2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Nerden aldın yağları ya illa şu organiklerden mi almalıyız
Avm de aktar gördüm Ordan aldım..
Benimki katı değil ama orjinali katı olan mı bilmiyorum Daha kolay olur uygulaması diye düşündüm. Sürmeye üşenirdim ben yoksa

Göz kararı yedire yedire sürüyorum canım kayısı yağıda aldım onla karıştırıyorum. Doğru mu yapıyorum bilmiyorum ama
Hergün mü sürüyon yoksa duştan sonra mı kuzu :))
Doğrudur o sen işleme devam et ben zeytinyağı denicem bide
Bak bi bitek göbüşüne sürme
Göbüş göğüs (ucu hariç) basen bel kalça yapıştır gitsin

2 günde bir gibi duştan sonra sürdüm.
Sadece göbüşe sürmüştüm ama heryeri yağlamaya başlayayım ben
Bugün seninle göğüs kaşıntısı muhabbetinden sonra aklıma geldi öyle sürdüm kakao yağını ucu hariç. İyi geldi sanki geçti kaşıntısı da biraz.

Yağlı pehlivana döncez bu gidişle
Benim tahmin doğruymuş o zaman çatlıcak diye kaşınıyo diyodum kendi kendime

Ben bi araştırıym madem hangisi kolaysa onu alırım
Katı olanı eritmek gerekir falan uzun iş.. Ama asıl fayda edecek olan oysa ondan alırım ben araştırmaya üşendim. Oradaki adamda bu da fayda eder dedi bende tamam dedim aldım çıktım herşey saniyelik oldu
Yağlı pehlivana döncez bu gidişle
Benim tahmin doğruymuş o zaman çatlıcak diye kaşınıyo diyodum kendi kendime
Olabilir kuzum fayda etti biraz kuru kuru kaşıyınca geçmiyordu çünkü Yada denk geldi

İkili testin sonucu negatif pozitif diye yorumlanmaz canım.
Risk değerleri grafikle belirlenir
Benim testimin sonunda down sendorumu negatif tarama ".... erinin altındadır" yine trisomi 18 negatif tarama " ,,,, erinin altindadir ." Yaziyor. Sizinkinde ne yaziyor negatif tarama yazmıyor mu? Benim anladığım kadarı ile belli risk degerl eri var ondan uzak olanlara negatif tarama diyorlar ama bilmiyrm detayını.

Ya benim de göbek kısmım pul pul olmaya başladı ondan demekki, normalde kuru değildir cildim niye dökülüyor diyorum ben de

Ya benim de göbek kısmım pul pul olmaya başladı ondan demekki, normalde kuru değildir cildim niye dökülüyor diyorum ben de
Yazmıştım kuzum benimde memişler soyulmaya başlamıştı nemsiz kalıyorlar dmek ki. Kaşıntıda ondan olabilir.
Ufak ufak başlamak lazımmış biz farketmiyoruz ama vücudumuzda değişiklikler oluyor

İlk kalp atışı değil her zaman son adet tarihi esas alınır
Her zaman son adet tarihi esas alınmaz. Çünkü benim ilk başlarda pcos hastası olduğum için ilk doktor ge C döllenme olmuş dedi ve son adet tarihini bilgisayarında değiştirdi. Düzenli adet olanlar için genelde son adete önem veriyorlar. Benim buradaki durum başka.
İlk kalp atışı değil her zaman son adet tarihi esas alınır
Ben pcos hastasiyim. Düzenli adet görmüyorum. Son adetin ben de bi önemi yok.

Cok tesekkur ederim carsambadan beri cok mutsuzum öyle korkuyorum ki bişey olacak diye, 2 kere ultrason yapıldı o gün vajinal. Sonrasında kendi doktoruma gitmeye de korktum zaten rahatsız ettim cok bebeğimi diye ama oraya da hic güvenmiyorum 17 ekimde 2li testim var inş orada herseyin yolunda oldugunu duyar rahatlarım. Suan cok huzursuzum bir yandan da düşünüyorum ki ben kan sulandırıcı iğne ve coraspin kullanıyorum Allah korusun bir sıkıntı bir kanama alanı olsa baya kan gelmesi gerekirdi... arada bir sağ kasıgıma agrı oluyor ani ve keskin Allah hayır etsin

Hee kız bide tatlı tatlı kaşınıyo bugün bende deniyim yazayım sana yağ fayda etti diye

Kan sonucunu daha almadım araştırıp edindiyim bilgiye göre negatif yada pozitif olarak yazmıyo çünkü bu testlerin kesinliği yok.
Değerler bir grafik üzerinde örnek veriyorum down 100/1500 bu şekilde gösteriyo.
Bu değere göre risk belirleniyo

Ailemde 4 tane kadın dogum doktoru var.
Ben bı doktor kadar bilemem ama size zaten vajinal ultrason yapmaları çok saçma, bayılmışsınız tansiyonunuz düşmüş serum takılmış.
Spekulumu nasıl taktılarsa size çok enteresan, hasta kendini kasıyorsa hastayı rahatlatmaları gerekiyor.
Merak etmeyin bişey olmamıştır.
Benim rahatsızlıklari okumuşsunuzdur.
Bana bazen vajinal bı kaç kere bakıyorlar, o yetmiyor karından bakıyorlar merak etmeyin hiç bişey olmamıştır Allah'ın izniyle.

Bende pcoluyum pkoda durum çok farklı oluyo.
Ben sizin durumunuzu bilmediğim için son adet tarihi baz alınır dedim.
İlk 8 haftalık ultrason görüntüsü bebeğin tahmini doğum tarihini verir,ilerleyen evrelerde anne baba yapısından bebeğin gelişiminden dolayı oynamalar olur.
Kimi bebek önde gider kimiside geriden gelir.
Asıl doğum tarihini belirleyen bebeğin ilk 8 haftalık crl ölçüsüne göre doğum tarihinin belirlendiği gündür.
Doktorunuzda zaten ikili içün son adetinizi baz almış

Canıım sen bundan hiç bahsetmedin neymiş cinsiyeti merak ettim nedense içime senin için kız diye doğuyo :)
Damarlarım sorunlu çıkınca kafan yerinde değil cnm, bebekte bişey yok Allah'tan.
Erkek. :)
İnan kız erkek fark etmez ama erkekmis ya bana bişey olursa erkek olursa eşim daha rahat bakar.

Damarlarım sorunlu çıkınca kafan yerinde değil cnm, bebekte bişey yok Allah'tan.
Erkek. :)
İnan kız erkek fark etmez ama erkekmis ya bana bişey olursa erkek olursa eşim daha rahat bakar.
Desene içimdeki his yanılttı beni :))
Allah sağ salim kucağına almayı uzun yıllar yavruna yoldaş olmanı nasip etsin Rabbim

Bnde grafik de var risk oranları var bir de yorum var en altta. Orda yazmis. Negatif tarama demis. Belli erlerin cok altında olduğundan diye tahmin ettim. Bilmiyrm tabi tıbbi anlamını. Benimki tahmin.

Geçen sene örgüye yeni başlamıştım :)
İki kenarını ördüğüm bebek yeleğim vardı bugün onun arkasını örmeye başladım.
Foto atıcaktım telefonun hafızası o kadar dolmuş ki galeriye giremiyorum :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…