıpratmış olmali ama sende bilirsin boyle donemlerde illa eşler birbirine girer 2 tarafda da baskı çok fazla sen kendini saglam tut canını sıkma bak sütünü etkilemis yazik

Valla kuzum ben geceleri 1 kere vermeye başladım. Çocuk 10dan sonra bas bas ağlıyordu, 11 de mama veriyorum, sabah 4e kadar uyuyor, göğüslerimde de süt birikiyor uyuyup dinlendiğim için, o mutlu ben mutlu. Zaten tüm gün emziriyorum. 1 kere mama 7-8 kere meme emiyor. İnan böyle yapmaya başladığımdan beri çok çok iyi oldu. Ben smilac kullanıyorum, hiç gaz yapmıyor. Kendini çok zora sokma, sana da yazık.

Canım bebekle ilgili hersey mukemmel olsun dedikce stresin depresif ruh halin artar bende oglumdaoyleydim biraz kaygisiz olmak lazım ki bu benim en iyi halim oglumdaki panikligimi gorsen tedaviye ihtiyaci var bu kadinin derdin dünyaya gelen her bebek bi sekilde büyüyor ki senin gibi egitimli bi annesi var ne ksdar şanslı bak gör 3. Ayda bicok sorunu hepimiz geride birakicaz birbirimize alışicaz bebek bile 2.ay sonunda anne karninda olmadigini kabullenirmis bu arada bu dönem de imkanin varsa ailenin yanina git bizim okul durumu olmasa her hafta gider kalırdım annemde yüküm biraz olsun azalıyor orda kizkardesim de bebege bakmak icin yardim ediyor e yemek di temizlik di o sorumluluklarda azaliyor bence yardima ihtiyacimiz olduğu donemdeyiz

Ya ya, beşikte uyuyan çocuğu uyandırıp zorla kucağımızda uyuttuk diyeydin.
Eski hayatımıza döneceğiz buna emin ol, her şey yoluna giriyor. Sağlam psikoloji lazım ama.

Geriye dönme boşver olmuş artık. Sadece kendine sık sık hatırlat, ikisi de çocuk. Güçlü olmak zorundayız. Elbet büyüyecekler ve dönüp baktığımızda "iyi iş çıkardım" diyebilmeliyiz. Direnin kızlar :)

Eşim ses yükseltince hemen tersim dönüyor benim. Senin diyorum bu kadar tahammülsüz olmaya hakkın yok. Günde 2 en fazla 3 saat görüyorsun çocukları. Ben 7/24 onlarlayım. Sen diyorum sonsuz sabır göstermek zorundasın. Çalışması benim için bahane değil.

Canım doğum sonrası psikolojisi işte bu. Dayanıklı olmak zorundasın, 2 çocuğun var. Büyüdüklerinde psikolojisi sağlam bir anneye sahip olmaya hakkı var onların. Bu günler geçince hiç yaşanmamış gibi oluyor ilkinden deneyimlisin. Kendine sürekli bunu hatırlat. Kendi zevklerine vakit ayıracağın günler çok uzakta değil. Her geçen gün daha rahat bir hayata 1 adım daha yaklaşıyoruz. Hamilelikte doğumdu hepsi bitti çok şükür hem de hiç sıkıntısız. Bir tek biraz büyümeleri kaldı. Sabırlı ol arkadaşım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kızlar bende takat kalmadı 3mzir emzir hiç uyumadı sabahtan beri sütte azaldı artık sürekli emmeye

3 saat mi? Ah arkadaşım o memeler kim bilir ne hale geldi
Emzirme artık öyle uyusun, sallasan uyumaz mı?

Olsunlar bir zahmet tek başimiza yapmadık ya bu çocukları bizde şimdiden diyorum ben üçüncü olursa ben yatıcam sen bakıcaksın bir gün yatıp dinlenemedım arkadaş

Üçüncü mü, oh my god

Sanki beni anlatmisin ben istesem kendimi boyle ifade edemezdim allah yardimcimiz olsun

Amin arkadaşım amin

Ben kendimi kaybedecek gibi olunca hemen ilk kızımda yaşadıklarımı hatırlıyorum ve kendime de hatırlatıyorum. "Her şey geçiyor" bunu sık sık söyleyin kendinize. Hiçbir düzen de düzensizlik de sonsuz kadar sürmüyor. Bir günümüz iyi geçti diye 'Heh oldu bu iş' demem, günümüz kötü geçti diye de 'eyvah her şey yerle bir oldu' demem. Her güne sıfırdan başlıyorum. Günü kurtarmaya yönelik yaşıyorum, daha rahat oluyor inanın. Bugünkü amacım akşama kadar mümkün olduğunca az ağlasın emsin ve uyusun. Akşam da çok ağlamadan uyusun. Yarını yarın sabah kalkınca düşünürüm.

Uyanıkken öyle seslere tahammülü yok benimkinin canım denedik ama işe yaramıyor.

Derdinin açlık olduğunu bilsem ben de vercem mama da çok ağlayınca üst üste emzirdiğimde kusuyor. Süt değil derdi, ne olduğunu 50 günde bulamadık ama du bakalım

evet canm en çok zor gelen eşimin yaşattığı ama bu bugün olan bi durum değil yıllardır böyle sadece şu dönemde ben kaldıramıyorum artık,kız çocukları okusun diye boşuna demiyolar

Bu arada benim kız ağlamaktan kilo verdi sanırım
Evdeki hassas tartıya olan güvenim sarsıldı bugün. 4 gün önce 5800 çıkan çocuk bugün 5500 çıkıyor. Kilo vermiş olabilir mi gerçekten? Neden olur ki öyle bir şey olduysa da?

Yaa bende yapayım ya denicem bi bakalım en azından açlıktan mı uyumuyo görelim. Kaç cc veriyorsun canım bide biberonla mı veriyorsun ? Bide kaçıncı gününüzde başladınız bu uygulamaya ?

K
Canım 3 saat değil bilmem kaç saat yalnıs yazmısım
Doktora gittim 1 haftadır gr almamış anne sütüne geçiş süreci 15 gün daha memeye devam dedi. Çok nadir çok ağlarsa mama ver sütün güzel dedi ya. Sınavım büyükmüş benim.

İnşllah volveroncum inşallah düzelicek zamanla bende inanıyorum. Beni en çok yıpratan bu süt mevzusu. Bütün enerjimi mutluluğumu alıp götürüyo. Ailem istanbulda ben trabzonda yaşıyorum annem benimleydi yarın gidiyor. Ah kızımı bi doyurabilsem her şeyin üstesinden çok daha kolay gelicem inanıyorum. Allaha hamd olsun altımda arabam var ehliyetim var kızı atar atar gezerim ama işte bu süt mevzusu emme mevzusu elimi kolumu bağlıyo. Sürekli emmek istediği için hiçbir yere gidemiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…