2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Bende pcoluyum pkoda durum çok farklı oluyo.
Ben sizin durumunuzu bilmediğim için son adet tarihi baz alınır dedim.
İlk 8 haftalık ultrason görüntüsü bebeğin tahmini doğum tarihini verir,ilerleyen evrelerde anne baba yapısından bebeğin gelişiminden dolayı oynamalar olur.
Kimi bebek önde gider kimiside geriden gelir.
Asıl doğum tarihini belirleyen bebeğin ilk 8 haftalık crl ölçüsüne göre doğum tarihinin belirlendiği gündür.
Doktorunuzda zaten ikili içün son adetinizi baz almış
Evet benimki aynen bu dediginiz iste. Döllenme zamanim belli diil. Çünkü hiç düzenli diilim. Ilk kalp atışını esas alarak hesaplamsti ilk doktorum başka ildeydi. Şimdi ankaradayım. Bakalım şimdilik sıkıntı yok 1 hafta var zaten arada.

Bnde grafik de var risk oranları var bir de yorum var en altta. Orda yazmis. Negatif tarama demis. Belli erlerin cok altında olduğundan diye tahmin ettim. Bilmiyrm tabi tıbbi anlamını. Benimki tahmin.
Benim demek istediğim grafik işte o canım bunlarıda en mantıklı şekilde doktorunuz yorumlar.
İnşallah sonuçlarınız temizdir içiniz rahat eder

Evet benimki aynen bu dediginiz iste. Döllenme zamanim belli diil. Çünkü hiç düzenli diilim. Ilk kalp atışını esas alarak hesaplamsti ilk doktorum başka ildeydi. Şimdi ankaradayım. Bakalım şimdilik sıkıntı yok 1 hafta var zaten arada.
İlerleyen zamanlarda 1 hafta arası uzarsa bu sıkıntı olur.
Şöyle sıkıntı olur tam doğum tarihi bilinmez,birisi erken alalım der birisi daha bekleyelim günü var der işler karışır :)

Desene içimdeki his yanılttı beni :))
Allah sağ salim kucağına almayı uzun yıllar yavruna yoldaş olmanı nasip etsin Rabbim
Amin canım amin.
Artık tıp alanında yapılacak bişey yok bana, inşallah Rabbim dualarımızı kabul eyler, nasip eyler.

uyuyabildiginiz kadar uyuyun kızlar zira 13 aylık oğlum sayesinde ben deliksiz uykuya hasretim ve de en az 5 yıl daha hasret kalacak gibiyim :KK53::KK53:
Abimle konuştuk onun da 4 yaşında oğlu var, uyu şimdi önümüzdeki 4 yıl uyuyamayacaksın çünkü diyor o da :KK48:

O yüzden çocukları arka arkaya yapıp büyütmekte fayda var :KK48:
Bunu sağlıkla kucağıma alıym da ikinciyi düşünür müyüm bilmiyorum :KK45: ama istersek eğer arayı açmamak iyi olur gerçekten, yengem normalde 2. Çocuğu istiyordu şimdi bu büyüyünce rahata alıştı düşünmüyor:KK48:

Bunu sağlıkla kucağıma alıym da ikinciyi düşünür müyüm bilmiyorum :KK45: ama istersek eğer arayı açmamak iyi olur gerçekten, yengem normalde 2. Çocuğu istiyordu şimdi bu büyüyünce rahata alıştı düşünmüyor:KK48:
Birazda doğum şekline bağlı oluyo canım 2.ye karar verme :KK49:
İşte o yüzden arayı çok açmamak lazım hem insan tecrübesini zamanla unutuyo hemde rahatından ödün vermek istemiyo :duduk:

Birazda doğum şekline bağlı oluyo canım 2.ye karar verme :KK49:
İşte o yüzden arayı çok açmamak lazım hem insan tecrübesini zamanla unutuyo hemde rahatından ödün vermek istemiyo :duduk:
Çocuklar için de iyi olur bence yaşıt gibi büyürler :) hayırlısı bakalım bebişlerimiz sağlıkla doğsun da :anne:

Abimle konuştuk onun da 4 yaşında oğlu var, uyu şimdi önümüzdeki 4 yıl uyuyamayacaksın çünkü diyor o da :KK48:
Canım o bebekten bebeğe değişiyor biraz ya bizim eşimle arkdaşlarımızın yeni bebeği oldu maaşallah nazar değmesin o kadar uslu ki... gece bile uyanmıyormuş neredeyse gündüz yanımızda ana kucağına koyduk duruyor öylece kuzum inşallah bizim bebeklerimiz de öyle olur:anneadayı:

X